Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van esély biciklit rendőrségi úton visszaszerezni? fórum

Van esély biciklit rendőrségi úton visszaszerezni? (tudásbázis kérdés)


1 2
48. cikicakk (válaszként erre: 46. - Pista55)
2012. máj. 11. 20:23
Itt Hódmezővásárhelyen is van egy olyan hely.A tulajdonos Németországból és Ausztriából lomtalanításkor rengeteg kerékpárt hoz haza.Teherautóval megy és amit kidobnak, főleg ha gép haza hozzák.Itthon felpofozzák kicsit,aztán eladják.Azok biztos nem lopottak,csak sajnos nem is olcsók.Múlt héten sikerült venni egyet.Egy Ős öreg igazi csepel,vaskerékpár.Szépen le volt festve, de a gumijai valami eszméletlenül elhasználtak voltak.Lényeg, hogy 7000ft-ról sikerült a férjemek 6500-ra lealkudni.Kicsrélte a két kereket külsőt,belsőt.Egy napig csiszolgatta,mert a kerék belül tiszta rozsda volt.Így jelenleg a világításhoz való anyagok és az új külső belső kerekekkel,jelenleg 10.700 ft-nál tartunk,ami nem is olyan vészes.Ja ezt nem attól vettük aki a külföldi cuccokat pofozza helyre,mert annál 20.000ft-nál kezdődnek az árak,mi meg annyit nem tudunk kifezetni.Így most megint van mindenkinek bicaja.Remélem ezt már nem lopják el, de még a városi újság is megírta, hogy egész biztos egy egész banda csak a kerékpár lopásokra van rákattanva,mert napi szinten 5-6 kerékpárt lopnak el.Ez egy 35.000lakosú városban elég sok.
47. Dyus
2012. máj. 2. 12:04

Sziasztok.

Új vagyok itt és sajna én is azok táborába tartozom akiknek ellopták a kerékpárját.Nekem a saját zárt udvarunkból lopták el egyik reggelre. Persze kihivtam a rendőröket, felvették a jegyzőkönyvet, és ezzel el is van intézve. Ez egy éve történt kb. de még annyi levelet sem kaptam tölük, h lezárták e a nyomozást.Szóval már nem is reménykedem h meglesz.

46. pista55 (válaszként erre: 45. - Cikicakk)
2012. máj. 1. 12:44
A vásárokban egész újszerű kerékpárokat lehet kapni rendkívül olcsón. Nem tudom honnan származhatnak, de tényleg ott éri meg venni. Írni kell egy adásvételi szerződést és ha lopott, az eladót terheli a felelősség.
45. cikicakk (válaszként erre: 44. - Kata 1977)
2012. máj. 1. 11:14
Én is sajnálom.Egész biztos, hogy ha meg is lenne,akkor sem azért ,mert pont zt a kerépárt keresték,hanem mert vlami más miatt lebuknak a tolvajok és ha még náluk van,akkor felismerik.Megmondom őszintén én még ebben sem hiszek,mert meg sem kérdezik tőlük,milyen kerékpárokat loptak,hisz nekik nem érték az csak nekünk.Azóta is próbálok másikat venni,de annyi pénzért mint amit én tudnék érte adni még véletlen sem lehet kapni.
44. Kata 1977 (válaszként erre: 43. - Cikicakk)
2012. ápr. 28. 22:01

Sajnálom,az enyém vagyis az enyém is a lányomé sem került elő!!

Én november 11.én tettem a feljelentést, de semmit nem kaptam tőlük, még megszüntető határozatot sem, pedig biztos nem foglalkoznak vele!!!!!!

2012. ápr. 28. 19:32
Na milyen előrelátó voltam mikor ezt írtam.Márciusban mejött a levél a rendőrségtől,hogy a nyomozást lezárták ismeretlen a tettes.A kerékpár ára(szerintük 13.000ft) nem képvisel olyan árat ami miatt a nyomozást folytatni kellene.Na persze,gondolom nem a rendőrnek kell havi 120.000ft-ből megélnie egy kamasz alig 16 éves középiskolás gyerekkel.Megjegyezném, hogy a kerékpárt 36.000ft-ért vettük neki a (8.osztály sikeres és eredményes elvégzéséért.)
2011. dec. 6. 19:07
Az én fiamét szombaton délután 5-és este fél8 közt lopták el.Egyik barátjának lépcsőházában hagyta ameddig elmentek korcsolyázni a pályára.Oda láncolta a lépcső korláthoz.Sajnos mire visszaértek eltűnt, de a zár is vele együtt.Férjem vasárnap reggel ment a rendőrségre,mert az nap este már nem fogadták.Felvették a jegyzőkönyvet a kerékpár adataival együtt.A rendőr megkérdezte a férjem, hogy "nem lehetséges esetleg, hogy a gyerek eladta?" Na ekkor jött rá a férjem, hogy itt már hiába is keresi az igazát,nem lesz meg a kerékpár.Először talán hallgassa ki a gyereket,aztán tegyen ilyen véleményt.Ha csak úgy szépen finoman megkérdezi,még Oké, elvégre biztos van olyan gyerek aki tényleg így próbál pénzhez jutni.Ez a rendőr azonban szinte felelősségvonóan kérdezte meg.Azt mondta a férjem, hogy szinte úgy beszéltek vele,mint ha mi lennék a bűnösök,mert mi a fenéért megy a gyerek kerékpárral korcsolyázni?Na meg azt is kérdezték,hogy miért épp ott zárta le?Mondta a férjem, hogy azért,mert az utcán lezárt kerékpárt is ellopják,sajnos neki épp onnan lopták el 4 éve.Én egyáltalán nem bízom benne, hogy megtalálják.Állítólag az ilyen kerékpárlopásos ügyeknél 1-2 hónap múlva küldenek egy papírt, hogy a tettes nem lett meg, ezért az ügyet lezárják.
2011. dec. 6. 14:42

Ma kaptam a biztosítótól egy levelet,hogy ők nem fizetnek rá mivel nem a házból vitték el.

Nem tudom miért van különbség biztosító és biztosító között!

De ez van.

A rendőrségbe nem bízok így vennem kell egy másikat, csak ugye nem 1 tűnt el hanem a lányomé is,úgy hiányzott ez a kiadás!!

2011. dec. 1. 18:30
Hát mindegy,azért remélem foglalkoznak az üggyel,és vissza kapom vagy a biztosító kifizeti!
2011. dec. 1. 14:13
Ez a közszolgálat......
2011. dec. 1. 14:12
Valószínű,nem akartak vele foglalkozni,ezéet,mikor a babakocsit ellopták,már nem is jelentettem fel.
37. Kata 1977 (válaszként erre: 36. - O.melinda)
2011. dec. 1. 14:10

Ezt nem értem!

Miért tehetett volna ellened feljelentést?

Kevesellték az árát?

Nálunk rendesek voltak pedig majdnem éjfél volt megcsinálták a jegyzőkönyvet,kijöttek helyszínelni stb..


Na akkor szerencséd volt,nekem ilyen nem lesz!!

2011. dec. 1. 14:06

Nincs.Nekem egyszer ellopták a fiam biciklijét,a rendőrségen feljelentettem és még majdnem én szívtam meg,mivel 30.000 ft értékű volt a bicikli,a rendőr azt mondta,hogy még esetleg ő is tehet ellenem feljelentést jogtalan bejelentésért,tehát magyarul nem akarnak papírmunkát csinálni.

Szerencsémre másnap a kocsma előtt megtaláltam a biciklit,felültem rá és elhoztam.

Erről ennyit.

35. Kata 1977 (válaszként erre: 34. - MelisUK)
2011. dec. 1. 14:06

Hát valahogy én is így érzem,de tudod a remény hal meg utoljára!

De ha kifizetnék az árát az is jó lenne,4 gyerek mellett egy vagyon volt!!

2011. dec. 1. 13:59
Mivel feljelentést tettél, így esetleg a lakásbiztosítás fizethet érte. Esély nincs rá, hogy visszakapd.
33. Kata 1977 (válaszként erre: 32. - Pista55)
2011. dec. 1. 12:56
Köszönöm,kedves vagy!
32. pista55 (válaszként erre: 31. - Kata 1977)
2011. dec. 1. 12:29

Az lenne a legjobb ha visszakapnád, de az is valami lenne ha az értékét kifizetnék.

Sok sikert kívánok hozzá!

2011. dec. 1. 08:21

Talán van remény...

Azt mondták tegyem meg a kárbejelentést akár interneten keresztül és a kárszakérő felhív és elmond mindent!

Mondjuk a legjobb az lenne ha visszakapnám,de nem sok esélyt látok rá!!

30. icuri
2011. nov. 30. 21:58

Az én biciklimet a nyaralóból a szín alól lopták el.Feljelentést tettünk, aztán pár hét múlva szóltak, hogy megtalálták a kb. 3. faluban egy ház udvarán.De persze gondolom nem a járőr kocsi látta meg véletlenül, hogy nicsak ott a ....-ék bicaja. Gondolom a tolvaj más miatt is látókörbe került.Egy évre rá, szintén ugyanott a felfújt motorcsónakot lopták el éjszaka, amig mi aludtunk.

Nahát az nem lett meg.

29. Kata 1977 (válaszként erre: 27. - Pista55)
2011. nov. 30. 19:10
Na majd holnap megérdeklődöm a biztosítómnál!
28. Kata 1977 (válaszként erre: 26. - E32d76b828)
2011. nov. 30. 19:10
???
27. pista55 (válaszként erre: 25. - Kata 1977)
2011. nov. 30. 16:40
Nem tudom mennyi idő, de nem két év az biztos.
2011. nov. 30. 15:31
<O
25. Kata 1977 (válaszként erre: 24. - Pista55)
2011. nov. 30. 15:03

Ezt nem is tudtam,hogy van ilyen.

Köszi az infót!

Azt mondták 60napig megy az országos körözés és utána még 2 évig ha fennakad,visszakapom.

Szerinted akkor mikor zárják le?2 hónap vagy 2 év után?

24. pista55 (válaszként erre: 23. - Kata 1977)
2011. nov. 30. 15:00

Sokan nem tudják, de némelyik biztosító kifizeti az ellopott kerékpár árát is. Az egyik munkatársamnak is kifizették a lakásbiztosítására. Nem lakásból lopták el. Attól függ melyik biztosítónál vagy és milyen biztosításod van. Javaslom hívd fel a biztosítódat és érdeklődd meg.

Akkor fizet ha a rendőrség lezárta az ügyet.

23. Kata 1977 (válaszként erre: 22. - Pista55)
2011. nov. 30. 14:49

Milyen?

Ha lakásra gondolsz van,de a vasútállomásról lopták el!

22. pista55 (válaszként erre: 21. - Kata 1977)
2011. nov. 30. 14:47
Van biztosításod?
2011. nov. 30. 14:46

Hát még reménykedem,hátha.....

De sok esélyt nem látok rá,pedig egy nagyon szép,drága és pár hetes bicikli volt az egyik!!!

20. pista55 (válaszként erre: 19. - 1aaf4fe8c0)
2011. nov. 30. 14:44
Mindennel foglalkozik, de főleg a biciklisek megbüntetésével ha már bicikliről van szó. Könnyen lehet fizetni 30 ezer forintot mert megivott valaki egy üveg sört. Nem is azokat a bicikliket lehet megtalálni amiket elloptak, hanem különböző trükkökkel csapdába ejteni a tolvajokat, de erre már nincs energiájuk.
19. 1aaf4fe8c0 (válaszként erre: 17. - Moncsicsi83)
2011. nov. 30. 11:30
Mindennel foglalkozik a rendőrség, de zéró nyomon nehéz eredményesen felderíteni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook