Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gázfogyasztást csökkentő mágnessel kapcsolatos tapasztalatról érdeklődnék. fórum

Gázfogyasztást csökkentő mágnessel kapcsolatos tapasztalatról érdeklődnék. (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2010. jún. 17. 00:33

Az Magyar Gázipari Vállalkozók Egyesületének véleménye a mágnes-gyűrűk alkalmazásáról.


www.mgve.hu/docs/MGVE_velemeny_a_magnesgyurukrol.pdf


Ideje volt.

119. Luli62
2009. jún. 26. 22:52
15 éves a mosógépem... mosó-szárító... nem volt olcsó... de ha azóta használtam volna a Calgont, akkor már két mosógépet is vehettem volna az árából... vagy többet... imádom a SPÓROLÓS REKLÁMOKAT... csak túl sokba kerülnek :-))))
2009. jún. 1. 21:47

A mosógéptől is függhet. Pl. a fűtőszál mekkora felületen milyen hőmérsékleten adja le ugyanazt a teljesítményt. Vagy a program is befolyásolhatja. Lehet hogy a korszerűbb mosógépek kevésbé vízkövesednek. Nem tudom.


[link]


Ha ez nem elég pontos, a szolgáltató biztos megadja.

Én meg szoktam mérni keménységteszterrel.

117. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 115. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 1. 21:29

Nagyon téved uram, az előző mosógép folyton vízkövesedett. Nem ebbe ment tönkre, de már minden baja volt. Amikor megvettük az új gépet, akkor vettem meg ezt a cuccot, azzal, hogy legfeljebb kidobtunk az ablakon háromezer forintot. A múltkor megkértem egy szerelőt, hogy nézze meg mi a helyzet vele és tényleg nem vízköves. Tehát vagy tényleg van valami haszna, vagy a vezetékes vizet lecserélte a város, mert pont ugyanott lakunk.


Azt honnan tudhatom meg, hogy milyen a víz keménysége ott ahol lakom?

116. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 115. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 1. 20:54
Hozzáteszem többnyire alacsony hőmérsékleten mosunk.
115. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 114. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 1. 20:49
Én semmit nem használok az automata mosógéphez szintén tíz éve. Pedig 20 °Nk keménységű vízünk van, ami elég durva. Kb. öt éve szedtem szét egyszer a mosógépet, alig volt vízköves a fűtőszál. Az az érzésem csak a kalgon reklámban látni ilyet. Azt hiszem nyitok egy topikot.
114. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 93. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 1. 20:16
Két éve vettem egy ilyen ökö golyót, azóta a mosógép dobjában van, nem használok vízkőtelenítőt és tényleg nem vízköves a mosógép.
2009. jún. 1. 17:02
na ne már :-) én tuti ne szólnék ehhez nyilvánosan hozzá, hogy milyen tapasztalataim vannak :-) jóhogy nem már azt irod ki hogy lehet lopni :)
2009. jún. 1. 15:31

Nem témája a topiknak, de aki a vízkő ellen akar védekezni:


Ne állítsa 50 °C fölé a hőmérsékletet.

Vagy szereltessen be ioncserés vízlágyítót ~150.000 Ft-ért.

Vagy szereltessen be polifoszfát adagolót ~20.000,- Ft-ért

111. Pirosalma (válaszként erre: 108. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 1. 15:26

Igen, kisebb a hidrátburok (Boltzmann-eloszlásból), és a turn-over is nagyobb.


Sajnos én áramlásból szart sem tanultam kb., oltári szar volt a tankönyv is. De annyi biztos, hogy az áramlás sebessége nemcsak a turbulenciát-laminárisságot határozza meg, hanem változik a torló és a statikus nyomás aránya is.

Ha lamináris az áramlás, akkor minél nagyobb a sebesség, annál nagyobb a sebességkülönbség a cső belső és a külső (a cső falával érintkező) része között, azt hiszem. De ha turbulenciák lépnek föl, akkor ugrik-torzul ez a modell. Érdemes lenne utánaszámolni, hogy jellemző áramlási sebesség mellett laminárisnak tekinthető-e az áramlás.

(Még agyalok.)

110. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 109. - Pirosalma)
2009. jún. 1. 15:25
Ezért nem is nevezik ezeket a szerkenyűket vízlágyítónak. Hiszen akkor könnyedén mérhető lenne a hatás. Helyesen: vízkőmentesítő.
109. Pirosalma (válaszként erre: 107. - Pirosalma)
2009. jún. 1. 15:20

Ja, közben áttértünk a vízre:-) (Előtte a földgázról volt szó.)


Azt nem igazán értem, hogy most akkor mi a szerepe a vízlágyításnak. Csak annyi, hogy az kicsapódó vízkő kristályszerkezete lesz olyan, hogy könnyen leszedhető, netán le sem tapad? Mert akkor ez nem vízlágyítás, mivel a kicsapódás amúgy is megtörténne, az oldott ionok koncentrációja nem változik meg a kijövő vízben...Vagy azt segíti elő a mágnes, hogy ahol egyébként a nyomásviszonyok miatt nem csapódna ki a vízkő, ott mégis kicsapódik? Komolyan mondom, nem értem, mi van most.

108. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 107. - Pirosalma)
2009. jún. 1. 15:17
Lehet hogy igazad van, hiszen a melegebb vízől is könnyebben kiválik. Amit biztosan tudok, hogy lassan áramló víznél intenzívebb a kiválás.
107. Pirosalma (válaszként erre: 105. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 1. 15:02

Miért válik ki akkor kevésbé? Most elgondolkoztam rajta, és nem látom, miért lenne így.

Számomra úgy tűnik, hogy turbulens áramlás esetén sokkal nagyobb a hidrátburok turn-overe (azaz a kinetikai stabilitása a komplexnek), vagyis a

pl. a Ca2+ ionok körüli (az ionhoz adszorbeálódott) vízmolekulák gyorsan váltják egymást. A kicsapódás során a fő kinetikai gát (vagyis a reakció lejátszódnak, mert exergonikus, de az aktiválási energia - ami leszakítaná a hidrátburok vízmolekuláit - relatíve nagy) az, hogy ahhoz, hogy kristály tudjon képződni, a hidrátburoknak részlegesen meg kell szűnnie.


Lásd: túltelített oldat: alacsony hőmérsékleten

nem igazán jönnek le a hidrátburok vízmolekulái az ionról (ráadésul a hidratáció mértéke a hőmérséklet csökkentésével nő), így nincs - vagy lassú a - kicsapódás, ha nyugalomban van a rendszer. Rázásra viszont megindul a kristályképződés.


Esetleg ezt fokozhatja is az ionokra ható Lorentz-erő. És bár a diffúzió zegzugos, és ezérthol így hat a L.-erő, hol úgy (mivel a sebességnek csak a H-ra merőleges összetevője számít), van neki kitüntett iránya, mivel a folyadék áramlásának sebessége is ehhez jön. Az pedig gyakorlatlag merőleges a H-ra (ha úgy van elhelyezve a mágnes, ahogy gondolom). Viszont az áramlási sebesség nem túl nagy...

106. d4464aaf8a (válaszként erre: 103. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 1. 12:33

Ez nem az ÖKÖmag volt, bár azt is láttam, mosógépbe is lehet tenni, és külön a konyhába is...


Ez, amit a gázcsőre lehet helyezni, az négyszög alakú, középen a mágnes körül szoros gumi van, amit középen kinyitva rá lehet tenni a gázcsőre, és szorosan rátapad a gumi segítségével...

A gumi alatt van mágnes...

105. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 104. - Pirosalma)
2009. jún. 1. 11:56
Éppen hogy turbulens áramlás esetén válik ki kevésbé a vízkő. Tehát ha felteszem, hogy a mágnes ilyen hatással van az áramlásra akkor inkább ártana mint használna.
104. Pirosalma (válaszként erre: 103. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 1. 11:00

Egyáltalán nem is értem, mit jelent náluk, hogy "egyenletesebb" áramlás. Talán azt, hogy az áramerősség kevésbé ingadozik? Vagy hogy a turbulencia csökken (laminárisabbá válik az áramlás)?

És vascsőre továbbra sincs sok értelme föltenni állandó mágnest...

103. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 102. - D4464aaf8a)
2009. jún. 1. 09:35

ÖKOMAG golyót láthattad.

"tapasztalatból elmondták, a gázcsőre helyezett mágnes egyenletessé teszi a gáz áramlását a csőben"

Tudnám, ezt hogy lehet megtapasztalni. A földgáz közel ideális gázként viselkedik, úgyhogy az áramlása is egyenletes.

2009. jún. 1. 00:35

ÖKONET termékek


Én voltam ilyen termékbemutatón, és van olyan mágnes, párezer forint, amit fel kell tenni akár a bojlerre, akár a gázcsőre, bemutatták képekben, és Akik használják, tapasztalatból elmondták, a gázcsőr e helyezett mágnes egyenletessé teszi a gáz áramlását a csőben, a bojlerre helyezett pedig megakadályozza a bojler vízkövesedését, és ott is felhelyezhető a gázcsőre is...


Az egész párezer fotint, és azt mondják, nagyon jó...

Én csak azért nem vettem még, mert nem engedhetem meg egyenlőre magamnak, de amint lesz rá lehetőségem, kipróbálom...

101. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 100. - Pirosalma)
2009. máj. 31. 20:16
Egy AQUA 5000 -nek (ipari méretű elektromos vízkőmentesítő) több mint egymillió forint az ára.
100. Pirosalma (válaszként erre: 99. - 2f4fe453b8)
2009. máj. 31. 20:00
Amíg van, aki megveszi...Végül is mit veszíthet? Párezer vagy tízezer Ft-ot...
99. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 98. - Pirosalma)
2009. máj. 31. 19:51
Nem egyszerű. Pedig tele a piac ilyen ketyerékkel és nem csak állandómágnessel. Flodravin és társai..
98. Pirosalma (válaszként erre: 97. - 2f4fe453b8)
2009. máj. 31. 10:40

Igen, elég nagy a ködösítés a vízlágyítás körül.

De most mondd meg! Hogy lehet kiküszöbölni, hogy a szerelő ne tudja, mágnes-e vagy sem? Ha tapad, akkor mágnes, ha nem, akkor nem. Ha van is hatás, érdemes viszonylag erős mágnessel csinálni, hogy (minél) mérhető(bb) legyen. Akkor meg kiderül. Ezért nem lehet a mágnesek élettani hatását sem rendesen vizsgálni, mert mindenki tudja kvázi, mit kap (hűtőhöz kinyitása...).


Ez a calgonovicsos teszt meg lehet, kis eltéréseket nem mutatna ki (a szerelő sem tud olyan pontosan mérni, és elég változó, hogy mikor mondja azt, hogy "Na, most már cserélni kellene, mert megetett a vízkő."), azt sem tudom, a víz (a Vízművektől) keménysége állandó-e...Hát nem tudom.

97. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 96. - Pirosalma)
2009. máj. 31. 10:11

A vízkezelést már nem olyan egyszerű mérni. A vízkeménység titrálással egyszerűen ellenőrizhető lenne, de a gyártó ezt kivédi azzal, hogy a víz összkeménysége nem, csak a keménységet okozó sók szerkezete változik meg. Lehetne valami mérőpadot készíteni, úgy hogy lassan folyatunk ki melegvizet csövelken, és ellenőrizzük a lerakódást. De ez a tesz eléggé költséges lenne

Lehetne kettősvak tesztet:

Szerelőknek szétosztunk 50 - 50 db "hamis" ill valódi mágnest. Sem a szerelő, sem a kuncsaft nem tudja melyik az igazi. Néhány hónap után kitöltetünk egy tesztet az ügyfelekkel, és összevetjük az eredményt.

96. Pirosalma (válaszként erre: 94. - 2f4fe453b8)
2009. máj. 31. 08:56
Persze, sok ilyen van. Meg "Más a víz íze" és hasonlók. Kettősvak teszt persze nem készült.
95. Pirosalma (válaszként erre: 92. - 3e0ba54fb8)
2009. máj. 31. 08:55

A baj, hogy az adat maga objektív (x Ft és y Ft), de a következtetés nem szükségszerűen.

Sajnos sok a számszerű adat, de egy ilyen esetet nehéz statisztikailag leírni, márpedig csak statisztikai módszerekkel lehetne korrekt következtetést levonni (az más, amit IGSz ír, tehát hogy konkrét méréseket végezni).


Amúgy mint már beszéltük, ferromágneses csőre (pl. vas-, acélcső) szerelt mágnesnek a cső belsejében nincs hatása (a mágneses térősség zérus).

2009. máj. 31. 00:00

Autónál ugyanaz: "azóta, jobban húz a járgány", "azóta kevesebbet tankolok"

Nem így kell,

1. Fel kell tenni fékpadra a motort, és megmérni a teljesítményét.

2. Otthoni módszer. Pontosan írni az átlagfogyasztást előtte és utána. (Ezt sokan megteszik). Minél több adat kell, mert nagy a szórás.

93. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 92. - 3e0ba54fb8)
2009. máj. 30. 23:49
Általában ez nem történik meg. Egyszerűen megesküszik rá a fogyasztó hogy azóta kevesebbet fizet. Amikor előkerülnek a számlák és kiderül hogy mégsem.
92. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 91. - 2f4fe453b8)
2009. máj. 30. 23:31

"Előveszi a mágnes felszerelése előtti és utáni gázszámlákat, és összehasonlítja hogy milyen arányban van az elfogyasztott MJ az adott időszak időjárási adataival, átlaghőmérsékletével."


igen, tudom, ez objektív. de konkrétan mire gondolsz szubjektív tapasztalat alatt, ha nem erre?

91. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 89. - ERZSI)
2009. máj. 30. 23:28

Én kész vagyok erőszakmentesen folytatni a beszélgetést.

Itt a szubjektív tapasztalat nem sokat mond. Mérni kell. Mi többször vizsgáltunk ilyen berendezést.


A városunk egyetemének nagykazánján külön mellékágat építettek be a gázvezetékbe, hogy egy csap nyitásával/zárásával könnyedén ki-, illetve beiktatható legyen a mágnes a gázvezetékbe. Eredmény: semmi kimutatható változást nem sikerült mérni.


Egy másik helyen háztartási kazánon a kazán előremenő és visszatérő hőmérsékletét is mértük. A két hőmérséklet különbsége egyenesen arányos a kazán fűtési rendszer felé leadott teljesítményével. Ez sem változott, javult a mágnes hatására.


Amit otthon a laikus el tud végezni:

Előveszi a mágnes felszerelése előtti és utáni gázszámlákat, és összehasonlítja hogy milyen arányban van az elfogyasztott MJ az adott időszak időjárási adataival, átlaghőmérsékletével.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook