Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért jó? (Olvasd el a fórumnyitót, mielőtt válaszolsz.) fórum

Miért jó? (Olvasd el a fórumnyitót, mielőtt válaszolsz.) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
125. a.girl (válaszként erre: 124. - Józsibirka)
2022. nov. 24. 14:48
Nem, és a forma 1-et se néztem már vagy tizenöt éve, kicsit elszakadtam a sporttól.
124. Józsibirka (válaszként erre: 123. - A.girl)
2022. nov. 24. 13:59

Van , akad még!


Foci vb? te nézed e idénn?

123. a.girl (válaszként erre: 121. - Józsibirka)
2022. nov. 24. 13:57
Ó persze, az tuti program, százszor jobb, mint ezekkel a vacak fórumbeírásokkal nyűglódni, hajrá, irány, van elég cefre, hogy három napig főzzük? :DDD
122. a.girl (válaszként erre: 120. - Napsugár8)
2022. nov. 24. 13:55
Hát igen, és te nagy mester vagy ebben, ahogy látom, sok fórumon írsz úgy, hogy nem nézed meg az előzményeket... Nekem abban nem lenne semmi élvezet, de hát szíved-lelked rajta, ha neked így jó. :))
2022. nov. 9. 10:00
Na csakmegvagyol, megyünk e pálinkátfőzni hé?
120. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - A.girl)
2022. nov. 9. 07:31

Ha senki sem nézi meg, hogy a másik mit írt, ha mindenki csak a címben feltett kérdésre válaszol... akkor abból baj nem lehet! Abba nehéz belekötni bárkinek is!

Persze van, aki mégis csak próbálkozik vele. Szíve rajta! :))

119. a.girl (válaszként erre: 118. - Józsibirka)
2022. nov. 8. 23:44
Mit mondjak erre? Vagyok is és nem is vagyok, szél hozott, szél visz el, isten tudja, miért visz el... :)
2022. okt. 17. 06:27
Hovatűnté?
117. csemár (válaszként erre: 108. - A.girl)
2022. szept. 22. 05:31

Érdekes dolgokat írsz.

Én itt a Hoxán tanultam meg a troll szót, tehát abban az értelemben, ahogy Te is írod. Azaz: troll az, akire valaki ráfogja, hogy az. (S attól kezdve nincs menekvés...)

Azonban, ahogy már írtam, én nem hiszek a trollokban. (Még akkor se, ha vannak. :-D)

116. a.girl (válaszként erre: 114. - Vigyefene)
2022. szept. 21. 13:02
Nem nagy szám, de ki lehet próbálni. Nem tudom, mennyi ideig tart ennyit összeszedni és milyet érdemes válogatni, mert nem itthon ettem és nem is én készítettem (és nem akkor, amikor mondtam, egyszer majd bocsánatot kérek az összes turpisságomért:)), de ilyen egyszerűen csinálták. A hagymás krumplisalátát is csak én képzeltem hozzá, mert annak legalább van rendes íze. :)
115. vigyefene (válaszként erre: 114. - Vigyefene)
2022. szept. 21. 12:38
Hmmmmm, szöcske.
114. vigyefene (válaszként erre: 112. - A.girl)
2022. szept. 21. 12:32
Pár marék tücsök ropogósra sütve ami foglalkoztat. -:DDDDD
113. vigyefene (válaszként erre: 112. - A.girl)
2022. szept. 21. 12:30
Ilyen nagy problémát nem csinálok semmiféle időjárásból, de példának megfelelt.
112. a.girl (válaszként erre: 111. - Vigyefene)
2022. szept. 21. 11:03

Ja hogy nem egy egyszavasból tudod meg, hanem kettőből, aha, így már más. Benézel a hányfokos fórumba, aztán felkutatod az illetőt az esőfórumban is, és összeáll a kép, teljesen világos. :))

És ha valaki csak az egyikben ad meg adatot, akkor mit csinálsz? :)

111. vigyefene (válaszként erre: 110. - A.girl)
2022. szept. 21. 03:33

Nekem a nagyon meleg nyár után, a 10 fok azt jelenti, h nagyon lehűlt, tehát vége a nyárnak. A 18 fok az szobahőmérséklet, tehát bent kényelmesen vannak.

Hogy esik-e az eső vagy nem, az már egy teljes időjárás jelentés, amit egy másik 1-szavas kijelentésből tudok meg.

Én ezt az időjárás jelentész olvasom, és hát kedveském, hivatalosan is csak 1-2 szóval fejezik ki. Csütörtökön sunny, kész.


[link]

110. a.girl (válaszként erre: 102. - Vigyefene)
2022. szept. 21. 00:44
OK, 10 fok van most kinn, a szobában meg 18. Ez már legalább két szó. Valóban tudod ennyiből, hogy milyen nálunk az időjárás? Légyszi mondj akkor róla valamit, mert én nem tudom, nem mentem ki ma, nem is nagyon néztem ki, azt se tudom például, hogy éppen esik-e most az eső.
2022. szept. 21. 00:39
Ménemalszol mán?
108. a.girl (válaszként erre: 105. - Csemár)
2022. szept. 21. 00:37

Ezt a troll kifejezést nemrég tanultam a Quorán (ahol szintén trollkodtam egy kicsit :)), és ott azt jelenti, hogy valaki (vagy az automata Quora gépezet) iszonyat bunkó bamba és sokszor nyelvileg sem helyes kérdéseket tesz fel.

Itt meg egyesek szerint azért vagyok troll, mert nem egészen szokványosan válaszolok itt-ott? És amikor aki trollnak nevez és látja, hogy nem vagyok az, akkor eltűnik? Akkor nem esetleg ő a troll? :DD

107. a.girl (válaszként erre: 106. - Syria)
2022. szept. 21. 00:21

Abban a 4. bekezdésben csak a bakancslistáról és a dominóról írok, és csak annyit, hogy nekem nem tetszik a fölösleges várakoztatás, és hogy amiatt nincs sok kedvem játszani ott.

A törzspontok működését ismerem, pár hozzászólásomból ez ki is derülhet.

106. syria (válaszként erre: 94. - A.girl)
2022. szept. 20. 19:15

Ami a törzspontokat illeti, innen sok mindent megtudhatsz: [link]

A 4. bekezdésben írt okfejtéseddel nem értek egyet. A játékok ELSŐDLEGES célja szerintem nem az, hogy minél tovább az oldalon tartsa az embereket. Ha így lenne, akkor pl. a hoxakasztófákkal szerezhető pontszerzés szabályain nem enyhítettek volna. Mindenki eldöntheti, hogy mennyi időt szán egy-egy játékra.

A pontgyűjtés, a játékok pont- és toplistája több dologra jó nem utolsó sorban azért, mert mindenkinek mások a szempontjai, a lehetőségei, ezért mindenkinek más fontos. Pl. hiába lazítottak a pontszerzés szabályain, a hoxakasztófákban 6-7 hibázásig küzdök egy-egy feladványért, ennek következtében az 5 játékban átlag 94%-os a teljesítményem, és van jónéhány rekordom is. Másnak az a fontos, hogy minél több rekordja legyen, és egyáltalán nem érdekli, hogy az összteljesítménye 24%-os. Ez a 94-24% valószínűleg két véglet, közte széles a skála. A pontozás azért is jó, mert a játékos ellenőrizheti a teljesítményét önmagához ill. másokhoz képest. (Ha valaki a játékosok közötti feszültség szítására használja az adatokat, az nem ezen listák hibája.) Játszott itt valaki a bakancslistában egy idő után úgy, hogy nem a saját pontszerzésére hajtott, hanem arra, hogy a nevem mellett álljon a legnagyobb szám a "Kapott akciópont" oszlopban; neki ez feladat okozott örömet. 😄 (Legnagyobb bánatomra időhiány miatt felhagyott a játékkal.)

Ami a fórumozást illeti: többen indokolták, hogy mi szerint írnak, de ez a téma is megér egy misét, mert vannak igen „sajátságos” eljárások, jelenségek.

105. csemár (válaszként erre: 63. - Bichi)
2022. szept. 20. 05:28

Én speciel nem hiszek a trollokban.

Mint régi hoxás tapasztaltam viszont, hogy itt is megtalálható az a jelenség, hogy vannak, akik örömüket lelik a trollkodásban. (Az "üres fórumokon" az ilyeneknek kisebb a mozgástere, nálam néha ez is szerepet játszik, hogy ilyenekbe irkálok.)

104. a.girl (válaszként erre: 103. - Egomanyus2)
2022. szept. 19. 23:54

Ezt nagyon szépen írod, és teljesen logikus. A mostani világban mindig kéznél van a net, és ha benézel egy ilyen helyre és kicsit kikapcsolod vele az agyad, ez jó is lehet. Például dög fáradtan én se fejtenék baromi nehéz rejtvényt és olyankor művészfilmet se nézek, olyankor jobb bambulni...

Basszus, ebbe talán nem is gondoltam bele igazán, biztos úgy vettem alapból, hogy ez a rengeteg ember frissen, vidáman és céltudatosan jön ide beírni ezeket a frincfrancokat. Bár akkor is fura – ok, a hajmosást, kávézást, ebédet most már kezdem jobban megérteni – hogy valaki miért írja be naponta kétszer, hogy hány óra van, és ezt miért csinálja már sok hete vagy hónapja.

Az alváshiányt ismerem én is túl jól, az egészből azt értem meg a legjobban. :)))

103. Egomanyus2 (válaszként erre: 96. - A.girl)
2022. szept. 19. 23:07

Mivel az emberi agy működését tanulmányozod, gondoltam segítek.

Ritkán írok egyszavas fórumokra, ma írtam, hogy rossz az idő. Végig gondolva, hogy miért írok, ha írok, oda jutottam, hogy napközben leégett az agyam a munkába, az életbe. Vagy mert épp magam alatt vagyok, megkérdeztek, én válaszolok, de az is lehet, hogy szépen sütött a nap, vagy örülök hogy máshol is esik. Az is előfordult már, hogy egy ismerős név írt minden fórumhoz, és én gondoltam, megosztom vele, milyen az idő, vagy mikor mostam hajat. Egy dolog nem jutott még eszembe, a törzspontok, de majd ezek után....

Ha sikerült megfejtened az agyam működését,tedd közzé, mert én már feladtam, hogy megfejtsem.

Szerintem ne agyalj ennyit😂😂 ja és nem tudok aludni😜😜 ezért megnézem ki van még ébren😋

102. vigyefene (válaszként erre: 101. - 820e00bff1)
2022. szept. 19. 21:44
Pl. én az egyszavasokból is megtudom h nálatok milyen az időjárás.
2022. szept. 19. 20:37
Mert jó. Van amikor az egyszavasokhoz van kedvem, máskor meg a hosszabban kifejtőshöz.
100. a.girl (válaszként erre: 99. - L.luiselotte)
2022. szept. 19. 20:13

Persze, te rendes macskás és más témákban vagy, ahol van információcsere, olvastam pár értékes hozzászólásod, és a ”mit csinál a macskád”-ban is te is meg mások is sokszor írnak hosszabban is, és így tök jó, kommunikáltok egymással, és lehet figyelni a macskát.

Amit én próbáltam és katasztrófa volt, az az, hogy a mechanikus, nem odafigyelős játékfórumokon próbáltam hosszabban írni, hátha észreveszi valaki, de semmi nem történt, akármilyen meghökkentő hülyeséget is írtam, csak ment tovább a gépezet bambán.

2022. szept. 19. 18:34

Én az l hsz-ben irt fórumok közül csak nagyon kevésre válaszolok, - A Mit csinál a macskád-.at én irtam ki, mert kiváncsi vagyok, hogy más macskája is mit csinál., mert nekem is van és nagy becsben tartjuk.


Időjárással kapcsolatban szoktam még válaszolni, mert tanult szakmámban már eleget dolgoztam és régi vágyam,hogy meteorológus legyek. Többre nem, mert nem érdekel a pontszerzés.


Közérdekű témákhoz néha hozzászólók, ez általában hasznos tanulságos, de legtöbbször engem erősit meg saját meggyőződésemben,


Nappali dominók felvételén kivül naponta kb 3/4 órát töltök a hoxán. Szeretem, de ennyi elég is belőle.

98. unom (válaszként erre: 97. - A.girl)
2022. szept. 19. 18:09

Besokalltam, nem volt kedvem jönni. Akkor azt hittem végleges.

Pár hónap múlva kezdett hiányozni pár ember, így visszajöttem.

Ha ez valakinek nem tetszik, így járt.

97. a.girl (válaszként erre: 90. - Unom)
2022. szept. 19. 17:59
”Miért” kérdésre a ”csak” válasz és a ”van kedvem / nincs kedvem” indoklás számomra teljesen elfogadható, én is sokszor válaszolok így. És szoktam azt is válaszolni, hogy ”hosszú...” :))
96. a.girl (válaszként erre: 91. - Napsugár8)
2022. szept. 19. 17:57

Hát ez az, minek írunk olyan fórumon, ahol csak az a kérdés, hogy hány fok van, és senki nem olvas ott el semmit, mert nincs mit, az mire jó?

Nekem azért jó, ha hozzászóltok ehhez a témához, mert szeretném jobban megérteni az emberi agy működését és az emberek viselkedését.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook