Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás után zsaroló, fenyegető ex feleség fórum

Válás után zsaroló, fenyegető ex feleség (beszélgetős fórum)


1 2
24. df1e1c376c (válaszként erre: 15. - Babyapocakban)
2020. jan. 22. 17:23

3 honap utan meg eleg kezdetleges a kapcsolat, en nem alapoznek arra, hogy majd a frissen beujitott parom fog harom naponta harom napot vagy ejszakat vigyazni ra.

Raadssul itt a bimbozo kapcsolat a arnyekot vet, hogy mast akarnak a felek kozos gyerek vallalasr illetoen, ami konnyen lehet valo ok.

23. birebora (válaszként erre: 22. - Hopeless78)
2020. jan. 22. 17:06
Értessétek meg az exel, hogy vége a dalnak. Elváltak. Mindent rögzíteni, felvenni, leírni. A gyerekkel zsarolni és őt felhasználni aljas dolog illetve megbosszulja magát és ő fog alul maradni. Ezt most persze nem fogja fel ésszel mert el van vakulva.
22. Hopeless78 (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2020. jan. 22. 17:00

Köszönöm. Pedagógus vagyok, kis gyerekekkel foglalkozom. Napi szinten látom ezt, de eddig csak egyfajta akvárium volt nekem, amennyire bele tudtam látni. Most ez sajnos éles helyzet, és sajnos nem is vicces. Nőverésről sokat olvasok mostanában (és igenis foglalkozni kell ezzel is) , de a férfiak jogai nem annyira vannak most napirenden. A kis srác kedvel engem, de még korai ez, hogy "idedobja" nekem az anyukája, miközben tudja jól, hogy apa dolgozik (30 km-re) . Én először szeretném megismerni, aki a volt párom új kedvese. Egyébként nekem nincs gyerekem, de nagyon szívesen besegítek a páromnak bármiben, ha szükség van/lesz rám, szóval ha ő dolgozik sem ijednék meg a feladattól.


4 műszak az 12 óra munka 3 napig, majd 3 nap pihi. Egyik körben éjszakai meló, másikban nappali. Kb. 2havonta jönne ki jól a hétvége rendesen. Emiatt a sok kompromisszum. Egyelőre jól kezeljük ezt, van ideje mindenkire ezzel a megoldással.


Sajnálom, aki hasonló cipőben jár. Félelmetes, hogy jön egy idegen az ember életébe, és a nyugodt napokat így felforgatja. Hozzatenném, megcsalta a páromat, tehát ő ennek az egésznek az origója. Nyilván aki ezt teszi mind az új párjával, mind az exférjével, mind annak a párjával, de legfőképp a saját gyerekével az minősíthetetlen dolgot cselekszik, ez a zsarolás megmutatja, milyen ember is ő. Viszont nekem nem tisztem őt szidni, én féltem a párom és a gyermekét. És közben igazságtalanság az élettől, hogy neki két apától két gyermeke is van és így bánik velük. Az a baj, hogy úgy érzem, még most jön ennek a java, vérszemet kapott. Nehéz nem beleszólni, higgadtan kezelni, segíteni a párom, és persze örülni ennek az új szerelemnek, mert ennek is most még ideje lenne, de néha egy-egy ilyen nap kiborít mindenkit idegileg. És bizony szegény gyerkőc meg ki tudja, hogy éli ezt meg lelkileg (tegnap sírva fakadt) . Rohadt igazságtalan az élet. Becsülje meg mindenki, amije van ❤️

21. Piroska52 (válaszként erre: 20. - Birebora)
2020. jan. 22. 16:22

van ilyen,beleesik a szombat vasárnap,a szomszédom is igy dolgozott,

hogy mi értelme,azt nem tudom,

2020. jan. 22. 16:02
Csak én nem értem, hogy jön ki a 4 műszak?:)
19. Piroska52 (válaszként erre: 18. - Törpilla)
2020. jan. 22. 15:51
ezzel,mélyen egyetértek,
18. Törpilla (válaszként erre: 13. - Df1e1c376c)
2020. jan. 22. 15:48
Van mellette a barátnő aki a fórumot indította aki talán tud felügyelni a fiúra. Ha már anyu átment pszichopata üzemmódba. Az biztos, hogy egy percig nem hagynám a gyerekem olyan embernél aki önmagára is közveszélyes. Ez csak az én véleményem..
17. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Hopeless78)
2020. jan. 22. 14:54

Legyen újratárgyalás a gyermek láthatásáról. Gondolom, lehet, ha új helyzet állt elő. És fizesse a gyerektartást, mert egy idő után azt is fogja kérni, jobb megelőzni.

A bíróság nyilván figyelembe vesz az apa 4 műszakos munkáját, és ezek szerint hoz döntést.

A fenyegetőzésekről, öngyilkossági dolgokról, és a nem megbízhatóságról is tájékoztassátok a bíróságot. Értem itt pl. azt, hogy neked kellett menni a gyerekért, holott nem is volt megbeszélje.

"....itt van egy kérdő tekintetű kis srác,..." ez tetszik, szépen állsz a gyerekhez, úgy érzem:))

16. MenoPause (válaszként erre: 1. - Hopeless78)
2020. jan. 22. 14:41

Kevés undorítóbb dolog van az öngyilkossággal való fenyegetőzésnél, de biztosan megvan a dolog pszichológiája. Sajnos, ismerem, édesanyám míg élt, ezzel tudta sakkban tartani az apámat, hogy ne hagyja el három gyerekkel, holott a házasságuk minden volt, csak boldog nem. Tehát el sem juthatott apu odáig, hogy megpróbáljon mással boldog lenni. Végül is olyan jól sikerült, hogy bár anyu meghalt betegségben fiatalon (ami számomra ma már egyfajta lassú öngyilkosságnak tűnik..) az apu utána sem volt képes magára találni.


És más is van az ismeretségi körömben, aki egy erre alkalmas, gyenge jellemű embert képes ezzel sakkban tartani, mert "mi lenne, ha megtenné, és beváltaná a fenyegetőzését", akkor "hogyan számolnék én el a lelkiismeretemmel.." típusú vívódásba kényszeríti.


A párod valószínűleg nem ez a kategória, és már kívül is van a kapcsolaton... én azt mondom, ha egy nő képes ezzel fenyegetőzni, akkor lelke rajta, hogy megteszi-e, de hogy a másik ember/emberek (gyerekei, volt férje) életét is tönkretegye.. hát...az a saját gyengeségét mutatja. Ehhez sok erő kell a párod részéről, hogy ne menjen bele a játszmába. A volt feleségnek kívánok egy jó szakembert, aki segít feldolgozni a házasságának a felbomlását, és megtalálni a saját útját, de ez a típus, aki sosem fordulna segítségért. Mert a bosszú vezérli.

15. babyapocakban (válaszként erre: 13. - Df1e1c376c)
2020. jan. 22. 14:12
Két ember vállalná a gyerek felügyeletét, ha jól értem, úgyhogy amit írsz, nem számít.
14. 4477403e12 (válaszként erre: 13. - Df1e1c376c)
2020. jan. 22. 14:08

Ezek szerint aki nem hétfőtől pentekig 8-16 dolgozik,az adja örökbe a gyereket,vagy ne is vállaljon.

Gondolom neked nincsen.

13. df1e1c376c (válaszként erre: 5. - Törpilla)
2020. jan. 22. 13:39
Egy 4 muszakban dolgozo szulo reszerol nem biztos, hogy jo otlet a felugyeletert pattogni.
12. Piroska52 (válaszként erre: 11. - Szőkelédi)
2020. jan. 22. 13:28
az biztos,hogy a gyereknek jobb lesz igy,
11. szőkelédi (válaszként erre: 10. - Piroska52)
2020. jan. 22. 13:25
Szomorú ☹️ nem kell csodálkozni a lelki sérült , agresszív gyerekeken. Most nem azt mondom ,hogy nálatok is ez van,de előbb vagy utóbb betelik a pohár ☹️
10. Piroska52 (válaszként erre: 9. - Szőkelédi)
2020. jan. 22. 13:22

most az a helyzet,hogy a nagy látni sem birja az anyját,annyira ki van készülve az állandó cirkusztól,

még a héten az apjához költözik,a kicsi meg marad az anyjánál,

9. szőkelédi (válaszként erre: 6. - Piroska52)
2020. jan. 22. 13:15
Azt nem értem,ha idáig jut egy házasság,miért nem érti meg a feleség/férj hogy kész vége. Nem kell többet . Miért kell mocsok módon zsarolni a másikat a gyerekekkel? Csak utálat lesz a vége. Mindegy ,úgysem tudjuk megérteni ☹️
8. Piroska52 (válaszként erre: 7. - Szőkelédi)
2020. jan. 22. 13:07

nálunk is a gyerekek isszák meg a levét,

a menyem nem bir velük,a kicsi a kedvenc,az tud hizelegni manipulálni mindenkit,

a nagyot,meg viheti az apja ahová akarja,mert nem bir vele,

7. szőkelédi (válaszként erre: 4. - Hopeless78)
2020. jan. 22. 13:03

Ezt majd az illetékesek eldöntik , de tanúkkal többre megy az ember . Nem irigyellek,de a kisfiú issza meg a levét sajnos. Sosem értettem az ilyen kancákat. Pl a férjem elől mindig letagadták a kislányt ,ha vitt valamit elosztogatta az anyja ,vagy mindig beteg volt . Stb.

Sajnos ebben nőtt fel,most 30 éves nagyszülőkkel él (19 éves volt mikor anyuka ott hagyta velük) teljesen antiszociális, úgy néz ki,mintha az én anyám lenne.

A legkisebb rosszindulat sincs bennem a lány iránt, szerettem volna megismerni én is . De így alakult,a gyagyás anyja agymosást végzett rajta. Csak arra akartam kilyukadni,hogy a gyerekeken csattan az ostor általában.

2020. jan. 22. 12:58

hát,mesélhetnék,

nálunk is ez a téma,

a fiam válik,

hiszti meg hiszti,

2020. jan. 22. 12:56
Szia! Sajnálom, viszont ezeket valóban mentsétek le, mert egy újra tárgyalásnál jól jöhet. Nem úgy van hogy a kamasz gyerek eldöntheti hol akar élni? Szerintem is jobb helyen lenne nálatok. A nő nem teljesen kiszámítható kellene neki egy szakember. Nem semmi amúgy, hogy egy nő mennyire eltudja veszíteni az önbecsülését és ki tud fordulni magából. Kitartást neked! Sok sikert mindenben!
2020. jan. 22. 12:52
Az öngyilkossággal fenyegető üzeneteit a viberről természetesen lementettük tegnap, bár nem tudom, ezt miképp lehet jogszerűen lementeni, hogy esetleg a bíróság elfogadja (a viber üzik törölhetőek, módosíthatóak utólag is.)
2020. jan. 22. 12:47

"hetek óta fenyegetőzik, öngyilkossággal zsarol minket, a gyereket kétségek közt hagyja"

Csodás anya lehet. Vigye bíróságra az ügyet ,előbb utóbb átlát rajta mindenki . Hirtelen nincs jobb ötletem.

Az én férjem volt anyósa azt mondta :25 éves koráig fizetni fogsz "

Nem is az volt a baj ,hogy fizetett,hanem a zsarolás. Kitalálta,hogy megverte a férjem a kislányt 3 évesen ,kint az utcán ,látta az összes szomszéd.

Vannak beteg elmék , készüljetek fel ☹️

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Hopeless78)
2020. jan. 22. 12:40

Gondolom a szép szó nem vezet semmire. Sajnálom. Imádkozhatsz, hogy ne forduljon ki teljesen önmagából. A borult elme és a rosszindulat nem túl bizalomgerjesztő kombó. Nem tudod mit tesz a következő napon, nem is tudsz mire felkészülni.

Döbbenetesen gyökerek az emberek :(

2020. jan. 22. 12:33

Sziasztok, hoztam egy újabb témát, amibe sikeresen belecsúsztunk az utóbbi időben. Előzmény: 3 hónapja élek egy nagyon szép kapcsolatban, tényleg úgy néz ki, hogy eddig a legkiegyensúlyzottabb. A párom tavaly márciusban vált el, megegyeztek, hogy bármikor láthatja a közös gyereket (kiskamasz), cserébe nem fix gyerektartást fizet, hanem az épp aktuális költségeket állja (gyerek ruházkodás, sporttal kapcsolatos költségek, stb.) Jobban járt volna anyagilag, ha fix összeget állapítanak meg, de így nincs szabályozva a láthatási jog.

Amióta én megjelentem, az exfeleség meghülyült, mindenáron vissza akarja szerezni az exférjét. Mivel nem ér el már semmit, zsarolja azzal, hogy újra tárgyalna mindent, korlátozni akarja a gyerek láthatását, illetve követelne 20%-ot a párom fizetéséből (a nő jobban keres, mint a párom). Utóbbival még semmi baj nem lenne, hiszen így konkrét, kiszámítható összeget kapna, ettől sokkal többel vannak ők támogatva (még a közös kutya összes költségét is ráveri a páromra, és hasonló dolgok).

A párom 4 műszakban dolgozik, így a pihenőnapja nem feltétlenül a hétvégékre korlátozódik, így a fix láthatósági időpont neki nem lenne jó megoldás, emiatt ez az eddigi komromisszum.

Viszont a nő hetek óta fenyegetőzik, öngyilkossággal zsarol minket, a gyereket kétségek közt hagyja (tegnap is én hoztam haza a suliból, pedig nem volt megbeszélve, de amit én látok, a párom is példásan ellátja az apaszerepet, közös programokat szervez, segíti a tanulásban, sportban). Félünk tőle, hogy egyre durvább dolgok fognak következni, ráadásul itt van egy kérdő tekintetű kissrác, aki nem érti, mi történik körülötte.


Nem vagyok jártas az ilyen ügyekben, nálam ez a rész mindig kimaradt (ti. válás), ha valaki volt már hasonlóban, kérlek benneteket, segítsetek pár építő, segítő szóval, mit tegyünk? Köszönöm.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook