Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Véleményeket kérek!! (fogamzásgátló..cikluszavarok..) :( fórum

Véleményeket kérek!! (fogamzásgátló..cikluszavarok..) :( (beszélgetős fórum)


2010. szept. 1. 17:00

okés..

köszi

14. Szelavi (válaszként erre: 13. - Kispiros90)
2010. szept. 1. 16:55
Nem, abszolút nem befolyásolja.
2010. szept. 1. 14:41

még valami..

ugye a teszt a hormonokat nézi..

a fog.gát.-ban meg hormon van..

tehát nem befolyásolhatja?

2010. szept. 1. 14:38

Sziasztok

Tegnap beszéltem pár hozzáértővel és mondták h szedjem tovább..

Hát bevettem ma reggel semmiféle rosszulét/hányás...

szóval emelett vettem egy babatesztet is..mert most kicsit beijedtem.

11. TSydy (válaszként erre: 10. - Kispiros90)
2010. aug. 31. 22:21

Szia! Biztos, hogy a bogyótól rókázol? Ezekben már olyan kevés a hormon, hogy egy hányás vagy hasmenés is olyan mértékben csökkenti a hatóerejüket, hogy abban a hónapban érdemes más fogamzásgátló módszerhez folyamodni. De ne hagyd abba a szedését, mert azzal magadnak ártasz, felborítod még jobban a hormonháztartásod. Mivel a laboreredményeid jók szerintem nem attól rókázol.

Ha rám hallgatsz megkéred anyukádat vagy ha jó fej apukád akkor ő még jobb lenne és vele mennél vissza a dokihoz. Na nekik játssza az eszét. Annyira utálom az ilyen barmokat. Menne inkább lódoktornak az ilyen.

Most jól felhúztam magam, mert ugye orrba szájba mindenki azt szajkózza, hogy védekezzen a gyerek, meg felelősség, meg odafigyelés, aztán mikor ez mind megvan, akkor jön egy már bocsánat köcsög orvos, aki szarik az egészre. És ezek után jön a kérdés, hogy miért nem mennek a tinik orvoshoz? Én annó 17 évesen elmentem dokihoz, hogy felírassak gyógyszert, erre ő megkérdezte melyiket...felírta mindenféle vizsgálat nélkül!!! Már tudom szerencsém volt, hogy jó gyógyszert írattam és jó a hormnonháztartásom.

2010. aug. 31. 16:11

Köszönöm a válaszokat..

Igyekszem megoldani a helyzetet...

9. Szelavi (válaszként erre: 8. - Kispiros90)
2010. aug. 31. 16:05

Szia!


Végre valami lépés!

Én nem venném be a helyedben, ami nem megy azt nem kell erőltetni. Kipróbálnék még talán egy másik fajtát, hátha. Főleg a suliidőben para.


Igen, elég sokkkk, így már megértelek...

2010. aug. 31. 15:47

Sziasztok!

Igen elküldött..teljes vérkép, vizelet vizsgáltat volt.

Már csak az a kérdés h szerintetek bevegyem a mai gyógyszert?:S

Bár sok értelme nem hinném h van..meg holnap már iskola..nem szeretném a délelőttöt végéig bokákolni..

A nőgyógyászváltással az a bajom hogy legközelebb 30km-erre van és nem keveset kér..már én is gondolkodtam rajta..Az egészségem nem lenne pénztéma de 15-20ezer alkalmanként kicsit sok(k)..

2010. aug. 31. 13:23
Sztem sürgősen válts nőgyógyászt! A menstruáció zavarnak meg 1001 oka lehet, úgyh talán azt is ki kéne vizsgáltatni rendesen. A fogamzásgátló felírása előtt elküldött vérvételre a doki? Mert nagyon sok doki nem küldi el 1. fogamzásgátló előtt a lányokat, aztán meg kiderül, hogy nem bírja a mája...
2010. aug. 31. 10:47
Egyetértek Szelavi-val. Ha tényleg ilyen az orvosod, keress másikat. Elég furcsa lehet a hozzáállása.
2010. aug. 31. 10:01

Szia!

Bár a gyógyszert nem ismerem, szerintem nem kell feltétlen rosszul lenni a bogyóktól, csak mert hormonokat tartalmaz.

Az orvoshoz úgy mennék vissza, hogy ez a fajta bogyó nem vált be, írjon fel másikat.

De egy teljes kivizsgálás is jól jöhetne.

És ha ilyet válaszolna az orvosom, hogy viseljem a döntésem következményeit, lehet hogy legközelebb már nem hozzá mennék.

2010. aug. 31. 09:34

Sziasztok Köszönöm a hozzászólásokat.

Csicsi. az a helyzet hogy már így az első bogyó után elegem van:S

Olyan szinten hányingerem van hogy egyhelyben tudok feküdni és kész.:S

De az orvosom nem tanulságosan megértő..hallom a mondatát.."Maga akart fogamzásgátlót viselje is a döntését.."

További véleményeket javaslatokat várok.

Köszi

2010. aug. 31. 09:13

Őszintén sajnálom, hogy ilyen gondjaid vannak, én is sokáig küzdöttem ilyen problémával (cikluszavarral).

Én is pont 20 évesen kezdtem el a fog.gátlót, kb. 1 évig szedtem. Utána is 30-32 napra jött meg, aztán amikor babát szerettünk volna, el kezdtem szedni a Clostilbegytet. Hát, attól még hosszabbak lettek a ciklusaim, 36-40 naposak. Nem részletezem tovább, hogy miken mentem keresztül - a lényeg, hogy bármilyen gyógyszert, injekciót adtak, a ciklusom nem rendeződött. Aztán teljesen véletlenül lettem terhes, már nem is számítottunk rá. Szülés után lett rendszeres a ciklusom (28-31 napos).


Mindebből azt szerettem volna kihozni, hogy nem biztos, hogy a rengeteg hormon a megfelelő. Én a helyedben el kezdeném a természetes módszereket: gyógyteák, AVIVA-torna - amit sokan dícsérnek.

(Az Aviva tornáról itt a Hoxán is olvashatsz.)


A hányás a fog.g-tól szerintem pont a hormonok miatt lehet. Én nem biztos, hogy tovább szedném a helyedben, főleg ha ennyit hánysz tőle - de ez a Te döntésed.


Sok sikert, jó egészséget kívánok!

2010. aug. 31. 08:45
Szerintem el kéne menned az endokrinológiára kivizsgáltatni magad rendesen.
2010. aug. 31. 08:41

Sziasztok!

Elmesélem a történetem.

2-3 hónapja nőgyógyászhoz járok mert a vérzésem nincs rendben( megjön-aztán honapokat kihagy)

Mondtam a doktornak hogy szeretném ha felirna fogamzásgátlót a ciklusbeállítás miatt és mert amugy is jó ha "védve" vagyok.

Elöször nem akarta felirni de aztán elküldött laborba.A laboreredményeim negatívak voltak.

Azt mondta ha nem jön meg menjek hozzá vissza, nem jött meg így vissza is mentem. Felirta a Norcolut tablettát amit 5 napig szedtem és a 7-8. nap környékén meg jött a menstruációm. (Amikor felirta ezt a gyógyszert az orvos azt mondta: " Ha megjött a vérzése jöjjön vissza és felirom magának a fogamzásgátlót" (ezt mai napig nem értem miért nem lehetett egy kalap alatt..)

Azután ugye megjött napra egy pénteki nap volt. De lemenni az orvoshoz csak kedden tudtam akkor volt rendelés. Helyettes orvos volt és leugatta a fejem hogy ezt a fogamzásgátlót (Dienille) a ciklus első napján kell szedni így meg kell várnom a következő vérzésem. Hát vártam..

Most nem jött meg ismét csak nagyon minimális barna folyás volt jelen. Hát lementem az orvoshoz és egyből terhességi tetsztet akart végezni. (Ehez mellékinformációként a párommal első szexet éltem át ebben az egy hónapban,természetesen óvszerrel de, hogy öszinte legyek már 8. hónapja vagyunk együtt és eddig nem volt sex, pont a cikluszavarjaim miatt, féltett engem, és 2-3 "lökésig" bírta..)

Szóval az orvos azt mondta hogy kezdjem el szedni a fogamzásgátlót..

Tegnap este bevettem az elsőt tabelttát.

Ma hányingerre ébredtem és már 2x történt hányás:S

Mi a véleményetek erről?

Nem tudom mit csináljak..

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook