Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könyvelő segítségét kérném vaterás értékesítéssel kapcsolatban fórum

Könyvelő segítségét kérném vaterás értékesítéssel kapcsolatban (beszélgetős fórum)

2014. júl. 28. 15:10
Szívesen :) Sok sikert!
19. maya80 (válaszként erre: 17. - Cilumiluci)
2014. júl. 28. 14:46
Neked is nagyon szépen köszönöm!
2014. júl. 28. 14:36
17. Cilumiluci (válaszként erre: 16. - Cilumiluci)
2014. júl. 28. 14:34
Itt elég szépen le van írva minden.
2014. júl. 28. 14:32
15. maya80 (válaszként erre: 13. - Bözsi néni)
2014. júl. 28. 14:31
Köszönöm szépen!
14. Cilumiluci (válaszként erre: 13. - Bözsi néni)
2014. júl. 28. 14:29
Igaz,én is itt kezdtem nézelődni mikor kezdtem.
13. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Maya80)
2014. júl. 28. 14:14

Szia!


A NAV honlapján "Az e-kereskedelem" címmel részletes, érthető tájékoztató található.


www.nav.gov.hu

keresőbe beírod, e-kereskedelem

12. maya80
2014. júl. 28. 13:51

Könyvelőhöz sajnos nem tudok elmenni, mert egy pici faluban lakunk, és itt tudtommal nincsen.

Kimozdulni a városba meg nem nagyon tudok autó nélkül 3 kicsi gyerekkel, mikor alig van buszközlekedés. Meg ha lenne se szívesen állítanék be könyvelőhöz 3 gyerkőccel.

Ezért próbálom így kideríteni az "igazsáot".

11. maya80
2014. júl. 28. 13:49

Nincs semmiből hatalmas raktárkészletem, hisz nem erre vagyunk berendezkedve anyagilag sem, meg helyünk sincs hozzá.

Árulok ruhadarabokat is néhányat, amit saját részre rendeltem de nem lett jó, így elezek feltöltöttem, és mindenből csak 1-1 db van.

Amivel "kereskedem" azok leginkább öntöttvas virágtartók, fogasok, dísztárgyak stb., de ezelből a termékekből is csak többnyire 1-1 db van készleten, maximum 2-3 ugyanabból.

Ha nem muszály, nem akarok vállalkozást köré építeni, mert akkor szerintem meg sem érné. Így is 6% fizetni kell minden egyes eladás után a vaterának. De azt sem szeretném, hogy az APEH megbüntessen. Az értékesített termékekről egyébénk van számlám, tehát igazolni tudom, hogy nem lopott stb.

10. Cilumiluci (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2014. júl. 28. 13:32
Lehetséges.Nem tudom biztosan.Én hivatalosan kereskedem,abban vagyok kompetens,ebben nem annyira.Akkor viszont adószámot kell igényelnie,hogy számlaképes legyen.
9. youlcsi (válaszként erre: 8. - Cilumiluci)
2014. júl. 28. 13:20
szerintem új holmira, ha kereskedik vele az ember (tehát nem megvettem magamnak és mégsem használom, így -akár kis haszonnal- eladom) kell számla, vagy legalább nyugta. ha nincs, akkor az adócsalás!!!
8. Cilumiluci (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2014. júl. 28. 13:19
A NAV most figyeli ezeket valóban,de 600 ezerig nincs gond és szerintem számlát adni sem kötelező.Már mint említettem,ezt egy könyvelő tudná igazából.
7. Cilumiluci (válaszként erre: 6. - Maya80)
2014. júl. 28. 13:17
Szerintem ennyi összegnél és ennél a módnál nem kell adózni és számlaképesnek sem kell lenned.
2014. júl. 28. 13:08

Én is úgy tudom, hogy évi 600.000 Ft-ig adómentes, de azt már nem tudom, hogy ez pontosan mire vonatkozik.

A terméklapon egyébként be kell jelölni, hogy adok-e számlát vagy sem, és én eleve mindenhol azt jelölöm, hogy nincs számlaadás. Eddig egyébként még senki nem is akart számlát.

A havi értékesítés nem éri el 50.000 Ft-ot, a haszon pedig maximum 10-15 ezer Ft egy hónapban.

Avonozok is, és az ottani bevétel után sem kell adóznom, azt tudom. Amit egy hónapban azzal keresek, az nagyjából fedezi, amit magunknak veszek.

2014. júl. 28. 12:55
ha új holmit árulsz, mindenképpen számlaképesnek kell lened vmilyen módon. és én vigyáznék is ezzel, mert többször hallottam, hogy bizony a nav próbavásárlásokat csinál aukciós oldalakon (is)
2014. júl. 28. 12:30
Nem vagyok könyvelő,de úgy tudom 600 ezerig íz ilyesfajta árusítás adómentes.
2014. júl. 28. 12:08

Az évi 600.000 Ft-ot nem haladja meg az eladott termékek összértéke, ez biztos.

De ha ez így még sem jó, akkor mit csináljak, hgy legális legyen?

Jelenleg GYES-en vagyok itthon a legkisebb gyermekemmel, aki most volt 2 éves.

Komolyabb vállalkozást nem szeretnék, hisz annyit nem keresek ezzel, és ha még járulékokat is kell fizetnem, meg adókat, akkor már egyáltalán nem érné meg.

Mi a megoldás erre?

Előre is köszönöm a segítséget mindnekinek!

2014. júl. 28. 12:05

Évek óta használom az említett aukciós oldalt, elsősorban vásárlásra, de számos megunt holmit el is adtam már.

Mivel rengeteget böngészem az internetet, sok mindent így szerzek be, ráakadtam néhány olyan oldalra, ahol minőségi termékeket olcsón meg tudok venni, és néhány hónapja elkezdetm ezeket értékesíteni.

Azt tudom, hogy 600.000 Ft-os éves bevételig nem kell adózni, de ez az új termékekre is érvényes, vagy csak abban az esetben, ha itthon megunt, használt, holmikat adok el?

2014. júl. 28. 12:03
Könyvelő segítségét kérném vaterás értékesítetéssel kapcsolatban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook