Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valakinek volt a gyereke skarlátos? fórum

Valakinek volt a gyereke skarlátos? (tudásbázis kérdés)


10. caravell (válaszként erre: 6. - Gönczi)
2011. jan. 3. 19:39

Járványügyi szempontból mehet oviba (nincs tiltás 18/1998 NM rendelet de többször módosítva pl éppen a skarlát esetében régen a környezetet pl. ovistársakat megelőzési célzattal antibiotikummal kezelték, akkor is, ha semmi tünetük nem volt, ma már ilyen sincs. )

Hogy orvosi szempontból mi az előírás, vagy javallat, nem tudom.

Hangsúlyozom, nem olyan vészes betegség, mint régen.

2011. jan. 3. 13:09

Persze ez érthető.Sztem a kicsit sem lehet vinni oviba.SOk folyadékot kell inni,az enyémek nem nagyon akartak.....

Ja és ők szedtek calcium pezsgőtabit,és fenistil cseppet.

2011. jan. 3. 13:07

Köszönöm a válaszotokat,nem itt laknak velem,csak nem régen értesültem telefonon.

Tudjátok a nagyik aggódnak.

2011. jan. 3. 13:05

A nagyobbik fiamnál először láz lépett fel,amit nehezen tudtam csillapítani,és vörös volt az egész teste.AKkor biztos hogy skarlátos ha az arcán vagyis a pofija is vörös ami nagyon apró pici pöttyökkökből áll,ha közelről megnézed.

A kicsinek nem volt láza,csak az arcán volt a pirosság.A nyelvük sem volt vészes.Pencilinnel kell kezelni.Már a 2.napon sokkal jobban voltak,viszont társaságba nem mehetnek,és ha meggyógyultak vizeletet meg kell vizsgálni.

6. gönczi (válaszként erre: 5. - Caravell)
2011. jan. 3. 13:05

Az egész testére kiterjednek ezek a kiütések?

Van egy 4 éves ovis kisöccse,ő mehet oviba?

5. caravell (válaszként erre: 1. - Gönczi)
2011. jan. 3. 13:00

Az enyém, régebben. De járványügy a szakterületem, talán segíthetek. Mit szeretnl tudni?

Nem egy súlyos betegség, antibiotikumra (klasszikus penicillin készítmények) jól reagál. Az egyetlen veszélye, hogy a szívre húzódhat, ezért pihenni kell és az antibiotikumot maradéktalanul beszedni.

2011. jan. 3. 13:00

Reggelre a 6 éves unokám bokája körül és a hasán

piros foltok jelentek meg.Anyukája orvoshoz vitte,azt mondta körülbelül skarlátos.Láza nincs,

kicsit köhög.Az interneten olvasom,hogy magas lázzal jár,ez még ezután várható? Az orvos nem

mondott semmit.

2011. jan. 3. 13:00
szia, én voltam az 5 éves koromban, egy kórházi látogatás alatt szedtem össze a betegséget. Nagy fájdalmakra nem emlékszem, de arra igen, hogy injekció kúrára kellett járnom. Anyukámnak nagyon nehéz volt az az időszak, főleg mert terhes volt az öcsémmel, közben engem ápolt.
2011. jan. 3. 12:59

Szia!


Igen,az én gyerekeim karácsony előtt voltak skarlátosak.MI lenne a kérdésed?

2011. jan. 3. 12:55
Valakinek volt a gyereke skarlátos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook