Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vallomások fórum

Vallomások (beszélgetős fórum)


36957. timycat (válaszként erre: 36956. - Globus)
2021. ápr. 5. 19:54

Na az már szép 😕


Itt helyben van egy házikó, amit nagyon régóta árulnak, nem is drága, szuper helyen van, a kutyának se kell, 1600 nm a telek, az utcafront viszont keskeny. Engem is érdekelt, de mikor megláttam a telekméretet... Aaaaa ki van zárva.


Azon a helyen - egyelőre - tilos a több emeletes ház vagy a nem lakóház célú építés, így nagyobb társasháznak vagy garázs, üzletsornak sem alkalmas, ráadásul ugye az utcafront is elég komolyan bekorlátozza a lehetőségeket.

36956. globus (válaszként erre: 36955. - VendrinerPiroska)
2021. ápr. 5. 19:46

1755 m2-t kapirgáltunk tavalyig... :/

Úgy hiányzik, mint ablakos tótnak a hanyatt esés.

36955. VendrinerPiroska (válaszként erre: 36936. - 9b10f3d7ff)
2021. ápr. 5. 18:37

Városban is ébreszthet fűnyíró, és a kertes házak, amik még nagyvárosban is léteznek, kazánjában mindenütt elég vegyes dolgok égnek.


Én kívánom mindenkinek, hogy ott lakhasson, ahol szeretne. Vannak olyan csili-vili faluk, kisvárosok, amik kenterbe vernek náluk ötször nagyobb településeket a szolgáltatások színvonalával. Mint ahogy pld. Budapest bizonyos részein is úgy élhet valaki, mintha falun lakna. Szerintem nem lehet általánosítani településekkel kapcsolatban.

Én már sok mindent próbáltam, kivéve a tanyát, de oda nagyon nem vágyom. Jelenleg panelben lakom, viszont viszont pozitív értelemben falusias környezet vesz körül kertes házakkal, de egy nagyobb gyaloglással kint vagyok a nagybetűs természetben is. Nem mondom, hogy nem örülnék egy zsebkendőnyi kertnek, viszont, azt megtanultam a telkünkön, hogy nem szeretnék egy nagyobbal küszködni.

36954. Bless the child (válaszként erre: 36953. - Globus)
2021. ápr. 5. 17:58
Holnap már munkanap
36953. globus
2021. ápr. 5. 17:55

"Holnap végre találkozhatom a szerelmemmel... Hosszú volt a húsvét nélküle❤️"



Nős?

36952. forrest2010 (válaszként erre: 36939. - Alessandro)
2021. ápr. 5. 17:43
... oké ! nagyon klassz vidéken élni , de 1 nagyon pesti család szeretné itt falun azt a kényelmet , ami 1 városban található :) pl télen amikor jön a hókotró , ha nem túrta le a hegyet mire a hegyi pasi ment volna dolgozni ? ... majdnem nekiment a kotrónak :) :) baccus ! hiába szeretnék magamnak bármilyen előnyöket a másik utcai valakivel szembe ! előfordult már h csőtörés volt ... v nem volt áram órákon át ... v a busz itt csak félóránként jár ... de kétségtelen h sok sok előnye van , pláne azok akik ebbe nőttek fel , azok nem is várják el azt a / keleti / kényelmet :)))))))))
36951. forrest2010 (válaszként erre: 36938. - 9b10f3d7ff)
2021. ápr. 5. 17:35
... nem bizony itt is jó lehet + ott is ! én csak 10 évig laktam Pesten , éppenhogy kezdtem hozzászokni de Anyum sose jött volna vissza ide a faluba , mert amíg az ember lánya dolgozni jár , lehet 100x könnyebb 1 pesti lakásban élni mint munka után időnként gyalog hazamenni , igaz , h már nincsenek olyan telek , mint rég , de 1 karácsony előtti műszak után még gyalog felmászni a hegyoldalba :((( nem éppen leányálom , viszont akár kicsi gyerekként v nyd-asként / ha még nem esik az embernek nehezére a kerti munka / akkor a kertes ház sokaknak ideálisabb , de volt a férjemnek olyan kollégája is , aki ha fizetnének neki akkor se szeretne kertes házba élni :)
36950. fincsi5 (válaszként erre: 36946. - Channa*)
2021. ápr. 5. 16:48
Jó a bor is. D
36949. fincsi5 (válaszként erre: 36752. - Michelle.r)
2021. ápr. 5. 16:45

Az oviban főleg a kisfiúk a " Megjöttek a kukások,

narancssárga ruhások..." verset pillanatok alatt megtanulták, még azok is, akik a karácsonyi versekre rá sem hederítettek. D

Talán az, hogy az emberek az autón kívül állnak, ez nagy szerepet játszhat a tetszésben.

Meg az, hogy szó szerint hatalmas autó, és ők azt vezetnék....a nagyság tetszik a kicsiknek, pl. az enyém a vonatokat imádta nézni.

36948. globus
2021. ápr. 5. 14:47

"Diéta helyett most megettem egy Milka nyuszi fülét. Attól tartok, az alsó felét is elrendezem."


Számítsd csalónapnak, ünnep van. Egészségedre! :)

36947. syria
2021. ápr. 5. 14:39

"Úgy érzem az emberek sajnos, már nem ünneplik a húsvétot. Nincs is húsvéti hangulat. Szomorú ez. Jelek is alig érkeznek a hoxán."

Az emberek jó pár éve nem ünneplik a hagyományok szerint a húsvétot (ahogy a karácsonyt se). Nekem minden 💩ságtól függetlenül azért van (viszonylag) jó hangulatom, mert ez végülis az újjászületés, a tavasz ünnepe. MINDENFÉLE vallástól, egyébtől függetlenül. Magányos lehetsz (még ezen a portálon is), ha így érzed. Küldök neked pár jelet: 😊 🐰 🥚 🐇 🐑 😊

36946. Channa* (válaszként erre: 36945. - Katt2)
2021. ápr. 5. 14:39

A férjem iszik sört, de én tuti sosem fogok, remélem nem probléma:DDDD


Óóóóó, dehogynem! A 7-es vonalon még sűrűbben is jár a busz, hiszen ott minimum 5 féle buszra lehet felszállni és szinte mind ugyan azon az útvonalon közlekedik.


Ja, és esetleg autónak is hívják;)

Na meg a bicajt sem vetem meg:D

36945. katt2 (válaszként erre: 36943. - Channa*)
2021. ápr. 5. 14:32

Mert nem tudod mi a jó. A párod is így gondolkodik? Nem hiszem...


Egyébként:


Jó itala ser,

Csak egy kicsit keser... ( ü )


Hát 5 percenként nem jön busz...Pesten sem, különösen a napközbeni időszakban. De azért van egy megoldás: taxinak hívják. :)))

36944. katt2 (válaszként erre: 36942. - Epresturmix)
2021. ápr. 5. 14:28

Miért, te hol olvastad, hogy lenézi őket? Panellakó, mert panelben lakik. Na és? Én meg egy hegyen lakom, akkor én hegylakó vagyok. Én egyáltalán nem találom lenézésnek...


Muszáj nektek valakit folyton kipécizzetek valami kifejezetten rosszindulatú ostobasággal?

36943. Channa* (válaszként erre: 36937. - Katt2)
2021. ápr. 5. 14:19
Áááá, a sör keserű, így semmiképp nem iszom meg;)
36942. Epresturmix (válaszként erre: 36938. - 9b10f3d7ff)
2021. ápr. 5. 14:18
Te meg miért nevezel ilyen lenézően másokat panellakónak?
36941. Channa* (válaszként erre: 36935. - Alessandro)
2021. ápr. 5. 14:18

Én nagyon pesti vagyok, de nem zavar amiket írtál, mert nekem ezek nem előnyök, hanem hátrányok.


2 naponta orvos? Nekem most azonnal kell;)


Reggel és este busz, akár sűrűbben? Hát nekem jöjjön 5 percenként;)


Stb.


És ami leginkább nem tetszik nekem vidékbe, az az ivóvíz. Ha vidékre megyek, akkor mindig viszek magammal pesti vizet, mert egyáltalán nem tudom meginni a klór nélküli vagy kevés klórt tartalmazó vizet, így az ásványvizet sem.


Igen, nyaraláskor is viszek magammal, minden napra 2 litert:DDDD


A vidéki nénikém nem is érti a vizes problémámat, pedig ő meg a pesti vizet nem tudja meginni:DDDD

36940. Kacsahercegno (válaszként erre: 36939. - Alessandro)
2021. ápr. 5. 13:56
De azt ugye tudod, hogy nem mindenki gondolkozik ugyanúgy mint te? Örülj neki hogy megtehetted/megadatott hogy ott élj ahol szeretnél. Annyira nem értem mi értelme fröcsögni azokra, akik mást választanak mint te. Befolyásolja a te életedet bármiben, hogy olyan emberek akiket nem is ismersz, más véleményen vannak...?
36939. Alessandro (válaszként erre: 36938. - 9b10f3d7ff)
2021. ápr. 5. 13:18
Tévedsz, ha azt hiszed hogy én sértett ember vagyok és szégyellem magam valamiért. Nagyon nincs igazad, mert egyáltalán nem így van. Én, mivel Pesten születtem és 35 évig éltem, tanultam, dolgoztam ott, tudom mi a különbség. Áldom azt a pillanatot, amikor otthagytam azt a bűzös, idegbeteg, állandóan rohanó, zajos várost és a családdal vidékre költöztünk. Amióta ideköltöztünk, azóta sokkal nyugodtabbak vagyunk. Mindenkinek csak ajánlani tudom, ha megteheti, akkor költözzön vidékre, ahogy azt már sokan meg is tették és elmenekültek a városokból vidékre.
36938. 9b10f3d7ff
2021. ápr. 5. 12:32

Majdnem nekem kell szégyellnem magam, hogy jól érzem magam a kertben és nem ülök egész nap a panelban!


Alessandro nem kell szégyellni magad. Tökjó érzés a kertben is lenni, és a panelen kívül is van élet. Lehet aki panelban él, többet sétál a természetben, mint aki a kertesházban nyomatja a sületsenségeket.


Nem vagyok panellakó, de sosem nézném le se őket, se a vidékieket, mindenhol élnek ostoba és intelligens emberek.

Nem lakóhely függvénye maga az ember.

36937. katt2 (válaszként erre: 36909. - Channa*)
2021. ápr. 5. 12:27

Azért egyszer próbáld ki:


Valahol egyetek egy báránycsülköt krumplival. Utána igyál meg egy pohár szűretlen búzasört. Azt fogod mondani, hogy nagyon okos ember volt aki kitalálta a seritalt...

36936. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36935. - Alessandro)
2021. ápr. 5. 12:20

'akik általában le is nézik a vidéken élő embereket'

Ezt egy sértett ember írhatja csak. Minden intelligencia kérdése li és kit néz le.


Én nem írtam, hogy nem lehet vized. Azt írtam 3 mondatban, a városban is lehet madárdal, és vidéken is ébreszhet a fűnyíró.

Erre te kezdted fikázni, pontokba szedni, miért is sokkal jobb vidéken, mint városban.

Akkor most ne játsz sértődöttet, nem áll jól!

Télen egyébként vidéken szennyzettebb a levegő, a fa, szén meg isten tudja milyen lim-lomok égetése miatt.

És, ha a szomszédban egy elhanyagolt disznóól van, hát a szél onnét sem rózsaillatot hoz.

36935. Alessandro (válaszként erre: 36931. - 9b10f3d7ff)
2021. ápr. 5. 11:52

Ki bántott itt kit? Nem értelek, én csak egy vallomásra reagáltam, azt egészítettem ki az igazi előnyökkel.

Látom, azért megpróbáltok az általam felsorolt előnyökön fogást találni, de nem nagyon megy, mert nálunk van vezetékes tiszta, nem agyonklórozott ivóvíz, gázfűtés, és minden közmű (villany, internet, telefon, szemétszállítás), ami városon van.

És akkor lássuk az úgynevezett előnyöket városon:

- Van munkahely. Ez az egy előnye a városnak a vidékhez képest, bár én amíg Pesten laktam az egyik végéből a másikig másfél órát tömegközlekedtem a munkahelyemig. Oda-vissza az három óra. Itt a megyeszékhelyen dolgoztam, ami 25 km-re van és gyenge félórás út autóval.

- Közlekedés: Itt is van buszjárat óránként, reggel és délután sűrűbben.

- Orvos: Van itt is és kétnaponként rendel, köztes időben a szomszéd településen elérhető.

- Oktatás: A szomszéd településen van iskola, ahová busszal viszik a gyerekeket.

És még valami, mivel itt vidéken is szinte mindenünk megvan, nagyon hidegen hagynak a városi luxuslakások és a benne élő luxusemberek, akik általában le is nézik a vidéken élő embereket. (Tisztelet a kevés kivételnek.) 😀

2021. ápr. 5. 11:22

Úgy érzem az emberek sajnos, már nem ünneplik a húsvétot. ... Jelek is alig érkeznek a hoxán..



gondolom, hogy Te sem küldesz elég jelet. Én küldök is,kapok is.


Ja, bicaj helyett KISKACSÁT kérek !!!

36933. andi6020 (válaszként erre: 36932. - Unom)
2021. ápr. 5. 11:22
Nálunk is van kútvíz, húzni nem kell, az jön a csapból.
36932. unom (válaszként erre: 36928. - Alessandro)
2021. ápr. 5. 10:43

Nálatok nem vezetékes víz van, hanem kútból húzzátok?

Nem lehet egyszerű egy mosás.

36931. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36928. - Alessandro)
2021. ápr. 5. 10:39

1-Tiszta, oxigéndús levegő, ha nem éppen tüzel a szomszéd

2- csend és nyugalom, ha nem kocsma van a sarkon, nem vég fát, nem rotál, nem ugat 5 kutya egyszerre, nem trillázik a jégkrémes

3-saját gyümölcsfákkal, ez lehet a telken is

4-lakó lakótársad nyitva hagyja a gázt, felgyújtva, felrobbantva a lakását, hála az égnek nem gyp-s egyik szomszédom sem.

5-Nincs közös költség, ami állandóan emelkedik a nemfizetők miatt. Ezt megoldható nagyon egyszerűen, 3 hónapig, ha nem fizet behajtásra ki lehet adni, a lakására terhelik a költséget.

6-Van saját garázsod, itt is lehet saját garázsod, és vidéken sincs mindenkinek

7-mint a sokemeletes panellyukakban, Ezek a sokemeletes panellyukak gyakran luxus lakásokat rejtenek.


És itt is lehet sorolni az érveket, ellenérveket estig. (munkahely, közlekedés, orvos, oktatás, kultúra és 1001 dolog)

De ezt azért nem kell, mert az a jó, hogy szabadon választhatunk jó esetben. Ha nem, akkor sem kell bántani a másikat, mert neki olyan jutott, vagy olyat akart.

36930. ,zumba (válaszként erre: 36928. - Alessandro)
2021. ápr. 5. 10:16
Nagyon jól összefoglaltad!
36929. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36927. - Katt2)
2021. ápr. 5. 10:10
:D :D
36928. Alessandro
2021. ápr. 5. 10:08

"A legjobb a vidéki életben, hogy madárcsicsergésre ébredek és nem a villamos csörömpölésre!"



Nem csak ez a legjobb a vidéki életben. Madárcsicsergést még városban is hallani, mint látod a sok városi hozzászólását. Akkor sorolom az igazi előnyöket: Tiszta, oxigéndús levegő, agyonklórozástól mentes ivóvíz, csend és nyugalom. A családi házban élés előnyei, többek között nincs alattad-feletted-melletted idegesítő, egész nap zörgő, hangoskodó szomszéd, mint a sokemeletes panellyukakban. Van saját kerted, saját gyümölcsfákkal, veteménnyel. Nem kell rettegned attól, hogy valamelyik a tömbházban lakó lakótársad nyitva hagyja a gázt, felgyújtva, felrobbantva a lakását. Nincs lift, ami állandóan elromlik és napokig lépcsőzhetsz a sokadikra cekkerekkel telipakolva. Nincs közös költség, ami állandóan emelkedik a nemfizetők miatt. Van saját garázsod a kocsidnak, a saját területeden és nem kell messzire menned a garázssorig az autódért. Vagy, ha nincs garázsod nem kell a kocsidat a lakótelepi tömegparkolóhelyeken itt, ott, akárhol hagyni, ahol van éppen üres hely, amikor megérkezel. Állandóan idegeskedhetsz, hogy hol itt, hol ott karcolják vagy húzzák meg az autódat. A gépjárműfeltörésekről, autólopásról már nem is beszélve. És még sorolhatnám... 😀

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook