Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás-2 gyerekkel...hogyan élni túl? fórum

Válás-2 gyerekkel...hogyan élni túl? (beszélgetős fórum)


1 2 3
6. Dina2 (válaszként erre: 4. - Fa3d5b4d84)
2008. márc. 27. 13:45
Hivatalosan nem vagyok hajlandó válni, nem vagyok ennyire felkészülve még rá. Papiron elosztottuk a "vagyont", még együtt élünk-mégis külön, megigérte hogy segit albérletet keresni, az elhatározés végleges.
5. Dina2 (válaszként erre: 2. - Fa3d5b4d84)
2008. márc. 27. 13:42
Dolgozom, de utazom minden nap, a fizum szinte átlag alatti-albérlet, bőlcsi, meg vennem kell összes konyhai felszerelést, mivel azokat mind a férjem hozta a házasságba. Szivesebben mennék másik városba albérletbe, de ugy gondolom a gyerekeknek igy is sok lesz a változás, nem akarom még a környezetükből is kiszakitani őket, és igy gyakrabban lehetnek majd az apjukkal is. A szüleim segitenek, amennyit lehet, de ők is elég szükösen élnek. Apuka is azt igérte, a gyerekeknek segiteni fog anyagilag, annyira nem is ez a legfontosabb, a lelki sérülésektől félek, a babákétól, meg a sajátomtól is. A napi feszültséget meg este, baba altatás után kibőgöm magamból. Még sikerült nem összeomlani...eddig.
2008. márc. 27. 13:37
Nem tudom, milyen fázisban tart a férjeddel a kenyértörés? Válás, stb. elkezdődött már?
2008. márc. 27. 13:36
Könyörgöm, valaki segitsen már? Fogalmam sincs, hogy kezdejem el a beszélgetést erről a fiammal. Ő a legfontosabb, az én lelki bajaim most az utolsó helyen állnak...
2. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2008. márc. 27. 13:35

Szia, Dina!

Egy tapasztalattal tudok neked szolgálni. Épp válófélben vagyok, nekem is két gyerkőcöm van. Egy 13 éves lány (az előző kapcsolatomból), és egy 8 éves fiú a házasságomból. Nagyon sok fórumban leírták már, de tényleg rosszabb a gyerekeknek egy fagyos, feszült "családi" légkör, mint ha inkább egyedül folytatod a nevelésüket. És tudom, hogy nagyon nehéz ilyenkor úgy érezned és viselkedned, hogy ők azt ne vegyék észre, ne lássák rajtad. Ez a része a legnehezebb a gyerekeknek is. Sokszor én sem tudom palástolni az érzelmeimet, az aggályaimat, a félelmeimet, és ez sajnos ilyenkor rájuk is átragad. Ezeket próbáld meg uralni (tudom, hogy lehetetlen).


A történeted másik része is érdekes, mert anyagilag újra kezdeni az életet talán nehezebb, mint érzelmileg. Nálunk épp fordítva van: a ház az enyém, így ő megy onnan. Nem tudom, mit csinálnék a helyedben. Ráadásul két kicsivel. Dolgozol már, vagy még Gyesen vagy? Sehogy sem egyszerű...

2008. márc. 27. 13:29

Tapasztalatokat, tanácsokat, segítséget, erőt kérek! Fiam 5, lányom 2 éves, hogy fogják megérteni,feldolgozni?

Ház a férjemé, irány az albérlet helyben, anyagilag hogyan tovább?

És a végén: ép ésszel(és ép ideggel) hogyan lépjek tovább?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook