Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közalkalmazottként végtörlesztéshez milyen munkáltatói nyilatkozatot kell leadni? fórum

Közalkalmazottként végtörlesztéshez milyen munkáltatói nyilatkozatot kell leadni? (tudásbázis kérdés)

14. csandi1973 (válaszként erre: 13. - 6b006fc769)
2012. jan. 14. 17:37
Én most ott tartok, hogy a munkáltatónál már be kellett mondani, melyik banknál van a hitel, és felírták a gyerekek számát is.
2012. jan. 11. 15:09
valaki valamilyen híreket hallott már?
2011. dec. 29. 15:41
A részletek januárban derülnek ki. Most csak nyilatkozni kell a munkáltató felé, hogy élni szeretnél a lehetőséggel. Ez csak egy felmérés, hogy kb. mennyi közalkalmazottat érint a dolog. Maga a nyilatkozattevés nem kötelez semmire. Ha nem tetszenek a feltételek, nem leszel köteles aláírni a szerződést. Az, hogy bejelented, élni kívánnál vele, nem jelenti azt, hogy majd januárban igénybe is veszed. Szerintem egy próbát mindenképp megér! Én már leadtam a nyilatkozataimat a banknak és a munkáltatónak is.
11. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - Pitypang)
2011. dec. 28. 18:43
sajnos a feltételekre még semmi válasz nincs, legalábbis tegnap semmilyen válaszokat nem kaptunk. Sem a kamatok mértéke, sem a "mennyi évet kell aláírni" nincs még meghatározva, csak arról van szó, hogy kedvezményes..
2011. dec. 28. 10:24

Én is tegnap kaptam észbe. A férjem közalkalmazott, de házastársa is él a lehetőség. Viszont én eddig nem foglalkoztam a dologgal és totál nem vagyok képben, milyen lehetőség is ez? Mitől kedvezményes a kamat? Tuti megéri vagy megint egy marhaság ez is? Van ennek a hitelkiváltásnak egyéb díja? Újra készítenek ért.becsélést? Megint kell fizetni hitelbírálati díjat, közjegyzőt, mindent? Vagy ez nem számít új hitelnek, így ezek nincsenek? Van-e ennek valami feltétele, pl. hogy meddig köteles közalk. maradni az ember? Mi van, ha időközben mégis kilép valaki, mi lesz a hitellel?

Áááá... Alig van kérdésem. :D A bankot is fel kéne hívnom, mert szorít az idő. Addig is köszi, ha valaki tud válaszokat.

2011. dec. 27. 18:50
Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 27. 17:29
de marhagyorsan ám, mert elvileg 30-ig lehet, de van, ahol holnapig össze kell írniuk.
2011. dec. 27. 17:27
a munkahelyeden közlöd, hogy igénybe kívánod venni. kitöltesz egy nyilatkozatot, név, cím, munkahely, összeg. és vársz. a banknál meg benyújtod a végtörlesztésre vonatkozó igényedet.
2011. dec. 27. 17:21

Amit a banktól kapsz igazolást azt kell leadni a munkáltatónál dec.30-ig

Én így tudom

5. Warnika (válaszként erre: 2. - Csandi1973)
2011. dec. 27. 16:40

szia,

ha jól értettem amiket olvastam, akkor a közalkalmazottak a munkáltatójuktól kapnak kedvezményes kamattal a végtörlesztéshez kölcsönt. tehát gondolom emiatt kell nyilatkozat a munkáltatótól

2011. dec. 27. 16:27
Egyelőre ne kérj semmit a munkahelyeden, hanem add le dec 30-ig a banki nyilatkozatot+az igazolást a munkahelyeden.
3. zseba (válaszként erre: 2. - Csandi1973)
2011. dec. 27. 16:23
Sajnos nem tudok segíteni, de a munkahelyeden ezt biztos tudják! Kérdezd tőlük és lehet hogy azonnal meg is kapod a papírt!
2011. dec. 27. 16:14
Orbán Viktor levelét olvasva merült fel bennem a kérdés: ahhoz, hogy valaki közalkalmazottként igénybe tudja venni a kedvezményes hitelt a végtörlesztéshez, be kell nyújtania a banktól és a munkáltatótól kapott nyilatkozatot, hogy él a végtörlesztés lehetőségével. A banki nyilatkozat egyértelmű, hiszen a bank adja. De a munkáltatótól milyen nyilatkozatot kell kérni? Ebben kérném a gyors segítségeteket, ha esetleg tudja valaki, hiszen nagyon szorít az idő. Köszönöm!
2011. dec. 27. 16:13
Közalkalmazottként végtörlesztéshez milyen munkáltatói nyilatkozatot kell leadni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook