Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás 7 hónap után? fórum

Válás 7 hónap után? (beszélgetős fórum)


93. csikil4ny (válaszként erre: 88. - Welldone01)
2017. jan. 1. 16:51
Nem tőlem kérdezted, de a meleg barátok nem indulnak rá minden heterora. Lehet, hogy csak magányos, viszont ha úgy érezted, hogy túl sok a jelenléte, akkor túl sok volt.
2017. jan. 1. 16:42

most láttam a jeleket, amiket küldtetek, köszönöm!!


:)

2017. jan. 1. 16:41
ha így lenne idővel, talán oda is költöznék... vissza hozzá... max. ide járnék dolgozni, attól még élhetnénk együtt. kicsit messziről járnék be, de más is utazik ennyit nap mint nap a munkahelyére
90. welldone01 (válaszként erre: 89. - Csikil4ny)
2017. jan. 1. 16:39

most mikor elment, azt mondta, hogy ő most nagyon sokat fog dolgozni, hogy megteremtse, ami kell egy családnak, és akkor majd menjek utána...

meg azt is mondta, hogy Apád most biztos örül, hogy szétmart minket...

meg összevissza beszélt, az idő mutatja meg, ha tényleg családot (engem?) akar, akkor most bedobja magát...

a tettei lesznek a bizonyíték, mert ezek csak szavak egyelőre...

89. csikil4ny (válaszként erre: 74. - Welldone01)
2017. jan. 1. 16:35

Én is csak azért kérdeztem, hogy valamit akar-e az életben vagy csak lazán élni. Ezek nem rossz előfeltételek.


40 évesen az ember ilyen sokat nem változik, mint amennyit kellene. Nekem is az a véleményem, hogy rosszul választottál.

88. welldone01 (válaszként erre: 86. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 1. 16:28
és a meleg baráthoz mit szólsz?
87. welldone01 (válaszként erre: 86. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 1. 16:27

:)


majd az idő megmutatja.


almát és körtét tényleg nincs értelme összeerőltetni, de ha mindketten tennénk érte, talán működne, mert szeretet az megvan...

86. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 85. - Welldone01)
2017. jan. 1. 16:26
remélem, hogy rendeződni fognak a dolgaitok én drukkolok neked
2017. jan. 1. 16:23

kíváncsi vagyok, ahogy telnek a hónapok, rájön-e bármire is, hogy mit kellett volna másképp.

még az sem kizárt, hogy újra együtt leszünk, de ehhez neki nagyot kellene változni.

ezt kierőszakolni nem lehet. ha ő nem érzi úgy jól magát, akkor meg hiába változott meg- a kedvemért nem kell. :(

84. welldone01 (válaszként erre: 82. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 1. 16:20

Szeretem, szeret ő is, persze... könnyebb lenne, ha nem így lenne.

Óriási szíve van, ő sem érzéketlen, sírtunk mindketten.

Mondtam neki, hogy ha akarod, tegyél érte, vállalj fel dolgokat, mert a szerelem az nem egy szó, hanem tettek! :(

83. welldone01 (válaszként erre: 78. - Jozsi.38)
2017. jan. 1. 16:17

igen, ez lehet... összerakva a képet.

sosem élt együtt senkivel előttem.

Édesanyja segítette (őt meg aztán kettőnket is) egészen tavalyig, itt kezdődött a közös életünk, és szerintem nagyon jól haladtunk.

2017. jan. 1. 16:15
hát így tényleg nehéz. csak az a szomorú, hogy érezni az írásaidból, hogy azért a szeretet az megvan csak hát az sajnos kevés ha a többi téren nem tudtok közös nevezőre jutni.
81. welldone01 (válaszként erre: 77. - C601b1f339)
2017. jan. 1. 16:14

a családom is azt mondja, hogy egyszerűen alulválasztottam...

szerintem a másik szülőjének kijár a tisztelet, bármilyen is legyen!

2017. jan. 1. 16:13
ezért is bosszant, hogy itt meg meglenne minden, csak csiszolgatni meg dolgozni kéne rajta, meg egy kicsi alázat és kompromisszumkészség....
79. welldone01 (válaszként erre: 76. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 1. 16:12

még menet közben igen, de nem sok eredménnyel, mostanában meg szinte csak elbeszéltünk egymás mellett...

Ő ott szeretne,ezzel a bizonyos baráttal karöltve, kicsiben (ami hobbinak jó, bár az is igaz, hogy pár év alatt fel lehetne azt is fejleszteni-talán, talán...rengeteg munkával és befektetéssel), de maga az életforma nem változna.

azt is mondta, hogy legkorábban 2 év múlva lehetne babánk, mire ott mindent összehoz. Mondtam, hogy köszi, nem akarok 40 évesen szülni, ha nem muszáj...

78. jozsi.38 (válaszként erre: 69. - Welldone01)
2017. jan. 1. 16:03
A rendetlenség egy dolog, az javítható rossz tulajdonság. Én úgy látom, hogy ő teljes életmód váltáson esett volna át, negyven éves fejjel, amin más pasik huszonévesen szoktak. Egy bizonyos koron túl, ha nem akarja teljes szívvel-lélekkel a változást, akkor hiába minden. Szerintem nem gondolt bele, hogy házasság+gyerekek az jóval kevesebb bulit jelent, főleg ha gyerek is van. Mondjuk még nem volt nálatok baba a képben, mert ő is sérült volna a válás miatt
77. c601b1f339 (válaszként erre: 1. - Welldone01)
2017. jan. 1. 16:02
BÚÉK! Én szimplán úgy látom, hogy nem illetek össze, nincs alap amire lehetne építkezni, olyan, mint amikor alap nélkül kezdesz bele egy házépítésbe, de még emeletet is akarsz ráhúzni(gyerek)...az egész össze fog roskadni. Más habitusúak vagytok, pluszban az, hogy a párod állandóan apádat minősíti, nagyon unalmas és elég unintelligens dolog. Beszéljék meg, ha pedig többszöri nekifutásra sem megy akkor kell keresni más munkát. Én úgy látom közel sem vagytok egy hullámhosszon és egy szellemi szinvonalon. Már az elején szólni kellett volna azokért a dolgaiért amik nem tetszettek, ebben szerintem viszont te hibáztál. Ahol a haverok előrébb vannak, mint te, ott nincs se szeretet, se tisztelet, lépj tovább, ne legyél tovább boldogtalan...
76. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 75. - Welldone01)
2017. jan. 1. 15:52
igen. és azt nem próbáltátok hogy leültök közösen és megpróbáljátok valahogy pontokba szedni, hogy mi az ami téged zavar mi az ami őt és hogyan lehetne ezt kiküszöbölni? Pld. barátok jöhetnek hétvégén egyik nap, vagy pld. csináljátok a gazdaságot de ha őt zavarják a te szüleid akkor kicsit elkülönültebben stb. vagy ő nem akar x helyen élni te pedig a másik helyen és keresnétek valami közös pontot ahol mindkettőtöknek jó?
75. welldone01 (válaszként erre: 73. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 1. 15:41

most azért már annyival lenne másabb, hogy legalább külön élne (de a szomszédban!!), de a közös munka és barátság apropóján gyakorlatilag nem szabna ennek semmi határt.

ha szabott volna, már eddig is észrevette volna magát és a férjem is szépen "helyre tette" volna.

ezen a 3 év alatt rengeteget veszekedtünk.

74. welldone01 (válaszként erre: 67. - Csikil4ny)
2017. jan. 1. 15:37

egy készülő ház, induló gazdaság, egy saját autó.

de én nem is ebben mértem, gondoltam, együtt megteremtjük ami még kell.

73. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 70. - Welldone01)
2017. jan. 1. 15:37
ez már tényleg gond lehet, mert belefér a baráti kör módjával (sőt nem is jó egy házaspárnak elszigetelődni) de határok között és egy olyan barát akivel szinte együtt éltek az már nagyon sok.
2017. jan. 1. 15:36

és maradt ennyiben.

most újra vele tervez közösködni a munkában, a szomszédban lakna, stb.

mondjuk ez visszatart attól, hogy utána menjek.

71. welldone01 (válaszként erre: 66. - Csikil4ny)
2017. jan. 1. 15:34

hát több, mint furcsa!

mert hogy ők barátok, ők munkatársak, meg szegényke, mi vagyunk a családja, meg mert olyan aranyos, meg ilyenek, meg mit zavar engem.

jah, aztán itt kiderült erről a barátról, hogy meleg, de én ezt már az elején sejtettem.

Erre a férjem, hogy őt nem zavarja, mert ő kizárólag barátként tekint rá, és újra a fenti indokok, amiket írtam.

2017. jan. 1. 15:32

de ezek mind olyan dolgok, amiben lehet dolgozni magadon, kompromisszumot kötni, stb.

a bibi csak ott van, hogy ő házasság után is ezt az életet akarta, ahogy én látom. :(

69. welldone01 (válaszként erre: 68. - Jozsi.38)
2017. jan. 1. 15:30

Jól mondod! Az elején mikor összekerültünk, én mentem oda. A szerelem rózsaszín szemüvegén keresztül azért akkor is voltak dolgok, amit furcsállottam, illetve nekem idegen volt, vagy zavart. A legfőképp ez a bizonyos "barát", aki mondom, velünk lakott jóformán, nyaralás alig telt el nélküle, ha mégsem találkoztak pár napig, minden nap volt megbeszélnivalójuk telefonon. Más amit még említhetnék, a barátok egymásnak adták mindig a kilincset, közös főzések és italozás, közös hobbik, időtöltés.

Én szerettem a barátait, tetszett ez a kiterjedt kör, jó volt bulizgatni. De a gyereket, házasságot ő is akarta (sőt ő kezdte először felhozni), ezért én azt hittem, hogy összecsiszolódunk. Említhetném még a rendetlenségét, stb.

2017. jan. 1. 15:24
más szóval nem egy irányba húztok, máshol képzelitek el az életetek, és máshogy. Olyan nincs egy házasságban, hogy csak az egyik vagy másik fél akarata/elképzelése valósul meg, mert az a z ellenkező fél rovására megy, és a házasság végét jelenti egy idő után
67. csikil4ny (válaszként erre: 65. - Welldone01)
2017. jan. 1. 15:22
40 évesen ő mit tudott felmutatni?
66. csikil4ny (válaszként erre: 62. - Welldone01)
2017. jan. 1. 15:21

Két különböző életfelfogást nem tudsz összefésülni, az apróbb egyenetlenséget igen. Neked sem tetszik az övé, kérhette volna, hogy úgy éljetek ahogyan neki tetszik, de azt te nem szeretnéd.


Ez a barát miért volt a kapcsolatotokban? Elég furcsa ilyen szinten benne lenni más párkapcsolatában...

2017. jan. 1. 15:20

Amit még nehéz volt megemésztenem: a barátok, a barátok! 40 évesen.

nem kell lemondani róluk, de azért van egy sorrend már, ha van egy házasságod....

64. vacsa (válaszként erre: 62. - Welldone01)
2017. jan. 1. 15:15
Kis dolgokban igen. De alapvető kérdésekben egyezni kell, különben valaki boldogtalan lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook