Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszatérés munkába gyed után: milyen verziók vannak a felgyűlt szabadságot illetőleg? fórum

Visszatérés munkába gyed után: milyen verziók vannak a felgyűlt szabadságot illetőleg? (tudásbázis kérdés)


9. Arel (válaszként erre: 8. - Filimami)
2014. okt. 22. 06:39

Nagyon örülök, hogy részletes voltál, és a jelek szerint otthon is vagy a témában!

A helyzet közben kicsit változott. Azt tudod, hogy a következő esetben mi a helyzet:

Kivárnám a gyesem végét, utána kivenném a szabimat, és nyitottnak mutatkozom abban, hogy akár a régi munkakörömbe (amit elvileg csak helyettesítenek, de igazából nem akarják visszaadni, és én nem is iagzából szeretnék visszakapni), akár egy másikba visszamennék dolgozni. Ilyenkor mi a helyzet? Régen technológiai csoportvezető voltam, de másik ilyen kategóriájú állás nincs a cégnél, azaz csak egy alacsonyabb beosztású-fizetésű lenne. Azaz amit fel fognak tudni ajánlani, az nekem mindenképp kedvezőtlenebb lesz. Ha ezt visszautasítom, akkor vajon közös megegyezésnek minősül, és jár utána végkielégítés?

2014. okt. 21. 20:30
Igazság szerint Te bármikor felmondhatsz, gondolom jelen esetben még ha van is felmondási idő a munkaszerződésedben nem hinném, hogy a munkahelyed ragaszkodna a letöltéséhez, ha egyébként is más munkakört ajánlottak. Egyébként pedig nem vagy köteles ugyanoda visszamenni, tehát a gyerek 3 éves koráig védett vagy a jelenlegi munkahelyeden, de csak akkor, ha nem szakítod meg a fizetés nélküli szabidat. Ha megszakítod és megkezded a szabik letöltését, akkor utána már könnyebben ki tudnak rúgni (ha akarnak). Viszont, ha felajánlanak egy munkakört, ami egyébként megfelelő lenne számodra a Munka Törvénykönyve szerint (ezt érdemes megkérdezni egy illetékestől, hogy ez pontosan mit takar, mi számít megfelelőnek) és csak azért utasítod vissza mert azt "nem szeretnéd csinálni", akkor kirúghatnak azonnal, ebben az esetben kifizetik a szabikat. Tehát a lényeg, hogy ha nem szeretnél visszamenni a jelenlegi helyre, akkor talán érdemes a gyermeked 3 éves koráig fizetés nélküli szabin maradni, mert akkor tuti biztos nem rúghatnak ki, a Tb-d pedig fizetve van. Ettől függetlenül ez idő alatt nyugodtan kereshetsz másik munkahelyet, ahol akár el is kezdhetsz dolgozni. Bocs, ha hosszú lett, remélem valamennyit tudtam segíteni.
7. Arel
2014. okt. 17. 06:56
A más munkakör nálunk más bért is jelent (pótlékaim nincsenek). Amúgy arra gondoltam, hogy hagyom a szabimat ketyegni, és amikor már lenne biztos melóhelyem, akkor mondanék fel. Addig is ketyeg a munkaidőm, fizetve van mindenem. Ha ők mondanak fel, akkor meg jár talán végkielégítés is, nem? De azt nem tudom, hogy szabi alatt felmondhatok-e, de végülis miért ne?
2014. okt. 16. 14:47
Akkor csökkenthetik ha más munkakörbe megy és ott a pótlékok kevesebbek. Annyival csökkenhet.
2014. okt. 16. 14:38
Ha leszámolsz, akkor kifizetik a szabadságot. De annak utána kellene nézni, hogy a fizetést csökkenthetik-e. Én novemberben megyek vissza a munkahelyemre dolgozni. Nekem is más munkakört ajánlottak mint ami volt, viszont a fizetésemhez nem nyúltak. Szerintem ha nem szakadt meg a munkaviszonyod, vagyis nem számoltattak le mielőtt elmentél szülni, és határozatlan idejű a szerződésed, akkor a fizetésed nem csökkenthetik le.
4. 31bc25d879 (válaszként erre: 3. - Arel)
2014. okt. 16. 14:09

Ezt nem tudom, de két tippem van, szerintem:


1.) kifizetik és mehetsz, kilépsz.

2.) letöltöd és addig kapod a magasabb fizetést, mintha dolgoznál a szülés előtt és utána lépsz ki. Szerintem az utóbbi jobb. Addig is tudsz másik melóhelyet keresni és kapod a magasabb összeget.

Nem vagyok munkaügyes, de nálunk így szokott működni, középvezető vagyok és én írom ki a visszatérők szabiját amit előzőleg a munkaügy kiszámolt. Aki nem jön vissza gyesről/gyedről így szoktak cselekedni.

3. Arel
2014. okt. 16. 13:15
December végén lesz a kislányom 3 éves, azaz lejár a gyedem. A munkahelyem mostani kezdéssel ajánlott fel egy nem igazán méltányos munkakört, amit egyrészt nem tudok (mivel nem végezhető itthonról a munka), másrészt nem is akarok elfogadni (nem egészen a végzettségemnek és szakmai múltamnak megfelelő fizetést adnának). Úgy tűnik, hogy másik munkakör viszont nem lesz a közeljövőben, amit fel akarnának ajánlani. Ilyen esetben mit érdemes csinálni? És mi van a bent lévő szabadsággal, ha mondjuk elmegyek máshová dolgozni?
2014. okt. 16. 13:11
A munkáltatónak ki kell adni, csak úgy tudsz munkába állni ha kivetted.
1. Arel
2014. okt. 16. 13:07
Visszatérés munkába gyed után: milyen verziók vannak a felgyűlt szabadságot illetőleg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook