Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? fórum

Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
458. 53cc09e608 (válaszként erre: 427. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 17. 07:18
Ha valaki a gyest felveszi nem gond ,de ha mellette dolgozik akkor dupla haszon ,mert a gyest is kapja , na és amint kiderült ,mert kiderült ,hogy nem létfentartásra kellett hane divatkövetésnek ! Ezt ha valaki megkapja és dolgozik mellette ,az diszkrimináció a többi állampolgárral szemben ! Mert ugyan olyan munkáért többet kap ,Nem kell érvelni a gyerekekkel mindig ,mert nem azokra költik nagyon sokan ,hanem a ssját igényeik kielégitésére! Látom az anyukáknak fontos a divat és ,hogy a csemetéjüük se logjon ki a sorból ! Ha valóban létfenntartásra kellene a segély akkor aláirnám ,hogy szükséges rosssz ,de nem áll olyan jól ez a kis ország amit állítolag hazának hívunk ,hogy rongyrázásra is segélyeket adjon ! Visszatérve a kérdésre , én nem adnák 13 havit ,mert mindenki tudta azt ,hogy iskolába megy a gyereke , mások is sporolnak és megvonnak dolgokat maguktól ,ezt mindenki megteheti ! Nem a i álltalunk befüzetett összegből játszák meg sokan az Úrat ,hanem a saját tehetségükből ! És ne a gyerekre hivatkozzunk mindig ,mert ez már valamilyen szinten visszaélés . Az embert a tudása alapján itélem meg ,akkor is ha az rongyokba jár ! Elég szomorú ,hogy az oviban is divatkövetök a gyerekek ,már valahol ,mert felénk nem divat és még a ruhákat is odaadjuk és szivesen veszik !!!!!! Ugylátom még nem szegényedett el az ország eléggé a plusz kifizetések miatt , de a gyerekeiteknek számot kelll majd adni ,mert ezt őke nyögik majdaés valaki azt írta ,hogy az 50 években történtek miatt , hülyeséget írt ,mert mikor a arendszerváltás volt a magyar adósság 5% volt annak ami most . ha valaki nincsen tisztában vele ,akkor ne vádoljon ! A Másik dolog , én ott laktam a hol a volt pártelnők villája van , a villa egy átlag ház semmi luxus , és még csak nem is saját tulajdon volt! . Voltak hibái az tény ,mint minden embernek , de mindenki becsülettel megélt akkor és nem kellett segélyért kuncsorogni! Lehet sokan csak lézengtek a munkahelyen ,de ez elenyésző . De megvolt a biztonsága minden családnak! csak azt nemtudom 40 évig olyan rossz volt ,hol voltak addig azok akik olyan szépen megváltoztatták az ország képet? És mikor eltüntek a saját gyáraink földjeink és minden értéke az országnak ,senki nem mondta nem lesz ez igy jó ,mert a szolgasors vár ránk ! És most mindenki reklamál ,hogy éjbérért dolgozik egy külföldi vállalkozónak ??? Meg a jól megalkotott munkatörvénykönyvet ,amit annak idején létrehoztak,ami a dolgozót védte nem tartsák be!! Ami elöírta ,ha hétvégén behivnak dolgozni azt kétszeres bérrel kell megfizetni , amikor éjszakai pótlék és egyéb juttatás ment a bérre . ugyanakkor az üzletekk nem szeméttel voltak tele hanem szép és jó termékkel ! De hát ha a divat a fontos ,menjünk más után vegyük meg a szemetet is a divattal és együk meg ! Jó kis pálya lesz az orvosi ,mert a lakosság 60 % minimum beteg lesz nem egészen 10 év alatt ! Nekik llesz munkájuk bőven ! Divatból esszük a szemét árut is ,amiről a végén kiderül ,hogy szinte minden egészségre ártalmas ! Nem beszélve ,amit divatosnak mondanak is ,minden kinából jön ,ugyanugy abban is benne va az a festékanyag ami eleve mérgező! lehet annak a cuccnak bármi a neve, az is csak egy kinai tömegárú!!
457. Skizosáj (válaszként erre: 354. - Raistlin Majere)
2008. júl. 16. 23:30

Mit tudsz te rólam, hogy mekkora élettapasztalatom van? Semmit nem tudsz rólam!

De leeht velem így beszélni. Mond csak nyugodtan, hogy hülye vagyok, csak mert azt mondom ami a véleményem és nagyon sok ember véleménye.

Az egy nagyon mellékes dolog, hogy itt ennek a kis társaságnak mi a véleménye.

Tényleg tök idióta tapasztalatlan kölyök vagyok csak, mert normálisan szeretném ÉN eltartani majd a gyerekem, és nem azt akarom, hogy az állam tartsa el mindenféle segélyből. De hát ezt itt mondhatom...

És csak mert 16 éves vagyok az még nem jelenti azt, hogy nem tudok semmit az életről, lehet, hogy te tapasztalatlan voltál ennyi idősen és abból köveztetted ki, hogy biztos én is az vagyok.

Ha ismernél, tudnád, hogy nem vagyok az, ha beszélnél rólam az ismerőseimmel megmondanák, hogy nem vagyok az.

Minden esetre meg van a véleményem itt pár emberről.. nekik is rólam. Nem különösebben érdekel.

Többet ide nem írok...

Szaladjatok akkor segélyért attól, majd boldogok lesztek.

Ha pedig valaki megírja nektek a véleményét ami igaz, kössetek csak bele, az megy itt egyeseknek. Nem mondok neveket. Én nem vagyok olyan mint ti.

Nem érdekel, mit üzentek ezek után, max röhögök rajta, hogy milyen okosak vagytok. Szóval írjatok csak. Ha annyira ismertek.

Na meg, lealázni azokat akik kimennek külföldre... Szánalmasak vagytok. Akik normálisan akarnak élni, hülyék. Jó felfogás. Csak gratulálni tudok hozzá. Értelmesek vagytok nagyon. No de többet nem írok nektek, mert nem érdemlitek meg. Aki akar az veszekedhet veletek, bár fölösleges.

456. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 454. - 14775640c4)
2008. júl. 16. 22:37

neki nem jött össze de te ne kérj segélyt kérd meg a mamit iskolatáskát venni:)



bocsi melisUk,de ez enyhe ellentmondás...tudsz spórolni,KINT...itthon te sem mernél megpróbálkozni a megéálhetséssel

455. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 453. - 14775640c4)
2008. júl. 16. 22:36
nem egy ilyen Van az ismerettségi körömben,bőven 30on felül,de bőven,anyagi jólét minden okés,egy két terhességmegszakitás volt anno már gondolom ha jól sejtem,de most már jó lenne a baba...és nem jön éveken át:(
454. 14775640c4 (válaszként erre: 446. - MelisUK)
2008. júl. 16. 22:33
hehe na látod, akkor mégsem olyan fenékig tejfel itt az élet ha még te is inkább elmész...
453. 14775640c4 (válaszként erre: 444. - 2c6aca7116)
2008. júl. 16. 22:32

és nem beszélve arról hogy addig vár az anyagiakra, hogy mondjuk elfelejti hogy mi van ha végül nem is sikerül elsőre a gyerek?

egy példa:

nagy nehezen összekaparnak mindent és 34 évesen kiderül hogy vagy 5év kell mire lehet gyerek, ha lehet..

a sors érdekesen működik ha pénzed van vagy anyagi jólét kkor tuti más nem jön össze ,vagy fordítva.

vigyázni kell

452. 14775640c4 (válaszként erre: 433. - MelisUK)
2008. júl. 16. 22:28

igen csak tudod egy lakás 10milla felett van annak a törlesztőrészlete tudod mennyi?

kb 80ezer.és hogy kapsz lakást, ha mindketten minimálbérre vagytok bejelentve itthon, és mikor számolják a jövedelmet és összeadják cirka 100 ezerre jön ki. ennek a harmada ami hitelképes és az kevesebb mint a törlesztőrészlet,mégpedig igen sokkal. szerinted?asszed mi nem akartunk igy lakást venni?

jövedelm alapon vizsgálnak vagy önerő kell.figyi magyarország érdekesen működik. ha tudnád nem igy beszélnél

451. Raistlin Majere (válaszként erre: 446. - MelisUK)
2008. júl. 16. 21:51

Tudod, nem attól lesz inteligens az ember, hogy mennyi diplomája van. Nekem is van, de találkoztam olyan kőművessel, aki lenyűgözött, mert akkora tudást halmozott fel, hogy sokdiplomásoknál nem láttam olyat. Nem szeretem az ilyen lekezelősdi dolgokat. A tanulatlan ember is EMBER, a szegény ember is EMBER! Ugyaonolyan jogokkal mint bárki más. Ez a ne szülj, ha szegény vagy, undorító duma.

És nem hülyék a gyerekek. Nézik a TV-t, értik a reklámokat. A lányom pontosan tudja, hogy önjáró Barbie lovat, hol lehet venni (12.000). Vagy azt, hogy olyan melegítőt kér, amin pipa (Nike) van, vagy amin puma. Hidd el megtanulják egymástól az óvodában. És hiába adod neki otthon az alapértékeket, mégiscsak az oviban tölt el 8-9 órát naponta. Pontosan felvilágosítják egymást a gyerekek és ki is cikizik egymást ha kell.

450. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 449. - 2c6aca7116)
2008. júl. 16. 20:56

kintröl tényleg nem lehet,nem szabad tanácsot adni itthoni viszonylatban!!!


férjem nem tanult,tehát le sem fizették:))egyszerüen itthon ha elmegy melózni alig fizetik ki,húzzák,halasztják,elaprózzák...munka is alig van....amit talál mindent megcsinál ha itthon van.munkát még nem utasított el...ennek ellenére itthon akkor is oiszok nehéz megélni is alapszinten...

449. 2c6aca7116 (válaszként erre: 438. - Raistlin Majere)
2008. júl. 16. 20:51
A mostani fiatalok azt csinálják . Tanulnak , pénzért , mert azért kapják az ösztöndijjat . Lehet , hogy őket már igy fizetik le . Aztán ki igér többet oda megydolgozni , külföldre . De ez az ország adta rá a pézt , talán ide kéne visszahálálni is . Talán ilyen esetek miatt áll igy az ország anyagi helyzete ???Oké menjen külfödre dolgozni , de onnan adni tanácsot , hogy itthon hogy lehet megélni , szerintem az már durva.
448. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 446. - MelisUK)
2008. júl. 16. 20:47
nekem a párom dplgozik kint mint sokaknak....azért tudom itthon mereszteni a hátsó felem:((így viszont a gyerkők körül sem tud besegíteno hogy dolgozhassak...
447. 2c6aca7116 (válaszként erre: 443. - Raistlin Majere)
2008. júl. 16. 20:44
Úgy értem igazad van , hogy egy 17 évesnek nem sok élettapasztalata lehet .Főlleg ha még kiakar oktatni.
446. MelisUK (válaszként erre: 439. - Raistlin Majere)
2008. júl. 16. 20:44
Lehet, h azért húz el a sok ember Mo-ról, mert hiába kitaníttatja magát, az állam mégsem tud munkát adni neki. Hiába van két diplomám, mehetek összeszerelőnek minimálbérét a sok kisebbségi közé... Köszönöm, nem, kipróbáltam, még értelmesen beszélni sem lehet a munkatársakkal. Hiába az érettségi, a több idegen nyelv ismerete, a diploma, mégis olyanokkal dolgozzak, akiknek 8 általánosuk sincs? Inkább dolgozom külföldön, rendes adófizető polgár vagyok, nem a végzettségemnek megfelelően dolgozok, tehán nem abból élek meg, amit otthon tanultam, de idekint fogok olyan diplomát szerezni, amivel itt el tudok helyezkedni. És nem utolsó sorban, ahhoz, h a magyar diplomám idekint használhassam, ahhoz is előtte itt legalább egy évig egyetemre kell járni. Tudod, én wc-t is takarítottam külföldön a diplomámmal, kocsmában is dolgoztam, hotelokban, kávézóban, stb. Nem olyan egyszerű az élet külföldüön, mint gondolnád! Egyáltalán nem könnyű az élet. Így is sok itteni csodálkozik azon, h ennyi fizetésből, amit mi külföldiek kapunk, hogy lehet megélni...
2008. júl. 16. 20:40
Tudjátok , visszamegyek dolgozni , mert kell a fizetés .Itthon hagyom a két 7 éves yereket .Esetleg ,ha történik velük valami ,én vagyok a hibás . Mert egyedül hagytam őket .Sőt le is csukhatnak .Nincs aki vigyázzon rájuk ,hogy ne legyenek egyedül ,gyári fizetésből meg nem tellik bébisziterre.Ha tud valaki megoldást , szivesen meghallgatom .
444. 2c6aca7116 (válaszként erre: 372. - MelisUK)
2008. júl. 16. 20:34
Szia , ne érts férre. De ha senki nem vállalna anyagi okok miatt gyereket , hányan élnének most a földön . Mert igy senki se vállalna , szerintem . 40 év felett van kockázata gyereket szülni . Igaz van ház , autó stb , de akkor már nem biztos hogy szülhetsz , vagy igen esetleg egy beteg gyereket . Döntse el mindenki , egy egészséges gyerek , vagy jó kis anyagi meg ami vele jár és egy beteg gyerek .Ha esetleg a gyerekkel gond lesz ,nem a szülőnek kell egy egész életen át szenvedni ,mert ő tudta a kockázatát . De az a szegény gyereknek végig kell csinálni . Mindent vagy semmit , de milyen áron ?
443. Raistlin Majere (válaszként erre: 441. - 2c6aca7116)
2008. júl. 16. 20:23
Ezt most, hogy érted? Irónikusan vagy tényleg?
442. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 438. - Raistlin Majere)
2008. júl. 16. 20:22
nono,csak lassan ezzel a külföldre húzással...
441. 2c6aca7116 (válaszként erre: 354. - Raistlin Majere)
2008. júl. 16. 20:22
Gratulálok a válaszodra.
440. 2c6aca7116 (válaszként erre: 351. - 14775640c4)
2008. júl. 16. 20:20
Ebben van igazság
439. Raistlin Majere (válaszként erre: 419. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 20:19

Milyen jó, hogy amellett állsz ki, aki ellopott egy csomó pénzt az országtól azzal, hogy kitanítatta magát ingyen, aztán elhúzott külföldre a könnyű élet reményében.

Aki itt tud élni, ebben az országban azok a "hősök".

438. Raistlin Majere (válaszként erre: 426. - Skizosáj)
2008. júl. 16. 20:17

Honnan tudnád, hogy milyen gyereket szülni és nevelni. És, hogy önzésből szülünk...

Az milyen csúnya dolog, hogy egyesek a magyar állam pénzén kitanulnak, aztán elhúznak külföldre dolgozni, hogy jobban éljenek.

Mi az önzés, ha nem ez?!

De, aki itthon küszködik attól sajnáljátok a GYES melleti munkát. Már véletlenül sem az volt az alapkérdés, hogy segélyből akarjuk nevelni a gyerekünket.

Mi itthon állunk helyt, ahol a hazánk van.

437. ea9bff1b44 (válaszként erre: 430. - 14775640c4)
2008. júl. 16. 20:00
Tökéletesen egyetértek veletek! Egy fizetésből, de segélyek nélkül élünk mi is. Egyetlen egyszer sem gondoltam még arra-és soha nem is fogok-hogy könnyebb lenne az életünk a gyerek nélkül!Valahogy mindíg kialakulnak körülöttünk a dolgok. Nem mondom, hogy mindíg a csúcson vagyunk anyagilag, de eddíg még mindent meg tudtunk oldani, cask egy kicsit oda kellett figyelnünk a pénztárcánkra, és egymásra!Sokan kérdik, miért nem vállaltunk másik gyereket? Mert a mi életünkbe ő illik bele, az ő biztonságos mindennapjait tudjuk megteremteni!
436. 2c6aca7116 (válaszként erre: 353. - 14775640c4)
2008. júl. 16. 19:38
Igazad van . Elég megérteni sok fiatalt , hogy ossza a tanácsot , pedig halvány fogalma sincs róluk milyen gyereket nevelni és mennyibe kerül .
435. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 433. - MelisUK)
2008. júl. 16. 19:26
lehet csak bird fizetni a törlesztőrészletet magyar fizubol
434. MelisUK (válaszként erre: 419. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 19:19
Igen, szerencsére újra tudtuk kezdeni egész gyorsan, nem kellett sokáig csövezni. :) A másik szerencse, hogy a munkahelyem adott lakást. :) Így könnyebb volt.
433. MelisUK (válaszként erre: 414. - 14775640c4)
2008. júl. 16. 19:17
Magyarországon lehet - legalábbis régebben lehetett - önerő nélkül laksát venni, egyetem mellett hitelügyintézőként dolgoztam. Itt viszont 25% önerővel kell rendelkeznem, mert külföldi vagyok, itteninek 10%-kal.
2008. júl. 16. 17:43

én még egyet hozzátennék.

én sem szültem a habokra. elég megfontolt döntést hoztam mikor 29 évesen elköteleztem magam. sőt és most el is lehet itélni, abortuszom is volt 28 évesen mert véletlenül terhes maradtam gyógyszer mellet, egy olyantól akivel nem is voltunk egy pár. csak jártunk,és nem akartam egyedülálló any lenni..

ugyhogy igencsak meggondoltam ezt. viszont amikor a párommal összekerültünk rájöttünk hogy mi az ami fotos. és az nem az anyagi javak voltak.remélem azért akik annyira az anyaigak mellett voksolnak előbb utóbb rájönnek hogy igazából mi az ami fontos. és kell.

431. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 430. - 14775640c4)
2008. júl. 16. 17:37
ez igaz...
430. 14775640c4 (válaszként erre: 428. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 16. 17:30

ebben egyetértek.

nálunk sem jár semmi segély, de tény hogy a gyerekhez szereteten kívül más nem kell. hiába van meg minden ha az egész szarrá válik

429. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 423. - 53cc09e608)
2008. júl. 16. 17:26
:)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook