Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországból meg lehet igényelni a családi pótlékot úgy, ha én a gyerekkel egyelőre még Magyarországon vagyok? fórum

Németországból meg lehet igényelni a családi pótlékot úgy, ha én a gyerekkel egyelőre még Magyarországon vagyok? (tudásbázis kérdés)

6. forrest2010 (válaszként erre: 4. - Zsana81)
2014. aug. 11. 19:04
Nem tudom , mi az elintézésmódja , de az egyik ismerős nemrég gyorsan összeházasodott az élettársával , a pasi hivatalosan Németországban dolgozik , az asszony + a gyerekek itthon vannak , már nagyok a gyerekek , de még iskolások , és azért volt a házasság , mert a németeknél az számít családnak , ami hivatalos , megigényelték ők is a 2 családipótlék közötti különbséget , az itteni + az ottani közöttit .
2014. aug. 11. 11:32
Legegyszerubb es (legbiztosabb az info) ha parod utanajar Nemeto-ban, vszinu egy telefon es megvalaszoljak a kerdeset. Vagy esetleg megnezitek a nemet kormany hivatalos weboldalat, ott is biztosan van info errol.
2014. aug. 11. 10:29
Én úgy tudom jár akkor is ha még nem él kint a gyermek :“Kin­der­geld” min­den 18 évnél fiatal­abb gyer­mek után jár, füg­get­lenűl attól, hogy Néme­tor­szág­ban vagy Magyaror­szá­gon él.Ha csak az egyik szülő dol­go­zik Néme­tor­szág­ban, a gyer­mek pedig Magyaror­szá­gon él és ott jár utána állami támo­gatás, akkor német rész­ről csak a német és a magyar családi pót­lék közötti külön­bö­ze­tet kapjuk meg.
2014. aug. 11. 10:25

Szia! Csak akkor jár a családi pótlék, ha a gyermek is kint tartózkodik, rendelkezik E kártyával és tartózkodási engedéllyel.

És ez független attól, hogy vállalkozó, vagy alkalmazott a párod.

És a családi pótlék ügyintézésekor is jelen kell lennie a gyermeknek.

2014. aug. 11. 10:20
Tervezzük a kitelepülést ,de egyenlőre én még itt vagyok Magyarországon a gyerekkel . Párom évek óta Németországban dolgozik . Ő azt mondta (úgy hallotta),hogy mivel ő vállalkozóként dolgozik és nem alkalmazottként ,nem tudja megigényelni .Ez tényleg így van ?
2014. aug. 11. 10:18
Németországból meg lehet igényelni a családi pótlékot úgy, ha én a gyerekkel egyenlőre még Magyarországon vagyok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook