Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valóság vagy szemfényvesztés? fórum

Valóság vagy szemfényvesztés? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
16. barbus0501 (válaszként erre: 14. - PöttyösPanka)
2017. febr. 16. 17:36
Gondolom azery a tenger alatti idozesnek elkerik az arat... Lehet sokan kivancsiak lennenek ra, csak nem az o penztarcajuknak lett ez kitalalva
2017. febr. 16. 15:37
Nekem mindegy, melyik.
14. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Unom)
2017. febr. 16. 15:29
Akkor tárgytalan a válaszom. Bár annyiban igaz, hogy akármennyire is izgalmas elutazni a Holdra, az emberek többsége még mindig az olyan helyeket részesítik előnyben nyaralás szempontjából, ahol van valami. Hegyek, erdők, tengerpart, stb. A tenger alatti szállodák, ahol egy üvegburába zárva időzhet az ember, sem olyan népszerűek, mint a tenger partján felépített társaik, ahol van napfény és pálmafák.
2017. febr. 16. 15:12
En inkabb csak a piramisokhoz szeretnek hozzaszolni. Nem emberek epitettek. Lehetetlenseg. Azt pedig el kell ismernunk, hogy ebben a hatalmas univerzumban, nem mi vagyunk az egyetlen elo bolygo. Mar magaban az is csodas, hogy egy eloleny higy tud ennyire osszetett lenni.
2017. febr. 16. 14:31
a homeopátia nálam nem hatott, pedig nagyon drukkoltam neki.
11. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Globus)
2017. febr. 16. 14:27
Vizes víz:DDDD De tényleg az! A gyógynövények jobban hatnak mint a homeopátia (sőt, a növények mérgezőek is lehetnek, szóval egyértelműen valami cucc VAN bennük, a homeopátiát még túladagolni sem lehet, max többet pisilsz mert víz:D)
10. globus
2017. febr. 16. 14:14

Sosem oltattunk, és betegek sem voltunk.

Homeopátia: tudományosan bizonyított humbug, vizes víz, tágabb családban csak egyvalaki esküszik rá, de neki sem használ. Ilyenkor azt mondja, hogy biztosan egy másik szert kellett volna :)

9. unom (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2017. febr. 16. 14:00

Azóta többször is jártak a Holdon: [link]

A kínaiak pedig most tervezik, ha jól rémlik 2020-ra.

2017. febr. 16. 13:58
Milyen haszna származott Amerikának a kamu Holdra szállásból, hogy megérte egy ekkora átverés? Pl. a szeptember 11-ei terrortámadások megrendezésének célja még laikus szemmel is egyértelmű, de a Holdra szállásét nem látom át. Arra a kérdésre meg, hogy azóta miért nem ment más is oda, egyszerű a válasz: azért, mert drága, és fölösleges. Az amerikai űrprogram is azért nem fejlődik robbanásszerűen, mert nincs benne profit, mint a hadiparban.
7. unom
2017. febr. 16. 13:44

Ha nem járt ember a Holdon, akkor hogy került oda az a "tükör", amivel ma is bármelyik amatőr csillagász végezhet méréseket?

Egyébként szerintem, ha kamu lett volna, az oroszok azonnal világgá kürtölik.

2017. febr. 16. 13:17

Saját vélemény:


1. Korábban soha nem kérdőjeleztem volna meg, a Holdra lépést. Eszembe nem jutott volna, hogy kamu. Nem szoktam hagyni magam befolyásolni mások véleménye által, de az évek folyamán sok mindenben változott a véleményem bizonyos témákban. Nem mások által befolyásolva, ezt hangsúlyozom. Egyszerűen átértékelődnek bizonyos dolgok, ennek hatására változik néha a véleményem. A NASA a világ legnagyobb űrkutatási szerve, ez tény. De ki tudja, mi az igazság a Holdra lépéssel kapcsolatban? Annyi hamis állítás van a világon. Lehet, hogy a NASA is egy óriási szenzációt akart csak? Már bizonytalan vagyok. Vagyis nem merem állítani azt sem, hogy járt ember a Holdon, de az ellenkezőjét sem.


2. H1N1 - mi nem oltattunk.


3. Homeopátia

Egyik gyerekem óvodás korában többet volt beteg, mint amennyit járt oviba. Annak idején valaki ajánlotta, hogy próbáljam ki a homeopátiát. Orvost is ajánlott. Nálunk bevált a dolog. Ez több, mint 20 éve volt, azóta soha nem vettem homeopátiás szert. Mondjuk gyógyszert sem sokat. Hál' istennek!

5. MZsanett (válaszként erre: 1. - 915e4d9553)
2017. febr. 16. 12:45

H1N1: Nekem volt. 3 hétig lázas voltam, fel se tudtam kelni az ágyból. Rendes antibiotikumot szedtem. Előtte is voltam már influenzás, de ahogy elkezdtem szedni az antibiotikumot, ki tudtam heverni egy hét alatt, ezt viszont 3 hét alatt se sikerült. Amikor már fel tudtam kelni az ágyból, akkor is éreztem, hogy ki vagyok merülve és sokáig szédültem. Többen mondták, hogy H1N1 volt, hiszek nekik.


Homeopátia: próbáld ki és megtudod.


A másik két témáról nem tudok nyilatkozni.

4. 2da769306a (válaszként erre: 1. - 915e4d9553)
2017. febr. 16. 11:34

Olyan szépen megfogalmaztad azt ami a szemünk előtt van, de sokszor nem látni...Minél nagyobb a vita annál süketebbek az emberek.:)


A kérdésekre a válaszok:


Nem járt még ember a Holdon.

Az egész madárinfuenza dolog H1N1-N8 vásárlási motiváció elfekvő készletek eladására.

Minden tudomány amin többet gondolkodunk, mint 5 perc.

Az egyiptomi piramisokat időutazó szabadkőművesek építtették 1 fényévre lévő párhuzamos dimenzióban élő idegen fajjal.

:)

3. syria (válaszként erre: 1. - 915e4d9553)
2017. febr. 16. 11:30

Nem olvastam a 2. hsz.-edet


- Járt vagy nem járt ember a Holdon?

Szerintem járt.

- emlékezzünk csak vissza a H1N1körüli vitákra (komoly, elismert orvosok mondtak teljesen eltérő véleményt: szükséges-e az oltás vagy nem) Akkor az ember laikus létére hogyan döntsön?

Szerintem nem szükséges, az csak a gyógyszeripart gazdagítja.

- a homeopátia tudomány vagy áltudomány

Aki próbálta, és használt neki, nem nevezné áltudománynak. Aki próbálta, és nem használt neki, ott vele lehet baj, nem a homeopátiával. Szerintem.

- az egyiptomi piramisok titka

Szerintem elég volt a rabszolgák ereje az akkori csodálatos matematikai, fizikai felkészültség mellé.

2017. febr. 16. 11:26

Összeszedtünk a legnépszerűbb feltételezéseket, melyek szerint az Apollo-11 űrhajósai nem a Holdig, hanem csak egy filmstúdióig jutottak.


Néhány nappal a leghíresebb amerikai űrhajós, Neil Armstrong halála után újra elkezdtek terjedni a világhálón azok a konspirációs teóriák (konteók), melyek szerint nem Armstrong volt az első ember, aki a Holdra lépett. A gyászhír kapcsán készült anyagunkhoz is több olyan hozzászólás érkezett, melyek kétségbe vonják az Apollo-11 1969-es július 24-i holdraszállását.


Egyik kommentelőnk például ezt írta:


„amerikai mese az egész hold téma, szélhámos hazudozás!ez a pali csak álmaiban járt a holdon………..gondolom jó sok lóvét nyomtak neki érte.azóta is jó sokan járnak oda.vagy mégsem?”


Másikuk ezt:


„…a legnagyobb bibi az egészben, hogy soha senki nem volt a holdon…ne legyetek már ilyen primitivek…!!!”


Még egy másikuk pedig ezt:


„………érdekes az az árnyék…..:))) és hogy jöttek vissza a Föld nevű bolygóra? és azóta miért nem ment oda még senki? Se amerikai, se kínai, se japán senki…….nem érdekes?????? Bezzeg a Marsra űrszonda megy…….a Hold itt van egy köpésre. Hogy is van ez????”


Az internet, a NASA felvételei és a National Geographic alapján összegyűjtöttük a leghíresebb, legnépszerűbb konteókat, melyek az apollósok utazása alapján keletkeztek. Az elméletek nagy részben az űrhajósok fényképeiből indulnak ki, úgy keresnek magyarázatot az összeesküvésre. Az olyan alaptalan kijelentéseket, miszerint akkor még nem is volt olyan technika, ami megvédhette volna Armstrongékat a Holdon, kihagyjuk. Inkább azokra a feltételezésekre koncentrálunk, melyek szerint a felvételek tanúsítják (?), hogy ez az egész megrendezett volt, nem a Holdon járt Armstrong és Aldrin, hanem egy filmstúdióban.


A rejtélyes zászló


Holdraszállás (hold,)

(Fotók: NASA)


Az Apollo-11 holdraszállása alkalmával sok ezer fotó készült, ebből a legjobbakat nyilvánosságra is hozták. Több olyan felvétel is akad, melyen az amerikai zászló látszik, ami mintha lengedezne a szélben. Szél ugye nincs a Holdon, a felszíne teljesen levegőmentes. Roger Launilus, a washingtoni Smithsonian múzeum történésze szerint a zászló – mely amúgy az út során össze volt hajtogatva – nem a szél miatt lengedezik, hanem mert az asztronauta épp akkor szúrta le és épp gyűrődik ki.


A rejtélyes fotós


Holdraszállás (hold,)


Talán az egyik leghíresebb kép, amit a 69-es Holdra szállás alkalmával készítettek az, melyen a szkafanderes Neil Armstrong és a Sas (Eagle) nevű holdkomp tükröződik vissza Buzz Aldrin sisakjáról. A konteósok szerint ez a fotó azért hamisítvány, mert csak két asztronauta volt a Holdon, de mindketten látszanak a képen, a kamerát viszont látszólag egyikük sem fogta. Ki készítette tehát a felvételt?


A válasz: ők készítették. Phil Plait csillagász elmagyarázta, a fényképezőt az űrhajósok mellkasára rögzítettek, ezért nem látszik, hogy bármelyikük is a magasba emelné.


A rejtélyes csillagok


Holdraszállás (hold,)


Az apollósok képein nincsenek csillagok, az összeesküvésre gyanakvók szerint ez is alátámasztja, hogy stúdióban vették fel az egészet.


Plait szerint, mivel az űrhajósoknak nagyon rövid expozíciós idővel kellett fotózniuk, a csillagok egyszerűen nem látszanak a képeken. Ezenfelül, mivel a holdfelszín visszatükrözi a napfényt, az erős csillogás is nehezíti a fényes pöttyök észlelését.


A rejtélyes kráter


Holdraszállás (hold,)


Pár órával a leszállás után készült egy felvétel a kompról, amely épp teljes nyugalomban fekszik a Holdon, alatta semmi bemélyedés. A hitetlenek a hamisítást abban vélik, hogy a komp fúvókáinak krátereket kellett volna süllyeszteniük a felszínen, de ezt nem tették


Launilus történész erre azt mondja, a sci-fi filmekben látható hatalmas lángcsóvával induló űrhajók csak a mesében léteznek. A fúvókák kialakítottak ugyan krátereket, csak nagyon kicsiket.


A rejtélyes árnyékok


Holdraszállás (hold,)


A Holdon az egyetlen fényforrás a Nap, az Apollo-11 képein azonban összevissza árnyékok vannak, olyanok is, melyek nem párhuzamosak egymással mindezt pedig a stúdiólámpák okozhatták – mondják a konteósok.


Launilus szerint tévednek, hisz több helyről jön a fény a Holdon. Ott van a Nap, aztán a Föld, mely visszaveri a fényt, az űrruhák, melyek szintén tükröznek és szintúgy a Hold felszíne. Launilus hozzáteszi, ráadásul ez a felszín nem sima, ez is okozhatja a nem párhuzamos árnyékokat.


A rejtélyes lábnyom


Holdraszállás (hold,)


Buzz Aldrin készített egy képet a Holdon, melyen a csizmája látszik és annak a nyoma. Az összeesküvésre gyanakvók azt mondják, Aldrin cipőnyoma túlzottan is szép, túl éles, ez pedig száraz talajon képtelenség. Nedves homok kellett hozzá és stúdió – vélik.


Plait szerint ez egy baromság. A Holdon ugyanis annyira finomszemcsés a holdpor (regolit), hogy könnyedén képes ilyen formát felvenni.


A rejtélyes cuccok


Holdraszállás (hold,)


Mikor Armstrong és Aldrin elmentek a Holdról júliusban több mindent otthagytak. Például az amerikai zászlót, egy szeizmográfot (a képen), a Sas néhány darabkáját, szerszámokat stb. A Hubble űrteleszkóp azonban soha semmit nem látott ezekből, olyan tehát, mintha sosem jártak volna ott.


Plait szerint a valaha volt legerősebb teleszkópban a legkisebb dolog, ami a Holdon látható, valójában minimum akkora, mint egy ház. Tehát kizárt, hogy valaha is látni lehetne a Hubble-ben az apollósok otthagyott dolgait.


A rejtélyes fények


Holdraszállás (hold)


Buzz Aldrin feje felett furcsa fények láthatóak az egyik képen, melyek csakis stúdiólámpák lehetnek – mondják a konteósok.


„Most tényleg úgy gondolják, hogy a NASA ilyen ostoba hibát vétene, ha meg akarták volna hamisítani a holdraszállást?” – teszi fel a költői kérdést Plait, és hozzáteszi: azok a furcsa fények a kamera becsillanásai.

2017. febr. 16. 11:17

Olyan sok topikban vitatkozunk úgymond bagatell dolgokról. A vita néha heves veszekedésbe, egymás bántásába, sértegetésbe torkollik – teljesen feleslegesen.


Mondjuk sok csodálkozni való nincs ezen, hiszen gyakran megesik, hogy igazán komoly témában elismert szaktekintélyek is homlokegyenest különböző véleményt vallanak.

Van, akinek sikerül mederben tartani a vitát, van, amikor szakmabeliek ugranak egymásnak.


Csak néhány ötlet vitaindítónak:


- Járt vagy nem járt ember a Holdon?


- emlékezzünk csak vissza a H1N1körüli vitákra (komoly, elismert orvosok mondtak teljesen eltérő véleményt: szükséges-e az oltás vagy nem) Akkor az ember laikus létére hogyan döntsön?


- a homeopátia tudomány vagy áltudomány


- az egyiptomi piramisok titka

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook