Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végrehajtás esetén van mitől tartanom? fórum

Végrehajtás esetén van mitől tartanom? (beszélgetős fórum)


1 2
8. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2020. okt. 27. 06:55
A blokk = nyugta nem elég, csak az u.n. áfás-számla, mivel a blokkon nincs rajta a vevő neve!
2020. okt. 27. 06:47

Nem. Az Ingatlanod, hacsak nem vállaltál bármi fajta kezességet, akkor teljes biztonságban van. Az ingóság az már más kérdés, a végrehajtó kijön, lefoglalja, ami azt jelenti hogy nem nyúl hozzájuk, de egy listát állít össze róluk, ami alapján később árverezhet. Ilyen esetben, a tulajdonos megindíthatja az úgynevezett végrehajtási igénypert a bíróság előtt, ahol neki kell bizonyítani azt hogy a lefoglalt ingóságok az ő tulajdonát képezik.

Az ingatlannal azért nincs ez, mert ott ugyebár van egy közhiteles nyilvántartás, a földhivatali ingatlan nyilvántartás, ahol egyértelműen látszik a végrehajtó számára hogy ki az ingatlan tulajdonosa. Ugyanez a helyzet a kocsikkal is.

6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 06:16

Ha közös háztartásban éltek, "egy fedél alatt", a végrehajtó minden ott talált műszaki cikket, berendezési tárgyat, vagyontárgyat közös tulajdonnak tekint mindaddig, amíg számlával nem bizonyítod, hogy azt te vásároltad még az összeköltözés előtt.


Még tartózkodási helyként sem engedném meg neki, hogy bárhol, bárkinek is megadja a címedet. Viszont ebben nem tudod megakadályozni, nem lehetsz minden percben mellette!

2020. okt. 27. 06:12
Röviden: nem
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 04:55
Én nem jelenteném be még csak tartózkodási helyeként sem a pasit. És előszedném a műszaki dolgaim blokkjait, hogy tudjam mivel igazolni, hogy az saját vásárlás.
2020. okt. 27. 04:42
Kezességet aláírtál?
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 04:33
Tőled nem foglalhatnak le semmit.
2020. okt. 26. 23:23
Azon kérdésben szeretnék segítséget kérni,hogy párom jó pár éve vett fel hitelt.Azóta a fizetéséből levonnak X összeget.Nekem van egy lakásom saját nevemen illetve az összes műszaki dolgot is én vettem.Ő egy éve költözött ide.Nincs ide bejelentve,hanem a vidéki címe van a lakcímkártyáján.De időszerű lenne,Ő csak tartozkodási helyként adná meg ezt a címet.Azt szeretném tudni,hogy van-e okom aggodalomra,hogy ha esetleg párom(nem vagyunk házasok,sem bejelentett élettársak)munkahelye megszűnne és nem tudnának utána levonni,akkor megjelenhetnek-e itt a lakásomnál a végrehajtók,lefoglalhatják-e a lakást,az ingóságokat,valamint nem lesz gondom később belőle,ha letagadom hogy itt lakik.Fontos lenne tudni,kicsit aggodalmaskodom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook