Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérvétel előtt mikor lehet utoljára enni-inni? fórum

Vérvétel előtt mikor lehet utoljára enni-inni? (tudásbázis kérdés)


11. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 9. - C2b3b68488)
2013. ápr. 9. 12:44
Egyél 8-kor...akkor még nyugodtam megteheted.... utána pedig vizet ihatsz:) Az éjjel is lehet... Ha cukor miatt vesznek vért, lehetőleg reggel ne igyál egy kortyot sem.
2013. ápr. 8. 17:31
Engem egyszer lecsesztek véradóban, mert 11 re mentem éhgyomri vérvételre kismamaként. Hiába mondtam, hogy 1 és 5 között nem tudtam aludni, utána meg örültem, hogy végre elaludtam, és 10 ig nyomtam a szunyát. Erre közölték, hogy ha este 22 kor ettem, akkor ez már nem éhgyomor, hanem éhezés, és terhesen ilyet ne csináljak! Visszakérdeztem, hogy akkor miért is váratják a kismamákat éhgyomorra 2-3 órán keresztül a vérvétellel?-no, ez nem tetszett. Szóval a 12 óra az baromságnak tűnik, sztem. a 6-8 óra tűnik ideálisnak.
9. c2b3b68488 (válaszként erre: 8. - Eandi78)
2013. ápr. 8. 17:02
Hát meg ha reggel pl 8ra megy valaki vérvételre,szerintem az nem jó ha még éjjel 11 kor eszik.Gondolom én.
2013. ápr. 8. 15:36

Nekem 12 órát mondtak éhgyomornál. Volt, hogy nem tartottam be. Koleszterint befolyásolta minimálisan, de lehet az se attól volt magasabb akkor. 4 helyett 5 volt az érték.

Egy pohár vizet iszok vérvétel előtt.

2013. ápr. 8. 07:59
Nem tudom,de nekem azt mondták hogy elötte legalább 10 órával már ne egyek ne igyak.
2013. febr. 6. 17:22
oké.köszönöm a tanácsokat! :)
2013. febr. 6. 16:32
Enni, általában 4-5 órával előtte lehet, de inni kell, mert nehezebben jön a vér!De, csak vizet, nem cukros üdítőt!
2013. febr. 6. 16:02
Elméletileg van olyan, ami előtt lehet. Sőt, kell is. Egyszer nagyon nem akart jönni a vérem, pedig több helyen is megszúrtak, az valami szörnyű volt...Akkor mondták, hogy jó lett volna előtte ennem bármit, meg nagyon sokat inni és akkor jobb lett volna. Merthogy nem volt szükség olyan vizsgálatra, aminél változtathatja az evés az eredményeket.
2013. febr. 6. 15:57
na akkor megpróbálok éjfélkor enni.köszönöm!! :)
2013. febr. 6. 15:50
Szerintem próbálj meg éjfél körül enni, ha lehet, mert akkor ugye már 7,5 óra telik el a vérvételig, annyi időnek elégnek kellene lenni.
2013. febr. 6. 15:47
Sziasztok. Holnap reggel fél8ra megyek vérvételre. Ugye ELVILEG nem szabad enni meg inni se..de ezt nem tudom pontosan.. Hány órával elötte nem szabad enni,inni?Mert ma pont éjszakás leszek haza érek és megyek is vérvételre... De ugye kb 1-2óra között szokott pont lenni a kaja szünetem. Hány órának kell eltelni vérvételig ugy hogy nem eszek? Köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook