Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek Millenium MN9313 típusú időjárásjelző állomása? fórum

Van valakinek Millenium MN9313 típusú időjárásjelző állomása? (tudásbázis kérdés)


2016. nov. 15. 06:44

Sziasztok!

Van ebből a cuccosból több programmal és gomkombinációval készült is. Én 2012-ben kapam egyet. A külső rádiós rész 3 db csatornája közül csak egyet "ismer fel" a beltéri. Mikor melyiket. :-) Elméletileg 433MHz-en, ún. LPD sávon működne, de a teljes 69 csatornát (meg azon túl is) végigléptettem már egy amatőr rádión, de sehol semmi. Érdemes a beltérin a "channel" gombot lenyomva tartani 2 másodpercig, majd a kültérit a belsővel azonos "CH" számra kapcsolni és nyomni egy "TX" gombot. Valamelyiket felismeri. Az újabbakon a kültéri kb 1 percenként küld adatot és a beltéri meg egy percet "fülel", majd leáll egy percre a vevő. A kültériben az RF rész egyfolytában tápfeszt kap, emiatt meríti az elemet, igaz adás csak percenként van. Erre nem találtam megoldást, pedig eljátszottam vele. Az órát is lehet pontosítani, csak igen nehéz kvarcot szerezni. Azt hiszem 4MHz-es volt a gyári, én valamiből bontottam egy 4000lHz-est, azzal tökéletes. Elárulom, hogy van félprofi cuccom is, az egyik időjárás oldalra van kötve, az sem különb, ha már hibákat keresünk és az egy 60-as volt. ;-)

2011. nov. 18. 23:40
Szokozoket vegyetek ki a linkekbol.
2011. nov. 18. 23:40

www.imagebam.com/image/1225d3160041117


www.imagebam.com/image/7fa96e160041121


Ezek a jo linkek. A masikak a blog motor bugjai... :-)

2011. nov. 18. 23:37

www.imagebam.com/image/7fa96e160041121


www.imagebam.com/image/1225d3160041117

2011. nov. 18. 23:32

Sziasztok!


Tegnap vettem en is egy Millenium MN9313 -at a kedves mindenre "kaphato" TUSKO aruhazban. Nagyon jo. Ubergagyi, de occso embernek jo lesz gondoltam. Tevedtem. Nos. Az enyem sem birta a kulso erzekelest.


Pontos hiba: a csatornavalasztoval beallitott ertekek kulterin belterin, akkor a belteri veszi a kulteri egyseg jelet kb.: 2 percig. Utana semmi. A hangkapcsolo csak mozgatasra reagal. Muszaki ember leven (villamosmernok) Gondoltam megoldom. Sikerult. Javithato mind a 2 hibaja.


A kommunikacio azert szakad meg, a processzor (vmilyen kinai csekmet csepp alakban) hibasan van felprogramozva. A programjaba van irva, hogy a sikeres kommunikacio utan "a belteri egysegrol leven szo" majd elemtakarekossag szempontjabol kapcsolgatja a tapfeszultseget a belteri egysegben levo radiofrekvencias vevonek. Ez kb.:~2 percig mukodik, aztan hibara fut a a program ezen resze. Kikapcsolja vegleg a vevonek a tapfeszultseget. Ekkor ujrakapcsolni csak ugy lehet, hogy hosszan nyomvatartod a "CHANNEL"gombot ~2 masodperc. Ekkor ujra jo 2 percig.

Megoldas. Egy tranzisztort ki kell forrasztani, es a vevonek tapfeszultseget adni. A hiba megszunik. Kep a linken:

[URL= [link]



A hangkapcsolo nem fog mukodni. Megoldas: Gyari piezot leforrasztani, ujat vasarolni, regit leforrasztani, ujat visszaforrasztani, piezot a dobozon belul athelyezni.

Link a keprol: [URL= [link]


Ennyi es mar mukoduk is!


Kellemes Javitast!


Ui.: Azota hiba nelkul megy az egyseg, es tapsra kapcsol a hattervilagitas! 400uA-helyett most 1,2mA az aramfelvetele. Ez jo elemekkel kb.: 2 honap.


Udv.:

mrkacsa

2011. febr. 21. 18:28

Az a problémám, hogy nem akarja a beltéri egységen folyamatosan kijelezni a külső hőmérsékletet és páratartalmat (természetesen a kültéri egység is be van üzemelve). Illetve jelzi ezeket az adatokat, csak nem frissíti őket.

Már mindent kipróbáltam....ennyire hülye lennék?! Vagy a készülék hibás?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook