Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyugdíjból végrehajtás esetén a nyugdíjbiztosító tudja, mikor telik le a tartozás? fórum

Nyugdíjból végrehajtás esetén a nyugdíjbiztosító tudja, mikor telik le a tartozás? (tudásbázis kérdés)


5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 11:38
Nem, de nem is fog. A törvény őt is kötelezi arra, hogy csak annyit vonhat, amiről az írásos határozatot kapta.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2023. márc. 1. 11:31
Köszönöm, értem ezzel nem is lenne gond, csak arra voltam kíváncsi, hogy ugye többet nem vonhat mint amennyi a követelés.
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 10:42
Hacsak a letiltó a részletekben való teljesítés miatt a lejárat végén még esetleg külön késedelmi pótlékot nem számol, és azt az összeget is letiltásba helyezi. Bár erről felétek is kell, kellene valami levelet, elszámolást küldeni.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 10:39

Igen, tudja!

Amikor egy munkáltató, (vagy éppen a NYUFI) megkapja a letiltási határozatot, azon rajta van a követelés teljes összege. Vissza kell igazolnia a letiltó felé, hogy havonta mekkora összeget tud levonni és a letiltást kérőnek utalni. Ez lehet akár fix összeg, akár %-os mértékű. A kifizető (ez esetben a NYUFI) könyvelésében is meg van az adott hely, ahol a teljesített levonást, és a banki utalást vezeti, tehát figyeli, nem vonhat többet.

2023. márc. 1. 10:26
A férjem nyugdíjából vonja a végrehajtó a tartozást. Tavaly kértem egy elszámolást mennyi van még vissza. Annak most kell elfogyni. Kérdésem a következő a nyugdíj biztosító tudja mikor telik le a tartozás és akkor onnantól utálja a teljes összeget a férjemnek vagy ez hogy működik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook