Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van itt egy könyvelő? Szeretnék érdeklődni vállallkozóival kapcsolatban fórum

Van itt egy könyvelő? Szeretnék érdeklődni vállallkozóival kapcsolatban (tudásbázis kérdés)

2011. febr. 1. 16:44
segítő családtag a Ptk.685.§ b)pontja szerint
2011. febr. 1. 16:41
de én nem vagyok könyvelő :)
2011. febr. 1. 16:40

gyes mellett heti 30 órát lehet dolgozni ha egészséges a gyerek

ha beteg akkr pedig korlátlanul


vicces

2011. febr. 1. 16:39
segítő családtagként szerintem sertepertélhetsz :D
2011. febr. 1. 16:39

42/C. § Nem jár a gyermekgondozási díj, ha

a) a jogosult bármilyen jogviszonyban díjazás - ide nem értve a szerzői jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazást - ellenében munkát végez, vagy hatósági engedélyhez kötött keresőtevékenységét személyesen folytatja;

2011. febr. 1. 16:36

Be kell jelenteni téged, és persze kereskedelmi végzettség kell hozzá. Lehet hogy a férjednek is, de neked biztosan. Egyébként nem hiszem hogy egyszerre lehetsz gyesen és teljes munkaidős állásban.

Azt hogy mennyibe kerül, meg tudod nézni a hivatalos oldalakon. Nekem 3 évvel ezelőtt ha jól emlékszem 10.000 forintba került. Valószínű ma sem kerül sokkal többe.

2011. febr. 1. 16:32
Szeretnénk kiváltani a vállalkozóit,mert egy kis használtruha üzletet szeretnénk nyitni. A férjem főállásban dolgozik, én júliusig gyeden,majd gyesen leszek.A férjem nevére szeretnénk kiváltani. Ez így mennyibe kerülne? Mint besegítő családtag,lehetek én az üzletben, vagy be kell jelenteni engem is,mint dolgozót és fizetni a járulékokat?
2. Egzotikum (válaszként erre: 1. - Lengyelnehajni)
2011. febr. 1. 16:28
Nem vagyok könyvelő, csak vállalkozó. Mi a kérdés?
2011. febr. 1. 16:27
Könyvelőtől szeretnék érdeklődni vállallkozóival kapcsolatban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook