Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Előtörlesztés, végtörlesztés lakáshitelnél fórum

Előtörlesztés, végtörlesztés lakáshitelnél (beszélgetős fórum)


9. globus (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. jún. 27. 19:01

De szép is lenne kp-re lakást venni...

Akármennyit kerestünk, pont ahhoz igazitották arányosan megfizethetetlenné a lakásárakat.

Mi 20 évre vettünk fel, de inkább kiszorítottuk most, mert ha nyugdíjasok leszünk, nem biztos, hogy tudunk segíteni.

8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 27. 18:54

Ha "új" hiteled van akkor valószínűleg már magas a kamat végtörlessz.


Ha régi hiteled van (mondjuk 5 éves) még alacsony és fix kamattal és pénzed lesz akkor inkább a pénzed fialtasd mert többet nyerhetsz mint amibe a hitel kerül.


Hogy földet adsz el egy nyavalyás hitel miatt.... hát értem hogy nem értesz hozzá, nem műveled, de földet eladni... Főleg most. Várj vele, most mesterségesen béka seg.e alá nyomták a földárakat. Bár állítólag rájöttek hogy nem jön ki a matek sehogyse és változtatnak rajta.

7. Channa* (válaszként erre: 6. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 27. 18:48

Szerencsés vagy!

A legtöbb ember nem tud hitel nélkül semmit sem elérni, azaz Magyarországon...

6. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 5. - Channa*)
2023. jún. 27. 17:37

A kölcsönökben csak az lehet a rossz, hogy a sokszorosát kell mindig visszaadni.

Sikerült úgy megöregednem, hogy hitelt eddig még soha nem vettem fel.

2023. jún. 27. 17:11

Menj be a bankba és ott elmondanak mindent.


Mindenképp megéri végtörleszteni, hiszen nem a felvett hitel többszörösét fizeted vissza.

Amit vissza kell fizetned: a végtörlesztés napján fennálló tőkét+az előző törlesztés óta eltelt időre számolt kamatot és költségeket+végtörlesztés összegét.

4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 27. 16:08

Többféle bank többféle konstrukciója lehetséges.

Miénknél 5 éves kamatperiódusok voltak, az elején kaptunk pár kedvezményt. Feltétele, hogy 5 éven belül nem végtörlesztünk, mert akkor vissza kell ezeket fizetni, így megvártuk a 6. évet, ugyanis ekkor járt le az akkor még létező Fundamenta.

Betoltam a Fundamentát, a maradékot kiegyenlítettük, kedvezmény megmaradt. Érdeklődj a folyósító banknál.

3. Isco (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 27. 14:40
A bankban érdeklődj inkább. És az sem árt, ha elolvasod a hitelszerződésed.
2. pötibaba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 27. 14:21
Megéri, de ehhez be kell menned a bankba és lekérned mi mennyi. Erre itt nem fog tudni senki sem konkrétat válaszolni.
2023. jún. 27. 13:57
3 hónapja vettem egy lakást, felvettem 6 millió forintot a meglévő pénzemhez. Most örököltem földeket a nagymamámtól, amiket hamarosan eladok. Ki fogom tudni fizetni a hitelt, ha lesz rá lehetőség. Van valami kikötés, hogy mennyi időnek kell eltelni a hitel felvétele után, ehhez? Egyáltalán megéri a végtörlesztés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook