Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vitamin szedése terhesség alatt fórum

Vitamin szedése terhesség alatt (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
70. Mágika75 (válaszként erre: 69. - Win)
2007. máj. 23. 10:59

Sziasztok!


MaryPoppins! EZ ÍGY IGAZ!

Bár én egy pillanatig sem féltem/tartottam a szüléstől, de ahogy közeledett az idő egyre kevésbbé jutott eszembe...


NE FÉLJ A SZÜLÉSTŐL! Nincs is miért!

69. win (válaszként erre: 68. - Marypoppins)
2007. máj. 23. 07:17

Igen, én azt gondoltam!:)

Volt most nem is rég egy ilyen szavazás, ott is leírtam, hogy én a környezetemben beszélgettem erről az anyukákkal, mikor kismama lettem. Mindenkitől azt hallottam, és aztán magamon is ezt tapasztaltam, hogy az idő előrehaladtával egyre kevésbé foglalkoztatja az embert ez a kérdés.

Amíg igazából nem érzed, hogy terhes vagy, mert nem nő a hasad, és nem érzed a magzatmozgásokat, addig valahogy sokat gondolkodik ezen az ember. Aztán fontosabb lesz minden más: jók legyenek az eredmények, mozogjon eleget a baba, kihúzd először a 24. hétig, aztán a 37.-ig (aztán meg túlhordod:-))) ), hol vedd meg és melyiket a babaholmikból, stb. És egyszerre azt veszi észre a leendő anyuka, hogy a 40. hét elején jár, és hetek óta nem is a szülésre gondol, mint folyamatra, hanem arra, hogy akkor végre láthatja a kislányát/kisfiát. És most már inkább azon aggódik, hogyan fogja életben tartani a csöppséget (ez persze elsősorban elsőgyermekes anyukákra igaz:-)) ).


Én is mindig féltem a szüléstől, de a fiam elintézte, hogy mi ne vájunk ilyen sokáig.:-) Ő eldöntötte, hogy jönni fog. Így aztán már nem volt apelláta!

68. Marypoppins (válaszként erre: 65. - Win)
2007. máj. 23. 06:30
Magával a terhességgel semmi bajom. A szülés az ami rémisztő dolog számomra. Ezért is húztm-halasztottam,de most már nem igazán tudom tovább húzni. 35 leszek decemberben.
67. Marypoppins (válaszként erre: 66. - Weberkitti)
2007. máj. 22. 13:39
Mi még nem próbálkoztunk a teherbeeséssel.10 év fog.gátló szedése utáni 3hónapos szünet elsö hónapján vagyok még csak túl. Az aloe cuccokat "szorgalmiból" szedném hogy ne legyen hiány semmiféle vitaminból majd annak idején ha már ketten leszek.
66. weberkitti (válaszként erre: 62. - Marypoppins)
2007. máj. 22. 12:21

Multi-maca:

Nem tudok szakszerű leírást adni róla, de azért, mert potencianövelő, serkenti a spermiumok számát, mozgásuk gyorsabb lesz... Többen estek teherbe már ilyentől. Ált. a drogériákban kapható maca vibe-t használják és sikerül nekik. De nem tudom milenne, ha nem szednék...

De azért mi kipróbáljuk! Csak mi az flp-s cuccokban bízunk jobban!

65. win (válaszként erre: 64. - Marypoppins)
2007. máj. 22. 08:46

Köszönjük! A fiam lényegesen szebb, mint én!:))))

Ne félj! Én pl. imádtam terhes lenni. Persze ehhez az is kellett, hogy nem volt semmi bajom, az eredményeim is mindig jók voltak. Egyedül az utolsó hónap volt rossz, amikor az óriási kánikula volt. Minden nap legalább 2x zuhanyoztam, és így is nagyon nehezen bírtam magam. Éjszakáknként felébredtem, WC-re kellett menni, aztán a melegtől alig tudtam visszaaludni. De ettől eltekintve nagyon jó volt.:))))

64. Marypoppins (válaszként erre: 63. - Win)
2007. máj. 22. 08:00

Szívesen.

A képeid alapján neked már nem azért kellenek a szerek mint nekem. Irigyellek. Túl vagy mindenen amitől én félek.Gyönyörű a pici babád!!!

Kár hogy rólad nincs olyan kép amin te is látszol "rendesen"!

63. win (válaszként erre: 61. - Marypoppins)
2007. máj. 22. 07:48
Köszönöm!:)
62. Marypoppins (válaszként erre: 60. - Weberkitti)
2007. máj. 22. 07:44
A multi-maca az mire is??
61. Marypoppins (válaszként erre: 59. - Win)
2007. máj. 22. 07:38

Szia!


Egyik helyen sem tudod beszerezni az általad felsorolt helyek közűl, mert ez olyasmi mint az oriflame, vagy az avon. Vagyis csak disztributoroktól rendelhetsz.Ha többet szeretnél tudnni ezekről az aloés csodaszerekről,egy kereső programba írd be azt, hogy forever living products, és ott megtudsz mindent bővebben.

60. weberkitti (válaszként erre: 58. - Marypoppins)
2007. máj. 21. 11:54

Inkább a berry-t igyátok!!

Én is és párom is azt isszuk minden reggel! Bár párom most vett sárgát, ami a sima gél, mert állítólag több aloe van benne, de én belekostoltam és majdnem minden kijött belőlem! :) Tényleg föltelmes íze van! Leginkább keserű!!

A berry is rossz, de egy idő után hozzá lehet szokni! Jobb az íze az egyszer biztos! Vegyél multi-macát is! Azt mi mind a ketten szedjük minden reggel 1-et!!

Párom nagy lelkesedéssel látott hozzá a szedésének, és mivel Pesten dolgozik tett a csomagjába is, hogy ki ne , aradjon néhány nap!! :) Hát, nem édes???

59. win (válaszként erre: 58. - Marypoppins)
2007. máj. 21. 07:42

???


Én erről még életemben nem hallottam! Hol lehet kapni? Gyógyszertár, herbária, drogéria?

2007. máj. 20. 08:54

Sziasztok Lányok!

Mi a véleményetek a sárga kannás (FLP-s) aloe készítményről.Csodákat lehet róla hallani. Gondoltam elkezdem én is inni(bár azt mondják az íze förtelmes),de 2-3 hónap múlva babát szeretnénk a párommal és aállítólag ebben minden megtalálható amire szüksége van a szervezetnek.

Hmm?

57. Marypoppins (válaszként erre: 56. - Win)
2007. máj. 4. 06:47
Akkor jó! Okom csak annyi hogy a gyógyszer mellet nem kellett ilyenre figyelni,most hogy nem szedem,nem szeretném ha meglepi lenne.Különösebben nem izgulok miatta,mert biztos megjön hisz vigyáztunk.
56. win (válaszként erre: 55. - Marypoppins)
2007. máj. 3. 20:39

Dehogy szántam annak!:)))

Gondolom, okod van rá, hogy kérdezted. Ha szertnéd, hogy "túl sok" nap jöjjön ki akkor jó érzés számolgatni.:)))) Legalább is nekem. Tényleg nem akartalak bántani, ne haragudj, ha kétértelmű volt!:)

55. Marypoppins (válaszként erre: 54. - Win)
2007. máj. 3. 18:52
Köszi az ifót,de ugye nem gúnynak szántad?!!
54. win (válaszként erre: 53. - Marypoppins)
2007. máj. 3. 09:15
Az előző menstruáció első napjától a következő első napjáig tart egy ciklus. Jó számolgatást!:)))
2007. máj. 3. 08:24

Sziasztok lányok!

Látom tegnap este jól elvoltatok itt a fórumon.

Valaki légyszi mondja meg hogy a menzi jövetelét honnan kell számolni,az előző kezdetétől vagy a végétől?

52. Elviracska (válaszként erre: 51. - Win)
2007. máj. 2. 20:58

Látod ,én mindent ettem ezek szerint,mert sok zöldség gyümölcs ,és vitamin is ,de mégsem lett egyik babám sem nagy 2700-2750 ezek voltak a súlyok.


Erre rákérdeztem ,és azt válaszolta az orvosom ,most az utolsó terhességemnél ,hogy nem a vitaminoktól vagy a bevitt ételtől függ a baba súlya,mi is kicsik vagyunk,és ne várjak nagy babát.

Viszont van nem egy ismerősőm ki ugyanugy kicsi ,és a férje is ,és kétszer ekkora babát szült ...

Attól az én babáim is életre való egézséges kisbabák voltak,de mégsem érték el a 3 kilót sem.

51. win (válaszként erre: 50. - Elviracska)
2007. máj. 2. 20:39

Nem ellenzem minden szavadat, csak egyszerűen nem értek vele egyet. Ha valaki kiegyensúlyozottan táplálkozik, akkor minek szedjen vitamint. Természetesen nekem is javasolta az orvosom, mint ahogy minden terhes nőnek. Aztán meg azon szörnyülködött, mekkora ez a gyerek, mit eszik maga?! (És bizony nem egy ismerősömtől hallottam, hogy amíg szedték a vitaminokat, extra mértékben nőtt a baba, aztán abbahagyták, és normalizálódott a fejlődése.)


Abban pedig tökéletesen egyetértünk, mindenki csinálja, ahogy ő a legjobbnak látja! Én nem is mondtam, hogy más se szedje, de én legközelebb sem fogom.

50. Elviracska (válaszként erre: 48. - Win)
2007. máj. 2. 19:50

SZia

Én igenis elolvastam ,minden szavadat,de aval is kezdtem,hogy igy van ,ha visszaolvasod.

Én nekem mindkét terhességnél ,két külömböző orvosom volt.Én is edtem sok gyümölcsöt ,és főleg kertit mert mert van rá lehetőségem ,de mindenek mellett ajánlotta az elevitet ,és én beszedtem.

Nemértelek,hogy miért ellenzed minden egyes szavam ennyire

Én csak annyit tudok mondani,hogy mindenki csinálja a saját belátása szerint ,ha szed vitamint szed ,ha meg nem az is az ő dolga.

Én evel semmi rosszat nem szerettem volna közölni...

2007. máj. 2. 18:06
En semmilyen vitamint nem szedtem terhesség alatt,leszámítva a rengeteg gyümölcsöt,amit megettem.Az elsô ket hónapban kellett szednem egy méherôsítô gyógyszert,mivel egy évvel korábban volt egy spontán vetélésem,és el6ovigyázatosságból adta a doki.Meg szedtem persze a folsavat.De mást semmit.Egészséges,3850 gramm súlyú ,51 cm.hosszú kislányom lett.Szerintem,ha valaki normálisan,kiegyensúlyozottan táplálkozik,nincs szükség plussz vitaminokra.Ezek a vitaminok amúgy sem a magzatnak kellenek,ô megkap mindent az anyától,esetleg az anyukának van rájuk szüksége abban az esetben,ha pl.nem tud enni,nincs étvágya,vagy minden megevett dolog vissza is jön.Ezekben az esetekben jó,ha idônként vitaminnal pótolja azt,amire a szervezetének szüksége van.
48. win (válaszként erre: 47. - Elviracska)
2007. máj. 2. 15:27

Megkérlek, a hsz-aimat teljes egészében olvasd el!

Mint írtam zöldséget, gyümölcsöt nagyon sokat ettem, házit, nem felfújt hipermarketeset. Ha onnan megszereztem a szükséges vitaminokat, miért szedtem volna mesterséges készítményeket?


A súly genetika is, de nem teljes egészében, mert a toxémiásoknak pl. nagy súlyú babájuk van, és az pl. nem genetika, hanem betegség.

47. Elviracska (válaszként erre: 41. - Win)
2007. máj. 2. 14:04

Ez igy van ,de gondolni kell a gyerek késöbbi fejlődéslre is ,nem hiába van beteges ,és nem beteges gyerek ,független a születési súlyától.Már nagyon jó ,ha az anyaméhben megkapja a kellő vitaminokat ,és sokkal ellenálobb lessz a szervezete.


A súly nem csak a vitamin szedéstől függ ,mert tiszta genetika.Nem vitamin kérdése szerintem ,rengeteget utánna olvastam mindkét terhességemmel ,de nem azért szed a kismama vitamint ,hogy nagy súlyú babája legyen.

46. win (válaszként erre: 44. - D@nu)
2007. máj. 2. 12:50
Na, engem az alultápláltság veszélye nem fenyegetett.:((
45. Mágika75 (válaszként erre: 43. - Win)
2007. máj. 2. 12:49

A saját termesztésű zöldség, gyümölcs az más!

Tudod, hogy mivel permetezted/trágyáztad. Tudod, hogy nem valami radioaktiv szemét...

:-))

44. d@nu (válaszként erre: 43. - Win)
2007. máj. 2. 12:28
Én "alultáplált" voltam a terhességem előtt :), így én már a teherbe esés előtt is szedtem Elevitet, majd a terhesség alatt az utolsó hónapig végig.
43. win (válaszként erre: 42. - Mágika75)
2007. máj. 2. 12:21
Én mindenesetre eddigi tapasztalataim alapján, és azért, mert sok zöldség, gyümölcs saját kertből van, a következő terhességem alatt sem fogok szedni a folsavon, és ha szükséges, a vason kívül semmit.
42. Mágika75 (válaszként erre: 41. - Win)
2007. máj. 2. 10:50

A napi 1 Elevit talán tényleg túlzás...

De nem hiszem, hogy ma már elegendő ásványi anyag és vitamin lenne a zöldségekben. Egy kis támogatás nem árthat... :-)

41. win
2007. máj. 2. 07:49

Tegnapelőtt volt egy tudományos műsor a TV-ben, ahol arra a következtetésre jutottak, hogy kiegyensúlyozott táplálkozás mellett, nincs másra szüksége a terhes nőnek, mint a folsav bevitelére.

Ezt én annyiban tudom alátámasztani, hogy én sem szedtem semmilyen komplex terhesvitamint, és teljesen egészséges, problémamentes terhesség után 3970 gr-mal és 58 cm-rel született a fiam.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook