Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vaterán, eladás + sima postázás fórum

Vaterán, eladás + sima postázás (beszélgetős fórum)

1 2 3
80. kugli_m (válaszként erre: 79. - Anna120)
2018. jan. 29. 13:35
Szia! Szerintem a Foxpost automata a legjobb választás, ha nem túl nagy dolgot küldenél, ha pedig vaterás termék adsz fel, akkor még olcsóbb is a csomagfeladás. :)
2017. ápr. 19. 14:48
Sziasztok, van itt még valaki? :) Amióta a posta szigorított, és a 2,4 cm-nél vaskosabb borítékokat csomagként kell feladni, ti hogyan oldjátok meg a leggazdaságosabban a kisebb dolgok postázását?
78. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 77. - Youlcsi)
2014. febr. 4. 17:40
Akkor már nincs más út ezek szerint, de nagyon béna vagyok, mert mindenfélét elolvastam és ezt sehol nem találtam. Köszönöm szépen az infót.
77. youlcsi (válaszként erre: 76. - A6f6bb6c75)
2014. febr. 3. 14:51
ami nem fér bele a postaládába méreteinél fogva, az csak ajánlottan adható fel (és ezzel egyidőben meg is szűnt, hogy az ajánlott küldemény bedobható a postaládába csak úgy, minden esetben levélszekrény útján nem kézbesíthető)
2014. febr. 3. 14:16

Sziasztok!

Nekem ma olyan "problémám volt" a postán, hogy elsőbbségivel szerettem volna feladni egy 315g-os csomagot. Ennek a díja: 560Ft. A hölgy pedig azt mondta nekem, hogy ezt csak ajánlva adhatom fel, mert nem fér be a levélszekrénybe. Most kerestem a posta honlapján már mindenféle információt ezzel kapcsolatban, hogy elsőbbségi csomagfeladás esetén valóban köteles vagyok-e még pluszban kifizetni az ajánlva feladás díját, de nem találtam semmit erre vonatkozóan. Nem tudom járt-e már így vki, most ezt tényleg így megváltozott csak én nem találtam meg hol van ez feltüntetve. Vagy csak egyszerűen bénán elütötte a nő és egyszerűbb volt velem az ajánlási díjat is kifizettetnie?

Előre is köszönöm a segítséget :)

75. homern
2010. nov. 10. 09:12

Nekem ugyan nincs több száz értékelésem még,de már a kezdetektől nagyon vigyázok a postával.A legelső eladandó termékemnél is ott volt,hogy simán nem adom fel(na jó,aztán végül egy 1ft-os zoknit feladtam úgy,2 nap múlva ott volt :) )

Annyi embertől hallottam,hogy letagadja a vevő,hogy megkapta...és ilyenkor semmit nem lehet tenni :(


Postaköltség külömbözethez :

ilyenkor írni kell az eladónak,egy próbát megér.

Pont kb 2 hete jártam úgy,hogy megérkezett a termék,megnéztem jó-e,megírtam a pozitívat.Mikor dobtam volna ki a csomagolást akkor láttam meg,hogy kb 400ft-al kevesebb lett a postája.Írtam az eladónak,hogy ugyan tétje már nincs számára a dolognak mert megadtam a pozitívat,de ugye azért van olyan becsületes és visszautalja a pénzt.Visszautalta.

Nagyon sokan szórakoznak a postaköltséggel "hátha nem veszi észre" alapon,ha meg igen,visszautalja.Én már kb 10x kértem vissza külömbözetet.


Néha saját költségen is küldök árut.1 hete adtam el valamit 20ezer ft-ért,a vevőnek simán is jó lett volna.Én feladtam értékbiztosított csomagként(amúgy sima levélként is elment volna).Nekem megérte azt az 500 ft-ot ráfizetni,minthogy a termék eltűnjön,vissza kelljen utalnom a pénzt,és se pénzem se árum..esetleg még fel is jelent..

74. bf5264a5b9 (válaszként erre: 72. - 2ed619333f)
2010. nov. 10. 08:49
Nekem olyan szlacsomagom van, hogy bármilyen összegű utalás ingyen van. Így már utaltam vissza 20 ft-ot is :) A vevővel itt röhögtünk, de azóta folyamatosan vásárol Tőlem :D
2010. nov. 10. 08:46
Nah, legyen ez innentől vatera fórum...:D
2010. nov. 10. 08:43
Én nekem volt egy olyan, amit csomagként jelöltem meg (én is lemérek mindent), de ennél valamit elnéztem, mert a postán mondták, hogy elmenne 870es ajánlottként...aztán, hogy ne legyen bibi azért mégis csomagként küldtem 990ért (mert nem tudtam kibontani, hogy betegyem a 120 ft-ot, és az átutalás meg a vevő bankjára 400 ftomba került volna), igy nem lett gond belőle.
71. bf5264a5b9 (válaszként erre: 69. - Youlcsi)
2010. nov. 10. 08:42
Első körben sztem mindig kommunikáld le (írásban, hogy legyen nyoma) és utána értékelj! Ez a tisztességes, mert mindenki nézhet el dolgot és hibázhat (általában ezer felé kell figyelni és postázni). Ha alpári választ kapsz, vagy nem hajlandó egyezkedni normális körülmények közt, akkor azt tüntesd fel az értékelésben. Így segítesz másoknak, hogy ne járjanak ugyanúgy :)
70. 9bbc382386 (válaszként erre: 69. - Youlcsi)
2010. nov. 10. 08:41

Itt van minden :


[link]

2010. nov. 10. 08:40

hát, köszönöm :)


mivel nem vagyok tisztában a postai díjszabással, így meg sem fordult e fejemben, hogy ez nem OK (főként, hogy egy viszonylag nagy dobozról volt szó... még akkor is, ha könnyű)


írok az eladónak... eddig nem voltak negatívjai, így remélem, ő is csak benézte a dolgot...

68. 2ed619333f (válaszként erre: 58. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 10. 08:39

Nem, én is ilyen kis hülye vagyok...engem is felháboritana...

Nekem egy semlegesem van, ami úgy keletkezett, hogy majd két hónapig huzavonáztam egy vásárlóval, akinek van csomó negája.Volt neki balesettől kezdve nyaralása meg minden hülyesége (persze felhivtam és nem kórházban feküdt, hanem tömegközlekedésen utazott épp), aztán nagy nehezen átutalta az összeget, de úgy, hogy ezerszer megkérdeztem biztos kéri e..(500 ft alatti összeg), ráadásul rajta volt a leiráson, hogy megtekintési garancia. Utalt, én értékeltem pozitivat, odairva, hogy türelmeseknek ajánlom. Ő meg visszautalt egy semlegeset, azzal indokolva, hogy talált egy foltot a terméken( hozzáteszem benne volt a leirásban)...de én ettől is olyan, de olyan szarul éreztem magam...:D

67. 9bbc382386 (válaszként erre: 65. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 10. 08:39
Ha "átcsúszos",akkor a nagyobb összeget kérem el...mindig szép az árum,így nem fog miatta reklamálni a vevő :D
66. bf5264a5b9 (válaszként erre: 64. - 9bbc382386)
2010. nov. 10. 08:38
Néztem a korábbi értékeléseit, már meglépte ezt egyszer, akkor ő is negát nyomott, mondván, hogy ő kezdő és az eladó nem kereste őt, ha emilre nem válaszolt hívhatta volna... sztem ez elég hülye hozzáállás :( Én eladóként nem hívogatok senkit, hogy ugyan vegye már át a termékét, vevőként viszont minden eladót felhívok :)
65. bf5264a5b9 (válaszként erre: 63. - 9bbc382386)
2010. nov. 10. 08:37

Hát látod, hogy nem mindenki így áll hozzá :)


Egyébként nálam az szokott lenni a bibi, hogy nagyon alaposan csomagolok, és hiába mérem le előre a terméket, a csomagolóanyaggal (bubifólia, levegős zsák...) és a dobozzal már átcsúszik a súlya a következő kategóriába... ilyenkor így jártam :)

64. 9bbc382386 (válaszként erre: 62. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 10. 08:36
Az szép,de akkor ez a menete,ha a figyelmeztető leveled után sem veszi fel a kapcsolatot,akkor negatív.
63. 9bbc382386 (válaszként erre: 61. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 10. 08:35

Minden terméket a leíráskor lemérek és tudom így mennyi lesz a postázás+csomagolás.Így van feltüntetve eleve.



Ha a postán derült ki az eladónak,akkor kutyakötelessége beletenni a csomagba a különbözetet.

62. bf5264a5b9 (válaszként erre: 60. - 9bbc382386)
2010. nov. 10. 08:34
Már jártam így korábban, azt írják, hogy a problémámat a vevővel rendezzem, ők nem tudnak egyesével kivizsgálni minden esetet :(
61. bf5264a5b9 (válaszként erre: 57. - 9bbc382386)
2010. nov. 10. 08:33

Az a gond, hogy sztem itt az eladó is benézhette, hiszen csomagot valóban 990-ért adhat minimum fel, de lehet hogy a küldemény elment levélként is, és ezt csak pl a postán mondták meg Neki...


Hiába van feltüntetve az adatlapon, hogy 990 a csomag feladásának díja, ha levélként adja fel, akkor az már nem érvényes sztem... A bélyegnek megfelelően kellene elkérni a pénzt, és a különbözetet visszautalni.


Én pl úgy csinálom, hogy itthon lemérem, elkérem a pénzt, ha olcsóbban elmegy, akkor visszautalok, ha drágábban, akkor bebuktam, mert elmértem... :)

60. 9bbc382386 (válaszként erre: 58. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 10. 08:33
A vaterával vedd fel a kapcsolatot,mint vevővel való probléma.Ebben az esetben kapsz egy kódot,és ha bevágná a negatívot az illető,akkor ezzel a kóddal tudsz a vatera felé reklamálni,és törli.
59. 2ed619333f (válaszként erre: 55. - Youlcsi)
2010. nov. 10. 08:33
ezt nevezik átverésnek..
2010. nov. 10. 08:31

De ha már más témák is vannak:


Eladóként eladtam egy terméket több mint egy hete. Eladás után automaikus levelet küld az aukciós oldal, amiben megköszönöm a vásárlást, és kérem a vevőt, hogy 3 napon belül jelentkezzen és az adásvételt 2 héten belül bonyolítsuk le. Most eltelt 1 hét, vevő nem reagált (azóta már ment privát emil is, ill. most fizetési emlékeztető). Ha letelik a két hét, újra felrakom a terméket, és negát adok, utána meg negát kapok vissza, akkor én vagyok a hülye, ha ez felháborít?

57. 9bbc382386 (válaszként erre: 55. - Youlcsi)
2010. nov. 10. 08:30

Addig kellene lebeszélni a pontos összeget,míg le nem ütöd a terméket.

Ilyen esetben biztosra kell menni,igaz megkérdezted,ő azt válaszolta tuti ennyi lesz...így bevágnék neki egy semlegest minimum,vagy utalja vissza azt a 400forintot.

Ha kérdezés nélkül elfogadod a leírt postázási költséget,akkor ez természetesen nem lenne fair.

56. bf5264a5b9 (válaszként erre: 55. - Youlcsi)
2010. nov. 10. 08:29
Ilyen esetben írj az eladónak, hogy legyen szives a különbözetet utalja vissza. Ha nem utalja vissza, vagy csomagolási ktg-re hívatkozik, értékelj ennek megfelelően (mindenképp tüntesd fel,hogy valótlan összeget kért, hogy a későbbi vevői tudjanak róla), és jelezd az adminisztrátorok felé is! (én így csinálnám)
2010. nov. 10. 08:26

huh... érdekes téma. én is belekérdeznék...


most vásároltam először, igaz nem a vaterán, hanem a teszveszen... de gondolom egy kutya.

ott volt az adatlapon, hogy simán küldi a csomagot, 990 ft az ára.

rákérdeztem, hogy tuti ennyi-e... nem függ-e a mérettől, súlytól, stb. válaszolta, hogy igen, ennyi...

elutaltam a pénzt, másnap feladta... lényegében gyorsan, 1 hét alatt lezavartuk az egészet. tényleg nem volt semmi gond.


az egyetlen, ami zavar, hogy végül a csomagon a postaktg 515 ft lett (ahogy itt írjátok, ezek szerint ugye a súly miatt nem csomagként, hanem levélként jött).

most nem tudom, hogy mit csináljak...

nem erről a 400 valamennyi ft-ról van szó... meg nem akarok én balhét... de direkt rákérdeztem még utalás előtt, hogy akkor mennyi is az annyi...

2010. nov. 10. 08:25

Példa: az ebay-en is vásárolok, és nem is olyan rég 1euróért vettem valamit,aminek a postázása 16 euro volt.De kit érdekel hogy mennyi a posta,ha az nekem kell,vagy megéri?

Ezért írtam az előbb,hogy ha kell az a játék,akkor nem érdekel az a 200forint...

53. Duncan (válaszként erre: 51. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 10. 08:22
Ez elég durva, de szerintem az 5000.-Ft feletti dolgokat valahogy személyesen kellene inkább megoldani, ha meg túl messze van az illető akkor az már csak a vevőn múlik, hogy mennyire bízik meg a másikban. Amúgy jól tetted, ügyes voltál:D
52. bf5264a5b9 (válaszként erre: 50. - 9bbc382386)
2010. nov. 10. 08:21
Nem tudom... Nekem is vannak 1 ft-os aukcióim, a kisfiam alig használt cipőit (van köztük olyan ami egyszer se volt a lábán, és 6-7ezer ft volt) árulom így, hogy bárki akinek kell, meg tudja venni... rá már úgyse lesz jó :D És ha 1 ft-ért megy el, akkor annyiért adom oda szó nélkül... jobb mintha kidobnám :D
2010. nov. 10. 08:19

Ja... egyébként meg kaptam én már ajánlott levélben ÜRES!!! parfümös üveget 10000-ért... lefotóztam, hogy csomagolással együtt mennyi volt az üres üveg, elmentem egy drogériába, kértem egy teli üveget, hozzá raktam az eredeti borítékot és ott is lefotóztam a súlyt... ha teli lett volna az üveg, ahogy hirdeti, akkor drágább lett volna a posta, az eladó mégis tagadta, hogy üres üveget adott fel... Nekem megérte beülni a kocsiba, és az orra alá vágni a képeket a munkahelyén... érdekes módon jaj elnéztem mit teszek a borítékba felkiáltással előkerült a fiókból a parfümöm... :D


(nem ide tartozik, de tanulságos lehet... egyébként ennek a csajnak se volt egy negája se, csak sok-sok pozitívja... egészen addig)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook