Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van valakinek tapasztalata részlegesen letapadt fityma ügyben? Mit csinalnak vele az orvosok? fórum

Van valakinek tapasztalata részlegesen letapadt fityma ügyben? Mit csinalnak vele az orvosok? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. 26c9a8950c (válaszként erre: 30. - Kiscsiri)
2012. ápr. 15. 18:55
Két fiam van. A nagyobbik 4,5 éves, a kicsi 14 hónapos. Az én gyerekorvosom azt mondta, hogy minden fürdéskor húzogassuk, ahogy engedi. Mind a kettőnél van sejtes letapadás. A nagynál kb. 1 cm-es, de sokkal rosszabb volt, sokat javult. Én nem láttam hátrányát annak, hogy egészen kicsi korától huzigattuk.
35. SzánI. (válaszként erre: 7. - Sziszmoly)
2012. márc. 8. 18:43

Az a helyzet, hogy minden doki így csinálja.

Egy fél pillanatos felhúzás miatt nem fogják elaltatni. Sehol.

2012. márc. 8. 06:42

Tornáztatni kell, de ha nem megy másképpen akkor

kórházban érzéstelenítve oldják, de akkor is sír, még ma is hallom.

2012. márc. 5. 10:25
Az én fiamnak még egy picit le van tapadva az egyik oldalon. Már 5 éves elmúlt. A védőnő, és a dokink is azt mondta, még oldódhat. A másik oldal nagyon szépen lejön. Minden este ő maga mossa, és tornáztatja kicsit.
2012. márc. 4. 14:07
párom, aki 40 éves, nem sokra emlékszik az egészen pici gyerekkorából, de arra igen, hogy 2-3 évesen átesett egy ilyenen, mikor elvitték dokihoz mert le volt tapadva. Azt mondta olyan fájdalom volt, h még ma is tisztán emléskzik minden pillanatára... Azt mondta, ha nekünk babó lesz, (reméljük mielőbb) akkor az lesz, h 1 éves korig nem nyúlunk hozzá, aztán után szép finoman mindig 1-1 mm-t óvatosan megpróbáljuk épp hogy csak megmozdítani. Mert azt mondta, a saját fiát nem engedi, h ezen keresztülmenjen. Békénhagyni sem lehet, mert akkor meg begyulladhat, és azt már tényleg csak a doki hozza helyre....
31. 768904cf2f (válaszként erre: 30. - Kiscsiri)
2010. nov. 15. 14:10
ez durva, szegény pici babó., nem szabad annyit húzni, elég egyszer, vagy kétszer, naponta. És óvatosan, persze h ha picit megfeszül, kicsit piros lesz a bőr, de nem fáj neki, és az majd egyre jobban szétválik, nem szabad addig húzni, míg sebes lesz, v megreped.
2010. nov. 15. 08:04
1 éves korig tilos húzogatni! Az összes ismerősöm lenézett meg kiakadt azon, hogy nem húzogatom 1-2 hónapos fiam kukiját. Hát TILOS! Most nálunk minden rendben (15 hós)a többieknél pedig sajna gondok vannak. Volt aki annyira húzogatta a pici babának, h vérzett :(
29. zazuka (válaszként erre: 28. - Martin3)
2010. nov. 15. 07:08

Ez jó ötlet!

Milyen mázlista vagy, hogy a kisebbikkel legalább nincs gond.

Az elsővel én se tudtam, hogy mit fognak csinálni. És mivel első gyerek volt, így tapasztalatom se volt, hogy milyen megoldások léteznek erre.

Ráadásul ahány dokival, védőnővel beszéltem, mind mást mondott. Na így találd ki, hogy mi a megfelelő.


Én nem bízom rá még a gyerekre, hogy magának huzigálja, mert már próbáltuk és nem volt elég "erőszakos", 'oké, fölhúztam, kész', de egyáltalán nem tornáztatta.

Jó, hogy te meg tudod beszélni a fiaddal, az enyém néhány dologban elég önfejű.

2010. nov. 14. 22:31

az én egyik kisfiamnak is sejtes letapadása van, ugyanis ezt így hívják, nem fitymaszűkületnek, az más! A mi dokink sem "fiatal", tapasztalt gyerekorvos, 8hós koráig szigorúan megtiltotta, hogy húzogassuk, ugyanis ha túl erősen rángatják stb, akkor pont hogy sérülés keletkezik a bőr alatt, majd hegesedés, és pont emiatt nem lehet majd visszahúzni a bőrt. Így is tettünk, az egyik kisfiam(aki az idősebb) 8hósan kiderült, hogy ez a sejtes letapadása van, azóta húzogatjuk minden fürcsinél(a vízben!) nem durván, épp annyire, hogy látszódjon a vége...amúgy kb 2,5éves korától ő csinálja, megmutatja nekem. A másik kisfiamnak 8hósan néztük szintén először, simán lejött a bőr végig, ahogy kell, vagyis vannak akiknek eddigre tényleg magától megoldódik és ennyi!). A nagyobbikkal voltunk sebészeten is, ne csak a gyerekorvos lássa, a pasi azt mondta (ekkor volt 3éves), hogy nem bántja, kb 5-6 éves korig normális, ha még ilyen marad, addigra kellene oldódnia. Viszont a sejtes letapadás amúgy egy jó dolog is, mert így semmilyen fertőzés nem megy a bőr alá. Most ott tartunk, hogy a 2 oldalán egy ici-picit mintha feljebb jönne a bőr, de ennyi. Ismét kértem időpontot és kb1 hónap múlva megyünk, megmutatom ismét a sebészünknek(most múlt 4 éves), azt semmiképp sem fogom engedni, hogy felrántsák, meg a lent leírt barbár módszereket sem, mert alapból egy iszonyat hisztis gyerek..viszont elhanyagolni sem akarjuk, amikor már csak pl a körülmetélés lesz a megoldás...

Viszont arra gondoltam, hogy mivel a dokik is úgy csinálják, hogy azt a kis bőrt(Ami rá van tapadva) "szabadítják" fel valahogy, a gyerkőcnek fogom mondani, hogy csinálja magának, próbálja ott kicsit a bőrt "morzsolgatni", ha magának csinálja, csak érzi, hogy mennyire fáj, nem? meg arra gondoltam, hogy mivel a kistesónak(aki 2 éves múlt) simán feljön, megmutatnám, hogy mennyire kellene a bőrnek hátramennie, hogy értse, mit is akarok elérni...szerintetek?

2010. nov. 14. 21:20
Én fürdés után húzogattam neki,annyit értem el,hogy a teteje már feljött,de ennyi:S
26. zazuka
2010. nov. 14. 21:08

Sziasztok!

Bocs, nem tudtam visszaülni a géphez, hogy válaszolhassak, de most pótolom.


Nekünk a dokinő - aki azt mondta, hogy csak akkor kell beavatkozni, ha 5 éves korig nem sikerül teljesen megszüntetni a letapadást - azt mondta, hogy akkor kezdjem el "túráztatni" a bőrt, amikor már nem pelusozunk. Hogy miért pont ehhez az időponthoz ragaszkodott, nem tudom.


A tornáztatás nálam annyit tesz, hogy minden fürdésnél ölbe veszem, így nem fél, fölhúzom neki a bőrt annyira, hogy a feszítés még pont ne fájjon és ujjbeggyel simíthatom a tapadás szélén. Így arra késztetem a letapadt részt, hogy előbb-utóbb engedjen és picit leválik.

Ne számítsatok arra, hogy pár nap v. hét és sikerül! Dani 2,5 éves kora óta nem pelusozik - akkor kezdtem a tornáztatást - és most 3,5.

Daninál a lyuktól számítva olyan 4-5 mm sugarú körben volt végig letapadva. 1 év alatt annyit sikerült elérni fájdalommentesen (!!!), hogy már csak 1 centis rész kapaszkodik, de már az se sokáig. Látom, hogy kezdi megadni magát.

Ha úgy sikerült egy részt megszabadítani, hogy picit sérül a bőr, akkor bekenem neki neogranormonnal. Ez így segít.


A mi dokinőnk azt mondta, hogy a letapadás akkor okoz gondot, ha a lyuk, amin kipisil nincs szabadon, annyira le van tapadva a bőr. Akkor be kell avatkozni, mert a pangó vizelet a bőr alá jutva fertőzést, gyulladást okoz.


Ha magának meg tudja már csinálni, akkor az tök jó, mert úgy pláne nem fél.


Szóval fiús anyukák, tornáztassátok, ha nem akarjátok, hogy gond legyen.

25. anikko
2010. nov. 14. 18:55

Na megvolt az első próbi, kicsit előrehozott fürcsivel :) Hát, nem sok eredmény van, ahogy próbálom húzni a bőrt, a kuki vége kicsücsörödik.

Ez normális?

2010. nov. 14. 16:55
azt azért megkérdezném, hogy akiknél le van tapadva, azok mikor kezdték el húzogatni??
23. anikko (válaszként erre: 22. - 768904cf2f)
2010. nov. 14. 16:48
Igaz, ma elkezdem húzigatni.
22. 768904cf2f (válaszként erre: 21. - Anikko)
2010. nov. 14. 16:17
ezt doktor válogatja, h milyen nézeteket vall. DE ha logikusan gondolkozol, akkor van ráció abban, h ha tornáztatod, könnyebben feljön. Aki meg nagyon is hajlamos a letapadásra, annak meg főként javallt.
21. anikko (válaszként erre: 20. - 768904cf2f)
2010. nov. 14. 16:16
Értem. a mi doki nénink is elég idős, de azt mondta ha nem szabad húzogatni mert majd idővel magától feljön és minél jobban húzogatom annál jobban letapad. Ezért nem mertem. De akkor ma elkezdem, nem akarom, hogy megkínozzák!
20. 768904cf2f (válaszként erre: 18. - Anikko)
2010. nov. 14. 16:07
nem teszel vele rosszat. Én mondjuk hallottam olyat, h ráér ha szoba tiszta lesz, ha 3 éves, ha 5 éves..stb. A mi dokinénink idős néni, a régi rendszerben nevelkedett, úgy is vizsgál. Ő azt mondta nekünk, h születése után pár hónappal már lehet húzogatni minden nap egy kicsit jobban, mert így nem is lesz rá szükség, simán fel lehet húzni majd neki ha szobatiszta lesz. De hát mi linkek voltunk, mi nem csináltuk neki mindig, csak hébe hóba. Akkor tényleg mindig feljebb lehetett húzni, volt, mikor a makk fele már kint volt, pusztán pár alkalom után. Szerintem a rendszeresség a lényeg, mosd neki mindig, és húzogasd. Ártani nem árt, mivel is ártanál vele, nem úgy húzod neki, h teljesen felszakadjon,hanem csak finoman.
19. 768904cf2f (válaszként erre: 15. - Kolibri)
2010. nov. 14. 16:03
Vegyetek kamilla teát, naturlandost, vagy valami jobb minőségűt, forralj lábosba kb fél liter vizet és dobj bele vagy 6-8 teafiltert, majd bele a kádba, engedj hozzá vizet még, és abba üljön, fürödjön a pici. Ha tágul, az jó, de mosni is kell rendesen. Próbáljátok mosni, húzni is. Az is jó ám letapadásra, ha pl, egy nem használt felesleges kis műanyag pohárba teszed ezt a kamillás meleg/langyos vizet, és ha pisil a gyerek, utána is megmosod neki a kukacot, húzod neki, ha kell egy nap többször 2*3-szor
18. anikko (válaszként erre: 12. - 768904cf2f)
2010. nov. 14. 16:02
Akkor kezdjem el húzogatni? Nem teszek vele rosszat?
2010. nov. 14. 16:00

tudom h nehéz, de inkább te minden nap, otthon, mint az urológus. Ezért mondja sok doki is, h már egész pici kórtól naponta megcsinálni, nem is kell sok ideig, kétszer próbálod felhúzni, h feszüljön, ha ezt mondjuk 5 napig csinálod, a 6. nap már jobban fog sikerülni, még nagyobb részt lehet felhúzni, és így tovább...

Tudom h barbárnak gondoljátok most amit írok, de ha van otthon valaki segítséged, kedves párod, vagy nagyszülő, akkor kis kezét fogjátok le, a combjainál finoman, próbáljatok viccelődni, mesélni, elterelni a figyelmét, és gyorsan csináld meg neki. Tudom sírni fog rajta fél percig, mert lefogod, de tényleg inkább te, mint később még rosszabb legyen neki.

2010. nov. 14. 15:59
Szerencsere csak reszlegesen.
15. Kolibri (válaszként erre: 12. - 768904cf2f)
2010. nov. 14. 15:59
Hat, mi is igy tettunk, de attol nem igazan tagult. Raadasul, ha a v edono, meg a korzeti szerint pont jo ugy, ahogy van, akkor miert is gyanakodtam volna, hogy megsem csinalok valamit jol. Most mar a tagulas rendben van, csak le van tapadva.
14. Sziszmoly (válaszként erre: 13. - 768904cf2f)
2010. nov. 14. 15:55
Nagyon nem engedi,hogy ezt csináljam,de muszáj neki feljönnie:(
13. 768904cf2f (válaszként erre: 11. - Sziszmoly)
2010. nov. 14. 15:54
próbálod föl le húzogatni. REmélem jól írtam, de a lényege ez,ugye a picinek nem lehet, csak egy pici látszik ki a makk hegyéből, na ezt minden nap megcsinálod mondjuk fürdés után, h mindig egy kicsivel erősebben húzod neki, nem fog letapadni. Persze óvatosan,ez a lényege.
12. 768904cf2f (válaszként erre: 8. - Kolibri)
2010. nov. 14. 15:52
igen, valóban addig szabad húzni, meddig a bőr engedi. Csak nekik még kiskorában nagyon puha ott a bőr, és minél többször tornáztatod, annál jobban sikerül felhúzni, ha feszül neki kicsit, az se baj, különben is, minél többet csinálod ezzel a "feszítős, minden alkalommal picit feljebb húzós módszerrel "jobban elválik a bőr, és sokkal hamarabb sikerül rendesen felhúzni, vagy ha nem, a dokinál is sokkal könnyebb lesz. Utána meg persze megtanítani picúrt, h csinálja magának, mossa meg.... stb
11. Sziszmoly (válaszként erre: 10. - 768904cf2f)
2010. nov. 14. 15:51
Mit takar a tornáztatás?
2010. nov. 14. 15:47

Nekem majd januárban lesz 3 éves a pici fiam, de már szeptember végén felhúzta a dokinéni neki, pedig mikor előtte való időkben kérdeztük, azt mondta, nagyon le van tapadva neki. Még 5 másodpercet sem sírt, mikor felhúzta szegénykémnek, adott rá Betadin krémet, meg kamillás fürdőt kellett vennie. Az első két három napban kicsit fájt neki, nem nagyon engedte felhúzni, mondtam neki, h húzza magának, azóta rá se kell szólni, simán megmossa, húzza fürdésnél.


Akinek ilyen letabadásos gondja van, próbálja meg apránként húzogatni, tornáztatni, előbb utóbb feljön az neki. Nekünk a doktornéni még születése után mondta, h naponta tornáztassuk, de hát mi nem túl gyakran csináltuk neki.

2010. nov. 14. 15:41
Azota tornaztatjuk, de a letapadas nem javul.
8. Kolibri (válaszként erre: 6. - Anikko)
2010. nov. 14. 15:40
Ja, minden orvos mast mond. Az en kisfiam 1eves volt, amikor belul begyult a kis kukaca es kicsit begyulladt. Erre az orvos, nem a korzetink, hanem ismeretlen, majdnem lehulyezett, hogy miert nem szoktuk a fiam futykoset huzogatni, ennyi idos korra mar az egesz makknak kint kellene lennie. En meg hiaba allitottam, hogy eletemben eloszor nem azt hallom orvostol, hogy csak addig szabad huzni, amig a bor engedi...
7. Sziszmoly (válaszként erre: 4. - Zazuka)
2010. nov. 14. 15:36

Jessus milyen vadállat doki volt az?Én tuti nem hagytam volna,inkább altassák el,de amit leírtál....

Sajnos a fiam 2 éves lassan,és neki is le van tapadva.Én fürdés után próbálom húzni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook