Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Play doh gyurmával kapcsolatban érdeklődnék fórum

Play doh gyurmával kapcsolatban érdeklődnék (tudásbázis kérdés)


19. Dyus
2013. jan. 9. 10:13
jah és azt nem írtam hogy hűtőben hetekig eláll a só - liszt gyurma
18. Dyus
2013. jan. 9. 10:11
Én is most vettem a 2 éves fiamnak pla-doh gyurmát.Nagyon szereti, minden nap elő kell venni.Persze még most új, de jól elvan vele.Én nem vettem csak a tégelyeset, mert tényleg egyhangúnak találom a "szerkentyűset"!:)Egyébként mi a bölcsődében is ezt használtuk a gyerekekkel, és nagyon szerették.Nem hagy foltot, nem fogja be a kezét sem, és nem olyan ragadós, könnyen formázható, és puhább, mint a sima gyurma.Egyébként a só-liszt gyurma is nagyon jó.És azt ki is lehet sütni.Nálam az csak annyiból áll, hogy mindenből ugyanannyit kell összekavarni.Pl 1 bögre mindenből.Ha kicsit ragadós, akkor meg teszel még hozzá kicsi lisztetmint a tésztához amikor gyúrod, és kész is.
17. trapiti (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2013. jan. 9. 10:00
bocs, nem a tiédet, hanem amit előtted javasoltak. :-)
16. trapiti (válaszként erre: 15. - C9f9b53798)
2013. jan. 9. 09:59
Igen, ezt csináltam meg én is, de nem teljesen olyan, csak majdnem :-) pl. a házi gyurma a kinyomókhoz nem túl jó és a play dohnál jobban maszatol.
2013. jan. 9. 09:15

Itt igazán mutatós dolgokat készítettek házi gyurmából!


[link]

14. c9f9b53798 (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2013. jan. 9. 08:47

Tegnap csináltam egy módosított só-liszt gyurmát, céklalével színezve. Nagyon jó állagú lett, és szép színű, az én sütikinyomóimmal készítettünk sok-sok sütit. Már élvezte!!!


Meg fogom nézni az a naplót!

13. michelle.r (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2013. jan. 8. 23:06
Nézz bele bowie naplójába, valahol a felénél ott van egy jó kis házigyurma recept. Egyéb zsenialitások mellett :D
2013. jan. 8. 22:41
Én csináltam házilag is gyurmát, a recept szerint ugyanolyan mint a Play Doh, de azért mégsem teljesen...
11. trapiti (válaszként erre: 10. - 9242a6388c)
2013. jan. 8. 22:41

Csatlakozom :)

Elsőnek mi is a kinyomó formákkal kezdtük, aztán valamelyik mókagyáras készlettel folytattuk, meg a préselős készlettel és most 5 évesen kapott karácsonyra fagyis, tortás és sütikészítős szettet :)

Viszont ezekhez kell venni kiegészítést is, mert ezekben kevés gyurma van.

Mindenképpen érdemes szerintem tégelyes kiszerelésben vanni, olyat ahol több szín van egy csomagban, de lehet tégelyenként is.

10. 9242a6388c (válaszként erre: 7. - C9f9b53798)
2013. jan. 8. 13:44

Előnyök:


-Tartósabb, nem szárad ki olyan hamar,mint más gyurma de játék után vissza kell rakni a dobozába.

-Nagyon könnyen formázható, nem ragad, nem hagy foltot.

-Szép és sok színűek a gyurmák.


A sütiformák nagyon jó ötlet, az én lányom is azzal kezdte, illetve saját fantáziát használva állatokat készítettünk együtt. Nem mindig hasonlítottak, de jó szórakozás.:))

Szerkentyűket mi is csak később vettünk a gyurmával, három éves kora után, de igazán rendeltetésszerűen játszani ezekkel csak olyan négy éves kora után kezdett.

A kedvence a fagylalt készítő szett.:)

9. c9f9b53798 (válaszként erre: 8. - Pidiko)
2013. jan. 8. 13:43
Köszönöm, akkor már érdemes lenne a Kislányomnak is venni, vagy kezdeni a gyurmázást.
2013. jan. 8. 13:34

szia:)

az én lányom másfél éves keresztfiam 3 lesz hó végén mindketten gyurma készletet kaptak karácsonyra. a kislányom még annyira nem tud mit kezdeni vele csak szaggatja meg a formanyomóval formákat vág ki belőle. viszont a keresztfiam nagyon ügyesen csinál már vele mindent igaz mindkettő kb 20 percig van csak el vele de szeretik. Én olyat vettem amiben van forma kiszúrú, kinyomó, kés, olló, hengerelő.

7. c9f9b53798 (válaszként erre: 6. - Tótágas)
2013. jan. 8. 13:32

És tényleg jobb ez a gyurma, mint a többi? mivel tud többet?


Egyébként én is gondoltam, hogy van itthon sütikinyomó (műanyag, tehát még el sem vághatja vele magát), azt is használnánk...

6. Tótágas (válaszként erre: 4. - C9f9b53798)
2013. jan. 8. 13:30
A szerkentyűsek nem érik meg szerintem,túl drágák,és egysíkuak,nem fejlesztik a gyerek fantáziáját.Mi csak tégelyeseket vettünk és abból azt csinál amit akar.
2013. jan. 8. 13:28

A kislányom ár kétéves lesz, most gondoltam, hogy kellene venni. És csak sima gyurmát vettél, vagy valami formakinyomósat, vagy még komolyabbat?


És mikortól ért el benne sikereket? mert ha a kislányom nem lát benne fantáziát, akkor nem igazán köti le, viszont szeret "rajzolgatni", abban (szerintem) nagyon ügyes.

2013. jan. 8. 13:27
melyik éri meg az árát (fagyis, pizzás... láttam rengeteg féle van)?
2013. jan. 8. 13:26
n kb 1,5 évesen vettem neki először és ost 5 évesen is nagyon szeretjük még mindig.
2013. jan. 8. 13:26

Ki mikor vett először a gyerekének, milyen funkciójút érdemes, éri meg az árát (ami nem olcsó), szeretik-e a gyerekek, és egyáltalán mindenféle tapasztalatot szívesen várok!


Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. jan. 8. 13:25
Play doh gyurmával kapcsolatban érdeklődnék

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook