Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Visszaszóljak e a kolléganőmnek vagy hallgassak? fórum

Visszaszóljak e a kolléganőmnek vagy hallgassak? (beszélgetős fórum)


15. Lencsy
2011. dec. 25. 15:37
Ha rám hallgatsz helyrerakod ! :) Pontosan azért engedi meg magának ezt a viselkedést, mert nyeregben érzi magát olyankor mikor úgymond ő játszhatja a főnököt ! Ha ráhagyod vagy ráhagyjátok ez csak rosszabb lesz !
14. 9837f4911c (válaszként erre: 1. - Céda)
2011. dec. 25. 03:17
Elvileg nem jó ha kiosztod ezt a bunkót,de ez emberfüggő,h.ki meddig bírja a strapát.... Én sajnos nem bírtam ki,h.ne ugassam szét az ilyen tahót.Ilyenkor persze repültem is a mh-ről...
13. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Céda)
2011. dec. 24. 13:08

De rühellem az ilyen idiótákat...

Nem biztos, hogy a legjobb ötlet helyrerakni, mert az ilyenekre nem hat az ilyesmi, sőt felhasználja ellened, az biztos! Én a helyedben tuti rátennék neki egy lapáttal és játszanám a fogyatékost, amolyan cinikus hangvételben, ahogy ő, majd ha valami problémája lenne ezzel, akkor meg az ártatlant, hogy "hát én csak azért kérdezem, mert még új vagyok, te vagy itt régebben, te mindent jobban tudsz" :) valahogy így képzelem el. :)

12. Tearózsa (válaszként erre: 11. - Céda)
2011. dec. 23. 22:18

Ez a beszéd!!! Lény nagyon kedves nagyon aranyos aztán átmész mosolygós gyilkosba és lesöpröd a pályáról!!!


Addig kitartás fog összeszorít, mosoly, de gondolj arra, hogy eljön még a te időd!!!

11. Céda (válaszként erre: 8. - Tearózsa)
2011. dec. 23. 22:16
Felül fogm múlni! Már arra is féltékeny lehet, hogy én angolul és németül is sokkal jobban beszélek, mint ő! Ahhoz képest, hogy fél éve ott van, látom, hogy elég sokmindent nem tud! Szerintem élvezi, hogy irányíthat embereket és főnökösködhet! Nem fog sokáig tartani!!!
10. Céda (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2011. dec. 23. 22:14
Igen, magázom. A francia nyelvben ez gyakoribb, mint a magyarban, és jobban elvárják. A felettesem is magázza a főnökét, pedik három éve dolgoznak együtt. Lehet azért a kis bunkó kolléganőt, akor 8 évvel fiatalabb nálam, mégse kéne magáznom...
9. Céda (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2011. dec. 23. 22:12
Igen, pont ez a bajom! Úgy érzem végem, mert azt éreztetem vele, hogy uralkodik rajtam!
2011. dec. 23. 22:10

Voltam hasonló szituációban. Szintén recepció, szintén hamarabb ott lévő kedves kollegina. Félti az állását...arra vigyázz, hogy ne hajlamosak információt visszatartani :S amiből te jöhetsz ki rosszul.


Jobb ha egy ideig hallgatsz és tűrsz. Ha már te betanultál sőt felülmúlod akkor úgyis feltűnik a főnöknek is, hogy milyen személyiségi jegyeket hord. Akkor már magabiztosan tudásodnál fogva is lehetsz "vita partner," mert nem függsz tőle :)


Az én kedves munkatársamat kirúgták :)

7. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - Céda)
2011. dec. 23. 22:10

Magázod?

Áááá, ez semmiképp nem lenne jó!

Inkább mond azt, hogy: tudom, hogy mondtad már, de nem sikerült megértenem. Vagy hogy is volt ez? Mit mondtál erre? És legyél határozott! Ha azt érzi az ilyen, hogy uralkodik rajtad, akkor véged.

És beszélgess vele! Család? Mit csináltál hétvégén? Hogy teltek az ünnepek?

2011. dec. 23. 22:08
Dicsérd meg a haját, vagy valami más módon válts át egy rövid magánjellegű párbeszédre, akkor megtörik a jég. Lehet, hogy még barátnők is lesztek a végén, csak most benne is feléledt a versenyszellem, és ezért bunkóskodik. Velem is történt már hasonló, de hamar megoldódott - szerintem nem téged akar lenézni, hanem magát fényezni (még az is lehet, hogy zavarban van, amiért neki kell betanítani).
2011. dec. 23. 22:07

Én addig sosem teszek helyre senki, amíg nem tudok mindent, mert ugye csak akkor nem tud kínos helyzetbe hozni. Azt hiszem 3 hét kevés ahhoz, hogy tudj mindent, így még maradj csöndbe egy kicsit. Legyél vele kedves. Ha a szemedbe mondja és a hátad mögött nem dumál, akkor felesleges konfrontálódni.

Majd ha már mindent tudsz és a helyzet nem változik, akkor finoman elmondhatod már neki, hogy mit gondolsz a stílusáról.

2011. dec. 23. 22:05
Mondjuk, így? "Kérem, el tudná magyarázni egy kicsit nyugodtabban?" :-DDD
2011. dec. 23. 22:03
Rakd helyre, de csak finoman!
2011. dec. 23. 22:03

Hallgass.

Hosszú távon jobban jársz, ez 100 %!!!!!!!

2011. dec. 23. 22:01

Ez a harmadik hetem az új munkahelyemen. Szerencsére a felettesem, aki betanít engem (és a másik új kolléganőt) végtelenül türelmes, kedves és jól magyaráz. Van egy negyedik kolléga is, aki a ranglétra ugyanazon fokán áll mint én, csakhogy ő már fél éve dolgozik - így amikor a felettesemnek pihenőnapja van, ő dolgozik velünk, tőle lehet kérdezni, ő felügyeli a munkánkat.


Már az első perctől ellenszenvesnek találtam ezt a kolléganőt, olyan buta nézése van és a stílusát sem kedvelem (recepciós, aki hip-hop zenét hallgat és a stílusa is olyan). Alapvetően az ügyfelekkel kedves, viszont velem és a kolléganőmmel sokszor elég bunkó. Általában akkor, amikor a felettesünk nincs jelen. Ha kérdezek tőle valamit, bunkón válaszol, türelmetlen, olykor cinikus és úgy érzem hülyének néz. Már elég komoly feladatokat ellátok 3 hét után, viszont vannak még kérdéseim, előfordult már, hogy ugyanazt kérdeztem meg többször, ezen is felkapta a vizet. Hozzáteszem, iszonyatos információáradat zúdult rám, még ülepedni kell mindennek a fejemben. Nem azt mondom, hogy soha nem hibáztam, de ki nem hibázik az elején. (nem túl sokat persze).

Úgy érzem, mindig keresi a hibát a munkámban, és úgy tűnik, "örül" ha talál valamit és beszólhat.


Ma amikor megkért egy egyszerű feladatra, cinikusan hozzátette, ugye ez nem okoz gondot? (de nagyon cinikusan) Ha megkértem, hogy magyarázzon el valamit, olyan kiosztó stílusban tette, mintha idiótákkal beszélne. Már ott volt a számon, hogy szólok neki, hogy legyen szíves normális hangnemben beszélni velem. De inkább nem tettem, nem akartam kihúzni a gyufát. Viszony nagyon megalázónak érzem, ahogy beszél velünk. Most iszonyatosan hajtok, hogy minél hamarabb mindent betanuljak, és jobban végezzem nála a munkát, hogy jobb legyek nála! Másrészt, meg inkább a felettesemnek szeretnék bizonyítani, nem neki aki játssza itt a "főnökösdit".


Nem tudom, mi a helyes...hagyjam, hogy így beszéljen velem, vagy még most az elején "rakjam helyre", mutassam meg, hogy nekem ez nem elfogadható? (lehet nem kéne eljászanom a lábtörlő szerepét..)


Szerintetek mit csináljak? Azt sem szeretném, ha a végén én jönnék ki rosszul az egészből. A munkahely és a főnökség iszonyatosan jó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook