Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vészes terhességi hányás fórum

Vészes terhességi hányás (beszélgetős fórum)


20. Ditta3
2019. jan. 19. 21:13

Szia! Gratulálok a bébidhez és hogy túl vagy a nehézen! Nem tudom a te szervezeted hogyan reagál, de nekem utána nagyon kellett vigyáznom a sóval, mert vizesedtem tőle + enyhe toxémia... remélem nálad nem lesz ilyen és végre mindent fogsz tudni enni!

Nálam az ultrahangon kiderült, hogy 5 nappal kisebb, viszont tuti minden ok, mert rosszabbul vagyok mint az első kettőnél ilyenkor és ez csak a kezdet.:-(

Folyamatos rosszullét és hányás , bár még csak napi 1-3 alkalom. Szerintem még 1-2 hét, amit itthon tölthetek.. Utána a 16. hétig kb kórház.

A hányás alapból evolúciósan megalapozott, de ez a vészes hányás szint nem normális dolog.

Sajnos a mai napig nincs rá segítség. Én szedem a b6-ot, de semmit sem használ. Más országokban van gyógyszer, de kockázatosak a magzatra nézve. Tehát marad a kitartás és a türelem! Nem tart örökké és a végén lesz egy gyönyörű kisbabám. MEGÉRI! ❤

19. Bridzsy001 (válaszként erre: 18. - Ditta3)
2019. jan. 19. 13:52

Szia!

Igaz,nekem első babám de átérezem amit te.Épp 2 napja szabadultam a kórházból,igaz csak 2 hetet töltöttem ott vészes hányás miatt.Kaptam az infúziós terápiát,de azt mondta a doki valószínű nem az utolsó volt,hogy szülés előtt jártam ott.16 hetes vagyok,11 hete szenvedek ebben.Diétáznom kell,magne b6ot szednem dupla adaggal. Véreset hánytam már én is.Talán most kicsit jobb,de ki tudja meddig.

Akkor ezek szerint ha valaki hány,az jó. Csak nem mindegy,hogy hogy.De milyen fura,hogy amikor nem hánytál,nem volt jól a baba sem.Nagyon sajnálom :( És kívánom,hogy most minden rendben legyen.És nagyon erős vagy,hogy ezután is vállaltátok a babát. :)

18. Ditta3
2019. jan. 13. 23:19

Sziasztok!

A saját tapasztalataimat szeretném megosztani veletek. Az első terhességem 5. hetétől kezdődően voltam napról napra, óráról órára rosszabbul. Eleinte csak párszor (napi 3-5 alkalommal) hánytam és küzdelmek árán, de tudtam enni és inni is kicsit. Az émelygés és hányinger állandó volt, majd társult hozzá a folyamatos hányás. Tényleg folyamatos: egy korty víz – hányás, lenyelem a nyálam – hányás. Nem bírtam semmilyen szagot, sem illatot elviselni. A legrosszabb a környezet volt. „Szedd össze magad!”, „Ez csak egy kis terhességi rosszullét” Egy lúzernek éreztem magam. Végre a pocakomban a várva várt jövevény és én már az első akadályt is ilyen rosszul veszem. Pedig másokat nem viselt meg a terhességi rosszullét ennyire. Ilyen gyenge lennék?


Hát NEM!! Ez hyperemesis gravidum, azaz vészes terhességi hányás, ami a terhességek 1-2%-át érinti. Ezt azután diagnosztizálták, miután 2 hónapos terhesen már vért hánytam, úgy szét volt marva a nyelőcsövem, és 6 kg-ot fogytam. Ezt követően 1 hónapot feküdtem a kórházban infúzión.

A 4. hónapra szerencsére sokkal jobban lettem. Spéci étrendet kellett tartanom egész végig, de se hányás, se rosszullét. A kisfiam 3600 g-al született, teljesen egészségesen.


A kislányommal már rutinosabb voltam. 2 hónapot töltöttem kórházban infúzión és 12 kg-ot fogytam az első 4 hónapban. Nem volt egyszerű időszak, de már nem éreztem gyengének magam. Sőt! Tudtam, hogy erős vagyok és végül minden rendben lesz. A 4. hónapban ahogy jött, úgy el is múlt a rosszullét. A terhesség 2. és 3. trimeszterében jött megint a speciális étrend. A lányom teljesen egészségesen és 4750!! g-al született.


1 évvel ezelőtt sikerült összehozni a harmadik babánkat. Felkészültem. A hyperemesis általában terhességről terhességre rosszabb lesz, bár van matematika esély arra is, hogy egyáltalán nem leszek rosszul. Az 5. héten kezdődött az émelygés, volt ultrahang, örömködés, de hányás még a 7. héten sem. „Nocsak? Hát lehet, hogy megúszom ennyivel? De jó” – gondoltam… Aztán derült égből a villámcsapás: a következő ultrahangon még ott a baba, talán van pulzálás is, de nem fejlődik rendesen.. A 10. héten veszítettük el.


Sokat olvasgattam arról, hogy a hányingernek, hányásnak van-e valamilyen funkciója a terhesség során. Mire jó? Miért csinálja a testünk? Statisztikai tény, hogy a hányásos terhességeknél 4x kisebb a vetélés aránya. (Pedig hogy örültem…)


Most ismét terhes vagyok. Ez hatalmas öröm nekünk! Holnap kezdem a 6. hetet. Enyhe émelygés ugyan van, de semmi komoly. Az elmúlt héten pecsételgettem, amire a dokim sok pihenést és magne B6-ot javasolt. Szerdán megyek hozzá és nagyon félek!! Feszül a mellem, a tesztek egyre erősödtek, a pihenés is jót tett, de félek. Még mindig nem vagyok rosszul….

Van köztetek olyan, aki egyik terhességénél szenvedett hyperemesistől a másikban pedig nem? Nem sima terhességi rosszullétre gondolok, hanem a fent leírt súlyosabb fajta vészes terhességi hányásra.

Előre is köszi!

2018. nov. 30. 06:59
Uristen!! Igazan kedves hsz egy kismama részére! Inkább tartsd meg magadnak a velemenyedet!
2018. nov. 29. 16:57

A legfőbb terhességi tünet a hányinger,hányás.Nekem a reflux miatt volt rosszabb,szerencsére azóta már kiderült. Szerintem nagyon sokan szenvednek ebben,azok pedig szerencsések akik nem. :)

Rengeteget olvastam,kérdeztem,beszéltem erről.Hál istennek már nem vagyok tudatlan.Nem volt iker, szerencsére nincs halott magzat aki esetleg felszívódhatott.

2018. nov. 29. 14:18
Én sajnos a Te korlátozott tapasztalataid tudom megkérdőjelezni, a butaság pedig valószínű a te jelződ lehet, ha ennyire szívesen osztogatod! Én nem az élő babádról beszéltem, hanem az esetlegesen mellette elhalt ikréről, amit az orvosok nem szoktak általában elmondani, akkor sem ha látják azt. De az ikrek általában elhalnak az első ultrahang vizsgálat előtt. És ennek a tünete sokszor a hányinger. Olvass utána ha nem hiszed!
14. Bridzsy001 (válaszként erre: 14. - Farfara8)
2018. nov. 29. 11:49
Ne haragudj de nagy butaságot írtál most. A hányás a terhesség velejárója,van aki jobban van aki kevésbé szenvedi meg.Akkor van baj ha hirtelen elmúlik.Egyébként tegnap voltam dokinál és minden a legnagyobb rendben a babámmal :)
2018. nov. 27. 08:02
Szia! Igyál gyógynövény alapú Aloe Blossom Herbal Teát. Az a hányingert is csökkenti és a folyadékot is pótolja és nagyon finom is. Jobbulást!
12. Bridzsy001 (válaszként erre: 11. - Lapbarna)
2018. nov. 24. 09:57
Nekem is ezt mondják sokan,hogy mindenki így jár holott én is tudom,hogy nem.Eleve refluxos vagyok,lehet attól is viselem nehezebben.De sokat számít a pihenés.Tegnap óta táppénzen vagyok,nem csinálok semmit csak fekszem.Így valahogy magamban tudom tartani az ételt,italt 1 napja. Remélem nem lesz rosszabb mert akkor tényleg megyek én is a korházba. Az első hetekben volt puffadásom,most lement az is,remélem nem lesz gond a picivel
2018. nov. 24. 05:48

Egy ismerős mindent kihányt. Menj orvoshoz! - mondtuk neki. Aztán a férjének, mikor ő kitartott, hogy de hát mindenki hányik terhesen. (nem mindenki, de mindegy) Igen, csak nem naponta 10-15-ször. Lefogyott csontosra, szikkadtra. Akkor ijedt meg, mikor a védőnő mondta, hogy tán el akar vetélni?!

Bement a kórházba. Kapott infúziót. Mint amit elvágtak. Megszünt a hányás, hányinger. Azt mondta, hogy bánja, mint a kutya, hogy olyan buta kitartó volt, és nem ment hamarabb.

10. Niko31 (válaszként erre: 8. - Bridzsy001)
2018. nov. 23. 17:31
Ő is a b vitamint szedte. Meg az idő. Nála ha jól emlékszem 2 hét után enyhült a hányinger.
9. Amina93 (válaszként erre: 7. - Bridzsy001)
2018. nov. 23. 15:37

Legalabb erre az idöszakra jo lenne a táppénz,aztan amikor már elmúlik a hányás,meg vissza tudsz menni dolgozni.. A sima B6 jo a hanyasra. Es sok vizet próbálj inni.

Ha hosszú távon marad hogy ennyire kijön minden,menj be a kórházba,es kapsz infúziót illetve injekciót ami azer hosszabb távon jo..

8. Bridzsy001 (válaszként erre: 3. - Niko31)
2018. nov. 23. 13:43
És neki mi segített?
2018. nov. 23. 13:43
Az orvos azt mondta B6 vitamin és sok folyadék.Probálom,tényleg ahogy hányok,azonnal iszom is rá keveset aztán újra és újra. Remélem tényleg elmúlik majd,mert olyan szinten gyenge vagyok,hogy mozdulni alig bírok.Doki fel akart venni 9es kódú táppénzre,de én semmiképp sem akartam mert szeretnék dolgozni ameddig tudok úgyhogy sima táppénzen vagyok egyelőre.
6. Bridzsy001 (válaszként erre: 4. - Sirq)
2018. nov. 23. 13:40
Köszönöm a linket,mindenképp megnézem
2018. nov. 23. 13:22
B vitaminokat szokás ilyenkor injekcióban is adni. Kolléganőm lánykája annyira odalett, mivel folyadékot sem tudott inni, hogy felvették néhány napra infúziós kezelésre. Azért csak próbáld erőltetni legalább az ivást, amíg túljutsz a kritikus szakaszon.
4. sirq
2018. nov. 23. 13:16
Itt ki tudod választani a tünetek leírása alapján, hogy most Neked melyik szer segíthet. [link]
3. Niko31 (válaszként erre: 1. - Bridzsy001)
2018. nov. 23. 12:50

Ismerősöm is ilyen volt szinte semmi nem maradt meg benne. A hús szagától is képes volt hányni pedig nem is evett egy falatot sem.

Azért ha nagyon nem változik keress fel egy dokit ki ne száradj.

Kitartás neked 😊

2. semleges (válaszként erre: 1. - Bridzsy001)
2018. nov. 23. 12:33

Orvos mit mond?

Egyébként ilyen van, félidőben megszűnik. Az anyukámnak is volt mikor velem terhes volt.

2018. nov. 23. 12:18

Sziasztok! Volt valakinek hasonló?

7+4 hetes terhes vagyok,5.héttől hányok minden nap de 3 napja szinte minden kijön belőlem akár éjjel akár nappal. Nagyon rosszúl viselem,egész nap csak aludnék olyan gyenge vagyok.Eszek gyümölcsöt,kekszet,de nagyon kell szenvednem,hogy legalább kicsi szivódjon fel és ne egyből jöjjön ki belőlem.Szedtem egy ideig magne b 6ot de az is visszaköszönt :( Nem tudom mit csináljak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook