Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van valakinek Smoothie Makere? Mik a tapasztalatok? fórum

Van valakinek Smoothie Makere? Mik a tapasztalatok? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2014. okt. 27. 20:58

Sziasztok!


Aki még a vásárláson gondolkodik, annak a smoothie maker alternatívájaként szeretném a figyelmébe ajánlani russell hobbs mix and go mini turmixgépét. Már régóta szerettem volna kicsi, egyszerűen használható és könnyen tisztán tartható turmixgépet. Ezért én is szemeztem a smoothie maker-rel, de annyi rosszat írtak róla, hogy végül emellett döntöttem:


[link]


Imádnivaló :-) és nincs mi elromoljon benne. Mellesleg a russel hobbs elég megbízható márka és olcsóbb is mint a smoothie maker.

2014. aug. 6. 11:38

Sziasztok!


Elsősorban olyanoktól kérnék segítséget akik már próbáltak green smoothiet csinálni. Érdeklődnék, hogy a zöld levelűeket mennyire aprítja a 300 W gép?

Itthon a turmix gép mindig csak apró darabokra tudja szétszaggatni, ezért gondoltam hogy beruházok egy Smoothie Makerre:)

Válaszokat előre is köszönöm!

2014. júl. 6. 11:49

Sziasztok Sorstársak! Van valakinek magyar nyelvű felhasználói kézikönyve? Nagyon nagy szükségem lenne rá. Lehet, hogy az enyém is gagyi?

Előre is köszönöm.

2014. febr. 5. 15:45
Azt szeretném kérdezni, hogy a Smmothie Maker-rel pl répát is lehet turmixolni? Vagy csak a puhább gyümölcsöket?
2014. jan. 7. 01:48
És arra esetleg van-e valakinek ötlete, hogy hogyan szedjem le,ha ráragadt a pohár? :S izomból is próbáltuk, úgyse jött le :S nem rég kaptam, 3 turmixot csináltunk ma vele, minden rendben ment, de a 4-et nem bírjuk kiszedni belőle :S
60. Joer
2013. jún. 2. 18:10
59. Joer
2013. jún. 2. 18:07
58. Joer (válaszként erre: 57. - Töltött zokni)
2013. jún. 2. 16:53
Korábban az alábbi típust is lehetett kapni (talán), de ebben nem vagyok biztos. Ami nekünk van, az nem 300, hanem 400W-os, és bőséges kiegészítőkkel 39,90€. Ezt merem ajánlani, második éve használjuk. Magic Maxx Royal ()
2013. máj. 16. 17:06
Kb 1 hónapja vettem az Auchan áruházba. Az eladók készségesek voltak kipróbáltuk és megmutatták a használatát. Azóta minden nap használom nagyon meg vagyok elégedve, csak még kávéhabot nem tudok csinálni, pedig többször próbáltam.
2013. ápr. 16. 11:42
Nekünk egy fél éve van kb, a ws teleshoptól rendeltük neten keresztül. Nagyon szeretjük, nem volt szükség cserére, az első készülék is tökéletesen működik, még a pohárkészletet is megvettük hozzá. Nagyon sokat használjuk, most még az idős nagyszülőnek is azzal pépesítünk mindent (pörkölttől kezdve tényleg MINDENT teszünk bele) és nagyon gyors, hálás szerkezet. Nekünk 100%-osan bevált. Amióta van, én szinte csak turmixokat vacsorázok.. :)
2013. márc. 30. 16:19
Nekem is van, nagyon jó lenne, de van egy kis észrevételem: a pohár teteje nem zár. a poháron kivűl kellene legyen a kiálló vonal és nem belül, hogy könnyebb legyen a be és kicsavarás.A rostokat bizony ki kell pl. hústűvel piszkálni. Nehéz a forgórészt lecsavarni, hogy higiénikusan tisztítani tudjuk. Hát nem kevés!
2013. márc. 8. 22:23
Kedves Fórumozók akinek még nem ment el a kedve a Smoothi Makertől azoknak elmondom mi volt a probléma. Én is rendeltem egyet és tény, hogy szomszéd fiatal embert kellett áthivni levenni a poharat elsőre aki meg is jegyezte, hogy ez nem lesz a legkedveseb háztartási eszköz. Én is ugy gondoltam ezek után, hogy ez bányászt is mellékelhettek volna hozzá aki leveszi a poharat. Majd másnap a tv előtt ülve megtekintettem a használati utmutató hátulját ahol is fel van tüntetve, hogy mielőtt használatba veszed előtte vajjal, vagy étolajjal vékonyan be kell keni a pohár szélét. Azóta én minden alkalommal egy lehelet étolajat kenek rá és pik pak lehet le és felszerelni a poharat. Működik mint az álom és nálunk minden reggel ezzel kezdődik. Elkészitem a reggeli gyümölcslevet és lehet menni dolgozni tele energiával. Tehát akinek még nem ment el a kedve tőle próbálja ki. Én már lassan fél éve használom. Igaz a WS teleshoptól rendeltem. Remélem segitettem és akinek van ilyen készüléke kipróbálja a fentebb irtakat.
53. MMea (válaszként erre: 52. - Sasmadar)
2012. aug. 11. 08:27
Nekünk sem volt könnyű szétreleni, szóval nem biztos, hogy a tiétek nem eredeti. MI amúgy boltba vettük. Kettőt vittünk vissza, mert rossz volt, pénzt nem adtak vissza, így a harmadikat amit újat adtak, eladtuk.
2012. jún. 26. 20:36

Azt hiszem nekünk nem WS-es van, hanem valami gagyi másolat.

Megnéztem pár képet meg videót. Kinézetre tökéletesen ugyanolyan, viszont olyan nehéz szétszedni, hogy tuti nem WS-es.

Szóval az előbbit ezen információk hiányában írtam.

2012. jún. 26. 20:04

Mi ajándékba kaptunk egyet. Egy rakás f**.

Olyan rohadt nehéz lezárni meg letekerni azt a hülye küblit az alján, hogy kb svájci négernek kell lenni hozzá. Ha már kicsit nedves vagy csúszós akkor szinte lehetetlen.

Mi maradunk a hagyományos turmixgépnél. Abba jóval több cucc fér és nem is kell vele így szenvedni.

Amit ez a vacak tud azt tudja egy botmixer+egy hengeres mély korsó is.

2011. dec. 28. 20:06
Karácsony óta nekünk is van és nagyon szeretjük. (Mondom ezt egy nagy család tagjaként.) Kicsik és nagyok is szeretik. A kedvencünk idáig a málnás, szedres fagyi. Olvastam hogy van, akinek nem sikerült olyan állagúra. Talán az összetétellel, az arányokkal kell variálni. Ja és mindenképpen boltban vegyétek a készüléket. Egyrészt időben (még az akció ideje alatt) megérkezik úgymond és ki is lehet ott próbálni, hogy nem selejtes e. Az első terméket ott helyben ki is cserélték, mert nem működött. És ha van valami tudod, hol kell visszacserélni. :) Ki fogom próbálni a recepteket, amiket írtatok. Köszönet értük!
49. MMea (válaszként erre: 48. - Gyöngyszemü)
2011. okt. 26. 08:57
Mi is a boltban vettük és tényleg nem olyan mint a reklámban. Szerencsére sikerült eladnunk, igaz kicsit buktunk rajta. Azóta egy univerzális konyhai gépet hazsnálok a bébiételek elkészítéséhez és teljesen tökéletes, ebben nem csalódtam.
2011. okt. 11. 21:54
A hétvégén kipróbáltam végre a fagyit, fagyasztott gyümölcsből, milyen lesz. Hááát mitne mondjak egyre jobban megvagyok győződve róla hogy ez egy rakás .... hamisítvány, még a Teleshopban sem lehet eredetit kapni, olyat amit reklámoznak. Alig akarta összeturmixolni, egy kis áfonya volt, meg kivi lefagyasztva, öntöttem hozzá ahogy a reklámban is egy kis tejszínt... nemvolt sok de egy híg lötty lett... A kávé habbal ugyanígy jártam. Nincs olyan nagy ereje a motornak nincs az a örvény........... :-(((
2011. szept. 14. 15:24

Kb. egy hónapja használom a gépet, és nekem bejött. Kisbabám 9 hónapos, miatta vettem. Én is vártam rá közel egy hónapot, aztán mikor megérkezett az egész család nagy elánnal vetette rá magát. A 25 éves nagy gyerekem egész nap paradicsomlevet ivott, zöldpetrezselyemmel. Aztán mikor kellően kiméregtelenítette magát, beálltunk egy normál üzemmódra. A kicsi baba kajájának elkészítése azóta csak a smoothie-val történik. A nagypohárba beleszórom a megfőzött zöldségeket (pl. krumpli-sóska-alma /hogy ne legyen annyira savanyú)és egy hús vagy májkockát, egy kis hidegen sajtolt olajat (lenmag, oliva stb.) és hajrá! A húskockákat is a géppel készítettem, szép friss csirkemellet és májat vettem, a mellet egy kis lestyánnal, a májat egy kevés majorannával puhára főztem, majd a főzőlevével ledaráltam. fagyasztóban jégkockatartó segítségével kis kockákat fagyasztottam belőlük, amiket dobozban tárolok, és mindig kerül egy a főzelékbe. A nagy pohárnyi kaja felét eszi meg egy lendülettel a gyerkőc, a másik felét a tetővel lezárva a hűtőbe teszem, ez a másnapi ebédje. (vacsira főzöm, olyankor jobban rá is érek, és így napközben kétfélét eszik a gyerek).

Fagyit is próbáltam, pl. sárgadinnye kockákat fagyasztottam, rá egy kis méz, tejszínpor és víz(!). Nagyon fincsi lett. A tisztítást a kis pohárral viszont elég gagyinak találom, én mindig lecsavarom a darálófejet és elmosogatom.

46. MMea
2011. júl. 26. 16:49
A második hibás után sem kapjuk vissza a pénzt, csak cserélik. De nekünk már nem kell.
45. holle.anyo (válaszként erre: 42. - MMea)
2011. júl. 25. 14:17
Úgy látszik ki kell fogni a gépet, a boltban sem mindig jó, a Vaterán is lehet jókat kapni. Vak szerencse kérdése :S
44. holle.anyo (válaszként erre: 39. - Gyöngyszemü)
2011. júl. 25. 14:15

Igen, az aszalt dolgok nagyon jók, meg az olajos magok is, tele vannak esszenciális zsírokkal.


Tisztított víz helyett persze jó az ásványvíz is - nekünk egyszerűbb a csapvizet tisztítani mint cipelni a rengeteg ásványvizet.


A hétvégén barackos spenótos pici mézes smoothiet ittam, isteni volt. :)

43. holle.anyo (válaszként erre: 40. - MMea)
2011. júl. 25. 14:10
Nem tettem bele a kávén és a vízen kívül semmit, majd kipróbálom cukorral is :)
42. MMea
2011. júl. 23. 16:01

Szóval, vettünk smoothit. Az elsőnél a tisztító pohár nem illeszkedett, így ezzel nem működött a készülék. A másiknál kb a harmadik használatnál elkezdett füstölni.

Az elsőnél is pénzvisszafizetést kérünk, felajánlották, hogy levásárolhatjuk, így maradt a csere. Most még nem kaptunk választ a pénzvisszafizetésre. Elég bosszantó volt mind a 2x mikor gyorsan kellett volna, hogy kész legyen a pép a kisfiamnak és persze nem sikerült. Azóta a réig jól bevált botmixerrel készítem neki és nagyon jó, még egyszerűbb is takarítani és nem foglal annyi helyet.

41. MMea
2011. júl. 23. 08:45
Jövök még, de most rohanok, vettünk smoothit és már a másodikat vittük vissza, remélem visszakapjuk már a pénzünket.
40. MMea (válaszként erre: 36. - Holle.anyo)
2011. júl. 23. 08:43
De én láttam a smoothienál is a tv-ben, hogy csináltak kávéhabot. Tettél bele cukrot?
39. gyöngyszemü (válaszként erre: 38. - Holle.anyo)
2011. júl. 22. 20:17

Köszi párat kifogok próbálni belőle mert nagy szükségem lenne az energiára, mostanában állandóan fáradékony vagyok, pedig annyira nincs rá okom...

Ezek a kelkáposztás dolgok valahogy nem szimpik, pedig főzelékben imádom. Tisztított vizem nincs max ásvány vizet veszek.

Viszont nekem ami nagyon ízlik az áfonya, málna aszalt szilva joghurttal. Állítólag az aszalt dolgok jók...

2011. júl. 22. 11:25

A zöld turmix (green smoothie) egyik alapja a zöld levél, a másik összetevője pedig valamilyen édes gyümölcs. A hozzávalókat a következõ arányban kell összeturmixolni: kb. 40%-ban (lehetőleg bio) zöld levél és 60%-ban érett (lehetőleg bio) gyümölcs. És tisztított víz vagy ásványvíz. A variáció óriási, csak saját képzeleted szabhat határt.


Gyümölcsöt (általában almát), kevés mézet és valamilyen zöld levelet (pl. petrezselyem, sárgarépa zöldje, spenót, stb. ) egy kevés tisztított vízzel összeturmixolok, ez a reggeli italom.


Szoktam még napraforgómagot (bármilyen olajos mag megfelel), kevés mézet, karobport, tisztított vízzel összeturmixolni - ez olyan kakaószerű ital, tej nélkül (magtejjel).


Barackos spenótos

Kelkáposztás körtés

Spenótos almás

Banános kelkáposztás

Kelkáposztás almás

Kiwis-banános-petrezselymes


Határ a csillagos ég. Rengeteg energiáit adnak. Néha csírát is turmixolok bele.

37. gyöngyszemü (válaszként erre: 36. - Holle.anyo)
2011. júl. 21. 19:55

Volt a Smoothie reklámban is a Kv hab de kivették vagy mi, mert emklékszem, az is fogott meg benne, tetszett hogy habos lett, bár tényleg nem lehet valami finom hacsaknem édesítve..


Írnál még erről a zöld dolgokról hogy mit mivel érdemes....


Nekem is többször kell vízzel tisztítanom és ha apró magvas gyümölcsöt "turmixolok" vele akkor magok beszorúlnak... kikell piszkálni...

Nemtudom hogy jobb e a sima pohár csak hát a reklámjukban sima ez meg úgy jön le mintha utánzat, hamisítvány lenne.. :-(

2011. júl. 21. 11:22
A kávéhabot az aprítógépnél láttam, a Smoothie Maker reklámban nem, ott úgy csinálták, hogy a habverő fejet tették be a gépbe, instant kávét és vizet tettek bele, az valóban olyan lett, hogy nem folyt ki ha fejre állítottam, de az íze nem finom és nem jöttem még rá, hogy mire tudnám használni :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook