Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vannak itt pénzügyi tanácsadók? fórum

Vannak itt pénzügyi tanácsadók? (beszélgetős fórum)

1 2 3
42. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 29. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 23. 10:56

Nem kell szerezned az ügyfeleket. Ha jó vagy, jönnek, ajánlanak. De ebben nagyon sok év tudása, tapasztalata benne van.

De ehhez nem elég egy egyhetes tanfolyam után letett vizsga, nem elég egy három hónapos OKJ tanfolyam.


Éppen erről beszélek, nem ismered ezt a területet. De úgy gondolod, hogy pénzügyi tanácsadó leszel néhány hét, hónap múlva?


Nem bántani akarlak, értsd meg, de még az sem mondhatja magát orvosnak, aki hat évig tanult az egyetemen. Ő is elmegy rezidensnek évekre.

A pénzügyi tanácsadás pont ugyanolyan komoly, bár egészen más terület. Egy ember életét teheted tönkre, ha rossz tanácsot adsz neki.

41. 874eb11dfd (válaszként erre: 37. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 10:54

igazából amíg nem tettem fel ide ezt a kérdést nagyon magaménak éreztem :) Mert érdekel..de jól elbizonytalanítottatok!

Most hívott a párom ,hogy munkatársának a huga is ott dolgozik, ahova én is jelentkeztem, azt mondta róla a nővére,hogy eléggé munkakerülő, de nagyon szeret ott dolgozni, és már 2 éve ott van :) Hát neki összejött :D

40. anaterra (válaszként erre: 36. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 23. 10:52
Nem volt gonosz. Csak reális.
2009. ápr. 23. 10:52

Kea!

Te milyen pü. tanácsadó vagy? Mi is a végzettséged? Dolgoztál már igazi bankban?

Az olyan tanácsadók, mint Te, már elnézést viszik bele a tudatlan embereket ebbe a szakmában, aztán az ügyfelek felé megy a ködösítés, mindent megköttettek velük, hogy megtudjatok élni és egy kicsit sincs lelkiismeret furdalásotok az igen kevés információ miatt. Igaz az információ sokszor azért kevés részetekről, mert Ti sem tudtok többet. A biztosítás szót ki nem meritek mondani, hanem befektetésről és megtakarításról beszéltek, valamint megpróbáljátok megmutatni szerencsétlen ügyfélnek, hogy mit nem kellen megvennie azért, hogy fizesse a biztosítást, hogy nektek meg legyen a jutalékotok. Szegény ügyfél azt hiszi, hogy betétbe helyezte a pénzét, és amikor szüksége lenne rá, akkor már mindegy. Ugyanez a hitel oldalon. Mindenre azt mondjátok, hogy elintézzük (bár lista, HB érték 100%-ig, stb.), aztán az ügyfél azt veszi észre, hogy fizetett már egy csomó költséget és még sem kap hitel.

Én mindenkit lebeszélek erről a szakmáról, a hozzá nem értők miatt elég nehéz jól dolgozni benne.

38. 874eb11dfd (válaszként erre: 35. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 10:52

milyen 3 órás teszt?

Nekem fél órás volt..

37. anaterra (válaszként erre: 33. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 23. 10:51
3 hónap alatt nem tanulsz bele. De viszont ha tényleg a magadénak érzed ezt a munkát akkor vágj bele! De ha már most meginogsz és kétségeid vannak, inkább ne tedd!
36. 874eb11dfd (válaszként erre: 32. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 10:51
három hónapig a saját pénzüket is a lefolyóba öntik... ez olyan gonosz volt :( :(
35. anaterra (válaszként erre: 32. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 10:50
Szerintem a cégek élvezik a sok jelentkezőt. Lehet magozni közülük, csak nem biztos hogy jól választ. Sok a munkanélküli és elkeseredésében már minden mindegy alapon belevág és később jön rá, hogy nem ért ehhez. Ez a 3 órás teszt nem is hülyeség.
34. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 28. - Alfoldi13)
2009. ápr. 23. 10:48
Az érdekel, hogy én hova teszem a pénzem, vagy te szeretnél?
33. 874eb11dfd (válaszként erre: 30. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 10:48
hát, ha még nem is sikerül nekem ez a munka..legalább tapasztalatom van..valamennyire "beletanulok", és legalább 3 hónapig kerestem valamennyit.. :)
32. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 27. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 10:47

Hála istennek! Legalább megtisztul a piac és kihullanak a kóklerek és ez nem csak erre a két szakmára igaz, hanem valamennyire. Igazad van, túl sok az ilyen hirdetés és túl sokan próbálkoznak.


Az egyik cégnél, ahol "osztom az észt" :)), épp a napokban mutatták, hogy teljes jutalékos állásra háromszor annyian jelentkeztek, mint korábban, diplomás, jól képzett emberek.


Sajnos a cég hibája is, hogy olyanokat is beenged, akik az első látásra sikertelenek lesznek. Vannak ma már olyan módszerek, hogy egy három órás teszteléssel megállapítható, alkalmas-e vagy sem. Nem értem, miért keltenek reményt azokban, akik tuti nem. S három hónapig a saját pénzüket is a lefolyóba öntik. De ez is változóban van.

31. anaterra (válaszként erre: 29. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 23. 10:47
Jól tetted fel a kérdést, nincs ezzel semmi gond! Inkább most tudd meg az igazat, mint 3 hónappal később jön a pofon. És még vannak olyan cégek, ahol ha felmondasz, visszakérik a tanfolyam árát. Jobb ha előre felteszel minden kérdést a munkaadódnak, mielőtt elvállalnád az állást. Veszteni nem vesztesz vele semmit.
30. anaterra (válaszként erre: 22. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 23. 10:45
Megmondjam mi kell ehhez a szakmához? Gyomor! Mindig rámászni valakire és hajszolni a szerződést. Nem mindenki ilyen típus, én sem. 3 hónapig mézesmadzag, ezt nagyon jól írták. Jutalékos rendszer meg cumi szerintem.
29. 874eb11dfd (válaszként erre: 26. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 10:45
jaj, dehogyis! hát miért nem kérdezhetek ilyet? Ha nem ismerem még ezt a területet,de érdekel, akkor tehetek fel kérdéseket,nem? Nem mindenki született zseni.. én például nem vagyok az, azért kérdezek.. nem úgy értettem,hogy kivel kössek szerződés,hogy kutyával,vagy macskával.. rosszul tettem fel a kérdést.. saját magamnak kell ezek szerint ügyfeleket szereznem...
2009. ápr. 23. 10:43
tanácsadok ha lenne pénzetek mibe fektetnétek? be ma ? mennyi időre?
27. anaterra (válaszként erre: 21. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 10:41
Nem. Csak amikor világválság van meghatványozódott a pénzügyi szakemberek és ingaltlanosok száma. Az embereknekmeg nincs pénze. Ha nincs pénze, hogy kötsz szerződést? Bár a pénzügyi tanácsadó jobb helyzetben van, mint az ingatlanos. De egy kiszámíthatatlan piacon, én nem vállaltam be a jutalékos rendszert. Akinek bejött, annak örülök és tiszteletem az öné. De szerintem túl sok az ilyen hírdetés. Ez csak egy szubjektív vélemény.
26. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 22. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 23. 10:41

Ha ilyen kérdéseid vannak, szerintem ne is kezdj bele. Borítékolom, hogy nyitod a következő topicot és szidod majd a szakmát és a céget :))


Kivel köss szerződést? Azzal aki pont tőled akar pénzügyi tanácsot kérni? :))

25. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 17. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 10:39

A jutalékos rendszer azoknak való, aki nagyon megtanultak valamit, hisznek magukban és a tehetségük is megvan hozzá. Azoknak viszont nagyon bejön, mert sokkal jobb azért dolgozni, hogy tudom, annyit keresek amennyiért valóban megdolgozom, mint hogy kapok egy vicces összeget ahhoz képest, amennyit a munkáltatóm keres a munkámon.


A baj az, hogy amikor az emberek kétségbe vannak esve mindennel bepróbálkoznak. Jelentkeznek pl. ingatlanügynöknek. S amikor jön a csalódás, mert az ingatlan szakma nem abból áll, hogy hirdeted a lakást, jön a vevő, létrejön a szerződés és csókolom. Ehhez nem kell ingatlanos, ezt a tulajdonos is meg tudja csinálni.


Az ingatlan szakma abból áll, hogy ismered a környéken szokásos árakat, az építészeti stílusokat, tudod hogy mely területeken nincs lift a házakban, hol milyen típusú a fűtés. Mik a bauhaus előnyei, hátrányai, mit jelent a csúsztatott zsalus építési technika.

Jön az érdeklődő, felméred az igényeit, azt, hogy valóban meg tudja-e venni a lakást, van-e pénze, és csak azt a lakást mutatod meg neki, ami az igényeinek és a lehetőségeinek is megfelel.

Mert akkor valószínűleg 3-4 lakást mutatsz meg, amiből egyet megvesz.


Van aki minden lakást megmutat amire az érdkelődő rábök, rohangál a városban 10-20 lakást is megmutat, a végén csodálkozik, hogy nincs jutaléka.


Mert nagyon sokan csak nézelődnek, de még nem adta el a lakását, nem is ő akar venni, a barátnőjének nézeget, stb.

24. 874eb11dfd (válaszként erre: 14. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 10:38
nem tudom..nem értem..ezért kérdezem :D
2009. ápr. 23. 10:38

3 hónapig fix fizetés=akkor kapod meg, ha az előírt kötések meg vannak és a mentorod is javasolja.

Betanítás=amerikai stílusban megpróbálnak felkészíteni egy ügynöki munkára (ha kötsz ennyi üzletet, hozol még munkatársakat, stb.) Össza kell írnod az ismerőseidet, fel is kell keresni őket, zaklathatod az embereket, hogy kössenek nálad. Hideg-meleg hívások.

A termékről is tanítanak majd valamit, de nem sokat.

Gyerekek miről beszélünk? Befektetési tanácsadónak mivel kell képben lennie? Tőzsde?

Hát ez így nem igaz, a befektetési tanácsadó pusztán biztosításokat értékesít, illetve hitel. Köze nincs a tőzsdéhez.

Komolyan gondoljátok, hogy tőzsdei papírokat értékesíthettek utcáról?

Nem akarom el venni a kedvét senkinek, aki biztosítási ügynök akar lenni az csinálja, de erre születni kell.

22. 874eb11dfd (válaszként erre: 17. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 10:37

na ezt most nem értem.. 3 hónap után már jutalékos fizetés van?? De hát 3 hónap betanítás után mit kezdjek magammal..? Mondták is,hogy csak válalkozóként lehet dolgozni..

Ezért nem értem,hogy hogy van rendesen ez a munka.. 3 hónap után, kivel kössek szerződést?

Meséljétek már el nekem pontosan légysziii :)

21. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 17. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 10:32

Igen, ezt úgy hívják, hogy jutalékos rendszer. A magam részéről mindig jobban szerettem mint a fix fizetést.


De attól még nem feltétlenül átverés és tisztességtelen, hogy nem fix fizetést ad, hanem jutalékot.


Igen, ilyen egyszerű ez, ha nem kötsz szerződést, nincs fizetés. Szerinted az a tisztességes, hogy a cégnek nem termel a dolgozó, de ő elvárja a fizetést? Ezek az idők szerencsére régen elmúltak.

20. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 15. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 23. 10:29
Illetve azt mondom, amit mostanában kezd ez jelenti, arra inkább azt mondom, hogy nem!
19. tina68 (válaszként erre: 17. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 10:29
Alapvetően igaz amit mondtál, csak azzal egészíteném ki, hogy ha a cég tisztességes akkor ezt közli az elején. én első pillanattól kezdve jutalékos rendszerben dolgozom, és akkor van pénzem ha dolgozom! De ezzel nincsen semmi baj, az időmet viszont én osztom be, és annyit dolgozom amennyit én akarok. Jobban tudok szervezni!
18. tina68
2009. ápr. 23. 10:26
A három hónap fix szerintem csak egy mézesmadzag. utánna biztosan teljesítmény után kapsz jutalékot. Én azt vallom, hogy aki első pillanattól kezdve ez utóbbiban dolgozik, jobban megmarad ezen a területen. Ezt nem lehet csak "úgy" csinálni, ezt szeretni kell!! Persze a tudás alapfeltétele, és a folyamatos képzés, mint azt Kea is mondja! És a napra készség!
17. anaterra (válaszként erre: 4. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 23. 10:26
Ha eszed van gyorsan elfelejted. Nekem van diplomám, akkor is lekellett volna tenni a tanfolyamot. Az olyan hírdetéseknek, mint kiemelkedő jövedelem az első-két-három hónapban, majd versenyképes jövedelem, vállalkozó szemlélettel, fő- akár mellékállásban, rugalmas időbeosztásban. Gyorsan menekülj! Mert az azt jelenti, hogy csak vállalkozóként kereshetsz, de még ha az elején fel is ajánlja, hogy alkalmazottként felvesz, rögtön sugallja neked, hogy legyél vállalkozó, mert az adó sokat elvisz stb. Versenyképes jövedelem is jól hangzik, 200.000Ft + afelett. Csak a dolog szépséghibája, hogy ami az 1-3 hónapban fix összeg, utána az jutalékos. Tehát ha nem kötsz szerződést, cumi van. Egyszer én is jelentkeztem ilyenre, gyorsan ott is hagytam őket. Másik ilyen átverés, de nem gyengén, az az ingatlan, valamint a Zepter-cég állásajánlata. Ne ugorjatok be nekik! Tapasztalat!
16. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 15. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 23. 10:23
De igen. Nem véletlenül mondom, amit mondok :))
15. 874eb11dfd (válaszként erre: 14. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 10:22
te nem dolgozol mint pénzügyi tanácsadó?
14. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 11. - 874eb11dfd)
2009. ápr. 23. 10:19

Betanítanak? Mire? A pénzpiac állandóan változik, ami ma igaz, egy hét múlva nem lesz az.

Egy ember leteszi eléd a kötvényeit, meg tudod állapítani, hogy jó helyen van-e a pénze, vagy adsz neki más tanácsot?

2009. ápr. 23. 10:15
persze,tudom,hogy nem leszek egyből pénzügyi tanácsadó:D:D Azért nem keveset kell hozzá tanulni :D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook