Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? fórum

Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
548. MelisUK (válaszként erre: 459. - Icus)
2008. júl. 17. 10:45
Egyetemi és gimnáziumi filozófia tanár vagyok. Saját tanáraimból láttam, hogy mennyire kicsi az esély munkát találni a végzettségemen belül, sőt, nem csak filozófia tanárként, mert ezen belül elég széles kör van, hogy mi mindent is taníthatok, rengeteg tantárgyat. Az a legrosszabb, hogy néhány évvel ezelőtt is elküldtek 100-100 tanárt az ELTE-ről és a Miskolci Egyetemről... Így aztán lehet pályázni állásokra. Szinte az összes tanár élete abból áll, hogy vonatoznak egyik városból a másikba, mert melyik nap melyik egyetemen és gimiben tanítanak... Otthon esetleg hétvégén vannak... Elég nehéz. Így aztán sose lenne gyermekem és családom...
547. 14775640c4 (válaszként erre: 544. - MelisUK)
2008. júl. 17. 10:42

és még nem válaszoltál hogy ha én 28 éves koromig 18 éves koromtól önnfenntartóként élve filléres gondjaim voltak akkor nem kellett volna szülnöm?

nehogy azt hidd hogy mindenki tud spórolni aki egyedül él.csak hiszed

546. 14775640c4 (válaszként erre: 544. - MelisUK)
2008. júl. 17. 10:41

akkor mondok két példát az áhitott lakás ha nem lesz meg valami oknál fogva?akkor nem szülsz majd?hiszen az áhitott lakás is hiteles, és hiába van a neveden, de a bank rendelkezik vele mig ki nem fizeted, tudom.

tuléajdonos vagy miegymás, de cserébe fizetheted a lakáshitelt keményen. és ha nem fizeted ugyanugy kipakolnak mint az albiból.

szóval ha mondjuk valami közbejön és a lakás nem lesz meg csak ha mondjuk 46 éves leszel?

mert tudod ugye mindennek ára van.

vagy mondjuk kiderül hogy meglesz a lakás 10 éven belül de kiderül hogy vagy 8 évig nem lehet gyerek. hidd el bánni fogod.

nem minden a saját lakás elhiheted. csak azért vágysz rá mert neked nincs. én is igy voltam vele. most mivel jobb?ugyanúgy fizetsz, mint a katonatiszt, és ugyanugy rettegsz hogy tudj fizetni

545. MelisUK (válaszként erre: 543. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 10:38
Az itt nem igaz, hogy a saját polgárt alkalmazzák előbb, ugyanis rengeteg munkanélküli van, akik ide valósiak, helyettük rengeteg indiait alkalmaznak, mert jobban dolgoznak, mint az itteniek. És az itteni hiába mondja, hogy nincs már semmije sem, akkor is azt fogják fölvenni, aki jobban dolgozik.
544. MelisUK (válaszként erre: 540. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 10:36
Ez csak természetes, de én a magam részéről addig nem esek teherbe, amíg legalább azt nem látom, hogy közeleg a saját lakásunk megvásárlása. Persze, hitelből, hogy máshogy? Itt sem fenékig fejfel... :))) Bármi közbejöhet, ez így van rendjén, nem lehet előre látni semmit. De a családalapításom elejét még legalább tudom kicsit befolyásolni, hát úgy teszek, ahogy jónak látom. Kicsit spórolni, legyen lakás, utána már "valamivel" biztosabb. Pusztán erről van szó.
543. 14775640c4 (válaszként erre: 542. - MelisUK)
2008. júl. 17. 10:36

aha, menj már ki németbe?

vajon miért retteg odaköltözni egy roma?na?

gyűlölködés,mindenütt van csak mindenhol másképp hívják. ha te munkát vállalsz külföldön és magad mész ki akkor mehetsz a híd alá ha nincs ismerősöd, mert előbb a saját polgárt alkalmazzák ott is, csak aztán jön a külföldi. itt is ott is van gyűlölet.csak hazája válogatja hogy milyen formában

542. MelisUK (válaszként erre: 454. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 10:33

Nem csak a magyar fiatalok mennek el otthonról világot látni, viszont egyedül a magyarok gondolják azt, hogy a fiatalok "feladják a hazájukat"... Bármerre is megyek a nagyvilágban, mindenféle nemzet van az országokban. Rengetegen ezekből nagyon gazdag országokból! Nem azért mennek külföldre, mert ott szeretnének meggazdagodni, hanem tapasztalatokat szerezni és ha már úgyis itt az Európai Unió, ami a hazánk, akkor mért ne élhetnénk annak bármely szegletében? Abban, amelyik legingkább megfelel? Így vannak ezzel a fiatalok.

És ami a legszebb: Magyarországon van a legnagyobb gyűlölködés a fajok között, ki akar ott maradni? Én pl. tanítottam 'magyar és cigány iskolában' is, fura módon az volt a tapasztalatom, hogy sokkal jobb a légkör és sokkal kedvesebbek a gyerekek a 'cigány iskolában'. Persze, be kellett illeszkednem, mert azt hitték én is utálni fogom őket, mint mások, de nagyon gyorsan kiderült az ellenkezője. A mai napig visszasírom őket... És külföldön is, amely országokban eddig éltem, rengeteg fekete van és sehol nem nézik úgy ki őket, sehol nem utálják úgy őket, mint Magyarországon. Indiaiak, bangladesiek, kínaiak, négerek, indiánok, mindenfélék vannak, nem is kevesen itt is, ahol most élek. Cipruson a legjobb barátaim: indiai, bangladesi. A magyarok még egymást is fúrják!!! Ezt jó tudni!!! Még azt is elérték, hogy kirúgjanak a munkahelyemről, mert nem voltam szimpatikus a magyar lányoknak!!! Ilyen gyűlölködés sehol nincs...

541. 14775640c4 (válaszként erre: 539. - MelisUK)
2008. júl. 17. 10:32

azért a fővárosban nem minimálbért kaptál, hanem csak pairon ahol aztán a bankba nem álltak szóba veled.

miért?te leköltöznél mondjuk szabolcsba?

ott ugyanis 5 ért palotát veszel munka meg a béka segge alatt. a vidéki élet is szélsőséges, nekem ne mondd.laktam itt is ott is.

pesti vagyok és szégyen szemre borsodi lettem. soha sem rettegtem annyira ha megszűnik a melóhely mint itt vidéken ugyanis pesten fellapoztad az ujsit és rohantál dolgozni. itt meg több ezren várnak egy melóra. köszi. hiába lett itt lakásunk de igen csak labilis. ez nem pest.

és szerintem te is hatszor meggondolnád hogy lemenj vidékre, pl- egy faluba.

az ember könnyen beszél, mig nem kerül olyan helyzetbe. spórolás...

én egyedlüálló voltam hosszú évekig.dolgoztam pénzt kerestem de el is ment albira és rezsire, mert én nem anyámékkal éltem hanem függetlenül. nem tudtam félretenni mert mindig filléres gondjaim voltak.

akkor?most én se szüljek?azért kiváncsi leszek ha te ott leszel majd, feladod -e a gyerekszülést az anyagiakért

540. 14775640c4 (válaszként erre: 538. - MelisUK)
2008. júl. 17. 10:26

ez eddig okés. csak mi van akkor ha a szépen felépitett életedbe valami balul üt ki bámi lehet, hiába spórolsz ez meg az, ha éppen gebasz van és akkor bizony jól jönne egy kevés pénz.nagyon sokan vannak akik egy szépen felépitett életből egy munkahely megszünése miatt akár éveket is munkanélkül élnek, és az pedig nem elég semmire, nem hiszed el mennyi minden közbejöhet ,igy nem biztos hogy az a jó ha előre felkészülsz, hisz nem tudhatod.

igy nem biztos hogy felelősebb ha valaki lakással rendelkezik és pénzzel ha jön a gyerek.

mert az is ingoványos.és mivel lakás is csak hitelből van ,ezért ha fizetni akarod a törlesztőt bizony pénz kell, az tuti de ha valami miatt több pénz kell, mint amit eddig félreraktál,akkor nem szégyen némi segélyt kérni. igy inkább azt mondom soha se mondd hogy soha. és nem biztos hogy könyv szerint alakul az életed.

539. MelisUK (válaszként erre: 452. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 10:23

Én is ott éltem, sőt, dolgoztam a bankszakmában, úgyhogy pontosan tudom, hogy hogy is mennek a dolgok odahaza. Tudom, hogy milyen nehéz. Épp ezért annak, aki minimálbérből él, annak azért el kell gondolkozni azon, hogy mikor is vállaljon gyereket. Elég 30 évesen is szülni, addigra azért csak összeszed valamit az ember, nem?

Egyébként környéke válogatja, hogy hol mennyi egy lakás, de a 10 milla az általános, valóban. De lehet 5-ér is venni, csak mondjuk nem a fővárosban, de szerintem aki a fővárosban minimálbérét él, az elgondolkozhat azon, hogy elköltözik onnan, mert ott drágább lakáshoz jutni, minimálbért meg máshol is fog keresni...

538. MelisUK (válaszként erre: 451. - Raistlin Majere)
2008. júl. 17. 10:20

Tudom, hogy nem a végzettség számít, ez természetes. Az a baj, hogy még a tanult emberek között is elég kevés az értelmes...

Nem azt mondom, hogy ne szülj, ha szegény vagy, nem totálisan ezt jelnti, amit írtam. Hanem fel kell mérni a körülményeket. Egy gyerek azért általában még belefér, de ha látod, hogy nem tudod felnevelni, mert egyáltalán nincs miből, nem tudod megvenni neki a bevevőt, a tornacipőt, az iskolatáskát, akkor jobb nem vállalni gyereket - szerintem. Ez a gyereknek jobb...

De ha jobban megnézed, azok, akik szegények és butuskák, azok szülnek sok-sok gyereket (nagy általánosságban). Ez a szegény országokra is jellemző, nem csak az egyénekre.

2008. júl. 17. 10:17

ja és ott a másik hogy elég nagy szában dolgoznak emberek minimálbérért, vagy olyan jövedelemért, amiből aloig folyik be pénz.

aztán az a csöpp pénz elmegy a segélyre.

ezért kne magasabb fizetés, hogy magsabb legyen az adókulcs. minél nagyobb a jövedelem, annál több az adója.

egy példa. eddig kaptál minimálbért adómentesen.

eztán kapsz mondjuk 30 ezerrel többet, de abból ugyanannyit kapsz mint eddig de a 30 ezer bemegy az államnak. igy mindenki jár valahogy. téged sem rövidítenek meg és az állmnak is lesz bevétele.

egyértelmű

536. 14775640c4 (válaszként erre: 534. - 53cc09e608)
2008. júl. 17. 10:14

miért? a minimálbér is adómentes. nem fizetne4k utána a dót. ezért van az hogy sok cég csak minimálbért fizet. független attól hogy magyar vagy külföldi befektető. itt is kéne tenni valamit. hiába dolgozol ha a jöbvedelmed után nem fizetsz adót.és ezt elég nagy százalékban alkalmazzák. nem azzal van baj hogy nem dolgoznak, hanem akik dolgoznak, akzok sem adóznak. hányan kapnak ugy 100ezret hogy minimálbére vannak bejelentve és a többi zsebbe megy?

itt kéne változtatni. pl. megemelni a minimálbért ugy hogy adóköteles legyen, és igy mindenki jól jár.utána jöhet a többi.sajna sokan dolgoznak de nem adóznak.

hiába.és ezt a segélyen levőkön verik le. nem kéne.hanem gondolkozni

535. 53cc09e608 (válaszként erre: 532. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 10:01
De ha nem kezd el senki dolgozni ,akkor soha nem lesz vége ennek a segélyredszernek . És itt van azonnal amit írtam ,cselédsors : Ki akarta ezt ?
534. 53cc09e608 (válaszként erre: 533. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 10:00
Nem az állam pénzét veszik el ,hanem azokét akik dolgoznak! Hiszen az állam a mi álltalunk befizetett pénzekkel jótékonykodik !
2008. júl. 17. 09:39
mondjuk kissé elrugaszkodtunk, de végül bárhogy is van sehogy sem jó.pénz kéne hisz meg kell élni de mivel nem fizetnek meg itt senkit ezért segélyt vár. amiben azért valahol igaza van.pláne hogy az árak emelkednek, az égig a rezsi lassan annyi lesz mint a minimálbér összege, viszont ha segélyt kap akkor az az állam pénzéből folyik ki de ugysem fizetik meg a jónépet hisz mindig akad aki akár fillérekért is elmegy dolgozni
2008. júl. 17. 09:28

azt sem felejtem el amikor az egyik ember, valami kisebbség, mondta a tv-be hogy nem éri meg dolgozni mert a szoc segéllyel együtt, és a csp.-vel többet kap mint amennyit kapna ha dolgozna, na ilyen is van. de arról sem a roma tehet.

hanem az állam. bocs

2008. júl. 17. 09:26
Persze lehet azok meguszták ,de kitudja mikor szerezték a vagyont ! ?
530. 14775640c4 (válaszként erre: 525. - 53cc09e608)
2008. júl. 17. 09:25

viszont sajna abban viszont egyetértek hogy múltkor pont a rendszeres szoc segély volt a téma, ahol azt mondják hogy több milliárd!

ment el tavaj rendszeres szoc segélyre családonként havi 40 ezer!

ami egy évben elég szép összeg igy valami több milliárd folyt ki az ingyenélők zsebébe.

és sokan meg minimálbérre vannak bejelentve, ami szintén adómentes. igy nem adózik a segélyes, a minimálbéres csak az a pár százalék. ez is gáz

529. 53cc09e608 (válaszként erre: 527. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 09:25
Én ismerek pártitkárt akinek csak ugyanolyan autója volt mint nekem ,semmi luxus ,utána sem ! És a szakszervezetis , ismerek olyan aki 400 ezerrel nemtudott elszámolni 3 évig ült! :)) Most is él a néni 86 éves .
528. 53cc09e608 (válaszként erre: 519. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 09:23
Tudod jártam sokat nyugatra annak idején,ott nincs ám ilyen pazarlás mint itt a mai napig ! A boltba visszavitték a m.flakont már 20 éve is a tojástartót is és sorolhatnám ! nyilván ha nem költ felesleges dolgokra , sokkal jobban áll !
527. 14775640c4 (válaszként erre: 522. - 53cc09e608)
2008. júl. 17. 09:22

azért nem egy párttitkárnak, és szakszervezetisnek voltak milliói :(

ha megnéztem az osztálytársakat, ahol magasan ültek a szülők azért volt ott minden mi szem szájnak...

526. 14775640c4 (válaszként erre: 520. - Icus)
2008. júl. 17. 09:20
mint pl a vizitdíj
525. 53cc09e608 (válaszként erre: 520. - Icus)
2008. júl. 17. 09:19
ja persze 5 milliárdnak ,biztosan nincs helye máshol ! de ..hogy mi kerül 5 milliárdba ? dúrván 5555forint fejenként minden állampolgárra a csecsemőre is és itt két kiló hús ellopása volt a anagyobb téma ! :))) haány iskola ovoda fenntartásához lenne elég
2008. júl. 17. 09:16
Süllyedünk ,de nagyon , szomorú ,hogy senki nem lát az orránál tovább .
523. 53cc09e608 (válaszként erre: 521. - Icus)
2008. júl. 17. 09:15
Nem megelőznek ,hanem megelőztek már régen!!!! Tudod milyen fejlödésen mentek kerszetül ? És az államé ,nem csicskásnak szerződtek a saját hazájukban !
522. 53cc09e608 (válaszként erre: 510. - Icus)
2008. júl. 17. 09:14
Lehet ment a lopás ,de nem annyira ,hogy valaki milliárdos legyen ,de még csak milliomos sem ! Ne hülyéskedj a magáét félti mindenki ,könnyen vigyáz arra amit már ellopott! :)) Kiszámoltam egy nonatyánk vagyonát , Ő csak kicsi halacska vagyoni téren . havi 5 milliot lkellett félre tennie ahoz ,hogy most ennyi vagyona legyen , tudod megnéztem az űzleti kalkulációit ! Képtelenség ! Ő elvitte egyben azt amit régen 800000ezer ember . Na és most akkor mi van , ezt a magyarnép hagyta ,akkor mosr legyen mások cselédje !
521. Icus (válaszként erre: 519. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 09:10
Hagyd má!!!! A románok lassan beelőznek minket!!!
520. Icus (válaszként erre: 517. - 53cc09e608)
2008. júl. 17. 09:10
Mert csak mi vagyunk olyan balfaszok, hogy ha hoznak valami szigorító intézkedést, akkor rögtön népszavazást irunk ki!!!:(
519. 14775640c4 (válaszként erre: 515. - 53cc09e608)
2008. júl. 17. 09:09

azért sok mindenben hibásak.és ha megnézm miért tartanak egyformán a béka segge alatt a volt szoci országok, és miért van hogy a nyugat szépen elhúzott?

talán mert okosabbak mint mi

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook