Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás előtt állok fórum

Válás előtt állok (beszélgetős fórum)


15. 4a0bd14227 (válaszként erre: 14. - Csikil4ny)
2016. máj. 5. 22:23
Tetszett a válaszod, és hasznos volt! Örülök, hogy vannak normális kommentelők is akik tisztelettel vannak jelen. :)
14. csikil4ny (válaszként erre: 11. - 4a0bd14227)
2016. máj. 5. 17:48

Nem értek egyet veled, mitől lenne nagyobb katasztrófa a válás, mint hogy a gyerek két ordítozó félőrülttel vagy eljátszott "boldogságban" kénytelen felnőni?


S ha nem is látta egyben a családját? Sok tényezős a dolog, ezt a válás ellenes maszlagot csak azok erőltetik akik így meg tudják akadályozni a férjük/feleségük távozását. Az emberek többsége nem örömből válik.


Én olyan szülők mellett nőttem fel, akik a gyerekek miatt együtt maradtak, mindannyian jobban jártunk volna ha nem teszik!

13. 4a0bd14227 (válaszként erre: 12. - Bíborka 89~)
2016. máj. 5. 14:35
Igen, ez egy megoldása a dolgoknak, hogy elválunk. Csak semmiképp nem szerencse. Vannak rövid válások, hosszúak. Vannak, közös megegyezésesek, vannak veszekedősek. De mind egy kis közösség tragédiája :(
12. bíborka 89~ (válaszként erre: 11. - 4a0bd14227)
2016. máj. 5. 14:31
Na igen ,de jobb szépen válni.Megérzik a gyerekek persze ,de azt is ha apa meg anya boldogtalanul egymást akár némán gyilkolva élnek együtt .Sok felnőttnek jelent traumát ,hogy a szülei "miatta " nem váltak el,majd boldogtalanul éltek együtt.Ha apa és anya boldog akár külön is,a gyermek is boldog lehet .
11. 4a0bd14227 (válaszként erre: 10. - Csikil4ny)
2016. máj. 5. 14:26

Ez olyan aranyos "nekem szerencsém volt".

Minden gyereket egyformán megvisel a válás, csak nem mindig könnyű észrevenni, vagy ő nem mutatja ki, mert elfojtja fájdalmát, és majd később jön előtérbe, módosult formában, hátrányként. Persze, hogy alkalmazkodik az új helyzethez mert nincs is más választása, de ő ezt egy kényszernek éli meg amit nem akar, ő a családját akarja egyben látni, mint régen.

A válás egy nagy tragédia, széthullik a család... és ezt a gyerekek érzik, akárhány évesek is! Tehát a válás minden része egy nagy szerencsétlenség!

2016. ápr. 25. 08:22

A gyereknevelésnél két szempont ami nagyon fontos: 1. hagyjátok ki a válásból a gyereket - el kell neki magyarázni, hogy apa és anya már nem szereti egymást, de őt igen s ez nem változik azzal, hogy a szülei elválnak, 2. Érzelmi biztonságban, következetesen nevelni, a többihez igazodik. Egy jobb könyv: Cziegler Orsolya: Egyedül nevelem.


A lepapírozás nagyon fontos, mert ha eldurvul a helyzet a megbeszélteket is felülírják az érzelmek.


Nekem szerencsém volt, ügyvéd nélkül, közös megegyezéssel váltam, a kicsit sem viselte meg túlságosan (minél kisebb a gyerek annál könnyebben alkalmazkodik az új helyzethez). Ha konkrét kérdésed van szívesen válaszolok. (Jogi kérdésekben nem tudok).

9. 871383ddcb (válaszként erre: 1. - Anansie)
2016. ápr. 25. 08:20
Menj ügyvédhez. Mivel nem tudjuk miért válsz, milyen vagyonotok van , milyen a férjed stb. a legjobb, ha törekedtek mindenben, a legapróbb dologban is megegyezni. Az ügyvéd ebben segíteni fog. Vagy elmehetsz ingyenes jogi tanácsadásra is előtte.
2016. ápr. 25. 07:37
Mindent papírozzatok le. De tényleg mindent! Mi a fontosabb dolgokban megegyeztünk, azt ügyvéd előtt írásba is foglaltuk, aztán ami nem volt leírva, abban, ahogy éppen fordult a szél, úgy gondolt havonta mást és mást. A válás alatt jöttem rá, hogy nem "lakva ismeri meg egymást az ember", hanem a válás alatt.
2016. ápr. 25. 05:57
Ahány ember, annyi féle válás...mi meg tudtunk egyezni a vagyonnal, ügyvéd nélkül váltam el. A gyerekem nálam maradt, az apukával pedig tartja a kapcsolatát.
6. dee
2016. ápr. 24. 23:43
Én is elváltam, ha konkrét kérdésed van kérdezz nyugodtan. Amit javasolni tudok egy jó ügyvéd és meg kell egyezni mindenben még a bírósági tárgyalás előtt. Akkor hipp-hopp elválasztanak.
5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Anansie)
2016. ápr. 24. 23:39

Korulottem rengetegen valtak/valnak. Minden hazassag mas (gyerkocok, korulmenyek) szval, konkretizalni kene,mi az ami erdekel.

Hiaba irja meg vki a velemenyet azert az max.iranyado.


Amit tudnek irni: sogornomek 14 ev utan valtak. Es a gyerkoc kozos megosztas an van 3-4,4-3 /het. Anyagilag passz, ahhoz ugyved kell.

4. 4a0bd14227 (válaszként erre: 1. - Anansie)
2016. ápr. 24. 23:25
Na ez olyan szubjektív téma. Minden párkapcsolat más és más. Annyi tanácsot fogsz kapni, hogy szépen belezavarodsz:) Szóval ezt akarod, kiteregeted a dolgaid, ami egyéni, és senki nem tud majd helyes választ adni, mert ő, nem te vagy :)Amúgy én is elváltam anno, ami jó volt benn, hogy gyorsan ment, mert rájöttünk, ha nincs egyezség, az nem lesz jó senkinek sem.
2016. ápr. 24. 23:25
Ha valaki tag lszi segitsen bekerülni
2016. ápr. 24. 23:24
Gondolom van ilyen témájú, titkos/zárt facebook csoport.
2016. ápr. 24. 23:19
Válás előtt állok, szeretnék hasonló helyzetben levőkkel beszélni, tanácsot kérni, gyereknevelés szempontjából és vagyonkegosztás témában is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook