Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés: pro és kontra fórum

Végtörlesztés: pro és kontra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
131. Warnika (válaszként erre: 130. - Youlcsi)
2011. dec. 30. 13:24
erre a cég munkaügyise tudni kell válaszolni!
130. youlcsi (válaszként erre: 127. - Pitypang)
2011. dec. 30. 13:12

a munkáltatóm közvetve az állam... közalkalmazottként a munkáltatóm nem tud nekem hitelt adni (miből? gyógyszerekre sem futja :/), így ad az, aki őt pénzeli...

ezen a részén nem aggódom, hogy mi van ha megszűnik a m.viszonyom...

129. youlcsi (válaszként erre: 128. - Warnika)
2011. dec. 30. 13:10

igen... végül voltam a bankban, bejelentettük.

azt mondták, ha mégsem fizetek, akkor megy minden tovább, mintha ma ott sem jártam volna :)

meg a lakáskassza is marad, hacsak nem akarom a végtörlesztésbe beleszámoltatni (de mivel idő előtt kéne bontani, így nem)

128. Warnika
2011. dec. 30. 09:35
figyeljetek: anyum tegnap megkérdezte, ha bejelented, hogy végtörleszted és mégsem sikerül akkor semmi gond nincs! sőt, mi pl végigfuttattuk az egészet és az aláírás előtt léptünk vissza! tehát azzal, hogy beadod, hogy téged érdekel még nem kötelezed el magad semmi felé.
127. Pitypang (válaszként erre: 126. - Youlcsi)
2011. dec. 30. 00:34
Engem is zavart, hogy kérjek valamit, amiről januárban tudom meg, hogy mi is az? Viszont mivel normál Ft hitellel kemény 1500 Ft-tal járnék havonta jobban, nem hiszem, hogy a kedvezmény olyan mértékű, hogy érdemes lenne kérnünk. Pláne hogy munkáltatói kölcsön, mi van ha felmondasz időközben?
126. youlcsi
2011. dec. 29. 21:25

sziasztok!

na, én is legondolkodtam... 1 napom van, hogy intézzem, ha akarom. végtörlesztési szándék bejelentése a banknál, munkáltatónak bejelentés a szándék bejelentéséről...

mindeközben félek, hogy pórul járok, hiszen 4 éve vettük fel 20 évre, 5 év árfolyamgaranciával... vagyis még 1 évig nem nő a törlesztőn ugyanúgy, ahogy az elmúlt időszakban sem nőtt egy fillérrel sem.

persze közben csengettük a lóvét a lakáskasszába... azzal mi lenne? odaadom állambácsinak sok szeretettel???

hogy nyilvánítsam ki szándékomat valamiről, aminek a részleteit (mmint annak, amiből majd ki tudnám fizetni) majd csak januárban dolgozzák ki... ha egyáltalán...

125. Ponpomnyuszi (válaszként erre: 93. - Warnika)
2011. dec. 29. 18:00
Nem számít fel költséget,csak 6000 Ft Földhívatali papír és 30000 ft értékbecslést kell fizetni az ERSTE Banknál!5 éves futamidőre van még a svájci CHF hitel,átváltani azért nem tudom,mert a forint hitelhez már öreg vagyok,azt csak 3 évre kapnám 86000 Ft-os törlesztéssel,most 71000 fizetek!Hurrá de nagy segítség!Ponpomnyuszi
124. Warnika (válaszként erre: 123. - Pitypang)
2011. dec. 28. 16:01

szia,

ez a kedvezményes kölcsön a munkáltatótól jön, jelen esetben az államtól. Jobban jársz vele, mintha Ft hitelt vennél fel, mert állami kamatkedvezmény jár rá. A hiteled átváltódik Ft-ra. Egy fix összeggel fogsz tartozni (tőke) csak a kamat lesz változó. Én lehet beadnám, hiszen amíg nem írod alá a közjegyzői okiratot addig csak egy ajánlatod lesz és ott el tudod dönteni, hogy akarod-e vagy sem.

2011. dec. 28. 15:56

[link]


Itt a cikk, ha még valakit érint. Meg a válaszom is, azaz adjuk be a kérelmet és majd jövő hónapban kiderül, mennyi is a kedvezmény. Persze egy tök hosszú kérdőívet adtak ám, amit ki kell tölteni, mindenféle kérdésekkel az anyagi helyzetünket illetően. Hozzá kell járulni mindenféle statisztikákhoz, de nem használják fel a nevünket semmi adatbázisban, áááá, nem, csak statisztika. Ja, és hogy csak munkáltatói kölcsön adható, nem más egyéb. Szóval a kérdésemre mégis jött válasz: Mi nem fogjuk ezt igénybe venni. Köszi. :)

122. Pitypang (válaszként erre: 121. - Pitypang)
2011. dec. 28. 15:50
Azt hiszem, belekeveredtem a dolgokba. Nekünk valami közalkalmazotti kedvezmény jár(na), de sehol senki nem mondta, hogy az %-ban mennyi is? Szóval én ezt szeretném kideríteni gyorsan. Orbán Viktortól kapott egy levelet a férjem, ami a tegnapi (!!!!) postával jött. Sablon levél, a végtörlesztést szorgalmazza, mert hogy közszolgálati dolgozó, stb. A lényeg, azaz valami konkrétum ebből nem derül ki.
121. Pitypang (válaszként erre: 120. - Cservenák Vali)
2011. dec. 28. 15:41
Nem tudod véletlenül, hogy mennyi az a kamatkedvezmény, ami a munkáltató által jár? Még mindig nem tudtam meg. kezdem feladni a telefonálást és google barátomat fogom felkeresni. Hátha... :D
120. Cservenák Vali (válaszként erre: 114. - Reno77)
2011. dec. 28. 15:17
Sajnos nem tudom eldönteni ,hogy melyik banki eljárással járok jobban mert ugyanis olvastam a mai nap a neten,hogy ha valaki szabadfelhasználásu hitelt vett fel és végtörleszteni akar akkor megkell fizetni az szjá-t.Nekem chf hitelem van ha végtörleszteni szeretnék akkor 8.5 millió forintot kellene szereznem persze hitelből és akkor magasabb lenne a forint alapú hitel rötlesztésem a forin alapuval mintha most átváltanám fix 180 ft chf-re. A munkáltató csak 7.5milliót fizet nekem meg 1.5 millát kellene még valahol felvennem és az meg havi kb 14-18 ezer forint lenne szóval ezekhez egy okos közgazdász kellene aki mind eltudná magyarázni,hogy józan paraszti ésszel megértse az ember. Szerintem itt egy nagy bukta lesz sokak számára és a kormány csak azoknak csinál jót akiknek nem okoz gondot a végtörlesztés nekik maguknak.
119. Timicicaanyuka (válaszként erre: 117. - Warnika)
2011. dec. 28. 15:11
Nekünk mondjuk kevesebb lenne a törlesztő, a decemberihez képest kb. 5000 Ft-tal. Tanácstalanok vagyunk...Én attól félek, hogy nagyon elszállhat a frank.
118. Pitypang (válaszként erre: 112. - Warnika)
2011. dec. 28. 14:46

Nem tudom, mennyi az a kedvezmény. Egész nap próbálom a bankot hívni, de "sajnos jelenleg nincs szabad ügyintézőnk, kérem hívását ismételje meg később", vagy valami ilyesmi... Már rég nem ott lakunk, ahol a hiteladó bankfiók van, szóval a mostani lakhelyemhez legközelebbi bank sem mondana nagy részleteket szerintem. Legalábbis 1x már próbáltam mást intézni a hitelemmel kapcsolatban, de aztán utazás lett a vége, mert bizonyos dolgokat nem engednek máshol, más fiókban rendezni. Szóval ezért gondolom, hogy akár csak általános dolgot, de mondhatnának telefonon is.

Na, meg is próbálom most ismét. Hátha! :)


Én is kíváncsi lennék, mennyi az a kedvezmény. Úgy normál magánszemélyként tuti nem éri meg az én esetemben. Vagyis olyan pici a különbség, hogy felesleges macera lenne csak.


Amúgy... Picit vaklármának érzem ezt a naaaaaagy, soha vissza nem térő alkalmat... Szerintem is lesz még más megoldás is, csak nem tudom mi és mikor. Mivel mint írtam, nem jutnék sokkal előrébb egy sima forinthitellel, ezért is nem izgatom magam nagyon a dolgon. Mondjuk ha akkora nagy kamatkedvezményt kap a férjem, mint közalkalmazott.... :) Bár kétlem azért.

117. Warnika (válaszként erre: 116. - Timicicaanyuka)
2011. dec. 28. 14:29

szia,

ahogy lentebb is írtam mi is majdnem belevágtunk a végtörlesztésbe. Ami miatt akartuk: így fix Ft összeggel tartozunk a banknak.

Aztán számolgattunk. Mai árfolyammal: 81ezer. Ez egy 6%-os kamattal megáldott CHF hitel, aminek a kamata a svájci jegybanki alapkamattól függ, ami 0%, vagy már alatta is van.

Emellett most már csak 10% feletti Ft hiteleket kínálnak a bankok, nekünk az FHB 12%-kal kínált kiváltó hitelt, emiatt az új törlesztőnk magasabb lett volna. Ez amúgy a magyar jegybanki alapkamattól függ, amit szerintem még tovább fognak emelni, sajnos.

Mi aztán úgy döntöttünk, hogy megvárjuk milyen konstrukciót dolgoz ki az állam a bankszövetséggel, sokan susogják, hogy az kedvezőbb lesz, mint a mostani hitelkiváltás.

Ez a végtörlesztés szerintem csak annak jó, aki ki tudja csengetni kp. Hitellel szerintem nem jár jobban az ember.

2011. dec. 28. 14:09

Tegnap voltunk a bankban. Jelen pillanatban kb. 2 millió a tartozásunk. Ha végtörlesztünk, akkor 1,4 millát kellene kifizetni. Pénzünk nincs, forinthitelt adnak rá, 31000 körül lenne a havi törlesztő 5 évre.

Majdnem ugyanott vagyunk, kérdés az, hogy biztonságosabb-e forintban fizetni tovább, vagy bízzunk benne, hogy lejjebb megy a chf???

115. Warnika
2011. dec. 28. 13:33

ajánlom a figyelmedbe ezeket a fórumokat:

Végtörlesztés: pro és kontra


Végtörlesztéshez kell-e munkáltatói?

114. Reno77
2011. dec. 28. 13:32
Mire vagy konkrétan kiváncsi?
2011. dec. 28. 13:29
Ki mit tud ezekről?
112. Warnika (válaszként erre: 111. - Pitypang)
2011. dec. 28. 13:19

szia,

mi visszaléptünk aláírás előtt, mert a CHF hitelünk 6%-os kamaton ketyeg, ehelyett 12%-os HUF hitelt vehettünk volna fel. Hát kenjék a hajukra. Emellett annyira nyomatják a bankszövetségi megállapodást, és hogy az jó lesz. Remélem.

Közalkalmazottként most kamatkedvezményes HUF hitellel végtörleszthettek, én a helyedben ezt kihasználnám, kíváncsi vagyok mennyi a kamat kedv.

2011. dec. 28. 12:50
Ha a hitelkalkulátor megbízható, nem biztos, hogy annyira nagy biznisz forinthitelre váltani. Illetve nem minden esetben. Nekem pl. kemény 1500 Ft-tal lenne kevesebb a havi törlesztőm. Bruhahaha... Hát ennyiért nem vágok bele. Ráadásul a férjemen keresztül kellene intéznem, mert ő közszolg. dolgozó (még) és így "kedvezőbb". Én nem látom a kedvezményt annyira. Tuti, hogy van olyan eset, ahol érdemes végtörleszteni,de átgondolandó. Mondjuk készpénzben érdemes lenne talán. Viszont ezt az összeget ha olyan dologba fekteti az ember, hogy ügyesen megforgatja a pénzt, akkor máris többet nyer, mint a végtörlesztéssel. Persze ez is esetfüggő, de én a hosszas töprengés után erre jutottam az én lakásomat illetően (amiben már nem is lakunk).
110. Incó (válaszként erre: 109. - 3fcc53e39c)
2011. nov. 26. 14:21
Mennyi a kezelési költség? Vidékiek vagyunk így a helyi OTP fiók Pestre küldi a faxot, majd ott tudják a hitelt lezárni. Természetesen a lezárás napjáig minden költséget ki kell fizetni, de volt ott még egy tétel (meg nem fizetett adósságok vagy hasonló címen -jelzem nagyon jó ügyfelek vagyunk, mindig pontosan fizettünk). Ennek az összegét nem tudták megmondani... majd ha visszajön a lezárás, akkor... Érdekes...
109. 3fcc53e39c (válaszként erre: 107. - Incó)
2011. nov. 26. 11:01
Csak a kamat és kezelési költséget számítanak fel amit amúgy is megtettek volna. Lezárási díj nincs.
108. Warnika (válaszként erre: 107. - Incó)
2011. nov. 25. 14:46
nekünk időközben lett az FHB-nál 1,5% folyósítási jutalék. plusz közjegyzői és kamu értékbecslés díj (4000)
107. Incó
2011. nov. 25. 08:32
Sziasztok! Van erre még valaki? Törlesztett valaki már az OTP-nél? Most vagy tényleg vannak költségek a végtörlesztéssel vagy minket vesznek hülyére?
106. ildi99
2011. nov. 19. 12:36
Hello12 hát Helló ! Nagyon élesek a szavaid. Amit én leirtam, nálam sokkal okosabb emberek mondják el ugyan ezt, én figyelemmel kisérem a hireket ez ügyben, mert nagyon érint és a családunk valamennyi tagját szintén. Nem értem a magyarázatod a PSZÁF nem irhat elő a bankoknak semmit, sőt a magyar törvényeket sem tartják be, éppen ez itt a probléma. Nem szeretnék itt a fórumon Veled vitatkozni, de érdekes megvilágitásból látod mások szörnyű helyzetét, ugy mint akik azt mondják minek vett fel hitelt, ő akarta, igen de nem igy, ismét leirom az UNIÓ-ban ilyen nincs, sőt még Amerikában sem./ezt sem én mondtam először/ Üdvözöllek
2011. okt. 26. 11:03
Sziasztok! Vannak olyan bankok ahol 10% alatti kamatot adnak, ennél jobb ajánlat már nem lesz sajnos. Mindenkinek érdemes körülnézni, hogy számára melyik a legmegfelelőbb.
104. Warnika (válaszként erre: 102. - Warnika)
2011. okt. 24. 15:28
voltam FHB-nál, segítőkészek, elvileg lehet értékbecslés nélkül is gyorsított eljárásban átváltani a hitelt. most még egy kicsit kivárunk, hátha jobban beleszól az állam a dolgokba (pl kamatok)
103. kocsesz
2011. okt. 22. 00:06
Tudom, hogy nem a legjobban lett a végtörlesztés konstrukciója kitalálva, de az egyik barátomnak sikerült kilépnie a svájci frank alapú hiteléből és forintra váltott. Rögtön kevesebb törlesztőrészletet kell fizetnie, így ő elégedett az új hitelével.
102. Warnika
2011. okt. 13. 17:31

nem tudom olvassátok-e még ezt a fórumot.

Tegnap egyeztettem bankkal, fundival. Mindenképpen ajánlom akinek van élő fundija, hogy beszéljen velük, eszméletlen jó kontrukciókat ajánlanak!

Nálunk egyéb dolgok miatt (két ingatlanos fedezet, stb) csak a sima átváltás jöhet majd szóba. De tegnap rájöttünk arra, hogy ez is jó. mert akkor legalább a mostani CHF tartozást váltják át fix összeggé és amennyiben az ember bele-bele tud törlesztgetni akkor jobban jár. Nem feltétlen a 30 éves visszafizetést kell nézni. Hanem azt, hogy a hitele az embernek nem fog minden hónapban más ft összeget érni.

Holnap reggel megyek FHB-ba.

Amitől még parázok: az értékbecslések a béka fenek alatt vannak. Remélem megússzuk új értékbecslés nélkül....

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook