Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vendégek jönnek mit főzzek? fórum

Vendégek jönnek mit főzzek? (beszélgetős fórum)

2010. jan. 9. 22:49

Nah túl vagyok rajta! Most mentek el a vendégek... :)

Csináltam krumpligombócot és majonézes krumplit köretnek, és búbos husi, rántott husi és juhtúrós rántott husi... Nagyon bejött mindenkinek. Desszertnek pedig Tiramisu volt.


Köszönöm a tippeket! :)

20. Jázmin34 (válaszként erre: 19. - Martini64)
2010. jan. 2. 12:04
Csúszott egy hetet a vendégség úgyhogy csak a jövőhéten jönnek... De majd leírom hogy mit főztem mindenképpen! :) Boldog Új Évet! :)
2009. dec. 29. 12:14
Végülis azért kíváncsi lennék, mit főztél, és hogy ízlett.
2009. dec. 28. 10:44
Csinálj kétfélét. Valamilyen pörit galuskával vagy szalonnás gombás májpörköltet, rizzsel, meg valami rántottat legyen husi is meg zöldség is, mondjuk karfiol, meg sajt is. a rántottakkal az a jó, hogy ugyanaz a kosz, mégis el lesznek ájulva, hogy ennyi mindenféle van.
2009. dec. 28. 10:40
sztem az aszalt gyümivel töltött husik nagyon jól mutatnak, nem zsírosak, és sztem azért az esetek többségében biztos sikere van. Én pl. mindig idegenkedtem az ilyesmitől, de egyszer vendégségben úgy kellett visszafognom magam, hogy ne pusztítsam ki az összes aszalt barackos, szilvás, és fügés husiszeletet.
2009. dec. 28. 00:00

Ahhoz, hogy tudja az ember mit főzzön a vendégeknek, ismerni kell őket. Ha valaki engem hívna vendégségbe és valami különlegességgel akarna meglepni, nem biztos, hogy nagyon boldog lennék. Én speciel a jól megszokott hagyományos kajákat jobban szeretem, mint az új ízeket.

Lehet, hogy egy ritka példány vagyok, de például a narancsos kacsát sem hiszem hogy szeretem, pedig sokaknak finom.Én úgy vagyok vele, hogy a kacsát megeszem natur, a narancsot meg utána.

2009. dec. 27. 22:03
Császárszalonnával tűzdelt disznócomb szeleteket hagymás-babérlevélágyon:-)
2009. dec. 27. 21:16
Akkor főzz azt és hívj meg engem is :)
2009. dec. 27. 21:07
arra én is befizetnék :D:D
2009. dec. 27. 21:06
Én most egy jó marhapörit ennék a legszívesebben tarhonyával:)
2009. dec. 27. 21:05
Szívesen.
2009. dec. 27. 20:58
Köszi a tippeket :)
2009. dec. 27. 20:51

A csirkemellet kisebb szeletekre vágjuk, kiverjük, kicsit besózzuk. Egy nagyobb jénait sugáralakban kibélelünk bacon szalonnával úgy, hogy a tál szélén kilógjanak a szeletek és a tál alján középen találkozzanak.

A csirkemell darabokat lisztbe, tojásba, majd reszelt sajtba forgatjuk, és a szalonnára tesszük. Befedjük sonkaszeletekkel. Addig folytatjuk a rétegezést, amíg a hozzávalókból tart. Felül csirke legyen. Ezután ráhajtjuk a kilógó szalonnaszeleteket, és a sütőben 40-45 percig sütjük, amíg a szalonna a tetején piros nem lesz.

Kiborítjuk a jénaiból. Melegen krumplipürével tálaljuk.

2009. dec. 27. 20:49
Ez jól hangzik... Kezdek éhes lenni... :) Esetleg valakinek még valami ötlet?
2009. dec. 27. 20:49
Nyerset.:D))
6. smudlaagi54 (válaszként erre: 4. - Jázmin34)
2009. dec. 27. 20:49
Nézz körül nálam,a naplóban biztos találsz valami finomat!
2009. dec. 27. 20:47

Vagy ami még nálunk bejön az a tejszínes-sajtos húsi.

Krumplit kockára vágom, olajozott tepsibe teszem, karaj szeleteket teszek rá ( előtte ízlés szerint fűszerezni kell ) a krumplit is sózni, esetleg vegetázni is. Majd megint krumpli, húsi...sütni, majd amikor a krumpli már félig puha, akkor rá főzőztejszín, reszelt sajt és összesütni az egészet. Finom nagyon. Ja, én alufólia alatt sütöm, csak a végén veszem le, hogy picit piruljon is.

2009. dec. 27. 20:44
Milyen az a csirketorta? a többi is finomnak hangzik...
2009. dec. 27. 20:43
Búbos hús,Kapros húsgombóc?
2009. dec. 27. 20:43
Csirketorta, krumplipüré.
2009. dec. 27. 20:42
Vendégek jönnek hozzám, de nem tudom mit főzzek főételnek... Valami nem szokványosat szeretnék! Valami ötlet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook