Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek achát csigája? fórum

Van valakinek achát csigája? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. nov. 7. 15:39
Afrikai óriáscsigababák (achátcsiga)szerető, gondoskodó gazdit keresnek! Óvodában tartjuk őket, a gyerekek gondozzák, s a szaporulatot biztos helyen szeretnénk tudni. A csigababák négy hetesek, kisebb babméretűek. Ingyen elvihetőek.
48. hebrencs (válaszként erre: 43. - Eva.1975)
2012. jan. 20. 13:18

Szia,

nem biztos hogy már nem élnek. képesek hónapokig begubózni. ha valami gond lenne velük, az a tapasztalat, hogy azt elég gyorsan megérzed, mert iszonyatos büdi lesz...

spéci terrárium lámpával nem árt egy melegebb sarkot kialakítani nekik. ennek a lámpának nem erős a fénye, de kellemes meleg biztosít.

47. Imisz (válaszként erre: 43. - Eva.1975)
2012. jan. 17. 08:36

Szia!

Nem nagyon tudok mit tanácsolni, pedig 8 éve vannak csigáink. Nálunk is előfordul, hogy elvermeli magát valamelyik és téli álmot alszik, de van, hogy nem vagy nem mindegyik. Igazából semmi különöset nem teszünk velük, etetjük, időnként párásítunk az akváriumban és elvannak. Ha valamelyik alszik addig nem cserélünk földet míg fel nem ébred, nem akarjuk megbolygatni.

Jelen pillanatban rengetegen vannak, már szépen nőnek a picik. Leszünk is gondban ha nem találunk helyet nekik:)

Lányom tojáshéjat szokott kifőzni, porrá töri és azt szórja a kajájukra de a nyáron szépia csontot tettünk be, azt is megeszegették:)

A túlzott fényt sem szeretik, napsütést kerülik, ahogy a természetben is.

remélem csak alszanak a csigák nálatok, nem pusztultak el.


Üdv: Szimi

46. Eva.1975 (válaszként erre: 44. - Snowgirl)
2012. jan. 17. 08:19

én is erre gondoltam hogy melegíteni kell a terráriumot Nekik.

köszi:)

45. 2a4f521b34 (válaszként erre: 1. - Coline)
2012. jan. 16. 21:31
férjemnek volt régen, salátát ettek, napi egy fejet :) De aztán nagyon megszaporodtak, lett vagy 40 kiscsiga, és szabadjára lettek engedve a Gellért hegyen...Nem érkezett hír óriáscsiga invázióról, így valószínűleg nem élték szegénykék túl a telet...
44. snowgirl (válaszként erre: 43. - Eva.1975)
2012. jan. 16. 20:40
mindenképpen keress szakértőt, sajnos, puhatestűekhez abszolút nem értek, de a teknőseinkkel hasonló történt: lelassultak, hályog alakult ki a szemükön és nem ettek. Kiderült, hogy a szoba és ezzel a víz csökkenő hőmérsékletére így reagáltak, és mivel nagyon lelassultak, alig ettek, így az A-vitamin hiány hályogokat okozott. Elvittük egy (herpetológus) állatorvoshoz őket, kaptak injekciót és jobban lettek, persze ezzel együtt az akvárium hőmérsékletét is megemeltük ill. kevésbé huzatos helyen tároltuk. Remélem, jól lesznek a csigák!
2012. jan. 16. 20:23

Sziasztok!

a lányom kapott két pici afrikai óriáscsigát, eleinte szépen ettek, a fajukhoz képest aktívak voltak, majd begubóztak és nem jöttek elő.

Tudom téli álmot alszanak, de sajnos úgy látom már nem élnek.

Még 1 csiguszunk van, úgy látom egészséges mit tehetnénk hogy átvészelje a telet?

2012. jan. 16. 20:21
Tart valaki afrikai óriáscsigát? A gondozásukról lenne néhány kérdésem...
2011. aug. 29. 21:09

van :)) szerintem szép, ez még kicsi, de olvastam hogy szép nagy lesz :)

mégcsak nem is annyira nyálkás mint az éti csiga.

2010. aug. 22. 16:47
Tegnap kaptam achát csigákat, 24 db-ot. Szerintem az elég sok, mert amikor megnőnek el se fognak férni ebben a közepes méretű akváriumban. Ha valakinek kell, szívesen adok párat és az ismerősömnek is vannak még. 60 született, 30-at kaptam, de mire ideértek, párat "lenyúlt" a barátom anyukája. :) Akit érdekelnek a csiguszok, írjon!
2009. máj. 6. 16:47
éééédesek. csak lesem őket hogy gyűrik be az ubit:)
38. coline (válaszként erre: 37. - Sugeeer)
2009. máj. 6. 14:44
Ez gyorsan ment? Milyenek? Hogy tetszik?
2009. máj. 5. 19:00
nah megvannak a biguim:)
2009. máj. 5. 13:35
hát majd valszeg a héten meglesznek a csiguszaim:) várom már nagyon!! csak igazából azt nemtudom, hogy mit tegyek a terrárium tetejére:S
35. coline (válaszként erre: 34. - Sugeeer)
2009. máj. 5. 12:42
Jaj de jó!:DDDD Mesélj!:)
2009. máj. 5. 09:57
na szal már megoldódott a problémám:)
2009. máj. 4. 16:03
sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy kecskeméten nincs véletlen valakinek achát csigája ajándékba??
32. danme (válaszként erre: 31. - Coline)
2009. ápr. 17. 16:12

Hát boltba nemtudom melyikbe kellene keresni, de jobb lett volna ha valaki tud ajándékozni.

Az kevesebbe kerülne :)


Am ide is írtam meg egy másik fórumba is, de nem ír senki csak te ezen :(

31. coline
2009. ápr. 17. 11:19

Kereskedésben nézted már?

Itt is kiírhatod fórumként ill. a szavazásban is közhírré tetetheted a szándékod!:)

30. danme (válaszként erre: 29. - Coline)
2009. ápr. 16. 18:30

Hát böngésztem egy csomót, 1-2 helyet találtam, hol írtam is embereknek, de senki nem válaszol.

Úgy látszik nem lesz achát csigám :(

29. coline
2009. ápr. 16. 07:52
Sajnos nekem nincs, de a neten egy kicsit böngészel akkor tuti fogsz magadnak találni!:)
28. danme
2009. ápr. 15. 22:22
Sziasztok. Dani vagyok. Van valakinek elajándékozandó achát csigája ? Szeretnék nagyon tartani egyet.
27. coline (válaszként erre: 26. - Cfe91a5448)
2008. nov. 17. 19:10

Gratulálok! Nekünk sajna a kis csiguszok elpusztultak! Ahonnan kaptuk a kis csigákat ott zord életük volt és nem tudtam megmenteni őket! A nagy csigám... hát ő már tényleg nagy!:DD És van két pici, akik szépen fejlődnek!

Én is szeretem őket!

2008. okt. 21. 19:57
sziasztok:)nekem is van 4drb csiguszom de ugyfest már a lányomé is az enyém marad beunta..mindenesetre szeretem öket fölleg akor amikor zabálnak csak ugy ropog a saláta na+az uborka.rendxeres tojásrakok(no keveset raknak...)sajna nincs ékxer tekim a száraz+no eszi+ igyhát likvidálom a tojásokat.(már az állatos shopokba se veszik be teli vannak:(
25. coline
2008. aug. 31. 17:41

Szia kedves Szrobcsek!

Láttam egy két csigás képed és fantasztikus!!!!!:D

Üdv:COLINE

24. ac1096844d (válaszként erre: 23. - Coline)
2008. júl. 23. 19:55
Én még csak fotóztam csigát kedves Colin:)))))
23. coline
2008. júl. 23. 19:53

Sziasztok!

Látom nem nagyon pörög ez a topik!:)

Kedves achát csiga érdeklődők!

A csiguszom nemrég múlt egy éves! Nagyon szeretem imádok benne gyönyörköni!

Elképeszt és irigykedtett az Ő higgadt, nyugodt élete a mi rohanó életünkkel szemben! :D Csodálatos kis lények!

Van már köztünk csigatulaj????????????????? :D

22. coline (válaszként erre: 21. - Nirvana03)
2008. jan. 24. 20:04

Szia Nirvana!

Gratulálok az ifjoncokhoz!!!!! :)

Mennyi utód jött a világra?

Esetleg képeket a fejlődésükről tudsz-e felrakni az adatlapodra? Biztos sokunkat érdekelne ez a "rohamos" fejlődés. :)

2008. jan. 10. 11:42

Sziasztok.


Most születtek 1 hete kiscsigáim. Ha kellene valakinek akkor ingyek elvihetők :) Ha Kecskemét messze lenne feltudom vinni őket Budapestre.

20. coline
2007. nov. 11. 10:57
Az a baj,ha két csigát össze tennék, mind a kettő tojást rakna,és egy szerelmeskedés alkalmából 180 kis csigácska születne, ennyit meg nemtudnék szétosztani.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook