Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? fórum

Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
488. 53cc09e608 (válaszként erre: 482. - Raistlin Majere)
2008. júl. 17. 08:18

A tévé azt aláíróm az kell ,hiszen a családoknak ez egyetlen kulturális és kommunikációs eszköze ,de mikor valaki havonta új mobilt vesz ,utána meg rohan segélyért! nonszesz.

De igaza van ,lehet sporolni nagyon sok mindenen . csakhogy az igények olyan nagyon magasra mentek ,hogy a takaró sokkal rövidebb lett . De akkor nem kellene panaszkodni ,hogy kevés amit kapok !

487. 14775640c4 (válaszként erre: 485. - 53cc09e608)
2008. júl. 17. 08:15
beleszólni bele tud, csak nem érdemes mert az itthoni körülményeket ,megélhetési gondolkat nem ismeri úgy mint aki itt él. ez a baj, igy görbetükör amit állit felénk.
486. 53cc09e608 (válaszként erre: 484. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 08:14
Én sem szüntetném meg ,de korlátoznám az idejét és ha valaki a munkát választja azonnal megvonnám !Van olyan ország ahol 9 hónap van olyan ország ahol ismeretlen ,mert nincs ilyen!
485. 53cc09e608 (válaszként erre: 482. - Raistlin Majere)
2008. júl. 17. 08:12
Ne hülyéskedj már ! A saját hazájában érvényesülni !!! Te a saját hazádban sem az országot építed ,hanem a külföldi befektető bankszámláját! Eben _guba:)) Tudod Őket senki nem kérdezte meg ,hogy ez az ország szétlegyen -e osztva ,akkor mi a gond ?? .zarért -.uggyért eladták a talpuk alol a földeket ,nincsen jogotok megszólni ha elmegy . És ugyan olyan joga van beleszólni bárhol él !!
2008. júl. 17. 08:10

én nem szüntetném meg a GYES-t hanem munkaviszonyhoz kötném. de ezt már egy fórumba elmondtam.

el kéne telnie min.3-4 év munkaviszonynak hogy valaki kaphasson, mert sokan szülnek ugy hogy előtte nem is dolgoztak és alanyi jogon jár 3 évig.

ha pedig nem dolgozik akkor ne kapjon. asszem olaszba ugy van, hogy ha van munkád kapsz pénzt. de ha soha sem dolgoztál előtte akkor viszont nem. én igy tennék.3-4 év munkaviszony után kapjon.kötelezően 2 évig, aztán ha ugy van akkor szabadonválasztottan. ha elmegy dolgozni akkor a jövedelmtől tenném gfüggővé hogy járjon-e vagy sem a GYES arra a maradék egy évre, ha pedig bizonyítottan nem tud elhelyezkedni, akkor még egy évig, de utána nem.

ez igy lenne igazságos.

2008. júl. 17. 08:06
Megnéztem az álláskeresőt ! Egy helyre kellett ahová idősebbet is felvettek , trágyarakodásra , alapfiziért napi 14 órában kajaidő nélkül! Ne haragudj ez nonszesz . A bűz és a fizikai meló eggyütt ,nincs ember aki ezt elviseli ,mivel a technologia olyan elavult ,igy amit a gép tudna végezni is ember végzi . Ilyen állapotok az 50 években sem voltak .
482. Raistlin Majere (válaszként erre: 457. - Skizosáj)
2008. júl. 17. 08:03

Én is voltam 16 éves. Hát nem a gyerekvállalás és az élet nehézségei foglalkoztattak, az egyszer biztos. Inkább a fiúk meg a disco :-)

Szóval ismerem az életkori sajátosságokat, én is tudtam az észt osztani másoknak. 16 évesen az ember még fekete-fehérben látja a világot, aztán egy kis élettel, munkával a háta mögött előjönnek a szürke árnyalatai is :-)

És nem bealázom a külföldön dolgozókat, hanem azt mondom próbáljon meg a hazájában érvényesülni, és akkor nyilatkozzon az itthoni dolgokról.

Ja 300-400 ezres kinti fizukból én is oktathatnám a többieket, hogy jah kérem spóroljatok, járjatok a Tescoba, ne vegyetek tv-t... Röhejes.

481. 53cc09e608 (válaszként erre: 477. - Icus)
2008. júl. 17. 08:02
Hiába tanítatják most Őket fogadok veled 8 év múlva nem lesz rájuk igény ! Már ne is haragudj ,fizikai munkára ,van kereslet ,igen csak azt nem íród le ,hogy megszakitják őket és a minimumot fizetik . Emberi roncsok lesznek 3 év sem kell neki ,mert aztán dolgoztatják őketlátástól vakulásig ,nem 8 órában . Láttam volt szerencsém , mikor42 fokos hőségben dolgoztak . a kutyának sem kivántam volna !
480. 53cc09e608 (válaszként erre: 479. - 53cc09e608)
2008. júl. 17. 07:59
Aki :)))) Na ezt azért nagyon is elírtam , nézzétek el ,mert hot hülye vagyok a klavíhoz! :))))
479. 53cc09e608 (válaszként erre: 477. - Icus)
2008. júl. 17. 07:58
Nem szeretne dolgozni ,hát megmondom Nekd öszintén én sem mennék üzletbe max ha sajátom volna ! Mivel a drága üzlettulajdonos nem szerel fel kamerát a lopások ellen vagy éppen a kissebségieknek nem mer szólni és itt voltak pontosan a szonszédomban kettenis akik a pennyben dolgoztak és nem kaptak fizetést ,mert a lopásokat tölük vonták le ! Ugy cseréli a személyzetet ,mint más a fehérneműt ! Mivel Ő külföldi befektető és Neki mindent szabad ! Ma kaki személyzet volt , holnap már nem látom ha véletlenül bemegyek !
478. 53cc09e608 (válaszként erre: 474. - Icus)
2008. júl. 17. 07:49
Amint elnézem nem is lesz ! Ez csak romlik tovább ! A teljes összeomlásig ami már nincs messze ! És akkor hungari argentina leszünk !
477. Icus (válaszként erre: 472. - 53cc09e608)
2008. júl. 17. 07:48
Kik nem kapnak állást? Kik azok? Nézd meg a többséget!! 8 általános. Vagy van neki egy kereskedelmi eladói végzettsége, esetleg megcsinál levelezőn egy érettségit mellé!! Dolgozni derogál, viszon agysebészi fizetést szeretne!! ma már mindegyik irodán akara dolgozni, mert ismeri a számítógépet!!! A többségről beszélek. Ennek ellenére nézd meg az állás keresőt: Fizikai munkára és szakmunkára bizony van kereslet:) Csak ott dolgozni kell!! Bizony megint visszajött az ösztöndíj!! A szakmunkás iskolákban vadásszák a az esztergályos gyerekeket!! Előre fizetnek neki ösztöndíjat, csak a céghez menjenek dolgozni!! Biztosítják a nyári gyakorlatot ésmég fizetnek is!! ja ide szakember kell, ja és dolgozni is kell, hát ez van.
2008. júl. 17. 07:47
És mondhatni ,a mostani "jólét" a gyerekeitektől veszitek el.. nem Tőlem ,én már öreg vagyok ha élek 10 évet az jó . Ezt Ők keményen fogják megfizetni ,és ha a gazdaságosszeomlik minden befektető kivonul ,akkor még azok sem tudnak dolgozni eddig dolgoztak !Példa a székesfehérvári IBM aki egy szempillantás alatt kivonult ! Több ezer munkás meg ment az utcára ,és itt a veszélye lassan 10 éve itt vannak a gyárak ,lejár a 10 éves adókedvezmény ,és elmegy oda ahol olcsóbban tud termelni ,ahol megkapja a kedvezményt!
475. 53cc09e608 (válaszként erre: 465. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 07:43
Hidd el nem sok idő lesz és megszüntetik , és ami engem szomorúvá tesz ,pontosan a Ti gyerekeiteken csattan az ostor ezt Ők fogják megfizetni keményen ! Olyan az államadósság ,hogy a te gyereked az élete végéig fizetni fogja és ez napi több milliárd kammattal nő !!! Ami a volt rendzser adóssága volt, az ehhez képest nudlifing!
474. Icus (válaszként erre: 470. - 53cc09e608)
2008. júl. 17. 07:43
Kérdés? Mikor?? Annak idején már volt egy kormány aki elkezdte, aztán ment a herdába minden:( A mostani is erőlködik időnként, de ha vélelenül van is valami amit érdemes lenne megszavazni, az ellenzék gyorsan leszavazza:( Az a baj nállunk írtó nagy önzés van:(( AZ ország többsége megsválasztott egy kormány egy miniszterelnőköt. Akkor ezt tudomásul kéne venni és együtt kellen dolgozni. De, amig nincs egység, addig nincs haladás sem:(
473. Icus (válaszként erre: 471. - 53cc09e608)
2008. júl. 17. 07:39
No mivel franciál nem tudok, igy nem fog menni. Most itt a hOxán rákerestem a GYES-re:)) Na van ezzel a témával kapcsolatban elég fórum. Pedig érdekelne, tényleg:)) Aki kinn él valahol külföldön, vannak bőven, azok elsőkézből beszerezhetik az infót:))
472. 53cc09e608 (válaszként erre: 461. - Icus)
2008. júl. 17. 07:39
Tudod megbeccsülik ,nem használják ki.És azt is nézd miért mennek el !! Mert nem kapnak állást ! Itt nincsen rájuk szükség és nem alázkodnak meg ,hogy segélyért kuncsorogjanak . Inkább lépnek és jól is teszik én is ezt tenném .
471. 53cc09e608 (válaszként erre: 469. - Icus)
2008. júl. 17. 07:36
Írd be a keresőbe mondjuk francia országban a gyes ,és megkapod az eredményeket , lehetelfogsz ájulni a kiadott eredményektől !
470. 53cc09e608 (válaszként erre: 466. - Icus)
2008. júl. 17. 07:35
Hidd el lesz olyan kormáány aki ezt simán meglépi! Kénytelen lesz ,mert összeomlik a gazdaság és mi legyünk a kis argentina !Na akkor aztán örül mindenki ,ha kenyérre lesz. És közelebb vagyunk hozzá ,mint gondolnátok !
469. Icus
2008. júl. 17. 07:35
Azért érdekelne, hogy "hivatalosan" melyik országban hogy is van ez a GYES- téma. Meddig jár ha jár és a minibálmér hányszorosát kapja, aki kapja:)
468. 14775640c4 (válaszként erre: 466. - Icus)
2008. júl. 17. 07:34

hát igen mondjuk ez is egy indok.

de sajna ez ördögi kör.

467. 53cc09e608 (válaszként erre: 463. - Icus)
2008. júl. 17. 07:33
Szerintem jobban kötödnek az országhoz ,mint az idősebbek ! És jobban érdeklik Őket mi vár az országunkra ! Az ,hogy Ő kint dolgizik nem jelent semmit , itt is csak ugyanannak a külföldinek dolgozna ,csak ittéjbérért , ott legalább más törvények vannak és tud félre tenni is . Majd hazajön ,ha jónak látja .Habár amilyen államadósság várja a mai fiatalokat meggondolnám a helyükben!
466. Icus (válaszként erre: 465. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 07:33
Nem merik a GYEST-megszüntetni!! Nincs az a kormány amelyik ezt meg merné lépni!4:)) Nem az anyukákra és a munkahelyre gondolnak!! Azok vannak kevesebben!! Hanem azok miatt, akik ebből élnek!! Hogy szülnek és szülnek és szülnek:(
465. 14775640c4 (válaszként erre: 458. - 53cc09e608)
2008. júl. 17. 07:31
az a baj hogy azért nem szüntetik meg a gyest szerintem mert tudják egy anyuka élete a munkahelyen labilisabb és ingoványosabb mint független társáé. és ez is egy segitség ha megszűnik a munkahely ne haljanak éhen, hisz egy független vagy gyerek nélküli ember könnyebben talál, nincs ovi bölcsi ami köti.egyébként meg nem kötelező igényt tartani a gyesre asszem vissza lehet mondani.
464. 53cc09e608 (válaszként erre: 456. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 17. 07:30
Nem védem ,de itthon is csak külföldinél tudott volna ! Igy legalább világot is lát ! :)) De itthon ugyanannál a külföldinél kevesebbet kapott volna ,akkor ha még független joga van ,egy jobb élet létrehozásához!
463. Icus (válaszként erre: 460. - 53cc09e608)
2008. júl. 17. 07:29
Csak az a baj, hogy a mai tizenévesek, nem "Magyarországban gondolkodnak":(
462. 14775640c4 (válaszként erre: 457. - Skizosáj)
2008. júl. 17. 07:27

de nem értem.lehet hogy én vagyok a hülye de itt akik írunk egyikünk sem segélyből tartja el a gyereket.ahogy elnézem mindenkinek van ilyen-olyan munkája,ha meg nincs ,akkor sem szegény,vagyis legalább is nem úgy mint ahogy azok akik segélyből tartják el a gyereket.

mi csak azt mondjuk, hogy nem kell mindenáron anyagi biztonság a gyereknek.

ha két normális ember kerül össze ugy hogy még pénzük nincs, de van tervük akkor sok minden sikerülhet közben is.

nézd most nem akarom irni hogy ilyen meg olyan fiatal vagy, mert ez most mellékes, de értsd meg az élet kiszámithatatlan.nem egy könyv, és sablon.bármi lehet rossz is jó is. én elhiszem hogy te meg akarod teremteni a gyereknek majd hgy azért ez meg az meglegyen, de azért sokminden alakulhat másképp is, és nem a terv szerint.

én is indultam 17.18.-évesen nagy tervekkel, aztán albérlet marad és megélhetési problémák, aztán ördögi kör.

ha már segély. ez a topic itt nem a segélyről szól. hanem a 13.havi csp-ről ami nem segély.

hanem egy egyszeri juttatatás pont attól az államtól aki nem képes az itteni embereket normálisan megfizetni.

szerintem ez igy korrekt. én nem szidtam a külföldre menőket, nem tudom hol olvastad.

de tény hogy azok mennek ki akik itthon nem boldogulnak és ott akarnak.

pedig elvileg itthon kéne..

csak itthon nehéz.

ez van.

és ha visszaolvasnál tudnod kéne hogy a családi pótlék nem segély. azt a gyerek kapja alanyi jogon. tudod?

ha már pontosítunk akkor így oké. mint ahgy a GYES is olyan segély amit a gyerek kap, és nem az anya.azért hogy kegyeskedett szülni ebben a bizonytalan világban. persze én sem értek sokszor egyet, pl a megélhetésért szülő élősködőkkel, meg azzal sem aki 18 éves korában szül és kapja a gyest 3 évig aztán szül mégegyet utána még 3 év. de ez a ló túloldala már. akik itt beszélgetnek normális hangemben egyikünk sem ilyen. ugyhogy sorry.

461. Icus (válaszként erre: 458. - 53cc09e608)
2008. júl. 17. 07:27

No igen!:( Meg kellene tanulni, hogy becsüljük az országunkat:( Megkellene tanulnunk sok mindent:( Nagyon sokmindent, hogy fejlődés legyen. Elkéne érni, hogy hozzánk jöjjenek dolgozni és ne innen menjek ki külföldre, miután elvégezték az egyetemet főiskolát. :(


A tömeg áruhoz: A minap fokhagymát akartam venni. Gyönyörű fehér, hálóóba csomagolva. A felírat rajta: Made in China:((

460. 53cc09e608 (válaszként erre: 457. - Skizosáj)
2008. júl. 17. 07:27
Tudod az a véleményem ,hogy a mai tizenévesek ,nagyon jól gondolkodnak ! És jogod van véleményt nyilvánítani is !
459. Icus (válaszként erre: 446. - MelisUK)
2008. júl. 17. 07:20
Megkérdezhetem, milyen végzettséged van és milyen diplomáid, hogy itt Mo-on nem tudtál elhelyezkedni vele?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook