Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vasárnapi bevásárlás megszünik? fórum

Vasárnapi bevásárlás megszünik? (beszélgetős fórum)


1 2 3
15. t.Ili (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2010. dec. 6. 11:12

Ja,még a végén visszahozzák a hétfői adásszünetet is,hogy a család többet lehessen együtt!

Sőt a nagyobb hatékonyság érdekében még bevezetik a heti egy nap áramszünetet! XDDD

14. emagdi
2010. dec. 6. 11:09

egyébként nem értem, hogy mi a probléma: ha valakinek fontos, hogy minden vasárnap otthon legyen a családjával, akkor vállaljon olyan munkát, ahol ilyen a munkarend.

ennyi erővel be kellene tiltani a délutáni és éjszakai műszakokat is (sok helyen dolgoznak így), ráadásul ezek az ember egészségére is károsak, mert teljesen felborítják a bioritmusukat, és hát aki éjszaka dolgozik az sem lehet a családjával szabadidejében.


na mindegy, én még reménykedem, hogy csak meggondolják magukat.


rossz lesz a hangulata a városnak, ha minden vasárnap ki fog halni teljesen minden, nem lesznek emberek az utcákon, mindenki otthon fog gubbasztani, és nézi majd a kiváló tévéműsorokat :P

13. t.Ili
2010. dec. 6. 11:07

Nem tetszik az ötlet!

Én ugyan nem járok vasárnap vásárolni,de az ott dolgozóknak sokkal kevesebb pénzük lesz,az pedig nem jó!

12. emagdi
2010. dec. 6. 11:04

durva lesz:(((

már most is mekkora embertömeg van hétvégén, most ez duplázódni fog, mert az is szombaton fog bevásárolni aki eddig vasárnap szokott.


nézzétek csak meg, hogy mennyire lehetetlen normálisan vásárolni bárhol akkor, ha pl egy egy napos nemzeti ünnep jön (amikor ugye egy napra bezárnak a boltok), embertömeg, lökdösődés a bevásárlókocsikkal, lepusztított polcok.

na, ezentúl minden szombaton ez lesz :(


megjegyzem az eladóknak sem lehet érdekük, hiszen nagy részük így mehet munkanélkülinek, hiszen eddig 7 napra kellett pénztáros és eladó, most már csak 6 napra fog kelleni, tehát a pénztárosok és eladók 1/7-e mehet más munkát keresni. mondjuk így aztán tényleg sok időt tölthetnek majd a családjukkal, ha nem lesz munkájuk :D

11. genlips (válaszként erre: 2. - Havran)
2010. dec. 6. 11:03

öööö te ezt írod: inkább a kormány (ne a család) döntsön arról, hogy 'ne a bevásárlás legyen egy családnak a programja vasárnap', akiknek talán éppen vasárnap lenne jó a bevásrlás, mert talán szombaton még volt elég kaja a hűtőben és egyébként is jó kis egész napos programjuk volt?

spec. szerintem nagyobb szabadságot ad, ha vasárnap is nyitva vannak a boltok, főként, hogy több családi programnak helyt adó esemény kevesebb eséllyel van nyitva vasárnap, mint szombaton. azaz ha sarkítom, szombaton kellene elintézni a bevásárlást és a családot is elvinni a programra. aztán mit csinálnak vasárnap? :))

10. Nirvi
2010. dec. 6. 11:02
MÉg nem hallottam, de támogatom az ötletet.:)
2010. dec. 6. 11:00
Erről jut eszembe. Ha dec. 24-et le kell dolgozni idén dec. 11-én szombaton, akkor ezek szerint dec. 24-én délelőtt sem lesznek nyitva (nem mintha akkor akarnék vásárolni, de akkor szoktunk észbe kapni, hogy valami kimaradt)?
2010. dec. 6. 10:58
Helyesnek tartom :)))
7. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 1. - 2e0264df59)
2010. dec. 6. 10:55

Én is örülök neki..dolgoztam kereskedelemben is..és ill.eddig bárhol voltam,ott hétvégén és ünnepnapokon is bent kellett lenni..

Őszíntén szólva szolidaritásból nem megyek vasárnap boltokba..

2010. dec. 6. 10:50
Szombat délelött muszály voltam menni egy ilyen helyre valamit visszavittem,hát az az ember tömeg,szerintem hétköznap már van olyan nyitvatartása ezeknek az üzleteknek,hogy aki akarja az megtudja oldani a bevásárlást.Pont mondtam a páromnak,sok embernek ez szorakozás és még élvezik is.Én nem birom az ember tömeget,bevásárló kocsi nem volt.És ez csak egy hely volt a több száz közül.
2010. dec. 6. 10:49

Sziasztok!


Szerintem megoldjuk más napon a bevásárlást. Én támogatom, legyen már nekik is normálisabb életük.

2010. dec. 6. 10:45
Igen tervben van.Nagyon helyesnek tartom , maximálisan támogatom.Abszolut egyetértek Havrannal.
2010. dec. 6. 10:45
Én örülnék neki! Legalább egy szabad hétvégi napja lenne a kereskedelemben dolgozóknak!
2010. dec. 6. 10:44
Én mostanság nem hallottam,de régebben igen.Én nem tartom rossz dolognak,sok családnak ez a hétvégi program,ami szerintem nem a legjobb, régen is megvoltunk vasárnapi nyitvatartás nélkül.És nem unatkoztak az emberek.
2010. dec. 6. 10:37

Sziasztok!

Hallottam, hogy készülnek elfogadni a törvénytervezetet, hogy a hipermarketek nem tarthatnak nyitva vasárnaponként. Mit tudtok erről? Mi a véleményetek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook