Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vega Mama! Vega baba?! fórum

Vega Mama! Vega baba?! (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 13. 19:09

Sziasztok! Én nem vagyok vegetáriánus, és még gyermekem sincs. Nagyon jó dolognak tartom viszont, hogy hiába vagytok anyukák vegetáriánusok, de a gyermekeitek kapnak húst is, és később majd eldöntik, hogy mit szeretnének enni. Évekkel ezelőtt láttam egy műsort, ahol volt egy vegetáriánus anyuka a 10-13 éves gyermekével, aki még életében nem evett húst, mert az anyukája nem adott neki, és az iskolába is otthonról vitt magával ebédet. Értetlenül álltam, és állok az ilyen előtt ma is.

Ha majd egyszer az én leendő gyermekem nem akar húst enni, legyen, az ő választása.

Szóval szerintem a lehető legjobb megoldást választottad/tátok.

Receptet nem igen tudok ajánlani, bár itt a hoxán van fent egy saláta receptem, ha jól emlékszem Syl salátája néven fut. (Nem tudom, tejfölt fogyasztasz-e, de gondolom tudod helyettesíteni valami mással.) Üdv! :)

4. Zsupszi (válaszként erre: 3. - Timah)
2010. ápr. 13. 16:20

Szia. Én is láttam, bár nem krisnás család gyermekeit, akik úgy ették a sárgarépát nasinak, mint más gyerek a csokit.

Szerintem sem ártunk a gyereknek ha nem kap húst, mondhat bárki bármit, mert mindent lehet pótolni növényi táplálékkal. Én csak azért adok neki, hogy megadjam számára a választás és a szabad döntés lehetőségét. A párom egyébként húst hússal eszik, ráadásul disznót. Na ezt azért nem hagyom a gyereknek, így ha hús akkor inkább csirke, pulyka és csak ritkán disznó, de örülök ha egyik sem kell neki. :DDD

2010. ápr. 13. 15:38

Sziasztok. Nekem még nincs babám, mivel csak 19 vagyok, szóval még ráérek =)

Én sem eszek húst max. nagyon ritkán, de nem igazán szeretem mivel kétes eredetű meg egyébként sem rajongok az ízéért.

Egyik nyáron jártam a Krisna- völgybe róluk gondolom tudjátok, hogy vegák és a gyerekeiket is teljes mértékben így nevelik mégis egészségesek és ez nekem nagyon tetszett. Én is hasonlóan szeretném majd nevelni a sajátom =) Persze nem fogom ráerőltetni, de szerintem ez sokkal egészségesebb így.

2. Zsupszi (válaszként erre: 1. - Dmolnar)
2010. ápr. 13. 15:29

Szia! Én is vega vagyok és 2 éves fiam van. Én is adok neki húst, de nem erőltetem és abból is kap amit én eszem. Így adódott, hogy pl. hétvégén a rántott pipit lecserélte a rántott padlizsánra és nem egyszer a felvágott helyett a búzahúsos gabonakolbászt eszi velem reggel. :))

Szerintem jól csinálod. Én sajnos az állati dolgok beszerzési helyére nem figyelek, de igazad van, bár ettől még ugyanúgy döglött. Max. a tojásnál érdekes.

2010. ápr. 13. 14:44
Sziasztok. Én vegetáriánus vagyok és van egy 1 éves kislányom. természetesen neki adok húst de csak is kizárólag olyan helyről ahol az az állat élhető életet élt. Érdekelne a véleményetek meg az hogy ti hogyan csináljátok. Jó vega recepteket is írhattok:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook