Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vitamin szedése terhesség alatt fórum

Vitamin szedése terhesség alatt (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
10. opál (válaszként erre: 8. - Elviracska)
2007. márc. 31. 18:23
Szia! Én Elevitet szedek már 1 ideje,mert szeretnénk babát. Kérdésem az lenne,hogy ez mellé ha szednék még folsavat azt hol tudnám beszerezni? (Gondolom gyógyszertárban!)
9. mylene (válaszként erre: 1. - 84bd502862)
2007. márc. 30. 19:07
Én Gravidát szedtem pár hónapig,majd gyümölcsökkel és zöldségekkel pótoltam a vitaminhiányt.Sokszor ittam frissen csavart gyümölcs és zöldségleveket is. Most 37 hetes vagyok. Remélem minden rendben a pocaklakóval és elegendő vitamint jutattam be neki.
2007. márc. 25. 10:09
Terhességem alatt Elevitet,és az elején folsavat szedtem.Nem lett különösebben nagy babám ,de szerintem azt a sok jot csak megkapta és késöbbiekben majd meglátszik a fejlödésben.A folsav az nagyon fontos dolog .Ajánlom minden kismamának.A korai fejlödésnél elegendethetetlen a folsav szedése.
7. gota
2007. febr. 24. 09:03

Sziasztok!


Nekem a doli azt mondta, h napi 1 Elevitet nyugodtan szedhetek, ne féljek semmitől, mert a nagyüzemi zöldség és gyümölcs "gyártás" miatt nincsen bennük annyi vitamin, mint kellene. A vitamint túladagolás egyébként csak mítosz. Olvasd el a Cenzúrázott egészség című könyvet, abban leírják, hogyan leeht az, hogy az RDA-t (felnőttek számára ajánlott napi mennyiség) kb. egy hangyára méretezték.

Ja, és a napi 1 Eleviten kívül szedek még napi 1 folsavat is.

Később pedig majd külön vasat is kell szednem.

Sajnos, ilyen világban élünk...

2007. febr. 23. 23:17
Sziasztok!A terhességem elejétől én elevitet és folsavat szedtem és egyáltalán nem lett nagy babánk.
2007. febr. 14. 12:32

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.Az orvos Gravidát mondott,elkezdetm szedni,de csak napi felet. Igazából nem is az óriásbaba hatástól félek, inkább a vitamintúladagolástól.de ahogy a válaszokból kiveszem,ezzel nem nagyon találkoztatok.Köszönöm még egyszer a tanáácsoakt, azt a napi fél szemet lehet, hogy akkor szedem folyamatosan.

Nuvianyu

2007. febr. 13. 21:44
Szerintem szedj valamiféle vitamint:már többféléből is választhatsz(Elevit,Materna,Gravida)...Az óriáscsecsemő dolog szerintem nem igaz!Sok kisbaba született mostanában a környezetemben,mindegyik anyuka szedett vitamint és egyik baba sem lett extra méretű.
2007. febr. 13. 12:52

Szia Nuvanda :)

Én is Elevitet szedek. Szerintem különösen ebben a téli időszakban fontos, mikor nincs annyi gyümölcs, és így te sem tudsz annyit bevinni, amennyire ilyenkor szükség van. Azt olvastam, hogy ez az óriásbébi-dolog is inkább alkati dolog. Nekem az eddigi UH-ok alapján teljesen átlagos nagyságú a babám, pedig az elmúlt nyolc hónapban minden nap szedtem vitamint!

2007. febr. 13. 12:42

Szia Nuvanda!


Gratulálok a babához! :-)

A folsav nagyon fontos a baba korai fejlődőséhez.

Nekem Elevitet javasolt az orvosom, de csak heti 2-3 szemet, amit még a szoptatás alatt is szedtem.


Voltak/vannak olyan nézetek, hogy a túlzott vitaminfogyasztás miatt születnek óriási babák... Ki tudja???

Tartok tőle, hogy ma már nem lehet annyi gyümölcsöt/zöldséget enni, hogy mind a kettőtöknek elég legyen.

Kérdezd meg a dokid, aztán tedd, amit jónak látsz.

2007. febr. 13. 12:04

Sziasztok!

Szeretném véleményeteket kérni a témában.Jó-e ha szedünk terhesség alatt a természetes úton bevitt vitaminok mellett tabletta formájában plusz vitamint. Sok álláspont szerint nem tartalmaznak a gyümölcsök, zöldségek annyi tápanyagot, amennyi elegendő lenne testünk és a fejlődő szervezet számára is.A tabletta szedése mellett azonban vitamin túladagolás léphet fel, ami károsíthatja a magzatot. Veszélyesek a zsírban oldódó vitaminok,pl. A és D vitamin.A készítményen, melyet vásároltam fel van tüntetve,hogy mellékhatásokkal jár,de az nem, hogy milyenekkel.Azt is tudja azonban mindenki, hogy a tabletta szedése sok betegség kialakulását segít megelőzni méhen belül - emiatt viszont szívesen szedném.Várom véleményeteket, tapasztalataitokat.

Köszönettel egy kezdő anyuka.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook