Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vitaminok, multivitaminok, immunerősítés fórum

Vitaminok, multivitaminok, immunerősítés (beszélgetős fórum)


1 2
14. liliom10 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2020. nov. 10. 14:03
Talán nem annyira egészséges, de a kandírozott gyömbért meg tudom enni.:)
2020. nov. 10. 09:51
A hordós káposztát is rendszeresen esszük, annak is immunerősítő hatást tulajdonítanak. Nekem csak azért van ellenérzésem vele kapcsolatban mert nagyon sós. Én meg a sót nem szívesen viszem túlzásba. Van aki a levét is megissza.
12. 55Judit (válaszként erre: 7. - Tulipán***)
2020. nov. 10. 09:42
+ a citrom olaj is, mert annak vírusölő hatása is van. Érdemes a lakásban is párologtatni, mert fertőtleníti a levegőt. Én nem párologtatom mert egyedül élek, és naponta többször szellőztetek még télen is. Tavasztól őszig meg folyamatosan nyitva van minden.
11. 55Judit (válaszként erre: 8. - Be95e6ff22)
2020. nov. 10. 09:40
Hú! Hát te aztán be tudsz vásárolni. Ismerem amiket írtál, azon az oldalon ahol vásárolunk elolvastam mindent a termékekről a gyártásról a cikkeket, mindent. Ha megtehetném, sokkal több félét megvennék én is, tudom hogy nagyon kellene. Amiket szedsz, azok szuper jók!
10. 55Judit (válaszként erre: 9. - Syria)
2020. nov. 10. 09:37
Igen, a gyömbér nagyon kéne, de nekem nem akar ízleni se teának, se ételben, az meg hogy simán elrágjam, kizárt. :)
9. syria (válaszként erre: 1. - Marienka)
2020. nov. 10. 09:20
C és D vitamin, alma, cékla, homoktövis, gyömbér, fokhagyma; utóbbi kettővel nem vacakolok, simán elrágcsálom.
8. be95e6ff22 (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2020. nov. 9. 18:29

Jól írja Judit, Magnézium is kell a D vitamin mellé. Sőt, K2 és A vitamin sem árt mellé, a magyar cég akinek a gyártmányát szedjük, ezt írja:" A D3-vitamin, K2-vitamin és A-vitamin létfontosságú, zsírban oldódó vitaminok. Rendkívül sokoldalú, alapvető jelentőségű vitamincsaládot alkotnak, azonban optimális működésükhöz szigorúan együttes jelenlétük szükséges a szervezetben. Napjainkban téves módon sokan önálló komponensként használják ezeket a hatóanyagokat, ahelyett, hogy együttesen, szinergikus kombinációban tennék."

Minden szedünk ilyen többkomponenses D vitamint, Magnéziumot, Cink&Réz kapszulát, C vitamint, utóbbiból liposzómásat, mert az állítólag jobban felszívódik.

Emellett, ha nem is minden nap, hanem kúránként a következőket szedtük márciustól kezdve: Krill olaj, Glutation, Echinacea csepp, Grapefruitmag csepp,feketekömény olaj, Herbafulvo készítmény.Én a szaglásvesztés miatt kiegészítettem Alfa liponsavval, Milgammával és Citikolinnal.

Rengeteg céklát eszünk még ezek mellett.

2020. nov. 9. 17:14
A légúti megbetegedésekre szintén jónak mondott még az eukaliptusz olaj. Saját tapasztalat alapján azt mondom, hogy nem csodaszer, de segít.
6. 55Judit (válaszként erre: 1. - Marienka)
2020. nov. 9. 15:36

Hogy a kérdésedre is válaszoljak. Szerintem: Minimum annyi friss gyümölcs és zöldség, mint a hőkezelt étel. Napi legalább 1 órányi aktív mozgás levegőn.

Az előbb kimaradt, hogy a D vitaminhoz A vitamin is kell. Én olyan D vitamint szedek amivel együtt van, és a D vitamin szintemnek megfelelő mennyiségben. Egy olyan kiegészítőt is szedek amiben nagyon sok féle ásványi anyag és nyomelem van. Hazai gyártmány. A C vitamin pedig alap.

5. 55Judit (válaszként erre: 1. - Marienka)
2020. nov. 9. 15:30
Tudod hogy mennyi a D vitamin szinted, vagy csak gondolomra szedsz valamennyit? Azt tudod hogy a D vitamin csak magnézium jelenlétében képes hasznosulni?
2020. nov. 9. 13:46
C-vitaminból 500 vagy 1000 mg naponta. Propoliszos méz. Napi egy alma, lehetőleg piros. Kasvirág szirup, vagy kapszulában is van, ez kimondottan légúti bajok megelőzésére, gyógyítására szolgál.
2020. nov. 9. 11:40
Én is méz, C és D vitamint, ill. megelőzés céljából ősszel-tavasszal 1-2 hétig Béres Aktivál kapszula napi 1 szem.
2020. nov. 9. 11:24
Reszelt gyömbér, reszelt fokhagyma, mézzel s kurkumával megbolondítva. Szerintem isteni reggel ezzel indítani. :)
2020. nov. 9. 11:15
Sziasztok ! A véleményeteket szeretném kérni abban, hogy szerintetek melyik a legjobb immunerősítő... Próbáltam már sok fajtát, még a HLBS HC 80 at is... De eddig még nem találtam meg az igazit... A náthás időszakban mindig sikerül betakaróznom egy légúti betegséggel és nagyon nehezen lábalok ki. Vérvétel volt, minden rendben.. C és D vitamint alapból szedek... Ha valakinek van valami jó tippje, ne tartsa magában...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook