Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vesekő elhajtásra mi a legjobb megoldás? fórum

Vesekő elhajtásra mi a legjobb megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. f7b0203e3a (válaszként erre: 32. - Anyuci macuci)
2012. ápr. 25. 13:24
Nekem sem voltak görcseim. én is azt hitten, hogy fel vagyok fázva...aztán akkor lett gyanús, amikor az esti meleg vízben való ülés után sem enyhültek a tünetek, hanem hajnalra begörcsöltem. nekem is volt kimutatható vér a vizeletemben. Az uh apró "kehelyköveket" igazolt.
35. f7b0203e3a (válaszként erre: 1. - Pavelancsika)
2012. ápr. 25. 13:19
Sok sör+ lépcsőzés...Ez nem poén... nekem az ősszel voltak köveim... A sör és a lépcső bevált... én még ittam csalánteát is...
2012. ápr. 25. 11:48
Sziasztok, vesekovem(hálistennek) még nincs,de vesehomokom van és lerakodások a vesevezetékemben... minden oldalon mást irnak, van aki azt mondja csak zöldség semmi hus,de nekem például érzem hogy fáj ha sok hagymát eszek. sör, alkoholrol mi a véleményetek? mik azok amit tuti NEM jok ilyenkor? köszi:)
2011. szept. 29. 21:19
Fájdalomra nekem bevált a sportkrém, mivel azt tudtam, hogy a melegől kevésbé akar leszakadni a derekam, bekentem mentolos sportkrémmel, és jól körbecsavartam a derekam meleg ruhával (pléddel). Fél óra alatt elmúlt a fájdalom, pedig előtte nem használt a cataflam sem.
2011. máj. 24. 16:54
Én nem tudom mi lehet,mert mostanában elég rendszeresen majdnem minden nap esténként beveszek 1 szem rowatinexet kőmegelőzésre,de tegnap reggel óta nagyon csíp,ha pisilek sőt,ma reggel véres volt a vizeletem. Görcsök szerencsére nincsenek,legalábbis egyenlőre,de nem tudom,hogy most kövem van,vagy "csak" felfáztam. Szerintetek???
2011. máj. 16. 09:55
Sok sör és utána (a már megszüntetett) 1-es autóbusszal végállomástól-végállomásig. Tuti siker volt! :)
30. raul227 (válaszként erre: 5. - Narina)
2011. márc. 4. 16:56

ezt nézd meg és értelmezd akkor,a zeller miatt...

[link]


Vesekő esetén tilos:


A konyhasó fogyasztása, a retek, a bors, a zeller, a paprika, a mustármag, a gyömbér, a hagyma és a fokhagyma mérsékelt evése.

2009. febr. 13. 01:00
Az függ a kő méretétöl,de a sok fojadék az jót tesz neki.
2009. febr. 12. 21:37
sziasztok!nekem is van és volt is kövem...kb egy éve egy 2.5 centiset találtak,és elrobbantották,aután rá fél évre találtak egy kisebbet,és azt is ujra elrobbantották...most néhány napja ujra egy feszitő és nyomó érzés jött a jobb derekam köré.Nagyon félek.Holnap megyek dokihoz.Mi lehet ez?ugye nem kell befeküdnöm?
2008. nov. 27. 04:16

Hatalmas folyadéklökés /3 liter csalántea, vagy alkohol mentes sör/


lehetőleg olyan rövid idő alatt bevinni, hogy ne menj alatta Wc-ce.


Iszod és közben azon a lábadon ugrálsz, amelyik oldalon a kő van.


Zománcos bilit kellene szerezned, abban hallani fogod a kő koppanását.


Sok sikert.


:-)

2008. nov. 26. 23:32
A volt férjemnek volt. A sört, teát ajánlotta az orvos és a lépcsőzést.
2008. nov. 26. 21:25

miért kell egy hét alatt kipisilned? ha nem akar távozni nem fog úgy sem...jó tanács: ha jobban is fáj a természetes kötávozást válaszd, kivéve ha akkora hogy nem tud magától kijutni!

sok szerencsét, és kitartást!:)

2008. nov. 26. 21:21

Szia!

nekem is volt vesekövem, de anyukámnak egy teakeverék segített, és három vesekövet hajtott el.kb másfél hónapos kúrával.

lényege a méregtelenítés, és ehhez hozzátartozik a vese tisztítása is. szűztea, borsmentatea, zöld tea és gieseng.csak mézzel ízesítve és citrommal(nem lével gyümivel)egy egy filterrel kell elkészíteni, majd öntsd bele fél liter ananászlébe.(délelőtt kell elfogyasztani).délután pedig sok sok folyadék,és nem ásványvíz(valamilyen tea, gyümilé, csapvíz, mert kevesebb benne a kálcium)!!! egészséges, és méregtelenít...tapasztalat,megéri kipróbálni!

remélem segítettem:)

üdv: Ilka

2008. nov. 20. 15:42
Rengeteg folyadék,esténként melegvizes fürdő jó sokáig,na és egész nap amikor csak teheted lépcsőn ugrálni, ha lépcső nincs, akkor ugrálókötelezni.Nálam bevált, bár nem volt egy leányálom.
2008. nov. 20. 15:30

Sziasztok! Nekem 12 éve vannak veseköveim, szinte évi rendszerességgel, de volt , hogy egy évben 3 is volt. Eddig kőtörésre nem adtam magam, egyszer mentem volna magamtól, de akkor megijesztettek, hogy káros a sugara amivel törnek a petefészekre. Ez éppen Karácsonykor volt, amikor is minden nap hajnalba az ambulancián kötöttem ki, denem vettek fel osztályra az Ünnepekre való hivatkozással. Igy 5 nap volt a vajúdás, sok követ megszültem már, általában otthon, mivel az orvosok semmit nem tudnak tennik, max könnyiteni az infúziúval és a szurival. Ha nagy ha kicsi a szenvedés meg van, de nem mindegy meddig. Valóban meg kell vizsgáltatni a kő miből tevődik össze, de ha hajlam van rá, akkor teljesen mindegy. Nekem többségben kalcium köveim voltak, de ha ezt megvonom a szervezetemtől, akkor a csontozat kárára teszem. Sajnos azt kell mondjam ennyi évi tapasztalat után, hogy aki hajlmaos rá, az barátkozzon meg a gondolattal, hogy ezzel együtt kell élni :((((

Könnyebbség a rowatinec folyamatos szedése, sok folyadék és amennyiben már a húgyúti szakaszába ért a kő, meleg ülő vizes fürdő, ami segit elernyeszteni az izmokat és igy sikerül a kőnek könnyebben kicsúsznia. Sajnos nekem már volt, hogy bevérzett a vesém, felsértette a kő az utat, ezért a rowatinec és a gyulladáscsökkentő teafélék stb elengedhetetlen egy-egy kő távozásakkor...Remélem tudtam segiteni annak, aki erre a témára tévedt! Fel a fejjel!....


Gabryel

2008. okt. 31. 13:03
2005-ben állapitottak meg vesekövet nálam.Ezért,hogy a mütétet elkerüljem a Bio boltban vettem kőtörő kapszulát.2 dobozzal beszedtem/igaz nem volt olcsó kb.4 e/doboz/ Most voltam ultrahangon,meg röngtgenen és nincs kövem!Bár nem vettem észre mikor ment el.
2008. okt. 31. 10:07
trolin való utazás,sok folyadék,ha ez nem megy,urológus
2008. máj. 7. 20:23
Én is a rengeteg folyadékfogyasztás mellett szavazok. Segít ha forralt és kissé hűlt, ihatóan meleg vizet iszunk naponta, mert az felmelegíti a gyomrot is, és a vérkeringést is, ami a vesével is kapcsolatban van.
2008. ápr. 26. 11:53
Rengeteg folyadékfogyasztás és testmozgás.Ha jó helyen van a kő,akkor az átmossa a vesédet,ha pedig nem,akkor mindenképpen műtét,mert,ha elzárja a vesevezetéket,az nagyon nagy fájdalom és veszélyes is.
17. emrus
2008. ápr. 26. 09:35

Én is azokhoz csatlakozom, akik a sok folyadékot, és a lépcsőzést ajánlják.

Nem irigylem, aki ezzel a problémával küzd, nagyon tud fájni.

16. b3de542bbc (válaszként erre: 15. - Acsadines)
2008. ápr. 26. 09:29
Valóban a sör, de nem mindegy melyik, utána kell járni, sajna elfelejtettem, pedig unokatesómnak még a kórházba is becsempésztük!!
2008. ápr. 26. 07:29
A sörről hallottam jó tapasztalatokat.
2007. okt. 12. 19:31
Melegítő párna, sok-sok citromos víz.
2007. okt. 12. 19:30

Medveszőlőlevél tea. Tuti recept, csak sajnos a rettenetes íze miatt nem sokan bírják.

A kamillatea gyulladáscsökkentő, heti egy alkalommal kúraszerűen ajánlott fogyasztani.

12. s.irma
2007. szept. 7. 08:37

Kamilla teát kell inni melegen és sokat kell ugrálni a lépcsőn!

Nekem tökéletesen működött!

2007. szept. 7. 07:24

Én is hallottam a sörröl, de a gyógyszer amit kaptam nem engedi.

Hallottam még meleg vizről. Ezt már többször kipróbáltam. Amikor görcsöl nagyon jól esik a meleg vizbe beleülni.

2007. szept. 6. 22:12
ugy hallotam hogy a sör is jó rá
2007. szept. 6. 22:10

Köszönöm!

Tehát igyak és ugráljak. Meglesz.

2007. szept. 6. 22:06
A titka a sok folyadékivás!Bevált módszer a lépcsőről ugrálás,a kőhajtó teák,a Rowatinex is ha pedig nem megy irány a kőzúzó,a műtét pedig az utolsó megoldás.......Hogy honnan veszem ezeket?Vesekövem van nekem is másrészt általában akasztják a hóhért!Urológián vagy ok szakápoló:-)
2007. szept. 6. 21:35
Szia! Vízlökést kell alkalmazni, vagyis másfél liter tea /víz/ fogyasztása fél óra alatt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook