Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van jogom beleszólni? Szólni az édesanyának? (sztorit írom) fórum

Van jogom beleszólni? Szólni az édesanyának? (sztorit írom) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. márc. 31. 18:48

Azért azt ne felejtsük el, hogy a gyermekvédelmisek/gyámügy sem úgy működik, hogy első bejelentésre odamegy, felkarolja a gyereket és elviszi. Amíg ezt a lépést megteszik, addig elég sok mindennek kell történnie.

Van környezettanulmány, családgondozó, aki segít abban, hogy a problémáikat megoldják. Ha ez nem sikerül és a gyerek továbbra is közvetlen veszélyben van, csak akkor emelik ki a családból.


Egyébként hasonló történt már velem is: tizenpár éve egy vasárnap délután az udvaron sétáltam és valamiért kimentem az utcára. A második szomszéd gyereke (kb. 2 éves volt akkor) meg kinn motorozott, nagy kapu nyitva. Odamentem, benéztem, sehol senki. Kérdem tőle, h. anya, apa? Hallgat. Kézenfogtam és bementünk. Anya (nagy pocakos várandós volt) szundikál...Úgy megíjedt szegény...Magyarázta, hogy ő le fektette a gyereket, de elaludt ő is mellette és nem vette észre, hogy a gyerek közben meglépett...Meg nem győzte megköszönni, hogy bevittem a kölköt. Nem volt piás, sem felelőtlen (tanárom volt egyébként), csak terhes...(apa dolgozni volt). Azt nem tudta megmagyarázni senki, hogy a gyerek hogy tudta kinyitni a nagykaput.

69. 4c1a787e8f (válaszként erre: 68. - Michelle.r)
2012. márc. 31. 14:39

Itt az a helyzet, hogy bármelyik percben meghalhat egy gyerek.. Ha az anyuka semmiképpen sem tudja megoldani, hogy állandóan ő, vagy a bölcsi-ovi, vagy az ő (józan) megbízottja vigyázzon a gyerekre, akkor el kell vitetni.. Legalábbis a vasárnapokra valahogy meg kell oldani a dolgot..


Viszont ezzel nem azt mondom, hogy ezzel egyidőben nem kell az apuka, és anyuka mellé állni, és ahhoz segíteni őket, hogy mihamarabb rendezett körülmények között várhassák vissza a gyereket, apukának megkezdjék a terápiát, stb..


És ehhez viszont nincs mese, védőnő, gyermekvédelmis, stb.. szakemberek kellenek, mert máskülönben anyuka a szégyen miatt nem fog lépni semmit. Titkon reméli, hogy majd ő megoldja.. De nem fog menni, mert sohase megy, és amire mégis "orvoshoz" kerül a dolog, addigra vagy egy halott, vagy egy súlyos sérült már van a dologban. Lelki sérült meg tuti.. A barátnőmnek ivott az apja, hát még az én lelkemet is megfeküdte a dolog egy életre..

68. michelle.r (válaszként erre: 1. - Aville)
2012. márc. 31. 11:18

Először én apukával beszélnék. Nyilván vannak tiszta pillanatai, akkor én elmondanám neki, hogy nem akarok közöttük vitát szítani, ezért neki szólok. De ha még egyszer ez előfordul, a gyerek érdekében az anyjának is el fogod mondani.

Ha nem muszáj, ne hozd kellemetlen helyzetbe az anyukát, hálás lenne neked nyilván, hogy figyeltél a kölökre, de utána mindig feszengene veled.

67. PAnncsika (válaszként erre: 66. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 31. 11:02
Régen értettem már így egyet vkivel itt.......tudom, h már nem aktuális, de én biztosan szólnék, mert nem hiszem, h együtt tudnék élni a gondolattal, h segíthettem volna a gyereken, de hallgattam, mert úgy kényelmesebb volt. Ha az anyuka valóban jó anya, akkor változtat a helyzeten.
2012. márc. 30. 19:34

Eszembe jut, amikor néhány éve éhenhalt az a kiskölyök.. Utána jött a sok okosság, hogy nem igaz, hogy a szomszédok, stb.. nem vettek semmit észre..


Mert erősek ugyan a gyerekek, de bizony halandók..


Utólag már kár a tárhelyért a fórumokon..

65. Tücke
2012. márc. 30. 18:17
jahh a másik mikor én megszültem a kislányomat akk a kórteremben velem együtt lévő anyukát fel tudtam volna kötni az első fára nem elég h koraszülött volt a kislánya de emelett úgy dohányzott mint a gyárkémény és nem valami kis light-os cigit hanem prilukkit és abból is a pirosat. Azt hittem megfulladok amikor bejött a büdös bagószagával és az én gyerekem is ott volt. hiába kértem h addig ne ameddig itt van baccot rá.
64. Tücke (válaszként erre: 61. - 03e8385f6c)
2012. márc. 30. 18:15
Én ezt úgy látom h mivel a forumindító saját tulajdonában lévő házban/területen történt az eset igen is joga van szólni anyukának aki mindent megtesz azért h mindenük meglegyen és a gyerek jó kezekben legyen és igen is felelőséggel tartozik a kisgyerekért mivel mint már írtam az ő tulajdonán van. A másik meg az h igen van olyan h egy nehéz nap után megiszik az ember 1-2 sört mert épp jól esik, de mint írtad kell tudni mértéket tartani.
63. irgum-burgum (válaszként erre: 4. - Aville)
2012. márc. 29. 13:51

Nem olvastam vissza a fórumot,de mindenképp szólni kell,mert tragédia is lehet.

Az apukát meg fölrúgnám!!!!!!!!!

62. 72542cb970 (válaszként erre: 61. - 03e8385f6c)
2012. márc. 29. 13:44
Abszolut igazad van de a dolog nem ilyen egyszeru..Ismertem egy hazaspart ahol a pasi total alkoholista volt,es megis mikor szoba kerult a nevuk a csajrol volt rossz velemennyel mindenki..drogos qrva stb..Szerencsetlen csaj lefogyott 36 kg-ra annyira kivolt mar idegileg,erre rahuztak hogy drogos..Mikor az az allat osszeverte es megeroszakolta bement a rendorsegre ahol annyit mondtak menjen vissza 2 nap mulva ha meg mindig gaz van,mert igy nem tudnak csinalni semmit nem verzik..az hogy kek zold volt a nyaka es santitott nem szamitott..Mikor a ferje hott reszegen elakarta kocsikazni vinni a kisfiukat,es a csaj sikoltozva rohant le a masodikrol,a hott reszeg pasi meg ott bogott a kocsijuk mellett akkor az osszes szomszed a csajt okolta mert a pasi mindent megtett a csaladjaert,es az az igazi ferfi aki sirni is kepes..A vegen a csajszi ongyilkos akart lenni,tobbszor is..Elvettek tole a gyerkocot mert 'beszamithatatlan ideggyenge'...ma az orszag masik vegeben el,boldog van uj csaladja,es mar vele van a gyerkoc is..Apuci meg azt beszeli mai napig hogy a drogos qrrva tonkretette az eletet..Szoval vannak am olyan esetek is amikor meg a hatosag sem segit.
61. 03e8385f6c (válaszként erre: 60. - RockyRoad)
2012. márc. 29. 12:03

Szerintem ugyanarról beszélünk...


Van itt egy helybéli csaj, én vettem ki a volt férje kezéből a kést mert hamarabb értem oda mint a zsaruk, ha rajtam múlik nem a mentő viszi el, hanem a gyászhuszárok, de...ezt sajnos a törvényre kell bízni.


Igen, szégyen és gyalázat, hogy a honatyáink sorba f@ssák a törvényeket, de képtelenek megvédeni a jövő generációt.

Mocskos dolog, mikor egy szülő megcsinálni képes volt a kölykét, de utána magára hagyja, bántalmazza, hanyagolja...arról nem is beszélve, amire aztán tényleg nincs mentség és haladéktalan péniszcsonkolással büntetném.


Én valóban nem vagyok szülő - és lehet, hogy ez a bajom - de annyi szent, hogy érthetetlen az, hogyan tengődhet egy védtelen gyerek egy "családban" és mire felnő pszichopata vagy bármilyen dilinyós lesz belőle!!!


Kérdem én, hány szülője van annak a lurkónak? Kettő? Akkor deresre húzni mindet, mert olyan nincs - már megbocsáss a kifejezésért, de nem egy hasonlót tapasztaltam már - a napi dugásért elnézzük a másiknak a tetűségeit.


Ha papa piál, akkor a nő igenis forduljon segítségért ahhoz, aki ebben kompetens( Mi is megtettük a helybéli hölgy piás férjének az ügyében és azóta Zolika a közeli kapitányság fogdáján meditál!)De nem kell még egy Simek Kitty vagy a januárban történt nyírmadai eset sem.


Van ennek törvényes módja, de ahhoz oda kell tennie magát.


Ha valaki piálni akar akkor az fog is - te írtad, akarat!

Volt amikor én is akartam piálni, mert addig nem kellett tudomást vennem olyan dolgokról, amelyeket azóta sem emésztettem meg teljesen.


Most viszont nem akarok, bár ha a barátaimmal összeülünk és csapunk egy pincepartit jól érzem magam, tudok mértékkel inni és ez nagy szó - de nem úgy mint egykor, amikor szükségét éreztem, hogy "borba fojtsam bánatomat."


Apukával, anyucinak kellene tiszta pillanatában beszélni és megértetni, hogy segítségre szorul - ha pedig olyan már nincs és a betegségbelátása is hiányzik, nem akar gyógyulni akkor sajnos véget kell vetni a dolognak.


Üdv

Sandman

60. RockyRoad (válaszként erre: 59. - 03e8385f6c)
2012. márc. 29. 10:48

Miert fontos az, hogy helyileg hol vagyunk, mikor egy reszeg 'apuka' magara hagy egy kisgyereket? Nemtudom, mennyire figyelmesen olvastad el a forumindito leirasat, abban ott van, hogy az ember minden nap iszik.

"Eltelik egy óra, és most jön át kopogtatni bűzlik a piától, nyelvei összeakadva (minden nap iszik, de nem aggresszív részeg, hanem olyan belassult részeg), hogy vigyáznék e 10 percre a fiára?"

Nem a ferfi alkohol problemait szerette volna a forumindito (es minden joerzesu ember) megvitatni az edesanyaval, hanem INFORMALNI arrol hogy a gyermeke magara volt hagyva koszosan, ehesen orakon at.

Nem itelni kell (nem is ertem, hol van itt az itelet vagy vegrehajtas), hanem figyelni egymasra, foleg a gyerekekre.

"Talán azt kellett volna mondanom, hogy az alvó apukát gyorsan fojtsa meg egy kispárnával és meneküljön a gyerekkel Hévízre?" - ez eleg gyerekes megnyilvanulas...

Szomoru, hogy nem erted. Az hogy a gyereknek nem lett semmi baja tok jo, de egy reszegen alvo apuka mellett barmi baja lehetett volna, csak a szerencsen mult, hogy jol alakult.

59. 03e8385f6c (válaszként erre: 56. - RockyRoad)
2012. márc. 29. 10:34

Nnna, látom te is a Holdon élsz - és nem az ékezet nélküli írásból következtettem.


Tudom feldühített az 54-es hsz:):)


Talán azt kellett volna mondanom, hogy az alvó apukát gyorsan fojtsa meg egy kispárnával és meneküljön a gyerekkel Hévízre?


Nem is tudom mit képzelsz, nem Texasban vagyunk!


Ja...anyuci gondolom csak sejti, hogy apu tolja a piát - ha nem akkor meg ennyi.


A hatóságok arra valók, hogy intézkedjenek - az állampolgárnak meg az a dolga, hogy értesítse a hatóságot, mert ugye az a hivatalos szerv nem lehet ott minden hasonló esetnél.EZ a gyerek érdeke és nem az, hogy anyucival vitassa meg topikindító a másik szülő tintázásának részleteit.


Amcsiknál nem szórakoznak - újabban nálunk sem - jön a gyámügy és viszik a kölköt, ha tetszik, ha nem aztán lehet vonítani!


Mer' ugyi anyu felelőssége is ha nem tévedek...


Persze lehet "beszólni" de ha kap egy maflást (esetleg egy kisbaltával például) a borgőzös apucitól, vagy összerúgja a port anyucival akkor nem kell meglepődni.


Vagy erre nem is gondoltál? persze, hogy nem.


Mert kicsoda is ő, hogy ítéljen vagy "végrehajtsa" az ítéletét? Ismer minden körülményt, releváns tényt? Vannak törvények, bármennyire is nehéz felfogni amik arra valók, hogy szabályozzák az anarchikus hétköznapjainkat.


Mikor rendszeresen gargalizáltam engem is elítéltek - az okára soha senki nem volt kíváncsi, mindenki csak a saját se__ggét féltette és kívülállók általi megítélését.


Azért különösek az ilyen magasröptű okosságok, mert két éve az excsajom is kiírt rólam egy igen negatív fórumot és mindenki osztotta neki az észt - persze azt sem tudták miről van szó, de olyan hasznos tanácsokat kapott, hogy nocsak. Aztán mégis kiderült, hogy úgy 90%-ban nekem volt igazam...


Ja...pontosan ezt írtam én is: Nem isznak, akarat kérdése plusz egy normális család.Ennyi.

58. RockyRoad (válaszként erre: 57. - 2fb18d5637)
2012. márc. 29. 10:06
Egyebkent en azt mondanam, ilyenkor barkinek kotelessege szolni az anyukanak, vagy ha o nem figyel (vagy hasonloan viselkedik), akkor sajnos hivatalos szerveknek. Elsodleges a gyermek biztonsaga.
57. 2fb18d5637 (válaszként erre: 56. - RockyRoad)
2012. márc. 29. 09:54
Teljesen egyetértek. Ez már rég nem az alkoholizmusról szól...Ha józanon sem ügyelne a gyerekre, akkor is ez lenne a szitu, a pia csak rátesz még egy lapáttal
56. RockyRoad (válaszként erre: 54. - 03e8385f6c)
2012. márc. 29. 09:02

'Ne szólj be, ne legyél terminátor vagy családjogi bíró, nem a te dolgod- mert mi van ha te húzod a rövidebbet és még a spiné is téged vesz elő, hogy ne óbégass a papával!?'


Ez a legrosszabb tanacs amit valaki adhat, jobb lett volna, ha le sem irod. Foleg, hogy nem az o dolga. Egy ilyen szituacio, mikor egy kisgyerek veszelyeztetve van, az igenis mindenki dolga. Az ilyen hozzaallas miatt tart Mo ott ahol tart... Gondololom, nem olvastad vegig a forumot, szerencsere a forumindito mar beszelt az anyukaval meg a ferfival is.

Nemtudom, van-e gyermeked, gyanitom nincs, ha lenne ennel tobb felelosseg erzettel rendelkeznel.

Alkoholizmusrol meg annyit, hogy 2 kozeli csaladtagom is evtizedes alkoholizmus utan meggyogyult, mar 15 eve abszolut nem isznak. Aki TENYLEG akar, az kilabal belole. De ez nem ide tartozik.

2012. márc. 29. 08:17
Akkor húzná a rövidebbet, ha a gyereknek baja esne,úgy hogy ő is jelen van.
54. 03e8385f6c (válaszként erre: 1. - Aville)
2012. márc. 28. 12:06

Az 1978.évi IV. törvény, azaz a Btk.195. § (1)bek. szerint,a kiskorú nevelésére, felügyeletére vagy gondozására köteles személy, aki e feladatából folyó kötelességét súlyosan megszegi, és ezzel a kiskorú testi, értelmi vagy erkölcsi fejlődését veszélyezteti, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Ne szólj be, ne legyél terminátor vagy családjogi bíró, nem a te dolgod- mert mi van ha te húzod a rövidebbet és még a spiné is téged vesz elő, hogy ne óbégass a papával!?


Nem tudom merre laksz és milyen viszonyt ápolsz a helyi hatóságokkal - felénk ez gyorsan ment, így most sikerült egy hasonló kaliberű házaspárt( Mert amúgy nem csak a férfiak(60%) piálnak kis hazánkban, hanem a nők (40%) is nyelik rendesen.) eltüntetni és a két gyerek a gyámügy gondozásába került.

Légy diszkrét, ne ronts ajtóstul a házba!


Nem tudhatod mi áll a háttérben, ezért sem kell hallgatni mindenkire - az alkoholizmus nem gyógyítható,bár kezelhető és szinten tartható - de aki azzá válik az is marad, legfeljebb nem iszik.


Lehet nem alkoholbeteg, csak az a katalizátora!

Lehet, hogy a környezete okozza - ismerek olyan pasast akitől nedves lesz a lányok bugyija, milliós kocsival jár, minden évben Dubai...aztán egy óra alatt a saját hányásában fetreng, úgy lealjasítja magát. Van akit a munkanélküliség, egy qurvapecér férj vagy egy csalárd feleség tesz azzá, de annyi tényező van ami számít.


Az emberek nagy többsége amúgy nem is tudja, hogy alkoholista és bármennyire furcsa nem az a piás, aki a kocsmába jár, hanem aki úgy tintázik, hogy sokszor a környezete sem veszi észre.


Ilyen voltam sokáig én magam is a kocsimban aludtam azt sem tudtam, hogy értem haza.


De ugyanígy van ez a pszichopátiával és más kezeletlen rögeszmés vagy depressziós panaszokkal, akiknek nincsen betegségbelátása - játékgép, cigi, anyag, sőt még a csoki is némelyeknél:)


Ajánlott oldal a családnak - talán nem vágnak ki érte, nekem segítségemre volt.Meg a környezetváltozás is!


[link]

2012. márc. 28. 11:41
Lehet hogy az én ötletem alapján szóltál be. Akkor azt javasoltam, óvatosan, ne bántón tedd. Most viszont azt mondom, állj a sarkadra, ha egy bocsival elintézi. Én annak idején kézenfogtam a gyereket, hazavittem, és azóta egyfolytában figyelem. Pedig az enyém már 10 éves, de mivel beteg, állandó felügyeletre szorul.
52. era06 (válaszként erre: 50. - Aville)
2012. márc. 28. 10:05

Egy kisgyerek minden hülyeséget kitalál, még azt is amire te nem gondolsz.

Van másik!!!!!!!pihent ötlete.

Ott van a tűhely, konnektor, kés, villa. Lehet dohányozni, vagy a maradék piát meginni.

Kapuzárással, még nincs megoldva a probléma.

51. bnedora (válaszként erre: 20. - Aville)
2012. márc. 27. 23:29
Sajnos a férfiak még állva is elalszanak, pia nélkül is, persze ezt csak mellékesen jegyzem meg. Én feltétlenül szólnék az anyukának, mert nem a te felelősséged, hogy figyelj a gyermekre.
50. Aville
2012. márc. 27. 23:16

Nem tudom, h benéztek e még, de ma valamelyikőtök ötlete alapján beszóltam a csávónak is, h ne szorakozzon az én felelősségemmel, mert ha bármi történik, igenis én is felelős vagyok, mert szar a kapu (felügyelet alatt nem tud kimenni a gyerek), meg lesz csinálva, viszont anyagiak miatt nem most.

- Jovan, bocs. - ennyivel el volt intézve.

2012. márc. 27. 21:40
Sziasztok! Ez nem beleszólás kérdése! Itt nem anyuról és apuról szól a dolog! A gyerekről szól a dolog, mivel ő kiskorú nem tud maga mellett kiállni, ebből kifolyólag minden felnőtt felelőssége! Te tudod hogy a kisfiú nem túlzok ha azt mondom életveszélyben van míg apa alszik, sorolhatnám mi baja eshet, de felesleges, ezért hát első körben igenis kell szólj az anyukának! Ez nem beleszólás ez tájékoztatás! Amennyiben anyuka nem tesz ellene semmit én a gyámügynek is szólnék, vagy családvédelmi szolgálatnak! Mindezt azért, mert ha a gyerek kijut a kertből és elüti valami, meghal sőt ki sem kell jutnia! Nem érdekelne mennyire vagyok jóba anyukával, a gyerekért tennék meg mindent amit lehet!
2012. márc. 27. 15:27

Valóban nem! Aki piás,az is marad!

Visszatérve a fórum indítohóz,helyesen tetted,hogy szóltál. A gyerek nem tehet semmiről szegényke.

47. era06 (válaszként erre: 43. - Aville)
2012. márc. 27. 12:36

A legjobb alternatíva, keresni egy másik aput amíg nem késő. Kutyából nem lesz szalonna!

(suttogva mondom)

46. Milup2 (válaszként erre: 43. - Aville)
2012. márc. 27. 09:05
Most olvasom, hogy már sikerült beszélned vele..Jól tetted!!!
45. Milup2 (válaszként erre: 4. - Aville)
2012. márc. 27. 09:04

Én beszélnék az anyukával..Hiszen a kisgyerek is veszélyben van ekkor..Bármi történhetett volna,a legrosszabb is...

Ilyen felelőtlen egy apa!!!

2012. márc. 27. 08:51
Ügyes vagy!:)
43. Aville
2012. márc. 27. 07:36
Igen, tegnap este beszélgettünk, fater elmondta, h kinn felejtette a kisfiút és bealudt, meg persze azt is észrevette a csaj, h full részeg. Fogalma sem volt róla, h a gyerek hogy került mellé, h feküdt le. És ami a legdurvább, éhes volt a kicsi, amikor hazajött a csaj. Nekem is ez megfordult a fejemben, h vajon enni adott e neki, de gondoltam, ő csak zabál, és ad a kicsinek is. Hát nem. Apu csak ivott. A csaj teljesen kész van, mert mint mondta, nem ez volt az első. :((( A vasárnapokat meg fogja másképp oldani, most pl. szabad lesz, szerencsére. Felhoztunk 2-3 alternatívát is, aki tudna vigyázni a kicsire.
42. era06
2012. márc. 26. 20:47
sikerült anyukával beszélni?
2012. márc. 26. 12:19
És ezt el tudod mondani szépen is, nem muszály olyan drasztikusan, mint nekem a szomszédom:))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook