Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van aki a Suttogó c. könyvet alkalmazza? fórum

Van aki a Suttogó c. könyvet alkalmazza? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
184. Sylvi07
2011. okt. 29. 15:32

Volna egy kérdésem. Mostanában éjszaka 2x kelünk.

Szeretném leszoktatni róla, de kicsit tartok tőle. Valaki próbálta már?

Most éjjel nem etettem meg, csak néhányszor felvesz/letesz-t játszottunk, viszonylag gyorsan beletörődött az új rendszerbe, és aludt fél 5-ig, de 23-tól reggel 7-ig még kicsit hosszúnak gondolom, így egy etetést meghagynék még legalább egy hónapig. Most 5 hónapos, mint korábban írtam a nappali rendünk mintaszerű. Igyekszem bőségesen etetni nappal, és estefelé láncetetni, majd álometetés 23-kor, hogy ne legyen éhes. Mégis minimum egyszer kel, de van hogy kétszer. Szerintem ez már indokolatlan, talán egy kis bátorítással és néhány fárasztó éjszakával meg tudnánk tanulni az új rendet?!

183. Sylvi07
2011. okt. 28. 14:02
Köszi a tippet, megnéztem. Egyelőre nem tervezek vitatkozni, és bárkit is győzködni, hogy jó a "filozófiája:)". Amúgy is "kezdő" vagyok még nagyon:)
182. wanita77 (válaszként erre: 180. - Sylvi07)
2011. okt. 28. 10:36
Szia. Van egy másik fórum, hasonló témában,nézz oda is be: A suttogó módszerről egy anyától, aki kipróbálta. Igaz, ott nagy viták vannak, de hátha érdekel.
181. Sylvi07
2011. okt. 28. 10:28
*komótos:)
180. Sylvi07
2011. okt. 28. 10:27

Sziasztok!

Immáron 5 hónapos kisfiamnál kb másfél hónapja bevezettem a Suttogó módszerének egy részét. Nagyon kis érzékeny, részben Mimóza, de jól kezelhető.

Persze erről fogalmam sem volt, első gyerek...

Aztán 3.5 hónaposan elfajult a helyzet, az esti ordítások rendszeressé váltak, és amúgy is sokat sírt, nyűgősködött, sose tudtam mi következik, azt hittem megbolondulok. Aztán kerestem megoldást, és a Suttogó nagyon megtetszett, vallom a filozófiát, és mivel állatokkal sokat foglalkozom, többek között egy rossz sorsú lóval is, igazán magaménak érzem ezt a "tanítást". Azóta kisfiam igazi kis kincs, hangja csak ha baja van, alszik szépen magától, elalvásnál némi segítségre szorul, és nagyon kiegyensúlyozott, momótos, inkább megfigyelő.

Igaz egy hónapig küzdöttünk, de megtanultuk, ami hiányzott! Most már szépen működik a 4 órás napirend, kiegyensúlyozott 1.5-2 óra alvásokkal, este felé egy rövidebb. Éjszaka még sajnos 2x kelünk, de ezen a problémán most dolgozom.

Szóval, ami a témához kapcsolódik, nekem nagyon bejött minden amit eddig alkalmaztam, és nagyon hiszek benne! A továbbiakban biztosan lesz még kérdésem, és szívesen segítenék másoknak, akik bíznak ebben a filozófiában. Csatlakozhatok?

179. wanita77 (válaszként erre: 178. - Vberni01)
2011. okt. 17. 11:37
Egyelőre még nem játszik az oviban másokkal, csak az óvónővel. Ma nagyon sírt reggel, remélem azért megnyugodott idővel.
178. vberni01 (válaszként erre: 177. - Wanita77)
2011. okt. 17. 10:26

Gondolom mert otthon egyedül játszhat mindennel, az oviban pedig osztozkodni kell, kivárni a sorát, amíg hozzá kerül a játék.


Örülök, hogy ilyen kis udvarias fiad lett! :)

177. wanita77 (válaszként erre: 176. - Vberni01)
2011. okt. 14. 21:32

Egy hete jár oviba, és minden nap egyre jobb. Ma már csupa jót mesélt az óvónő, játszott, az udvaron is csúszdázott, mászókázott, viccelődött és azt mondta az óvónőnek, hogy szereti. :) A gyerekekkel még nem annyira barátkozik, egyelőre csak az óvónővel.

Itthon mikor hisztizett, bocsánatot kért magától és azt mondta, hogy azt fogom csinálni anya, amit mondasz. :)

Nagyon jó napunk volt ma, csak egy nagyobb hiszti volt, de annak is gyorsan vége lett.

Nem akarom elkiabálni, de egyelőre úgy néz ki, jó hatással van rá az ovi.

Mondjuk most este azt mondta, hogy rossz az ovi, mert nem ott akar játszani, hanem inkább itthon. :)

Már csak az akaratosságán, ellenkezésein és dührohamain kell változtatni és akkor már tényleg minden rendben lesz. De ma ezt is egész jól kezeltem szerintem, remélem így is marad.

176. vberni01 (válaszként erre: 174. - Wanita77)
2011. okt. 14. 20:43

Egyik napról a másikra?


Lett valami kis barátja, barátnője?

175. Remike98 (válaszként erre: 174. - Wanita77)
2011. okt. 11. 11:34
:D
174. wanita77 (válaszként erre: 173. - Remike98)
2011. okt. 11. 07:36
Azért az túlzás, hogy nem bírom elviselni a gyerekemet, csak ezt a visítós időszakát bírom nehezen. De most javult a helyzet, tegnap volt oviban és egész jól ment. Persze volt sok sírás, ellenkezés, de alapjában jó nap volt. És azóta még jobban ragaszkodik hozzám és olyanokat mond, hogy nagyon szeretlek anyuci, már nagyon vártam, hogy hazagyere. :) Annyira édes, imádom. Már meg is bocsátottam a hisztiket. :)
173. Remike98 (válaszként erre: 170. - Wanita77)
2011. okt. 10. 22:36
Nagyon sajnálom hogy ilyen nehéz időszakot élsz most meg.:( Viszont: Te vagy az anyja! A te dolgod, kötelességed és felelősséged a gyermeked normális viselkedésre való rávezetése! Tudom hogy nem könnyű és biztosan a terhességed sem könnyíti meg a kisfiad nehéz időszakát számodra, és abban is biztos vagyok hogy az ok amiért most úgy érzed hogy egyszerűen nem bírod tovább elviselni a saját gyereked az az, hogy szeretnél felkészülni a kicsi születésére és nem tudsz sem fizikálisan, sem szellemileg felkészülni erre. Nyilván szeretnéd ha a hasadban lévő kis lakó már most érezné a szeretetedet, de ugyan hogyan ha egy visító gyerek miatt feszült vagy.:) Jogos amit most érzel, de van egy jó hírem számodra: a pocaklakónak semmi baja nem lesz, és így is érzi a szeretetedet hogy nem rá koncentrálsz a nap 24 órájában mint amikor a most " elviselhetettlen" gyermekedet vártad.:) Ez a tesók sorsa.:) Szedd össze magad és segíts magadnak és a gyermekednek átlendülni ezen az időszakon. Neked kell rávezetned a helyes útra! Következetesség, higgadtság ( legalábbis látszólag):), figyelemelterelés! Okosan ! Hajrá!:)
172. vberni01 (válaszként erre: 170. - Wanita77)
2011. okt. 10. 22:13
passz. Remikének azért írhatsz egy privit.
171. vberni01 (válaszként erre: 169. - VACak82)
2011. okt. 10. 22:06
sírni tudnék... mármint gratula, de én megint nehéz éjszakának nézek elébe.... eddig kétszer sírt.
2011. okt. 9. 09:34

Jaj, én nagyon kivagyok a hisztik miatt. Tudom, hogy ez nem igazán Suttogó témakör, de nem tudom hol elpanaszolni. Fiam állandógan nyafog, hisztizik, sikít mindenért, teljesen kivagyok. :( Mivel terhes vagyok, ezért nyugalom kéne, ehhez képest egész nap hallgatom a sikítást, már a hasam is többször megfájdul, félek, hogy baja lesz a babának. Azt mondja mindenki, hogy hagyjam rá a hisztit, de hogyan? Ordítva, sikítva jön utánam mindenhova, a fejem szétrobban, kezdek becsavarodni. Semmilyen módszer nem használ, belefáradtam. :(

Letöltöttem nyugtató babazenéket, most is azt hallgatom, hátha használ. Bocsi, hogy panaszkodtam, de úgy érzem, nem bírom sokáig és nincs ötletem, mit kéne tennem. Mert a ráhagyást és kivárást most terhesen nem bírom tovább! :(

169. VACak82
2011. okt. 8. 16:36
képzeljétek egyre hosszabbakat alszik a kislányom. Este kap enni 9kor és 5ig-f6ig alszik egyhuzamban. Olyan boldog vagyok :-D Végre rendesen kipihenjük magunkat mi is.
168. wanita77 (válaszként erre: 173. - Vberni01)
2011. okt. 6. 10:34
Semmi gond, csak nem értettem, bocsi. Volt, hogy ő is fél órákat szopizott, de szerencsére nem sínylette meg a mellem, krémet is használtam. És imádtam szoptatni, nekem úgy látszik, szerencsém volt.
167. wanita77 (válaszként erre: 165. - VACak82)
2011. okt. 5. 09:37

Szia!

Miért akarod ilyen korán leszoktatni a cicin alvásról? Nagyon korai még ez, az én fiam 1 éves koráig így aludt el, semmi gond ezzel.

166. VACak82
2011. okt. 5. 08:54
Felvesz-leteszt nem csinálom, mert azt csak későbbre jvasolja a könyv. Vagy már lehet ilyenkor is?
165. VACak82
2011. okt. 5. 08:54

sziasztok, tudnátok tanácsot adni az altatáshoz?

2 és fél hónapos a kislányom. Próbáálom fürdetés után, cici nélkül lerakni aludni de 1-2 óra mire elalszik és sokat sír. Szeretném leszoktatni a cici és alvás sorrendről de nem akar működni. Nektek mennyi időbe telt rászoktatni a suttogós módszerre?

164. vberni01 (válaszként erre: 163. - LaLinea)
2011. szept. 30. 09:36
Remike írta hogy ők taknyolnak ( hihi, szép magyar szó), és sószobába járnak. Nem tudom mitől köhög, de ártani nem ártana, legalább felszakítja a váladékot, ha van.
163. LaLinea
2011. szept. 29. 12:27

Nagyon köszönjük a jókívánságokat! Tegnap saját felelősségre hazajöttünk,inhalálásra bejárunk. ITO-s nővér vagyok,tisztában vagyok a kockázattal,de ami ott bent van,az nem állapot:-(((Mellettünk egy 15 hós tünemény kislány feküdt,hányással került be,másnapra a szülők is kidőltek mellőle 39 fokos lázzal,hányással...Már csak az hiányzott volna,hogy ezt is elkapjuk:-(Persze nem a kislány vagy a szülei tehetnek róla,hogy odakerültek,de a kórházban még több betegséget összeszed az ember a sajátja mellé. Dávid hálistennek nagyon jól viselte ezt a 3 napot,én sokkal rosszabbul:-)A legrosszabb,hogy a háziorvosunk(aki új,túlbuzgó) rögtön beutalta a kórházba,pedig nem fulladt,"csak" köhögött,rekedt volt. 2 nappal előtte voltunk az ügyeleten,akkor a mi kedves idős régi doktornénink ügyelt,aki sajnos nyugdíjba ment és átadta a körzetét ennek a fiatalkának. Na mindegy. Hiába vagyok eü-s és hiába nem láttam értelmét a kórházba fekvésnek,nem mertem ellenkezni és vállalni a kockázatot,hogy itthon maradunk és neadjisten befullad:-( Még most is csúnyán köhög,úgyhogy akármit is mond majd a körzeti doktornőnk,addig nem viszem oviba,amíg egy kicsit is köhög. Gyógyuljon meg rendesen.

Puszilunk mindenkit,még jövök!

162. vberni01 (válaszként erre: 160. - LaLinea)
2011. szept. 28. 21:41
Oh, jobbulást nektek!!!!
161. wanita77 (válaszként erre: 160. - LaLinea)
2011. szept. 27. 14:58
Jaj, szegényke, jobbulást nektek!
160. LaLinea
2011. szept. 27. 13:41

Mi meg kórházban vagyunk gégegyulladással...:-(((

Puszilunk Mindenkit!

159. vberni01 (válaszként erre: 158. - Wanita77)
2011. szept. 26. 13:02
szerintem megijedt hogy elveszít. De tanácsom nincs. 1. baba nálunk, és még 4 hónapos. Bocsi.
158. wanita77 (válaszként erre: 157. - Vberni01)
2011. szept. 26. 11:14

Igen, de ez nem igazán hiszti. Olyan, mint kb. 1 éves korában a szeparációs szorongás. Retteg, ha magára hagyjuk itthon is. Most a játszón ha csak hozzászóltam valakihez, már sírt és kérte, hogy menjünk haza és fogjam a kezét. Úgy kellett hazamotorozni, hogy egy kézzel kapaszkodott, a másikkal fogta az enyémet.

És nem volt azóta oviban, csak azt a két napot.

Úgyhogy nem tudom, mi lehet ez és meddig fog tartani.

157. vberni01 (válaszként erre: 155. - Wanita77)
2011. szept. 26. 10:29

Hisztit Remike írta korábban hogy kell kezelni: elvonod a figyelmét, mást csinálsz, elviszed a helyszínről, stb..


szerintem az óvoda miatt csinálhatja: fura neki hogy ott önállónak kell lennie, játszani másokkal, nem is vagy ott,stb... otthon mindent bepótol veled, amiről lemaradt napközben. Majd elhagyja.

156. vberni01 (válaszként erre: 152. - Wanita77)
2011. szept. 26. 10:19
nem játszótárs kell neki. Csajozni akar!!!! :D
2011. szept. 26. 07:31

Most eléggé el vagyok keseredve, Bence egyre nehezebben kezelhető. Nem tudom, hogy az ovinak van-e ehhez köze, de kb. azóta itthon is sokkal nyűgösebb, hisztisebb és érzékenyebb. Nem lehet mellőle elmenni itthon sem, kézen fogva kell menni a lakásban, ha egy pillanatra elmegyek mellőle, már zokog. :( Nem marad meg a szobájában egy percre sem egyedül, folyamatosan ott kell ülni mellette. Wc-re, fürdeni sem lehet elmenni, mert addig ordít, míg ki nem jövök. Szerintetek az ovi miatt van ez? Mert akkor pláne nem viszem vissza oda. Holnap bemegyek, összeszedem a cuccait és ennyi volt szerintem. Ha ennyire rossz hatással van rá, akkor biztos nem hagyom ott. Lehet, hogy semmi köze hozzá, de előtte azért ilyen nem volt, mint amiket most csinál. Mindenért sír, nyafog, férjem minden reggel mérgesen, rosszkedvűen megy el itthonról, nagyon nem bírja a nyafogást, sírást, pláne ha már így kezdődik a nap.

Mit csináljak, hogy megváltozzon a helyzet?

Babusgassam vagy pont ellenkezőleg, hagyjam, hogy sírjon, hisztizzen? Tanácstalan vagyok. :(

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook