Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt olyan, aki nem csinált egy koplett diétát, és le tudott fogyni? fórum

Van itt olyan, aki nem csinált egy koplett diétát, és le tudott fogyni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. dec. 9. 14:48
:-) Nem akarok belefolyni, mindenki úgy fogy ahogy akar.
72. 35491a860f (válaszként erre: 65. - 156a5eb9fd)
2009. dec. 9. 08:16
Ez is mint minden más a diétákkal kapcsolatban emberfüggő. Mindenkinek másképp reagál a szervezete mindenre. Igen is, hogy vannak emberek, akiknél vacsifüggő az, hogy tudnak-e fogyni és utána tudják-e tartani az álomsúlyt vagy sem. Én pl. ilyen típus vagyok. Ha vacsorázok este, tök mindegy, hogy bio kaját, magyarosat, vagy csak épphogy valamit, szépen lassan növekvő tendenciát mutatnak a zsírpárnáim. Vannak ilyen emberek. Rám csak akkor nem szalad fel egy deka sem az esti vacsi után, ha utána rögtön nekiállok mozogni, sportolni. Tehát ne általánosítsunk.
2009. dec. 8. 21:51
Igen,azt hiszem sikereül válogatni:)Már el is kezdtem a tornagyakorlatokat,és a hullahoppot,és kevesebbet eszek,édesség nuku:)Csak lemegy valami szilveszterre:)
70. ALLICS (válaszként erre: 1. - 3ca3e86e44)
2009. dec. 8. 21:29

Szia!

Én sem csináltam semmilyen diétát és több,mint 35 kilót fogytam eddig.

Szerintem neked vmilyen célzott gyakorlatok kellenének a problémás területre.

RR jó rá hatásos.

69. Hokifli (válaszként erre: 68. - 3ca3e86e44)
2009. dec. 8. 21:26
Őszintén szólva én még nem is hallottam "nehezített" hullahoppokról :D Tudod én az egyszerű megoldások híve vagyok :) És az easy karikával is bőven elég egyszerre 20 percet lenyomni :) Jó sok tanácsot kaptál, sikerül dönteni a bőség zavarában? :)
68. 3ca3e86e44 (válaszként erre: 67. - Hokifli)
2009. dec. 8. 21:22
Én általában azt hallom,hogy a műanyag hullahopp csak úgy hsznál,ha valamivel megtöltjük,,tehát hogy legyen súlya.De ha nekem így is használt,akkor rendben:)
67. Hokifli (válaszként erre: 59. - 3ca3e86e44)
2009. dec. 8. 20:21
Egyszerű műanyaggal, igen. Mellette kísérleteztem különféle Bíró Ica "Namég!!!" tornákkal, de az annyira nem jött be. Viszont rendszeresen jártam lovasedzésekre, ez nálam szerelem-sport, már 9 éve művelem. Aztán ott van még a futás is, én imádtam kocogni, az is rendkívül jól formál :)
2009. dec. 8. 18:48
Vagyis nem csak a vacsin múlik.
2009. dec. 8. 17:02
Amugy nem azért nem vacsizok, hogy ne hizzak!!!!!! Nem a vacsin múlik, hogy valaki hízik vagy sem, tehát nem jól fogalmaztad a kérdésed cherry30 :):)
2009. dec. 8. 17:00

Vacsira nem nagyon szoktam enni. Max egy natur joghurt. Ha nagyon megéhezek véletlenül, akkor megeszek egy szelet kenyeret valami sovány felvágottal. A reggelim olyan 9-10 körül van, az ebéd pedig 3-4 körül... igy 6 után már nem nagyon gondolkodok kaján. Este tornázni szoktam, nem enni :D:D::D Aki olvassa a naplómat az már rájött :)

Amugy egy tuti tipp az oldalpárnák ellen: Feküdj a jobb oldaladra, picit huzd fel a jobb lábad, másik legyen nyujtva. Emeld meg a derekad, majd engedd le de ne tedd le a földre. Ismételd ugy 10 szer, majd válts oldalt. Oldalanként 3szor 10 és azt hiszem fel sem fogsz állni a földről.

Eredmény: tuti siker! csak adj időt a testednek!

2009. dec. 8. 12:44

Nekem sem kellett egy konkrét fogyókúrát követnem, magamnak állítottam össze az étrendem. Az első 9kg úgy ment le h reggelit és ebédet ettem (sok volt a szénhidrát :S ) vacsorára pedig semmit, csak vizet ittam. Utólag beláttam ez így nagyon nem volt jó, de szerencsére tartom azóta is a súlyom, és nem birok már annyit enni mint régen. A maradék 7kg súlyfeleslegből 1 lement egy másik diétával. Reggelire péksüti,ebédre amit édesanyám főz (kenyér nélkül eszem) vacsorára pedig gyümölcssaláta ha nincs gyümi akkor tejtermékek vagy kevés felvágott.

Mozogni pedig mindig is szerettem, főleg futni, azért jóidőben futok napi 45percet,télen pedig marad az aerobik :)

62. 35491a860f (válaszként erre: 61. - 156a5eb9fd)
2009. dec. 8. 10:57
És az esti vacsikkal hogy állsz? Mit vacsizol, hogy ne hízzál?
2009. dec. 7. 19:55

Igy már világos. Nem tudtam van gyerek, és azt sem, hogy szoptatás alatt vagy. :-) Igaz nem is nagyon böngésztem az adatlapodat.

Én sem a kalóriaszegény diétára koncentrálok, igazából nem is követek egyetlen diétát sem. Én életmódot változtattam idén januárban és leadtam 37 kilót. Egészségesen étkezek, édesség nagyon ritkán. Csak ajánlani tudom mindenkinek diéták helyett.

60. 35491a860f (válaszként erre: 57. - 156a5eb9fd)
2009. dec. 7. 16:32
Szia! Azért kell harmadszorra is nekikezdenem, mert az én rokonságomban anyai ágról a nők egytől-egyig mind olyan típusúak, hogy nem a terhesség alatt híznak, hanem a szoptatás alatt. Ez ellen sajnos egyik szülésem után sem tudtam mit tenni. Első terhességem alatt még fogytam is. De amint szoptatni kezdtem olyan szinten ragadtak rám a plusz kilók, hogy szó szerint 1 pohár víztől is híztam 1 kg-ot. Második szülésem után tudatosan odafigyeltem arra, hogy mit eszek. Nem ettem összevissza és édességet csak nagyon ritkán, azt is csak délig, ha olyanom volt. Kenyérféléket sem ettem délután és este soha, csak délelőtt. Rengeteg gyümölcsöt, zöldséget fogyasztottam el, mégis csak híztam és híztam, pedig naponta 1-2 órahosszákat sétáltam Picurkámmal és lépcsőzni, futkosni a hivatalos ügyeink miatt is nagyon sokat kellett, tehát a mozgás is meg volt, mégis csak híztam és híztam. Ezért kezdek neki jan. 1-től újra a fogyimnak. Amikor nem várok babát és nem szoptatok, általában remekül tudom kontrollálni a testsúlyomat úgyis, hogy ha ünnepek tájékán felszalad rám 1-2 plusz kiló, azt utána mindig le is tudom adni gond nélkül. Én sem zabálok minden este jégkrémet. Sőt, elég ritkán, nyáron sem eszem degeszre magam belőle. Ezt azért hoztam fel példaként, hogy igenis, hogy ki kell ismerni, hogy mire hogy reagál a szervezeted, mert hiába ír elő különböző fitneszguru diétákat, egy kalap kakit sem ér, mert nem biztos, hogy a te tested ugyanúgy fog reagálni az ő diétájára, mint az övé. Ő ebből csak szépen meggazdagszik, te meg közben vagy lefogysz, vagy rosszabb esetben nem. És a jégkrém nálam mindig jó példaként szolgál, hogy az az egyetlen cukros édesség, amit marha jól eléget a szervezetem. Az összes többi cukros süti, csokoládé stb. szó szerint "rámtapad". Szóval, nem azért jöttek vissza a kilóim, mert minden este jégkrémet zabálok, hanem azért mert szültem két gyereket és genetikailag ez van belém kódolva, hogy szoptatás idején ha éhezek is hízok. Ez van! A védőnő és gyerekorvosok ilyenkor mindig tiltják a kismama diétáját, hogy nehogy elapadjon a tej, vagy nehogy olyan mértékben megváltozzon a tartalma, ami miatt már nem lesz tápláló. Nekem most 11 hónapos a Picurim, 9 hónaposan hagyta abba a szopizást. Őszintén nem volt időm akkor elkezdeni a fogyókúrámat, mert lakásfelújítás miatt azt sem tudtam, hol áll a fejem. Még most kezdünk a felújítás végére érni és már napok kérdése és itt van a karácsony. Ezért tettem jan.1-re, ami nekem jó időpont, mert az első szülésem utájn is jan.1-jén kezdtem fogyizni és 4 hónap alatt megszabadultam 26 kg-tól. Most minimum 30-35 kg-tól szeretnék megszabadulni és érzem, hogy sikerülni fog, mert imádok bringázni és nekem az nagyon sokat segít. Többet, mintha csak a kalóriaszegény diétára koncentrálnék.
59. 3ca3e86e44 (válaszként erre: 55. - Hokifli)
2009. dec. 7. 13:56
És egyszerű műanyag hullahopp karikával csináltad?Mellette mit tornáztál még?
2009. dec. 7. 10:07
Szerintem aki fogyni akar, az felejtse el a jégkrémet és az egyéb cukros, édes szemetet.
57. 156a5eb9fd (válaszként erre: 56. - 35491a860f)
2009. dec. 7. 10:04

Miért kell harmadszorra is nekikezdened? Ha egyszer elkezded miért nem csinálod végig? nem véletlenül attol van, mert amit eddig leadtál azt valamilyen szinten visszaszedted? Csak azért kérdem mert az oldaladon nincs mérleg eredmény, tehát nem tudom mi a helyzet, csak kérdem!

Szerintem a fagyival ne kísérletezzünk, hiszen sok benne a cukor és azt mindenki jól jegyezze meg, hogy nem egyik napról a másikra hízunk!!!!!!!!!!!!!!! Nem ugy működik, hogy ma megeszek egy csokit és holnap reggel már 2 kilóval több vagyok! A szervezetnek szüksége van időre, akár hízás akár fogyi terén. Tehát a másnapi plusz vagy minusz egy kiló nem az azelőtti napon megevett kaja miatt van. Nyugodtan ehetsz minden este jégkrémet, de akkor ne csodálkozz ha egy idő után viszsajönnek a kilók.


Lehet, hogy nálad nem igy működik, de legtöbb esetben igen.

Szerintem :-)

2009. dec. 7. 09:32
Sziasztok! Nem olvastam el az összes hsz-t, de szeretném elmondani, hogy én már többször is ledobtam nagyobb súlytömeget magamról mindenféle követendő diéta nélkül. Az első és legfontosabb, amit fogyókúra előtt tehet az ember, hogy végiggondolja, hogy a saját szervezete milyen ételre hogy reagál. Ki kell ismerni a saját szervezetedet ahhoz, hogy a diétád sikeres legyen. Én például tudom magamról, hogy bármilyen alacsony kalóriájú ételeket eszek, nem fogok tudni lefogyni, ha mellette semmit az égvilágon nem sportolok. Próbáltam magam rávenni a 90 napos diétára, de nekem ez nagyon nem jött be, mert így kimozdulni nem lehet a lakásból, hogy minden napra meg van, hogy mit ehetsz és mit nem. Azokat a diétákat sem lehet betartani, ahol szó szerint elő van írva, hogy reggel, délbe és este mit ehetsz. Nálam a Norbi diétája sem jött be, mert Norbi azt mondta, hogy csülköt is lehet enni akár este 9-kor is, de köret nélkül, inkább salátával. Na én megtettem. Salátával ettem este 8-kor, és másnapra híztam 1 kg-ot. Pedig előtte egész nap is a Norbi féle diéta szerint fogyiztam. Viszont amit megfigyeltem, hogy az én szervezetem fogyókúra ideje alatt is jól bírja pl: a jégkrémet. Ezt értem úgy, hogy ha este 7-kor eszek jégkrémet és utána, vagy másnap reggel ráállok a mérlegre, nem mutat egy dekával többet. Nem tudom, ez miért van így, de én a jégkrémtől nem hízok, pedig abban is van cukor bőven. Szóval, ismerd ki a saját szervezeted, hogy mi az, amitől akármelyik napszakban megeszed is hízol rögtön 1 kg-ot és mi az amiből bármikor és bármennyit ehetsz sem hízol. És fogyassz azokból az ételekből többet, amitől nem hízol. Nekem mellette muszáj sportolnom is, különben a kilók nem mennének le. Rendszeresen bringázom fogyókúra idején. Legelső fogyókúrámnál 15 kg-ot fogytam és akkor egyszerűen csak tornáztam és este már nem ettem csak virslit kenyér nélkül és párolt zöldségeket. Második nagy fogyimnál 26 kg-ot dobtam le magamról, de akkor rendszeresen letekertem a szobabringán napi 20 km-t. Az első 1 hónapban nehéz volt, de az 1 hónap után már elég volt az is, hogy ha csak 2-3 naponta bringáztam és csak 15 km-t, mert addigra elérte a testem azt a szintet, hogy olvadtak le rólam a kilók a bringázás miatt. Most jan.1-től ismét elkezdem a fogyimat, szintén szobabringával, az étkezésre meg odafigyelek a saját szervezetem jelzései alapján.
55. Hokifli (válaszként erre: 47. - 3ca3e86e44)
2009. dec. 7. 07:05
Én a legegyszerűbbet használtam, napi 3x20 percig. Nekem is rövid idő alatt kellett formálódnom, a tét az volt, hogy beleférjek a szalagavatóra készült ruhámba :)) Szerintem érdemes csinálni, egy jó zenére, vagy amíg megy a Barátok Közt. Próbáld ki! :)
2009. dec. 6. 20:52
Köszönöm szépen:)
53. 431d09b5d5 (válaszként erre: 52. - Fd8e423e9e)
2009. dec. 6. 20:42
dehogynem, és az a lényeg hogy jól érezük magunkat a bőrünkben :) ez kinek 70, kinek 50 kg, nem ez a lényeg :)
52. fd8e423e9e (válaszként erre: 48. - 431d09b5d5)
2009. dec. 6. 20:41
Nah jó, de nekünk (nekem is hasonló az alkatom, csak én pocisabb és mellessebb vagyok, de sose voltam nádszálvékony) nem is kell erre törekedni!:) Legyünk vonzó, formás nők! Nem?:)
51. 431d09b5d5 (válaszként erre: 42. - 156a5eb9fd)
2009. dec. 6. 20:40
az biztos, megéri nem fehér pékárút enni, én a fogyim alatt egyszer csábultam el egy kiflire, de azt hittem utána délig éhesn halok, hangosan kopogott a szemem, érdekes a tk kenyérnél nincs ilyen gond :)
50. fd8e423e9e (válaszként erre: 47. - 3ca3e86e44)
2009. dec. 6. 20:39

a törzsgyakorlatokból minél többet, amennyit csak bírsz, ha tudsz hullahoppozni addig csináld, amíg úgy nem érzed véged van! azt tudod tv nézés közben is csinálni pl


a szakemberek szerint a törzs az, amit a legnehezebben lehet sajnos fogyasztani, azért kell rá nagy ismétlésszámot végezni, addig csinálni, amíg kapsz levegőt


Lábemelésből, fekvőtámaszból nem kell százas ismétléseket végezni, hogy legyen eredmény, de a törzsgyakorlatokból igen, sajnos:(

49. 9c9da7a59a (válaszként erre: 42. - 156a5eb9fd)
2009. dec. 6. 20:37
Ez valóban így van. Arról nem is beszélve, hogy egy idő után úgy összeszűkül a gyomor, hogy már a kevés is "soknak" tűnik néha. :))
48. 431d09b5d5 (válaszként erre: 41. - Fd8e423e9e)
2009. dec. 6. 20:37

ó köszönöm szépen :)

Azért van még a hasamon nekem is, ha ülök akkor hurkázódik, szóval kell még rá dolgozni :)

47. 3ca3e86e44 (válaszként erre: 43. - Hokifli)
2009. dec. 6. 20:36
És az egyszerű műanyag hullahopp is hatékony?Abból mennyit kellene csinálni naponta?
46. 3ca3e86e44 (válaszként erre: 39. - Fd8e423e9e)
2009. dec. 6. 20:35
Nagyon köszönöm a segítséged:)Így fogok mostmár tornázni:)
45. fd8e423e9e (válaszként erre: 43. - Hokifli)
2009. dec. 6. 20:35
Igen, igazad van. Én is próbáltam, de nem megy! Olyan béna vagyok hozzá!:) Pedig az is nagyon jó!
44. pingvin90 (válaszként erre: 18. - 3ca3e86e44)
2009. dec. 6. 20:35
Patikában lehet, hogy van és bioboltokban is :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook