Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apától megvonják a szülői felügyeleti jogot és az anyáé lesz a kizárólagos, akkor az érinti-e a tartásdíj fizetési kötelezettséget? fórum

Ha az apától megvonják a szülői felügyeleti jogot és az anyáé lesz a kizárólagos, akkor az érinti-e a tartásdíj fizetési kötelezettséget? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jún. 24. 18:17
Igen elhiszem, szomorú ez is elégéé..
47. 00a194caf9 (válaszként erre: 39. - Arianne113)
2011. jún. 24. 17:19
Félre értettél, nem az én családomról van szó, barátnőm volt férje műveli ezt. És sajnos nem vicc. :( És sajnos ilyen ügyeket is tárgyalnak. Ez a valóság. Mesélni oldalakat tudnék az ügyről, de ez már más téma, nem ide való.
46. Kata 1977 (válaszként erre: 45. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jún. 24. 14:32

Nagyon szorítok neked hogy végre legyen vége a kálváriátoknak!

Olvastam a naplód hát nem semmi az exed!

Szemetek ezek a volt férjek/tisztelet a kivételnek/!!

45. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 44. - Arianne113)
2011. jún. 24. 13:06

Most is albérletben vagyunk, de ez legyalább családom belüli dolog. Innen nem tudunk/akarunk elmenni.

Tudom hülye vagyok, de nehogy már még én meneküljek, és rángassam a gyerekeimet, csak mert más ember nem tud civilizáltan viselkedni...

Bízom benne, hogy idővel megunja, és nyugtunk lesz végre!

2011. jún. 24. 12:28

Hidd el nekem akármekkora összegről is van szó nem érdemes tönkretenni magad és a gyerekeid életét ( nem te teszed tönkre ) ezzel.

Tényleg, ami olyan megítélték fizesd ki, és tűnj el kezdj új életet. Tudom, könnyű mondani, látom hogy úszol az adósságokban, de ennek így semmi értelme nincsen, mert az ex ahogyan látom zaklatni fog amíg tönkre nem tesz teljesen.

Nem éri meg!

Akár egy albérletbe is, de nyugodt környezetben lennétek, nem úgy mint most.

Aztán ha szépen helyreálltok, akkor utána már tudtok nagyobb távlatban gondolkozni, de a pénz nem boldogít.. látod te is.

Egyszerűen nem éri meg ez az egész harc.

2011. jún. 24. 12:24

Elolvastam a hosszabb részt is...

Igencsak bonyolult, de ahogy látom mindenhol téged vettek elő...


Nem mondom hogy sajnállak mert azzal nem mész semmire, inkább szerintem hagyd a fenébe az egészet, rohadjon el ott ahol van az a pasi az összes mocsokságával együtt.. Ha lesz lehetőségetek rá, tudom még ha nem is mostanában én a helyedben elköltöznék máshová... De a városból is ki jó messzire, ahol már nem ér utol az a mocsokláda...

Tudom hogy most szar, de idővel remélem rendbejöttök.

Nincsen értelme megverni sem, mert szerintem erre játszik, hogy mégtöbbet a nyakatokba akasszon.

2011. jún. 24. 12:15

Hát beleolvastam...

Ekkora egy undorító alakot még nemláttam...

Bosszúálló mocskos féreg ráférne pár jónagy pofon...

Már ne is haragudj de undorító amiket művel ahogyan olvastam...

41. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 40. - Arianne113)
2011. jún. 24. 12:02

Na ez sajnos nem így megy!

Ajánlom Neked is figyelmedbe a naplómat!

2011. jún. 24. 10:52
Szedhet ő elő tanúkat, ha valós bizonyíték nincsen, akkoris megbüntetik...
39. Arianne113 (válaszként erre: 38. - 00a194caf9)
2011. jún. 24. 10:52

Hát ez ne is haragudj tényleg vicc.. vagyis inkább sajnálom édesapád... hogyan is verhetne meg egy 80 éves ember egy fiatal erős apukát..? nevezhetném e így egyáltalán...

Egyet jegyezzetek meg tanú ide tanú oda, mindíg mindenről papír!!!!!!!!!!!!!!!!!! Csekk, akármi!

Csak mert az erős bizonyíték.

38. 00a194caf9 (válaszként erre: 22. - Arianne113)
2011. jún. 24. 10:25

Igen, persze.

De még sincs igazság. Nem is hinném, hogy van ilyen, ha nem látnám a saját szememmel!


Ja, és az apukának vannak tanúi a gyerektartás befizetésére, hogy ő oda adta. Hamis tanúkat szed elő, akik mellette állnak. Ezek után te hiába viszed a tieidet, és hiába van igazad...


A 80 éves apósát is beperelte, testi sértésért!!!! Egy 80 éves embert, hogy megverte. Ezt is tárgyalják. Vicc az egész.

37. 00a194caf9 (válaszként erre: 21. - Arianne113)
2011. jún. 24. 10:23
Igen, teljesen egyet értek veled! Szerintem is így van. Hát, szar szülő az ilyen. Gondolj bele, a saját gyereke betöltötte a 18-at, azóta pereli őt is, már 3 pert akaszt neki is a nyakába. Az egyik ilyen per, az lopásért van... elképesztő!
36. Kata 1977 (válaszként erre: 33. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jún. 23. 15:49

Ez ismerős,mi is üdülési csekkből jutunk csak el nyaralni,de a volt férjem nekem is felvetette hogy ő még a horgász bérletet se tudja kiváltani.

Nem hogy örülne,hogy a gyerekeit egy kis öröm éri és nem azt rajzolják le nyári élményként ahogy a kertbe vannak vagy a tv-t nézik!

35. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 34. - Arianne113)
2011. jún. 23. 13:55
Persze ő azért nincs meg, mert én szétba....tam az ő életét! SZTE! :)
2011. jún. 23. 13:23

Hát ez természetes. Még jó hogy elvittétek őket is. Ahogy elnéztem a képeid nagyon tündéri gyerekeid vannak:)


De nem is tudom hogy mi köze van tényleg ahhoz hogy te elmész nyaralni..? Ő azt hiszi hogy ettől még nem kell tartásdíjat fizetni mert úgyis van elég pénzed.. ó szegény nehogy már megsajnáld rögtön:D


Egy kis féltékenység van benne vagy talán nem is kicsi...

Ejh hát mindegy, az a lényeg hogy ti megvagytok, vele meg már ne törődj egyáltalán.

33. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 32. - Arianne113)
2011. jún. 23. 13:20
Ó persze irigy, mert tavaly eljutottunk nyaralni (üdülési csekkből) ő meg szegény még pecázni sem jut el! Nem érti, hoyg semmi köze hozzá, hiszen nem az ő pénzéből mentünk, de az ő gyerekét is vittük, hogy legyenek élményei, ne pdig csak a négy fal között üljön örökké, ahogy tenné, ha rajta múlna!
2011. jún. 23. 13:08

Ó igen ismerős szöveg... bár szerencsére én nem kerültem ilyen helyzetbe, de sok ilyet láttam, csak azt nem fogja fel hogy ha ő adott volna abból még nemlesz a gyerekeknek kaja ...

:(


Sajnállak titeket bár tudom azzal nem mész semmire.

Szerencse a szerencsétlenségben hogy ilyen jó és megértő párod van, mindíg gondolj erre, amikor elkeseredsz! :)

Együtt ha összefogtok mindenre találtok megoldást :)

31. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 29. - Arianne113)
2011. jún. 23. 13:03

A gondolkodás az nem megy, mert ő adott volna, ha lett volna miből, és szte én lehetetlenítettem el az egész életét a követelésemmel!

Broaf...

2011. jún. 23. 13:02
Nem vettem magamra! :)
2011. jún. 23. 12:59

Még szép hogy a biológiai apa fizessen :D


Gondolkozzon kicsit.. szerintem is.

2011. jún. 23. 12:58

Ezt a hozzászólásomat magadra vetted, pedig nem neked írtam hanem válaszként marketnek.


Nem feltételeztem rólad egy szóval sem hogy szemétláda lennél. Dehogyis.

Csak azokat az embereket nem értem, akik nem a gyerek érdekeit nézik, hanem csatáznak...

27. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 21. - Arianne113)
2011. jún. 23. 12:17
Mi is olyan helyzetben vagyunk, hogy KELL a gyt. Elveszítettem a lakásomat autómat, mindenemet, és most albérletben lakunk 3 gyerekkel. Szóval nem azért perelem, mert én egy szeét vagyok, akinek csak a pénz kell, hanem azért, hogy a gyerekének legyen ruhája, kajája, stb...
26. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 18. - Arianne113)
2011. jún. 23. 12:14
Nem adom fel, ezért is indítottam ezt el. Az autóját már elárverezték, de azóta sem fizet. Megint közel 1milla az adóssága. Azt nem akarom, hogy a Párom örökbefogadja, mert akkor mentesülne a gyerektartás fizetési kötelezettsége alól is. Én úgy vagyok vele, hogy ha megcsinálta a gyereket, akkor viselje is a következményeit. Ha a párom adoptálná, és vele sem jön össze valamiért akkor meg tőle követeljem a gyt-t egy olyan gyerkőc után akihez biológiailag nincs köze? Na nem! Fizessen a biológiai apa.
25. stokimagdi (válaszként erre: 24. - Kata 1977)
2011. jún. 23. 11:40

Igy igaz.

Akkor ez nem változott, egy gyereknél törvényileg 20, több gyereknél, max 50 % ig vonható.

24. Kata 1977 (válaszként erre: 20. - 00a194caf9)
2011. jún. 23. 11:26

Nekünk is évek voltak míg a bíróság végre döntést hozott,de ügyvédem nem volt,saját magamat képviseltem és álltam ki az ügyemért!

Így nem kellett ügyvédnek perkálni.

Az én volt férjem is a betegségére hivatkozik,papírokkal igazolta hogy miért nem tud évek óta munkát találni és le is szállíttatta a2x10 ezer forintot,2x5ezerre amíg nem százalékolják le vagy nem helyezkedik el.

Ez is több a semminél,én ezt is megbecsülöm!

A gyerektartás egyébként úgy van hogy nem haladhatja meg a jövedelme 50%-át.

Nálunk van az én 2 gyerekem és neki lett még egy/gyereket csinálni tud,csak fizetni nem/és így 16,6-16,6-16,6%-ra jön ki.

23. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 21. - Arianne113)
2011. jún. 23. 11:09

Sok ember egy retardált állat, és ezzel tönkreteszi más emberek életét. Talán 10ezer év múlva kihal a génállományuk, mert kisebb eséllyel szaporodnak.

Sztem a topic túl van tárgyalva.

22. Arianne113 (válaszként erre: 20. - 00a194caf9)
2011. jún. 23. 11:09

Itt tények vannak.

Nem fizet gyerektartást, nincs bizonyítékra arra hogy fizetné.

A bíróság nem azt nézi hogy milyen ember...

Őket az nem érdekli, csak a tények.

21. Arianne113 (válaszként erre: 17. - 00a194caf9)
2011. jún. 23. 11:06

Lehet veszekedni, de nincs értelme

Én nemtudom elhinni milyen szülők az ilyenek, mikor egyáltalán nem a gyerek érdekeit nézik csak egymást bombázzák...

Aki meg nem fizeti a tartásdíjat belegondolt valaha is hogy a gyereke éhezhet? Vagy hogy nincs semmilye, és otthon szomorkodik egyedül, hogy édesapja ( anyja ) sincs aki szereti és törődik vele..?


Soha nem fogom megérteni az ilyet.

20. 00a194caf9 (válaszként erre: 18. - Arianne113)
2011. jún. 23. 11:06

Igazad van, de az sem mind1, hogy milyen emberről beszélünk.

Ő ismeri a férjét... És nem biztos, hogy jó egy pereskedési láncba bele kezdeni!

Ha olyan a másik fél, akkor anyagilag és idegileg is rámész, és nem biztos, hogy megfogod kapni azt a szerencsétlen gyerektartást. Ha meg meg is kapod, akkor lehet, hogy évek, és a 10x-ét költöd ügyvédre...

19. 00a194caf9 (válaszként erre: 16. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jún. 23. 11:04

Hát sajnálom, a véleményem az, hogy nem is fog fizetni, és soha nem is fogod tudni behajtani rajta... :(

A törvények nem védik a gyereket.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook