Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek, tapasztalataitok a Lyndinette fogamzásgátlóról? fórum

Mi a véleményetek, tapasztalataitok a Lyndinette fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


1 2
39. most2
2014. máj. 14. 22:49
Sziasztok ! A segítségeteket szeretném kérni ! bocsi, hogy hozzászólásban :S szóval 4.hónapja szedem a lyndinette 20at, és sajna most egy kis betegség elkapott. miután bevettem a gyógyszert , rá körülbelül egy órával hasmenésem volt. ekkor bevettem még egyet, mert a betegtájékoztato ezt írta. másnap sajnos megint ez történt, h egy óra múlva hasmenésem volt. Már meggyógyultam , semmi bajom, de véd most? vagy inkább használjunk mást is ? köszönöm !
38. Akilah
2014. febr. 8. 12:06

Rosszul vagyok tőle szédülök zsibbadt a karom is.

10 napja szedem mikor hagyhatom abba?

ha holnap már nem veszembe akkor terhes lehetek?

2012. jan. 23. 15:45

Sziasztok !! Nekem olyan kérdésem volna hogy Én most kezdtem el szedni a lyndinette gyógyszert amikor meg jött az első nap. Meg is volt rendesen ,de azóta 2-3 napos kihagyásokkal folyamatosan meg van ,de nem úgy mintha normásisan meg volna ha nem csak alig valami ilyen véres barnás folyás . Már az első levéllel be szedtem most van hogy 7 napig nem kell. azt mondták hogy az első levélnél még zavarosan meg van és csak a 2.-nál áll be rendesen. Ez el fog múlni vagy inkább mennyek el orvoshoz ??

Elöre is köszi a válaszokat

2012. jan. 16. 12:50

Sziasztok!

Nekem a dokim mondta, hogy a Lindynette tök ugyan az mint a sensonette, csak a lindy az drágább. De ugyan az a két bogyó, csak más a nevük, hogy többért lehessen eladni az egyiket mint a másikat, állítólag:) én meg vagyok vele elégedve, mint gyógyszer.

2012. jan. 3. 12:38

Sziasztok!

Én 3 hónapig bírtam ezt a bogyót. Mellékhatások: hízás, fejfájás, iszonyatosan változott percről percre a hangulatom, állandó sírás, világvége hangulat, súlyos depresszió. Ettől függetlenül van, akinek nagyon jól beválik.

34. monika0104 (válaszként erre: 2. - D.lara23)
2011. szept. 25. 07:56
Szia én 6 évig szedtem a Lyndinette 20-at hát igen a libidóm a békasegge alá csökkent és borzasztóan sokat híztam tőle ez miatt hagytam abba a szedését , de semmilyenféle fogamzásgátlót nem szedek most és nem is fogok .Most kezdtem el talán visszanyerni a régi súlyomat.
2011. szept. 23. 20:41

Sziasztok!


Egy történet a tablettával ...:

Szedtem kb 7 évig, első körben a 2.0ás majd 3.0 ás gyógyit ...

Jelen pillanatban kétoldali tüdőembóliával fekszem 3 hete kórházban ...

4 orvosból 4 orvosból 4 azt mondta a fog.gátlótól, de ezt nem írhatja le hivatalosan ...

Szóval ... csak óvatosan - és rendszeresen ellenőrizeteni magatokat :)

Sok sikert!


T.Sz.

2011. máj. 22. 13:24

sziasztok...

az lenne a kerdesem hozzatok,hogy mennyi ido utan lehetek a parommal,ha szedem a tabit?

2010. okt. 16. 23:24

Sziasztok!


Ha abbahagynám a tabi szedését, akkor a következő hónapban lehetne másikat kezdeni? Mármint más fajtát. Igazából nem tudom még, abbahagyom-e, ha igen, akkor kell-e majd másik, vagy "pihenjek", sok a kérdés még magammal szemben. Ettől nőtt a hasam, pedig alig eszek, és le se megy, pedig a súlyom a régi. Szóval értitek.:D

2010. júl. 27. 18:13

Sziasztok!

A Lyndinette volt az első tabletta amit szedtem, több mint fél évig, magánorvos írta fel, mert h ez a legjobb, modern, kevés benne a hormon, stb.

A tapasztalataim:

Már az első levél után szépen beállt a mensim, mindössze 2-3 napig tartott, és egyáltalán nem voltak görcseim (pedig hajlamos vagyok rá, és előtte is rendszeresen volt). Az első szem után kivártunk 1 hónapot, ami a betegtájékoztatóban írva volt (ha jól emlékszem), de lehet hogy ezt nem kell... Fő a biztonság. ;)A mellem is nőtt a tablettától, nem sokat, de azért látványosan.

Negatív tapasztalat, hogy lecsökkent a szexuális étvágyam, ami miatt sokat veszekedtem a párommal, plusz 1-2 hónap után megjegyezte, h "kicsit kigömbölyödtél" vagyis láthatóan megnőtt tőle a fenekem, pedig nem eszem sokat.

Összességében több pozitív tapasztalatom volt, mint negatív, orvost váltottam, ezért kezdek el másik tabit szedni.


Remélem tudtam segíteni! ;)

29. 656f03db60 (válaszként erre: 25. - 702b020dc9)
2010. júl. 11. 12:50
Én FOGYNI kezdtem tőle, vagy stagnál a súlyom. Általában 70-71 kiló vagyok, mikor a gyógyszert szedem rendszerint 68 kilót mutat a mérleg.
28. JAJ3
2010. júl. 6. 07:12

Sziasztok!

Korábban milligest-et szedtem, most pedig Lyndinette 30-ast. De ugyanúgy megjelentek a "pettyező vérzések" ennél a gyógyszernél is, ahogy a korábbinál is, és amiért lecseréltem az előzőt. Szerintetek érdemes elkezdeni használni a Nuvaring-et (amin már korábban is gondolkodtam), vagy egy erősebb hormontartalmú tabletta kell ilyenkor? Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

2010. júl. 1. 17:33

Tényleg mindenkire másként hat. Nekem is nőtt a cicim, szerintem mondjuk, nem észrevehetően, de nőtt:P. Meg is pocakosodtam, de nem biztos, hogy tőle. Anya is a pocakjára hízott, mondjuk szülés után, de mindenhol máshol vékonyak vagyunk.


Úgyhogy nyugi, biztosan nem lesz tőle sok bajod!:)

2010. júl. 1. 16:42
kicsit félek
2010. júl. 1. 16:41

hát én majd 2-3hét mulva kezdem el szedni :D és őszintén nem szeretnék megőrülni tőle meg meghízni meg hogy csökkenyen a libidóm :S .. a cici növekedést elfogadnám :D :P

hát netmudom majd kiderül mi történik az biztos ha vmi furcsát észlelek abbahagyom :)

24. 656f03db60 (válaszként erre: 18. - Zuzu87)
2010. júl. 1. 15:44
Szia! Én is megijedtem először, de szerintem semmi gond vele, csak "próbálkoznak változtatni a külsején". Megnéztem a leírást, a tartalmát, minden klappol, így szerintem nincs semmi gond.:)
2010. júl. 1. 15:43
Nekem bevált teljesen. Október óta szedem, eddig hatékony volt, bár többször aggódni kezdtem, de végül nem lett semmi probléma. Az utóbbi időben nagyon kellemetlen mellfájdalmaim voltak, de szerencsére ezek is elmúltak már. Illetve nem voltam túl jól, hányingerem volt, stb. Tudtommal nem vagyok terhes, és a menstruáció is rendesen megjött mindig. Szabályosan, ahogy kell. Persze, mint a papíron is írja, mellékhatások lehetnek, vagy olyan tünetek, ami éppen hogy a terhesség jeleinek számít.
2010. júl. 1. 13:13

Én nem akarok hülyeséget mondani...De szerintem szedd be rendesen, és majd elmúlik, amikor kell neki. Én nem igazán szoktam foglalkozni mással, csak hogy időben bevegyem, ahogy kell.

Jó neked, hogy a libidód megnőtt. Mondjuk lehet, hogy az én libidóm az életkedvemtől függ, de hónapokig semmi vágyam nem szokott lenni...érdekes...és elszomorító...:(

2010. júl. 1. 13:01

Sziasztok! Én 4 hónapja szedem a tablettát, és semmi problémám nem volt vele. Sőt a libidóm, olyan magas lett, hogy ihaj-csuhaj.. Most lett vége a tabletta szünetemnek, de ez idő alatt nem jött meg.

Viszont ma kellene elkezdenem az új levelet, de reggel megjött..:( Most mit csináljak? Kezdjem el szedni a tablettát, vagy várjam meg hogy elmúljon a mensi?

2010. jún. 30. 17:51

Hello!


Igen, engem is megzavart ez az újítás! A benne lévő sárga tokra sincs ráírva semmi. Csak egy üres izé. Nekem nem tetszik ez a változtatás, majdhogynem zavar!:D

De ha nem változott a hatása, akkor kibírom:P

19. Zuzu87
2010. jún. 23. 20:19
Ja, és az elején nincsenek már nyilak, csak hátul... valaki meggyőzne, hogy az övé is ilyen? :)
18. Zuzu87
2010. jún. 23. 19:11
Sziasztok! Nemrég vettem lindynette 20at, aminek már 3 hónappal ezelőtt is új volt a csomagolása. De most még az új is más, mert a múltkori újfajtán sokkal kisebbek voltak a számok... meg a doboz se teljesen ugyanaz, az egyik írás máshol van... sőt a régebbinek ha kivettem a gyógyszert a belső fólián is volt nap, most csak kívül. Más is tapasztalt hasonlót a két új között?? Lehet, hogy csak én parázom túl, csak furcsa, hogy folyton más...
17. mathevik (válaszként erre: 16. - Eryca1)
2010. máj. 5. 16:19
szia. Én is pont ezen töröm a fejem tegnap óta, de ugyanaz.Mert az egyik összetétele 75/20mikrogramm, a régin pedig ugy volt írva, hogy 0,075/0,020 miligramm a két hatóanyaga.Ez a két mennyiség ugyanaz. A lyndinett másik fajtája a Lyndinett 30. Abban más a hatóanyagok mennyisége. Szóval érted:)))Most pontosan nem tudom leírni a két hatóanyagot, mert nincs nálam a doboz, de a mennyiség az tuti ez.
16. Eryca1
2010. márc. 21. 17:09

Sziasztok!

A napokban váltottam ki a gyógyszeremet, az újabb 3 havit, (Lyndinette 20), más mint eddig mármint a doboza meg a tartója is sárga színű és nincs ráírva semmi (eddig fehér volt és rá volt írva hogy Lyndinette 20) a dobozán nincs is már ott hogy 20.

Tudnátok nekem segíteni, hogy most csak a doboza változott (meg az ára lett drágább kicsivel) vagy van több fajta belőle?!


Köszi szépen!

15. Hoxa
2009. szept. 24. 08:55

NE ÁRULJATOK RECEPTKÖTELES GYÓGYSZERT!

Kitiltás lesz a vége.

2009. aug. 9. 12:52

Sziasztok!


Vmelyikőtöknél előfordult,h a Lyndinett-től csökkent a libidója?

2009. ápr. 12. 00:07

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy nekem az orvosom azt mondta a mensesem 3.napján kezdjem el szedni elöször a lyndinette-t.A barátnőm az "elvei" miatt az 5.napon kezdte el anno szedni(ugyan ez a doki ugyszint neki is a 3.napot mondta), a beteg tájékoztaton meg az van irva hogy a menstruáció 1.napjától.Most akkor mit csináljak,és ennek tudja vki mi a jelentősége?

A másik kérdésem meg az lenne,hogy mikortól "véd a gyógyszer kb?Mennyi ideig kell szedni h. védekezés nélkül lehessek a párommal?

Köszi előre is a választ

2009. márc. 29. 22:17
a barátnőmmel együtt mentünk el fogamzásgátlót íratni, de lét külön orvosunk van,ő Lyndinette-t kapott én pedig Yasminelle-t. Nem értjük miért, pedig egy helyen volt mind2 orvos, és teljesen egyszerre. Semmi problémám nem volt eddig még vele, de bnőm a Lyndinette-től szinte idegbeteggé vált. Mert nagyon ezen kívül semmi másra nemtudok gondolni, hiszen nincs igazán olyan ami kiválthatta volna. Volt vkinek hasonló problémáj? Mert iszonyatosan aggódom miatta... :(
11. lina15 (válaszként erre: 1. - A105f023ec)
2009. márc. 13. 11:39
Szia!én a Lyndinette 20-at használtam és bevált semmi panaszom nem volt tőle sőt egy pár dolog még meg is változott tőle.
10. csillag85 (válaszként erre: 9. - Pemete)
2009. márc. 13. 11:37
Szia! Nekem is ugyanez volt, híztam tőle kb. 10 kg-t és tiszta "idegbeteg" voltam. Ugyhogy abbahagytam!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook