Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vélemények - férfi "kötelezettség" fórum

Vélemények - férfi "kötelezettség" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
112. 35491a860f (válaszként erre: 107. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 8. 10:50
Olyan stílusban írogatsz, mint egy besavanyodott vénkisasszony...! :)
111. @IviBaba@ (válaszként erre: 109. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 8. 10:49

Biztosan. Csak az elég nehéz lehet....

Nekem valahogy nem jön be ez a karierr építés,értelmetlen pénzhajhászás a cél (legtöbb esetben) és annyi fontos,szép dolog mellett mennek el. A gyerek kérdés is érzékeny az ilyen kapcsolatokban. Ismerek olyat,akinek előző házaságából van egy gyerkőce és ott hagyta őket, a mostani párja karrierista és a kiskutyusával járkál a kocsikájával....a pasas meg jobban szereti a kutyát mint a saját gyerekét.

Na de ez még nem az a szint,mint mondjuk két pályáját építő ügyvéd...



Na de elnézést,hogy elkanyarodtunk a fő témától.

2010. okt. 8. 10:43
azt sem értem miért kell egymás torkának esni,felnőtt emberek vagyunk....(remélem)
109. 1a9f281d5b (válaszként erre: 105. - @IviBaba@)
2010. okt. 8. 10:42
Ez tényleg messzire vezet, de lehet a két házas félnek a saját sikereiket felhasználva építeni a közös világukat.
108. @IviBaba@ (válaszként erre: 97. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 8. 10:42

Szerintem azt kéne elsősorban megtanítani hogy ne bújjanak ágyba 18éves kor alatt és akkor a bajok "javarésze" elkerülhető lenne. MErt érzelmileg sem lelkileg sem fejlettek a 14éves lánykák a párkapcsolatokra.

Ez sokkal égetőbb lenne,sorrendbelileg.

107. 1a9f281d5b (válaszként erre: 102. - 35491a860f)
2010. okt. 8. 10:41

A stílus maga az ember, a stílust pedig jelzik az általa használt alpári vagy sértő szavak.

Nem szokásom "lapattanni", főleg akkor nem, ha ilyen intelligensen utalnak rá.


Egyértelműen kell fogalmazni, nem nehéz.

De ebbe a szánalmas azonban szájkaratéba végképp nem megyek bele, folytasd, ha ráérsz vagy ha kielégít.

106. Eperke9 (válaszként erre: 104. - D5e3f14110)
2010. okt. 8. 10:40
Oké, értem.
105. @IviBaba@ (válaszként erre: 100. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 8. 10:39

Én jobban érzem magam,ha segítek előrébb vinni a férjem és én háttérben maradok :) Nem akarok én egyenjogú lenni,szerintem sokkal jobb volt a régebbi állapot ezzel kapcs....de ez már tényleg nem ide tartozik.

Valahogy boldogabb vagyok,ha férjem sikeres,és én is segítettem ebben,és szerintem a férj is sokkal hálásabb ennek a tipusú feleségnek, semmint ahol a nő a saját világát építi és a férfi is, abban mi a közös? Mindegyiknek saját sikeres pályája megy és egy idő után elmennek egymás mellett..... (biztosan van erre ellenpélda is)

104. d5e3f14110 (válaszként erre: 103. - Eperke9)
2010. okt. 8. 10:38
Nem, a pasi sajnálta a pénzt!
103. Eperke9 (válaszként erre: 94. - D5e3f14110)
2010. okt. 8. 10:37

A csaj sajnálta a pénzt?

Igaza van Tamianyunak mindketten hibásak,az is aki ilyen sóher és az is aki ezt nem veszi vagy inkább nem akarja észre venni.

De abból a mondatból, hogy a pasi el akarta venni, de annyi esze volt, hogy nem ment hozzá, talán azért mert sajnálta a pénzt, nekem úgy tűnik a csaj is kicsit sóher...

102. 35491a860f (válaszként erre: 97. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 8. 10:36

Nagy ásznak képzeled magad, ha ilyen hangnemet megengedsz magadnak velem szembe. Látszik, neked nincs halványlila dunsztod sem arról, amiről itt szó van! És értelmezni sem tudsz rendesen, csak mint egy sértett gyerek magadra veszel mindent, ugyanis a karatézést fricskának szántam...!!!! :DDDD


Úgy kell nevelni a lányokat, hogy azzal legyen odaadó, aki szintén ugyanilyen odaadó vele szemben. És arra kell megtanítani, hogy a vak szerelem ellenére is vegye észre a kapcsolat elején bezavaró intő jeleket. Ha erre meg vannak tanítva a lányok, akkor bármilyen fájó lesz otthagyniuk a szerelmüket, akkor is lesz rá energiájuk és meglesz a józan eszük, hogy ezt megtegyék és ne kössék le magukat olyan pasi mellett, pláne ne szüljenek olyannak, aki lelki terrorba tartja őket! Erre kell megtanítani. Mert miért ne lehetne egy lány, egy nő odaadó azzal az igazi szerelmével, aki vele is az????


És most már az a minimum, hogy lepattansz rólam, oké?

101. @IviBaba@ (válaszként erre: 96. - 35491a860f)
2010. okt. 8. 10:35
nekem is most esett le!
100. 1a9f281d5b (válaszként erre: 85. - @IviBaba@)
2010. okt. 8. 10:33

Még szerencse, hogy 2010-ben már nem kell "okos nőnek lenni a férfi mögött", hanem lehetsz simán te a sikeres, a szintén sikeres férfi mellett.


De kinek hogy. Nekem partnerség, egyenesség. Másnak ujj köré csavarás. Mindenki másként él, más a jó neki. S amíg ez nem bánt senkit, addig van létjogosultsága.

99. a284cbe523 (válaszként erre: 98. - Tamianyu)
2010. okt. 8. 10:32
Egyet értek!
98. Tamianyu (válaszként erre: 82. - Eperke9)
2010. okt. 8. 10:31

:-)))

Mindegy is,csak az a baj,hogy azoknak a nőknek nem lehet megmagyarázni,hogy igenis tehetnek arról,hogy ilyen helyzetben vannak akik érintettek.

Mert nem hajlandóak ezt elfogadni.

Nem értek egyet azzal,hogy ez esetben is csak a pasival lenne gond.A nővel legalább annyira van,aki hagyta ezt tenni magával,plusz egy gyereket is belerángatott.

A pasi egyértelműen egy magának való egoista pénzsóvár valaki,de ezt nem is titkolta.

De legyek akármilyen szerelmes,nehogy már normális legyen,hogy csak a szavaknak higgyek,a tettek nem számítsanak.

97. 1a9f281d5b (válaszként erre: 87. - 35491a860f)
2010. okt. 8. 10:30

Láthatóan fogalmad sincs, miről beszélsz. Sokaknak szintén és ez a baj. Nem "karatézni" kell megtanítani, mert erőszakra nem erőszak a válasz, ugyebár. Többek között ezt is meg kellene tanulni. Nem, nem kötelező. Csak az odaadó párkapcsolatra nevelt lányok sodródnak bele az érzelmi csapdákba, mert fogalmuk sincs arról, hogy mi az, ami már intő jel, mert nem tanította meg nekik a tisztelt anyjuk sem, ha már más nem tette, hogy mi az a pont, ahol megszólal a vészcsengő és menekülsz. Mert nem lesz jobb, csak rosszabb lesz.


"Imádom" az olyan fórumozókat, akik veszik maguknak a bátorságot, hogy azonnal belemásszanak a másik személyes terébe (hiszen minimum, hogy az ismeri a családon belüli erőszakot, akit vernek, mint voltál kedves megjegyezni velem kapcsolatban, kérdésbe burkolva).


Csinálj, amit akarsz, DE ne tégy még egyszer személyeskedő kérdéseket sem föl. Ez a minimális minimum.

96. 35491a860f (válaszként erre: 93. - Eperke9)
2010. okt. 8. 10:30
Igazad van. Elolvastam én is és nekem is olyan volt, mintha a TLC és a beky egy és ugyanazon személy lenne.
95. a284cbe523 (válaszként erre: 87. - 35491a860f)
2010. okt. 8. 10:30

Bocsánat, hogy ebbe a magasröptű vitába beleszólok, de mindenhez két ember kell, a családon belüli erőszakhoz is. Nem a férj az elsődleges forrása a bajnak, hanem az áldozat. Nem véletlenül találnak egymásra. Lehet pszichoblablának hívni... de oly sokszor fordul elő, hogy egy nő nagy nehezen megszabadul az agresszor férjétől és egy másik agresszor karjaiba kerül. Micsoda véletlen...


Az áldozat is hibás, bizony ám!!!

94. d5e3f14110 (válaszként erre: 86. - Noarashi)
2010. okt. 8. 10:29
Annyi esze volt, hogy nem ment hozzá, pedig a pasi akarta. Lehet pénzt sajnálta rá, vagy mi.
93. Eperke9 (válaszként erre: 88. - D5e3f14110)
2010. okt. 8. 10:28

Mindenesetre furcsa, mert pont úgy jön le, mintha Te írnád Tamianyu kérdésére.

Persze pár hsz-sal később próbál rá magyarázatot adni, de nekem akkor is furi.

Többiek?????????????

2010. okt. 8. 10:28

Én azt hiszem első sorban az a fontos,hogy próbálják megmenteni a kapcsolatukat és hogy rávegye a férfit,hogy változtasson és vegye észre hogy nem a fontosabb dolgokra koncentrál.


Ehhez nem kell pszichológiát tanulni ehhez,vagy a családi erőszakot tanulmányozni -amit azért szerintem eléggé felnagyolnak a mai világban,bár ez más téma.

Itt a lényeg,hogy a gyerekre is tekintettel kell lenni,gondolom ezt a nő is így gondolja,ezért nem ugrott ki ebből a kapcsolatból.

91. d5e3f14110 (válaszként erre: 76. - Eperke9)
2010. okt. 8. 10:28
Tényleg, elég érdekes a hsz.-sa.
90. Tamianyu (válaszként erre: 84. - Honeywald)
2010. okt. 8. 10:26
Hát én is csak így tudom elképzelni egy jól működő normális házasságot.
89. 35491a860f (válaszként erre: 79. - Eperke9)
2010. okt. 8. 10:25
Erről van szó!
88. d5e3f14110 (válaszként erre: 82. - Eperke9)
2010. okt. 8. 10:24
A 13-as hsz.-ben saját példáról beszél, vagy valami ismerősről. Nekem ez egy kicsit zavaros,fogalmazási hiba, vagy passz, nem tudom.Mindegy, én én vagyok ő ő.
87. 35491a860f (válaszként erre: 75. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 8. 10:24

Imádom az ilyen fórumozókat, akik rögtön mindent személyeskedésnek, sértegetésnek és lekezelő véleménynek nyilvánítanak ki, ahelyett, hogy tudnának a sorok között is olvasni és meglátnák a TÉNYEKET, nemcsak vinnék a magukét rögeszmésen, mint a pereces. :)))


Hivatásszerűen ezzel foglalkozol?

És szerinted mégis mit kellene leány gyermekeinknek megtanítani? Vagy eleve minden lányt írassunk be karatéra, hogy meg tudják védeni magukat? Vagy mit akarsz ezzel mondani?


Nem, inkább arra kell megtanítani a lányokat, hogy mit jelent egy igazi, odaadó párkapcsolat, hogy ne homályosítsa el őket a kezdeti fellángolás, ha már az elején nyilvánvaló, hogy az adott pasi x és y okok miatt nem hozzávaló, és ilyenkor lépni kell, egészen addig, amíg meg nem találja a valódi élete párját!


Ne forgasd ki a szavaimat, mert ha valamit nagyon utálok, akkor az bizony ez!

2010. okt. 8. 10:23

Lehet félreértettem, de ők nem házasok, ugye?Hanem a pasinak van háza, de közösen nyögik a terheket, viszont ha pasi megunja a csajt, akkor ház marad, nő mehet, gyerekkel meg majd lesz vmi...

Na szerelem, meg mindenféle pszichoblabla...az ilyen pasit már az elején dobni kell! Nincs kiábrándítóbb,mikor egy férfi smucig!!!

85. @IviBaba@ (válaszként erre: 68. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 8. 10:23
azért azt túlzásnak érzem,hogy "manipulálok" de amióta világ a világ az okos nők simán az ujjuk köré tudták csavarni a férjüket :) ÉS ahogy mondják,minden sikeres férfi mögött ott egy okos nő :) Ez nem véletlen.
84. honeywald (válaszként erre: 1. - D5e3f14110)
2010. okt. 8. 10:23
az a pasi aki szeret, ilyet soha nem kérne a szeretett nőtöl! másképpen oldja meg a spórolást...amugysem értem a logikát. ha közöd az életü és a lakásuk, akkor a rezsit meg a kaját miért kell elolsztani? fizetéseket kell összeadni, és abbolo levonni a rezsire stb-re valot, és a többi mehet amire akarék...bevásárlásra. ighy lehetne okosabban megoldani. de ez a férfi egy patkány
83. d5e3f14110 (válaszként erre: 65. - Tamianyu)
2010. okt. 8. 10:21
Igazad van!!!!!!!! Csak mint minden ember mások és mások vagyunk. Valaki karakánabb,valakivel két hétig nem lehet bent tartani az érzelmi hintában és vannak akiket igen. Tudja, és tudjuk, hogy a nő a HÜLYE ÁLDOZAT,AKI MEG IS ÉRDEMLI ÉS NEM IS ÉS A FÉRFI, PEDIG EGY ÉRZELMI HULLADÉK,AKI NEM ÉRDEMEL CSALÁDOT.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook