Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ébresztő Városlakók! fórum

Ébresztő Városlakók! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2014. nov. 15. 13:03
Megint napok óta igen magas a szálló por koncentrációja Budapesten ... és ismét nem nagyon lehet hallani róla! Ha viszket a szemed, ha köhécselsz, ha kapar a torkod ... nos meglehet, hogy éppen ez az oka! :( (Sok helyen van dugó a városban. Pl. reggel, ill. de.10 óra körül a 80-as troli lépésben haladt a Kerepesi úton, az 5. lámpaváltásra tudott csak átmenni a Hungária körúti kereszteződésben.)
2014. júl. 21. 08:00
Nyáron kevesebbet foglalkozunk a rossz levegővel. Pedig a forró napokon sem sokkal jobb a helyzet, vagy legalábbis nem annyival jobb, mint amilyennek látszik. Amilyennek mutatják pl. az idokep.hu grafikonjai. Pontosabban NEM MUTATJÁK! Jelenleg tök tiszta a levegő az ábrák szerint ... mindenhol szép kék színű Magyarország térképe ... (Még Budapesten is alig-alig pirul a kép.) Bizonyára azért van ez így, mert nem mérik, vagy nem jelzik a mért adatokat. :(
2013. nov. 18. 08:23
... hát már megint itt van ... :(
2012. okt. 23. 08:39

Napok óta rossz a város levegője, de sehol nem említik ... szokás szerint.

Te csak menj a szép "későnyári" októberben sétálni, rendezvényeket nézni ... és közben szívd a sz...s levegőt ...

Ez nem köd (amit most az után látsz), ez bizony szmog. Tarts bolondnak, nem bánom, én ameddig tudok "kiabálok"!

209. 044df221db (válaszként erre: 208. - 26c9a8950c)
2012. júl. 8. 11:30
Köszönöm!
2012. júl. 3. 13:05
Kisvárosban élek. Néha-néha vetődöm csak Pestre. Az én orromnak és fülemnek szinte elviselhetetlen a szag és a zaj. Az tény, hogy az emberek nagyobb része írtózatosan kényelmes, nem akar megválni az autózástól rövidebb időre sem. Viszont tényleg kellene a tömegközlekedés színvonalán nagyon-nagyon sokat javítani, hogy ne viszolyogva szálljon fel az ember a legtöbb járműre. Én ezen a vonalon kezdeném el. Aztán talán, persze nem mindenki, de sokan átszállnának a buszra, stb. Jobb levegőt, szebb jövőt.
2012. júl. 3. 10:44
... hát sajnos, most meg a hőség ...
2012. ápr. 30. 12:06
Bár mindig ilyen lenne a közúti forgalom, mint pl. tegnap és ma! A hosszú hétvége miatt ... gondolom sokan elutaztak ...
2012. márc. 17. 14:48
Sétáltunk ma délelőtt ebben szép, tavaszi időben ... kicsit "levegőztünk" ... de bizony a városban füst, por és zaj van!!!(Nem mindenki teheti meg, hogy egy kis egészségügyi sétára mondjuk a Budai hegyekbe vagy a Margit-szigetre menjen.)
2012. febr. 13. 12:48

"Vége a szmogriadónak a fővárosban

MTI|2012. 02. 12., 8:38|Utolsó módosítás:2012. 02. 12., 9:42|

A szombati mérési eredmények alapján megszüntethető Budapesten a szmogriadó riasztási fokozata, ezért vasárnap reggel hat órától megszűnnek a szombaton elrendelt forgalomkorlátozó intézkedések, viszont Tarlós István főpolgármester ugyanettől az időponttól elrendelte a tájékoztatási fokozatot - közölte a Főpolgármesteri Hivatal."


Azt mondanám röhejes, de inkább SIRALMAS! Napok óta fuldoklunk, és csak szarakodnak ezzel a szmogriadóval! Soha nem fogjuk megtudni, hogy működik-e egyáltalán a dolog? Egyszer néhány napra csak ki kellene már próbálni!

2012. febr. 10. 10:11

"... önkéntes önkorlátozó intézkedésekre kérték a lakosságot."


Kedves autósok! Kérjük, köszönjük!

2012. febr. 10. 10:06

"Már hat településen veszélyes a levegő minősége

MTI

2012. február 9., csütörtök 17:24

Már nem öt, hanem hat település levegőjét minősítette veszélyesnek a szálló por magas koncentrációja miatt az Országos Környezet-egészségügyi Intézet (OKI) a csütörtökön napközben frissített adatok szerint.


Az OKI legfrissebb mérései alapján készült térképen csütörtök délután Ajka, Székesfehérvár, Tatabánya, Esztergom és Putnok mellett már Várpalotát is a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel jelölték. Ezeken a helyeken a szálló por (PM10) köbméterenkénti koncentrációja 100 mikrogramm feletti. Az OKI legfrissebb mérései alapján készült térkép szerint országszerte tovább romlott a levegő minősége.


Tatabányán elrendelték a szmogriadót, mely visszavonásig érvényes, a légszennyezettségben csak hétfőtől várható lassú javulás.


Emellett tizenkét települést jelöltek narancssárga színnel, így jelenleg egészségtelennek számít Budapest, Százhalombatta, Sopron, Győr, Dunaújváros, Pécs, Szeged, Szolnok, Debrecen, Miskolc, Sajószentpéter és Kazincbarcika levegője. Ezeken a településeken a szálló por köbméterenkénti koncentrációja 75-100 mikrogramm.


Kifogásolt a levegő minősége, ezért az OKI térképén zöld színnel szerepel: Veszprém, Vác, Tököl és Oszlár. Az elfogadható levegőminőséget jelző kék színnel Salgótarjánt, Egert és Hernádszurdokot jelölték.


A Főpolgármesteri Hivatal jelezte, hogy Budapesten továbbra is fenntartják a szmogriadó tájékoztatási fokozatát. A szmoghelyzet további romlásának elkerüléséért ismételten önkéntes önkorlátozó intézkedésekre kérték a lakosságot.


A levegő szennyezettségének egészségügyi értékelése egy index alapján történik. Az OKI táblázata a légszennyező anyagok legfontosabb egészségkárosító hatásai alapján négy szintet különít el: kék (elfogadható), zöld (kifogásolt), narancssárga (egészségtelen), piros (veszélyes). Az önkormányzatok az utóbbi két kategória alapján rendelhetik el a szmogriadó tájékoztatási, illetve riasztási fokozatát."

2012. febr. 8. 08:27
Már megint ez ronda bűz! Igen, tudom, most főleg a fűtés miatt, ... de az autó sem kevés az utakon ...
2012. jan. 10. 08:59

Ha mégis valaki " idetéved", annak BÚÉK!

(Most nem morgok, mert viszonylag tiszta a levegő.)

2011. dec. 27. 09:20
Budapest már megint szottyos (nem csak a ködtől) ... sajnos!
2011. nov. 29. 12:50
Szerencsére ma van légmozgás, ami egy kicsit söpri a várost, de elkeserítő, hogy az autók többségében 1 ember ül! Egy buszmegállóban várakozva és fulladozva 10 percet ismét volt alkalmam ezt jól megfigyelni.
197. 044df221db (válaszként erre: 196. - Simple)
2011. nov. 17. 08:34

"Index2011. november 17., csütörtök

Zöld energia

Nem az autód büdös, a lakásod"


Igen, biztosan sok igazság van ebben is. És még lehetne sorolni a problémás ügyeket. Nekem mégis az a véleményem, hogy általában túl sok az autó a városban és amikor ilyen vacak a helyzet, akkor TENNI KELL ellene. Kinek-kinek a maga módján. Az autósoknak nagyobb a felelőssége ebben ügyben! Az autó igenis büdös!

196. simple
2011. nov. 16. 12:03

[link]



Ezt már elmondtam egy párszor....

2011. nov. 16. 08:13
... ?
2011. nov. 13. 08:29
Hetek óta (egy-egy nap kivételével) folyamatosan nagyon rossz a levegő minősége, mégsem csinálunk semmit a helyzet javítása érdekében! (?)
2011. nov. 10. 08:35

" Szmog: Tarlós önkorlátozást kér az autósoktól

MTI|2011. 11. 08., 7:10| "


... közben már megint növekedtek a mért szennyezettségi értékek, de egyszerűen elég kinézni az ablakon ...

Önkorlátozás? Kérés? Ugyan már! Ez nagyon kevés.

Kövezzetek meg, de szerintem radikális intézkedésre lenne szükség!!!

Ha kapar a torkod, folyik az orrod, könnyezik a szemed ... nem biztos, hogy megfáztál ...

2011. nov. 9. 08:07
... azért én tovább járatom a számat ...
2011. nov. 5. 09:02

"Lefújták a szmogriadót Budapesten

Megjelent: 2011.11.05. 05:58|

A pénteki mérési eredmények alapján Budapesten megszüntették a szmogriadó riasztási fokozatát, a tájékoztatási fokozat egyidejű elrendelése mellett."


... Végre itt lett volna egy hétvége, amikor szoktathattuk volna magunkat a szmogriadóval járó teendőkhöz ... de nem, gyorsan lefújták ... közben az ablakon kinézve ugyanolyan ronda, szürke, füstös levegőt látok, mint az elmúlt napokban.

Több, mint egy hétig szívtuk a sz@ros levegőt, mire végre szmogriadóról beszéltünk, de 24 óra kis javulás után máris sztornó ???? Nem kellene legalább néhány napig kipróbálni, gyakorolni?

(Egyébként most sem jó a levegő, csak a kb. 3-szorosról 1,5-2-szeresre csökkent az eü. határértéket meghaladó szennyezettség mértéke.)


FELHÁBORÍTÓ, SOHA NEM TESZÜNK SEMMIT SZMOG ÜGYBEN, CSAK DUMA VAN! KÖZBEN SZÉPEN MEGFULLADUNK.

2011. okt. 17. 08:20
"Emberek! Alszanak?"
189. 044df221db (válaszként erre: 187. - 044df221db)
2011. szept. 7. 10:04
... és úgy látszik ez az én fórumom ...
2011. aug. 31. 11:08
Büdös van és zaj van (és most még meleg is) ... talán unalmas vagyok ... de ez van. Kellene már tenni valamit a helyzet javítása érdekében! Ébresztő!
187. 044df221db (válaszként erre: 186. - 986e5a941f)
2011. aug. 20. 13:01
Ez az én formám ...
2011. aug. 10. 12:49

Boroska!

Sajnos elköszönök a HOXA-tól, de minden jót kívánok és további sikeres "harcot" az ügy érdekében!

Ébresztő Városlakók!

185. 044df221db (válaszként erre: 184. - 986e5a941f)
2011. aug. 1. 07:50
Semmi baj, így is érthető. Csak legalább tényleg értenék meg az emberek!
184. 986e5a941f (válaszként erre: 183. - 986e5a941f)
2011. júl. 31. 15:23
Elnézést! Valamit elbénáztam a szöveg bemásolásakor ... a vége kicsit béna lett ... de talán így is érthető.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook