Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Válallnátok? fórum

Válallnátok? (beszélgetős fórum)


13. Bekomi
2009. dec. 22. 19:47

Szia!

Az én nagy lányom most volt 10 éves, a kisfiam áprilisban volt 3 éves,akkor született meg a 3. élő gyermekünk. Én azt mondom még várnék.A kicsi 13 hónapos nálatok szerintem nem tudsz elég figyelmet fordítani a nagyobbakra a legkisebb miatt. Én legalábbis így éreztem, hogy kellett is minimum ez a 3 év korkülönbség a két gyerek között. Sokszor így is kevés idő jut a nagyokra,főleg mikor a kicsival hazajöttünk. Egyfolytában bukott. Nagyokat. Szinte amit megevett majdnem mind visszajött. Nem mertem egyedül hagyni egy percre sem, ez persze a másik két gyerkőc kárára ment. Én azt mondom, mégha nálad nem is lesznek ilyen gondok akkor is érdemes meggondolni. Én biztos várnék még egy kicsit.

2009. dec. 17. 17:24

Mi is tervezzük a harmadik babát. Nekünk Armandó fiam 5 éves lesz májusban. Amira lányom 2 éves.

Már kilenc hónapja probálkozunk a kistesóval, de eddig sikertelenül.

2009. dec. 16. 14:12
Minél tovább vársz annál nehezebben fogod magad rászánni még egy babára. Most még benne vagy a menetben- de még egy ,két év és nagyon kényelmes lesz az életed. És ilyenkor már nehezen rázódik vissza az ember a babázásba. Tapasztalat.
2009. dec. 15. 20:12
Most semmiféle képp nem, a kicsi még nagyon kicsi, és a 4 éves is elég sok odafigyelést igényel, inkább velük foglalkozz, szánj rájuk több időt' Majd eljön az a idő is hogy jöjjön a harmadik baba'
2009. dec. 15. 15:57
Anyagi lehetőségtől függően döntenék! Ha nem lennének anyagi gondjaim én bevállalnám a harmadikat is.
2009. dec. 15. 13:58

Szia! Én sokáig vártam és megbántam. Minél kisebb a korkülönbség annál jobban lekötik egymást később.

Az első 1-2 év kicsit nehezebb, de utána a többi könnyebb.

2009. dec. 15. 13:54
Minél nagyobbak lesznek a gyerekeid, annál könnyebb lesz újabb babát vállalni, ez nem kérdés szerintem. Viszont azt csak Te tudhatod, hogy mennyi ideig tudsz otthon maradni, mekkora kiesést engedhetsz meg magadnak a munkából - sajnos ma már ez is fontos szempont! (Azért talán addig ne várj, mint én - a lányom 19, a fiam 14 volt...)
6. Törökné Kati (válaszként erre: 5. - 0c1bce0a32)
2009. dec. 15. 13:15
Szerintem nagyon jól döntesz ha még vársz vele.Mert most nagyon nehéz és fárasztó lenne.És sok odafigyelést,törődést igényelnek a kis lurkók :).
5. 0c1bce0a32 (válaszként erre: 4. - Törökné Kati)
2009. dec. 15. 13:12
Igen a kislányom most indul el,fontolgatom és arra jöttem rá,hogy várok én egy évet a harmadikkal.Nagyon inga vagyok mert a szívem azt mondja ne,eszem meg azt,hogy igen
4. Törökné Kati (válaszként erre: 1. - 0c1bce0a32)
2009. dec. 15. 13:08
Szia!Én biztos vállalnék 3.-at,de nem most hanem egy kicsit később.Gondolom a kislányod kb.most kezdett el járni.Az én kisfiam után nagyon sokat kellett szaladom.Gondolom a kislányod után is.Az én fiam most 20 hónapos.Mi most tervezzük neki a kistesót.Én annak örülnék hogy mire a kisfiam oviba megy akkorra szülessen meg a tesó.Szóval én később vállalnék 3.babát
3. 35c81b79eb (válaszként erre: 2. - 40163fd81d)
2009. dec. 15. 13:04
Egyetértek! Ezt én is így gondolom!
2009. dec. 15. 13:02

Ha útban van ,akkor igen.

Ha nincs ,akkor szerintem eszem ágában sem lett volna egy újabb gyereken gondolkodni.

2009. dec. 15. 13:01
Párommal szeretnénk harmadik kisbabát.Fiam négy éves,a lányom 13 hónapos.Be vállalnátok most egy harmadikat?Vagy várnátok?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook