Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Változás következik - indigógyerekek fórum

Változás következik - indigógyerekek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Változás következik - indigógyerekek

1 2 3 4 5 6 7 8
81. Sylvia81 (válaszként erre: 80. - 39ff6fe670)
2010. okt. 26. 22:21

Azt mondják, a bátorságot egyetlen hajszál választja el a vakmerőségtől...

Már csak azt nem tudom, a hajszál melyik oldalán állok!

80. 39ff6fe670 (válaszként erre: 78. - Sylvia81)
2010. okt. 26. 19:52

dehogy!

Bátor vagy! :D

79. Sylvia81 (válaszként erre: 75. - Marduk)
2010. okt. 26. 19:25
Már bocsi, de megint magas lóról beszélsz...
78. Sylvia81 (válaszként erre: 76. - 39ff6fe670)
2010. okt. 26. 19:25

Mert úgy kapom a kihívásokat, hogy néha már azt hiszem, vééégem van.

Nagyon sokat tanulok ebben az életemben, egy hülye vagyok, hogy ennyit vállaltam. :DDD

77. 39ff6fe670 (válaszként erre: 73. - Sylvia81)
2010. okt. 26. 18:28
:)))
76. 39ff6fe670 (válaszként erre: 72. - Sylvia81)
2010. okt. 26. 18:28
mér?? :D
75. marduk
2010. okt. 26. 18:23
Tükröt Én is mutatok.Felismeritek a nagyot?Magatokban?
74. marduk (válaszként erre: 60. - Fa8f3f5c02)
2010. okt. 26. 18:20
Ahogy írod:zau ditu,de ne akard,hogy mások is úgy gondolkozzanak mint te ,nem lehet másokra erőltetni a másságot mert azt hiszik hűjének nézed őket.Ha majd érettebb leszel nem lesz sürgető érzésed,hogy felébreszd bennük a tudást,hagy meg nekik a megtapalasztalást.
73. Sylvia81 (válaszként erre: 69. - Gepárd1962)
2010. okt. 26. 17:57

Ha mi írtuk a forgatókönyvet, akkor elég pocsékul tudunk írni néha...

Én pl. minden útkeresztelkeződésből (:D) kihagytam, hogy a rossz útra ne tudjak rálépni, mert behajtani tilos tábla van. :DDD

72. Sylvia81 (válaszként erre: 68. - 39ff6fe670)
2010. okt. 26. 17:54
Hehe, én is igyekszem így gondolni. Bárennek szellemében sokszor eszembe jut, hogy előző életemben bizonyára Hitler voltam. :D
71. 39ff6fe670 (válaszként erre: 69. - Gepárd1962)
2010. okt. 26. 15:50
Háddenem'? :D És mennyivel jobb úgy gondolkodni, hogy: ja.. én állok háttérben? én vagyok az ok? Akkor én tudok magamon segíteni! A boldogság kulcsa bennem van. :)
70. Gepárd1962 (válaszként erre: 66. - Mamma2)
2010. okt. 26. 15:35

Szerintem teljesen mindegy.

Nem is ez a fontos. Viszont nem véletlen ez az egész, lehet, hogy pont ez a fórum segít valakinek, vagy valakiknek, hogy kicsit másképp lásson/lássanak. De mindenképp az illető döntése.

Hagyjuk meg a szabad akaratot, ami minden embernek kijár.

69. Gepárd1962 (válaszként erre: 68. - 39ff6fe670)
2010. okt. 26. 15:30
...és ami a legszebb az egészben, hogy mi magunk írtuk meg a saját forgatókönyvünket, mi voltunk, aki saját magunk ítélkeztünk magunk felett...:)
68. 39ff6fe670 (válaszként erre: 65. - Gepárd1962)
2010. okt. 26. 15:18

igen :))


Nagyon tipikus, hogy szegény embert még az ág is húzza. Miért pont ő, miért vele történt a baj aki egész életében a jóságra törekedett?!?! Baromira igazságtalannak tűnik, de nagyon fontos, hogy ne hárítsuk a felelősséget. Én is ezt gondolom, hogy aki nagyon jóságos, mégis nehéz a sorsa, az valszeg törleszt, a jósággal és a nehéz sorssal is.

67. 39ff6fe670 (válaszként erre: 62. - Gepárd1962)
2010. okt. 26. 15:12

Ha valaki tükröt tart, az általában azért van, mert magunktól nem ismerjük fel a hibát. Ezen csak az ego szokott megsértődni.. a lélek sajna legtöbbször szóhoz se jut. Szegényt mindig rákényszeríti az ego, hogy következő életében foglalkozzon a dologgal :)))


Tényleg érdemes elgondolkodni azon, hogy milyen szándék bújik meg a szavak mögött.. honnan ered az egész. Ki a felelős azért, ami velünk történt..

A legtöbb rossz dolog is csak a javunkra válna, ha hagynánk..



Kedves Marduk! Senki nem akart bántani. Csak próbálj meg úgy szólni embertársaidhoz, hogy ne azt érezzék: eleve kirekeszted őket. "hirdetni az igét" nagy felelősség.

66. mamma2
2010. okt. 26. 15:11
Hmmmm...Marduk és Makara az egyik 26-éves, a másik 56.-döntsétek már el, hogy ki kicsoda és melyikőtök írta a cikket?
65. Gepárd1962 (válaszként erre: 58. - 39ff6fe670)
2010. okt. 26. 15:08

Mindannyian egyformák vagyunk, aki annyira "jó" a mai életében, valószínűleg ledolgozza azt, amikor nem volt éppen ragyogó...:)

Az ítélkezéstől azért félnek az emberek, mert nem a saját életüket élik, hanem "...mit szólnak az emberek?"

Pedig, ha valaki pozitív véleménynek veszi az ítélkezést, akkor tanulhat belőle. Úgymond "leeshet a tantusz". És ez jó.

64. Gepárd1962 (válaszként erre: 60. - Fa8f3f5c02)
2010. okt. 26. 15:02

Nem szabad senkire ráerőltetni semmit. Mert nem éred el vele a célt. Érezz rá, meddig mehetsz el és az "Ő nyelvén" mondd el, amit szeretnél.

És ne feledd, mindenki máshol tart, mindenkinek más az értékrendje.

Amit nyugodt szívvel hirdethetsz és nem teszel vele rosszat: hogy törődjünk másokkal, az összes élőlénnyel a Földön, sőt magával a Földdel is, a szeretetet és azt, hogy senkit (SENKIT) ne bántsunk!

63. mamma2 (válaszként erre: 45. - Marduk)
2010. okt. 26. 15:01
Nincs bennem irigység irántad, sőt senki iránt!Valóban nehéz dolog fogalmazni...főleg jól megfogalmazni a fontos mondanivalót! Ezért szokták először összeszedni a gondolatokat, megfogalmazni,és leírni....-úgy hogy érthető legyen!/ még a "pórnép" számára is.
62. Gepárd1962 (válaszként erre: 57. - Marduk)
2010. okt. 26. 14:57

Kedves Marduk!

Nem hinném, hogy bár ki is bántani akarna téged. Itt véleményeket olvashatsz. Ha nagyon rosszul esik, én azt tanácsolom, hogy te nézz a sorok mögé, hátha valaki tükröt tart neked és rávilágít a hibáidra! Ez jó dolog, mert változtathatsz magadon, fejlődni így is lehet. Én sem rosszindulatból írom ezeket a sorokat, azt hiszem, én is átmentem hasonló helyzeten. A helyes az, ha átgondoljuk, hol is tartunk.

És igen, mindannyian emberek vagyunk, tele hibákkal....:)

61. 39ff6fe670 (válaszként erre: 57. - Marduk)
2010. okt. 26. 14:50

Én nem ítélkeztem.. de szerintem senki itt. A megfogalmazásaidból sokaknak az jött át, hogy magas lóról beszélsz. Ha nem így van, akkor ok.. akkor a fogalmazással volt a baj.


Az ego meg valóban előre viszi az embert.. a lelket viszont inkább csak hátráltatja.


Fel kell tenni magunknak a kérdést: mi az igazán fontos?

Csatákat nyerni a másikkal szemben, vagy háborút önmagunkkal szemben?!

60. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 53. - Gepárd1962)
2010. okt. 26. 14:47

Egyetértek veled.

Az emberek egyenrangúak, felfogásuktól függetlenül.

Próbáltam már másokkal beszélni ilyen témákról: az élet értelméről, a küldetésről, stb.

Próbáltam elmagyarázni, nekik, hogy én, hogy érzem. (más dolog, hogy sokszor az ellenkezőjét cselekszem) Mit gondolok erről. Felfogják, maximum azt hiszik egoista vagyok vagy éppenséggel hülye, mikor az embereket "szidom"...

Nem tudom, h. van e vmi fontosabb küldetésem. De kényszert érzek rá, hogy vmi újat mutassak fel, illetve nem is újat... amit elfeledtek... amire nem is gondolnak...

59. marduk
2010. okt. 26. 14:38
Nem tudtok megbántani, Én nem személyeskedtem senkivel mert eltudom fogadni annak amilyen és azokat is kik itt célba vettek.Tudom,hogy ez is a tudásotokat fejleszti,csupán az ingereitek miatt éreztétek,hogy meg kell írnotok a magatokét.Valaki mutasson rá hol személyeskedtem és az őt sértette.
58. 39ff6fe670 (válaszként erre: 56. - Gepárd1962)
2010. okt. 26. 14:36

Jártam már léleklátónál. Sok ember fél attól, hogy valaki belé lát, fél az ítélkezéstől.. Az a "vicces" hogy pont egy ilyen adottsággal rendelkező ember, mint ez a látó is, nem ítélkezik. Biztos vagyok benne, hogy látott már cifra dolgokat.. ahogy azzal is tisztában van, hogy szinte mindenkinek van egy szép kis batyuja, azok között is, akik ebben az életükben baromira tisztességesek, jó szándékúak.



Ezen a bolygón mindenki azért van, hogy tanuljon, fejlődjön.. és mind ugyanonnan jöttünk, ugyanoda tartunk. És azt gondolom, hogy aki klikkesedik, meg a másik ember "megérdemelt" bűnhődését várja az új korszaktól.. az nagyon nem rezeg magas szinten. :-/


Igen.. valszeg az egyik legnagyobb akadálya a felemelkedésnek, maga az ego..

57. marduk
2010. okt. 26. 14:28
azt soha nem tagadtam hogy fejlődnöm kell,egyeseket mért az aggasztja,hogy nehezen fogalmazok,ebben soha nem jeleskedtem,az ego meg az a fajta eledel ami inspirálja az embert,hogy ne hagyja aba azt amit elkezdett.Nem ismertek és ítélkeztek ez se egy jó ember beállítottsága.Nem olvastok a sorok között és irritál benneteket maga a szó,mert embert nem láttok mögé.
56. Gepárd1962 (válaszként erre: 55. - 39ff6fe670)
2010. okt. 26. 13:13

Minden ember gyarló. Nincs erős és gyenge ember. Csak mindenki másképp éli meg a történéseket. Aki "gyenge" ugyan olyan erős az emberi egója, mint aki nagyon "erős".

De igazad van, aki alázatos, elfogadja, hogy embertársa még küzd azokkal a dolgokkal, amin ő esetleg már túl van. (hozzáteszem, neki meg akad más, amivel fejlődhet).

Minél több a "tudása" valakinek, annál nagyobb a veszélye a spirituális egó felbukkanásának.

55. 39ff6fe670 (válaszként erre: 53. - Gepárd1962)
2010. okt. 26. 12:58
Teljesen egyet értek! Ez nem más mint ego.. Egy bölcs lélek mindig alázatos, sőt, sokkal jobban tolerálja az emberi gyengeséget mint az, aki okosnak hiszi magát.
54. Pen80 (válaszként erre: 51. - 39ff6fe670)
2010. okt. 26. 12:05

Ezzel egyetértek.


Amúgy ez nekem olyan "Messiás-várásnak" tűnik, ez minden korban megvan. És teljesen normális dolog.

53. Gepárd1962 (válaszként erre: 41. - Marduk)
2010. okt. 26. 10:55

Mindannyian, akik itt élünk a Földön, egyenrangúak vagyunk. Senki sem felsőbbrendű. Azok nem mi vagyunk, emberek.

Van, aki nyitottabb, van, aki teljesen az anyagi világban él, de teljesen egyenrangúak vagyunk.

Ha valaki felsőbbrendűnek érzi magát, sőt "okosabbnak" spirituálisan, akkor annak az egyénnek szép, fejlett spirituális egója van. Amit szép lassan kövérre dagaszt anélkül, hogy észrevenné. Ugyanis az emberi egót felismerhetjük, de a spirituális egó nagyon együtt fejlődik velünk, méghozzá észrevétlenül!

Egyetlen egy gyógyszere van: az alázat. Ha ezt a szót jó értelemben "megemésztjük" elkerülhetjük a spirituális egó buktatóit (ami csak az a bizonyos hajszál, amit átlépünk vagy sem)

2010. okt. 26. 10:40

Az indigógyerekek bizony már meglett, majdnem középkorú emberek. Először az úgynevezett "hippikorszakban" születtek le és tartott egészen a 70-es évekig. A feladatuk a lázítás, az álló víz felkavarása, a "tükör" tartása, vagyis szembesítés a hibáinkkal.

A következő nemzedékbe születtek bele a kristálygyermekek. (hangsúlyozom, nem minden gyermekről van szó, csak aki ezt a feladatot "vállalta")A feladatuk a "nagy hullámok" elcsitítása, a magukkal hozott tudás átadása, az ébresztés, az "új világ" energiájának átadása.

A szivárványgyerekek most kicsi gyerekek, legfeljebb kb. 5-8 évesek, vagy esetleg a most született babák között lehetnek. Ők a tiszta szeretet energiáját közvetítik az emberek felé.

A SZERETETÉT.

Hogy melyik típusú "gyermeknek" van a legnehezebb dolga? Ki tudja.....

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook