Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vírusos torokgyulladás fórum

Vírusos torokgyulladás (beszélgetős fórum)


2020. febr. 25. 06:16
Én vasárnap vissza lázasodtam 1 hét után. A lányom tegnap ő 3 hét után.
23. vivo44 (válaszként erre: 22. - Endoplazmatikus®etikulum)
2020. febr. 21. 15:04
:-))))
2020. febr. 21. 14:55

Lehetni lehet. Csak nettó kínzás. Ha belegondolsz.


Itt egy cikk pl. De nem volt ünnepi bejelentés, csak normális orvos nem javasolja, azt tapasztaltam.


[link]

21. 5236d12e25 (válaszként erre: 16. - Csalános)
2020. febr. 21. 14:36

🤦‍♀️ Szerintem ne menjünk bele ebbe az okoskodásba.. Pláne ne abba mit adok vagy nem adok a gyermekeimnek.

Ha tisztában lennél vele nem beszélnél ökörséget, nagyon sok kisgyerek mindenféle vitamin,vírusölő kúra mellett is nonstop hazahord mindent az oviból.

20. vivo44 (válaszként erre: 16. - Csalános)
2020. febr. 21. 13:03

Te olvasod valahonnan ezt a sok butaságot, vagy magadtól jön?

Egy 3-4-8 hónapos gyermeknek képző immunrendszere van csak, ami nem állandó. Anyatejjel, táplálékiegészítőkkel fenntartható és alakítható.

Minden anya, aki teheti anyatejjel eteti, itatja gyermekét, tehát a képződő immunrendszerért minden anya tesz, aki van olyan szerencsés és tud szoptatni. Aki sajnos nem más okból, azon anyukák is tesznek érte, csak másként.

Olvass picikét utána inkább...de az élet is nagy tanító lehet...

19. rabankari (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 21. 13:00

Dr. Novák Hunor csecsemo és gyermekgyógyász és még néhány orvos többek közt a saját gyermekorvosunk is. Szerintem ez pontosan olyan örök vitatéma, mint a kamillázzuk e a gyerek gyulladt szemét.

Mindenesetre én 38.3 nál semmi esetre sem alkalmaznám, ilyen pici babán meg főként nem.

2020. febr. 21. 12:59
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Csalános)
2020. febr. 21. 12:56

A csecsemő nem kezeli az immunrendszerét...

Hát mert nincs neki, azért nem kezeli. Fokozatosan alakul ki, a kisebb-nagyobb fertőzések hatására.

16. Csalános (válaszként erre: 13. - 5236d12e25)
2020. febr. 21. 11:08
Sajnos a szülők sem, a gyerekek sem kezelik az immunrendszerüket. Ha jó lenne az immunrendszer, nem tudna torokgyulladásokat kapni. Amikor egészséges akkor kell aktiv kezelés, hogy ne legyen beteg, vagy a szervezet tudjon védekezni. Sajnos ez sok esetben az itt leírtak alapján nincs meg.
2020. febr. 21. 10:20

Ezt meg ki mondta, hogy nem lehet? Komolyan érdekel, mert ez számomra teljesen új.

A Gyerek klinikán is alkalmazták, a "hülye" angolok is alkalmazzák, 38,5 fokig nem is ajánlják a lázcsillapítást, azzal az indokkal, hogy így tud a szervezet harcolni a betegséggel szemben.

Nyitott ablakot javasolnak és lenge ruházatot, valamint a hűtőfürdőt.

Persze isten ments, hogy valakire is ráakarom tukmálni, csak kíváncsivá tettél, itthon mióta nem javasolják és kik?

2020. febr. 21. 08:46

Szia, mi is nemrég estünk át ezen a brutál fertőzésen.

39.7 fokos lázzal kezdte a gyerkőc, két napig 4 óránként visszaemelkedett. Feküdt egész nap. Szörnyű volt látni. Aztán lassan egyre ritkábban ment fel, majd három nap lázmentes állapot után ismét 38.3 lett, de csak pár órára. Utána semmi. Ez megismétlődött még egyszer - itt már teljesen kiakadtam. Ekkor tudtam meg, hogy ennél a betegségnél akár heteken át vissza-visszaemelkedhet a láz.

Mi négyszer voltunk orvosnál a két hét alatt.

Közben lefogyott és legyengült, egy újabb hét kellett, hogy stabilan tudjon járni, iskolába mehessen.

A kis osztálytársak közül több ugyanígy járt, napi szinten egyeztettünk az anyukákkal.


Kitartást és mielőbbi gyógyulást a kicsinek!


A vérvétel jól is elsülhet, nekünk már több is volt. Volt, amikor könnyedén ment, volt, hogy én is sírtam, amikor nem látta. Remélem, hogy nálatok az előbbi lesz! :)

2020. febr. 21. 05:00
Mi még minsig betegek vagyunk. Nagyon durva ez a vírus. Nagylányom 1 hónapja 3 napig majdnem 40 fokos láza volt, bedurrant a torka és iszonyat náthás lett. 1 hetet volt itthon, 1 hetet ment oviba 1 hetet itthon 1 hetet oviba. Még mindig náthás köhög. Én múlthéten döltem ki. 2 napig ki se bírtam mászni az ágyból. Bedurrant a torkom arcüreggyulladást kaptam a nyaki nyirokcsomóim is bedurrantak a nyakamat alig bírtam mozdítani. A kicsi szintén 4 napig volt lázas még mindig náthás masszívan.
12. Bözsi néni (válaszként erre: 6. - Kisvirág2)
2020. febr. 20. 23:04

Az ilyen picurkáknak még nagyon hamar felszalad a láza, legtöbbször 39 fok környékére.


De ha 38 körül tudod tartani, az jó. Dolgozik az immunrendszere :-) A láz öli a kórokozókat. Persze kell csillapítani, de ne félj, ez szerencsére nem nagyon magas láz.


Add neki a gyógyszert, ahogy a doki mondta, meg lázcsillapítot, és szépen meggyógyul. Ha feljebb szökne a láza, 39 vagy az fölé, akkor állott vizes ruha, ahogy írták.

11. vivo44 (válaszként erre: 10. - Endoplazmatikus®etikulum)
2020. febr. 20. 22:55
:-))))
2020. febr. 20. 22:47

Fizikai lázcsillapítást (hűtőfürdő) régóta nem javasolt alkalmazni, főleg ilyen pici babán. De senkin sem.

Lázat főképp rossz közérzet esetén érdemes csillapítani. Ha nem megy lejjebb, nem javul a gyermek közérzete, más hatóanyagú lázcsillapítót adhatsz 4 óránként.


Vérvétel kb kínzás egy 8 hónaposnak (és az anyukájának).


Jobbulást!

9. Guruljka (válaszként erre: 6. - Kisvirág2)
2020. febr. 20. 22:21
És a 38,2 is csak 37,7 volt.
8. Guruljka (válaszként erre: 6. - Kisvirág2)
2020. febr. 20. 21:17

"Fontos tudni, hogy végbélben mérve a lázat, mivel ott az úgynevezett maghőmérsékletet mérjük, fél Celsius-fokkal magasabb értéket kapunk, mint hónaljban mérve, ezért 0,5 fokot mindig le kell vonni belőle."


Szóval az a 38,8 csak 38,3.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Kisvirág2)
2020. febr. 20. 21:08
Amikor magasabb a láza, a lábacskáira tehetsz állott vizes borogatást. Vagy a kádjába ültesd be és fokozatosan hűtsd a vizet állottra. Gyorsabban lemegy a láza.
6. Kisvirág2 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. febr. 20. 20:53

Köszönöm!

Attól ilyedtem meg, hogy magasabb lett a láz. Hétfőtől - szerdáig szinte csak 38,2 popsiban. Mára már 38,8.

Igyekszem megnyugodni.

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Kisvirág2)
2020. febr. 20. 20:48

Egy illyen vírusos betegségnek van azért egy lefutási ideje. A babád meg még kicsi ehhez. Még most építgeti az immunrendszerét.

Hagyj még erre kis időt. Még csak negyedik napos a betegség.

Én is mielőbbi gyógyulást kívánok!

4. Kisvirág2 (válaszként erre: 3. - Kisvirág2)
2020. febr. 20. 20:42

Hozzátáplálást🙈

Javított a telefon.

Hozzászólást.

3. Kisvirág2 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 20. 20:41

Köszönöm szépen a hozzátáplálást!

Remélem igazad lesz. Sajnos ma egész nap lázas volt.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Kisvirág2)
2020. febr. 20. 20:35

Lehet már semmi baja nincs a babának, csak egy utóláz. Nekem volt a gyerekemnek ilyen. Én is halálra izgultam magam.


Gyors teljes gyógyulást a babának!

2020. febr. 20. 20:25

Sziasztok!


Kislányom 8hós, hétfőn belázasodott így orvoshoz vittem. Vírusos torokgyulladást állapított meg, 3*8csepp cataflam mellé tantum verde 3*2 puff.

Szerda estére már csak 37,8 volt a hője nagyon örültem.

Erre hajnal 2-re 38,7 😔

Germicid kúpot adtam neki. Sajnos semmit sem használt, ezért 4-órakor cataflamot kapott. Szépen lassan lememt neki. Visszavittem a gyerekorvoshoz, azt mondta, hogy a torka már nem olyan csúnya ezért attól már nem lehet lázas. Holnap vérvételre kell mennünk. Nagyon aggódom. Milyen szövődménye lehet ennek a torokgyulladásnak??Tapasztalatokat szívesen olvasnék. Köszönöm szépen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook